Maršrutas rugsėjo 10-13 dienoms

PIRMADIENIS, 09 10

Pažintis su korėjietiška kaligrafija, 14:00
Karaliaus Sedžiongo institutas Kaune, V. Putvinskio g. 23, 414 kab.

안녕하세요! VDU neseniai įsikūręs Karaliaus Sedžiongo institutas Kaune kviečia visus susidomėjusius į praktinę pažintį su korėjietiška kaligrafija. Tai išskirtinė galimybė iš arti pamatyti darbus, gyvai pabendrauti su meistrais, o galbūt net pademonstruoti savo sugebėjimus. Dirbtuves ves ir apie kaligrafiją papasakos dvi meistrės iš Korėjos – Park Han Won ir Choi Young Hee.

„Kaunas Photo 2018“: Emanuelos Colombi parodos „Brazilka“ atidarymas, 17:00
VDU daugiafunkcis mokslo ir studijų centras, V. Putvinskio g. 23

Pastaruoju metu Brazilkos rajonas labai sparčiai kinta: senus pastatus ir būstus keičia nauji, modernūs ar prabangūs apartamentai. Kartu su besikeičiančia urbanistika, gyventojais, jaunėjančia karta senajame Kauno rajone pradėjo nykti ir Brazilkos mito pojūtis. Tad italų menininkė Emanuela Colombo „Kaunas Photo“ rezidencijos metu dokumentavo būtent šią Žaliakalnio dalį: Jonavos, Varnių, Žemaičių gatvių ir Savanorių prospekto ribojamas rajono dalis. Kurdama fotografijas iš romantiškų vaizdų, gyventojų portretų, ar netikėtų kontrastų kasdienėse gatvėse menininkė, bendradarbiaudama su vietos gyventojais sukūrė įstabių kadrų ir į atmintį grąžino bei įamžino likusius Brazilkos fragmentus, primindama miesto istoriją bei mus nuolat supančius pokyčius.

Paroda lankytojams atvira iki spalio 31 d., ją aplankyti galite darbo dienomis nuo 8 iki 18 valandos.

Emmanuela Colombo susitikime su Žaliakalnio bendruomene. Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

Emmanuela Colombo susitikime su Žaliakalnio bendruomene. Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

„Kaunas Photo 2018“: Ievos Martinaitis parodos „11000km“ atidarymas, 18:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Iš parodos apie braziliškus motyvus Lietuvoje – į parodą apie lietuvius Brazilijoje, nutolusius nuo Kauno 11000 kilometrų. „Nepamenu dienos, kada nesijaučiau lietuve“, – sako pastarosios autorė Ieva Martinaitis, įamžinusi Brazilijos lietuvių bedruomenę, 2016 m. minėjusią savo 90-metį. Parodoje eksponuojami kadrai įamžinti renginių San Paulo rajone Vila Zelina, kuriame ir gyvena mūsų tautiečiai, metu. Atidarymo dieną bus rodomiv ideo etiudai „Ekspedicija: Brazilija – lietuvių keliais“ (autoriai Henrikas Gulbinas ir Egidijus Aleksandravičius). Paroda lankytojams bus atvira iki spalio 31 d.

11000

Camillos Borghese parodos „Dialoghi Urbani“atidarymas, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Į šią parodą KMN kultūros informacijos centras kviečia kartu su „Kaunas 2022“ platforma „Modernizmas ateičiai“. Parodos objektas yra Romos žemėlapis ir naujas, vis atsikartojantis motyvas jame. Daugiau skaityti kviečiame čia.

Dialoghi Urbani (1)


ANTRADIENIS, 09 11

Tarptautinė konferencija „Modernizmas ateičiai“ (ir ketvirtadienį)
„Žalgirio“ arena (amfiteatras), Karaliaus Mindaugo pr. 50

Europos paveldo metams ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta konferencija siekia skatinti diskusiją ir kūrybingą bei konstruktyvų dialogą tarp įvairių sričių ir specialistų. Dviejų dienų renginio metu bus pristatomi ne tik teoriniai pranešimai, bet ir dalinamasi atvejo studijomis bei gerosiomis praktikomis. Dalyvauti konferencijoje „Kaunas 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“ kviečia visus, kurie domisi XX a. 3–4 deš.  Europos modernizmo architektūrinio palikimo įvairove, sąveikomis, panašumais bei individualiaisiais bruožais.

Konferencijoje bus skaitomi pranešimai ir diskutuojama keturiose sesijose: „Nacionaliniai modernizmai“, „Modernizmo įvairovės“, „Istoriniai modernizmo miestovaizdžiai UNESCO Pasaulio paveldo sąraše“ ir „Meninės modernizmo interpretacijos“. Pranešimų pagrindu parengti tekstai bus publikuoti kaip atskiras mokslinis leidinys. Detalų konferencijos tvarkaraštį rasite čia.

Programos „Modernizmas ateičiai“ vasaros mokyklos akimirka. „Kaunas 2022“ nuotr.

Programos „Modernizmas ateičiai“ vasaros mokyklos akimirka. „Kaunas 2022“ nuotr.

 

„Įtekstintas Kaunas: Sakralinės kūrybos skaitymai“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Rudenėjančiame muziejaus sodelyje šalia Petro Aleksandravičiaus skulptūros „Kristus“, sakralinę kūrybą skaitys rašytojai Aldona Ruseckaitė, Eglė Perednytė, Dovilė Zelčiūtė, Vidmantas Elmiškis. Muzikuos fleitininkė Monika Ryškutė. Vakaro vedėjas – poetas Donaldas Kajokas.

sakralines

Filmas „Apsireiškimas“ (L’apparition), 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žakas (akt. Vincent Lindon) – garsus ir įtakingas, vieno prancūzų leidinio reporteris. Vieną dieną jis sulaukia paslaptingo skambučio iš Vatikano ir gauna pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Žakas sutinka vykti į nedidelį Prancūzijos kaimelį ir ištirti įvykį, kuris sudomino visą Prancūziją. Šventosios Mergelės apsireiškimą patyrusi mergina Ana, traukia būrius maldininkų iš viso pasaulio. Žako laukia nelengva užduotis, o gal jis pats atras tai, ko visai nesitikėjo. Filmą režisavo Xavier Giannoli.

Sigito Oranto-Sausio tapybos parodos atidarymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Sigitas Orantas-Sausis mokėsi A. Martinaičio dailės mokykloje. Parodose dalyvauja nuo 2014 metų. Pagal specialybę jis yra tautodailininkas, šiuo metu tapo paveikslus. Tapytojas savo kūryboje nuolat ieško naujų temų, formų ir spalvų. Tapytojo kūryboje –daug mozaikinių raštų ir mandalų, todėl dažnai Sigito Oranto-Sausio kūryba turi sąsajų su Rytų estetika. Paveikslų pavadinimai – itin poetiški, kai kurie iš jų turi ryšį su gamta. Paveiksluose sutinkamos tokios spalvos, kaip geltona, žalia, raudona, mėlyna. Dažnai tapytojo Sigito Oranto-Sausio kūryboje kartojasi ritmikos, geometrizuotos formos. Paveikslai – meditatyvūs, sukeliantys skirtingas emocijas žiūrovui.

Parodą rengia „Gabrielės meno galerija“. Renginio metu saksofonu gros Aleksandras Lakšmanas.

orantas

Atviri sambos būgnų užsiėmimai, 19:00
Paviljonas prie Kauno paveikslų galerijos, K. Donelaičio g. 16

Vasaros paviljone tarptautinė sambos grupė „Bombo Feminista“ (Feministinis būgnas) ves triukšmingus ir smagius būgnų užsiėmimus. Svarbiausia čia – įsiklausymas ir komandinis darbas. Kiekvienas nepriklausomai nuo lyties, rasės, etniškumo, klasės, socialinio statuso, įgalumo yra kviečiamas mokytis sambos ritmų, susipažinti su Lotynų Amerikos muzika ir sužinoti, kaip pulsuojantys būgnai gali padėti solidarizuotis ir telktis prieš įvairias neteisybės formas.

„Bombo feminista“ – politiškai aktyvi grupė, siekianti viešai reikšti socialinę kritiką per muziką ir performansą viešoje erdvėje. Grupė susibūrė 2016 m. spalį Kaune, o 2017 m. prisijungė prie „Rhythms of Resistance“ (Pasipriešinimo ritmai) tarptautinio tinklo, kuris vadovaujasi etiško bendradarbiavimo principais ir pasisako prieš bet kokią diskriminaciją.

samba

TREČIADIENIS, 09 12

Simono Daukanto 225-ųjų gimimo metinių minėjimas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Renginyje pranešimą „Simonas Daukantas: laikas ir asmenybė“ skaitys istorikė Vida Girininkienė, S. Daukanto kūrybos ištraukas skaitys aktorius Remigijus Endriukaitis, renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Prieš minėjimą muziejus kviečia aplankyti jubiliejinę rašytojo parodą, kurią parengė Seniausios literatūros skyriaus vedėja Audronė Gedutienė, apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.

Simonas Daukantas. Dail. A. Varnas. 1937 m.

Simonas Daukantas. Dail. A. Varnas. 1937 m.

Susitikimas su „Misija Sibiras ’18“ dalyviais, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

„Misija Sibiras“ – tai jau tryliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į Sibirą. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Šiemet „Misija Sibiras’18“ vyko į Kazachstano Respubliką, kur tvarkė istorines vietas Karagandos, Balchašo bei Džezkazgano apylinkėse. Susitikime turėsite galimybę išgirsti gyvus ekspedicijos dalyvių – tarp jų ir neseniai „Kaunas pilnas kultūros“ tinklalapyje savo istoriją papasakojęs Matas Toliušis – įspūdžius, įdomiausias istorijas ir daugiau sužinoti apie mūsų tautiečių likimo įamžinimą tolimajame Sibire.

misijasibiras

KETVIRTADIENIS, 09 13

Parodos „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“ atidarymas, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Europą apkeliavusi kilnojamoji paroda yra skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui. Tarpukario Kauno modernioji architektūra atspindi tą politinį, socialinį, ekonominį ir kultūrinį optimizmą, kuris buvo būdingas naujai susikūrusių ar atsikūrusių valstybių sostinėms. Parodoje akcentuojamas Kauno modernistinės transformacijos fenomenas, kai 1919 m. miestui netikėtai tapus Lietuvos Respublikos sostine miestas radikaliai pakeitė savo tapatybę: per mažiau nei 20 metų gyventojai pastatė beveik 12 000 naujų pastatų ir pavertė Kauną modernia, elegantiška, europietiška sostine.

Paroda, kurią inicijavo Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir kuravo architektūros ir meno istorikai dr. Marija Drėmaitė (Vilniaus universitetas), prof. Giedrė Jankevičiūtė (Lietuvos kultūros tyrimų institutas) ir dr. Vaidas Petrulis (Kauno technologijos institutas) pasakoja ne vien apie architektūrą, ir ne vien apie miestą. Ji yra apie nuolat gimstančias ir žlungančias viltis, apie kūrybos pastangas ir optimizmą, apie idėjų ir formų migraciją, kaitą ir jų santykį su šiandiena.

Paroda veiks iki lapkričio 4 d.

Screen-Shot-2017-11-30-at-14.44.38

Filmas „Fokstrotas“, 17:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Samuel Maoz naujausias filmas „Fokstrotas“ – tai žmogaus šokis su likimu. Michaelį ir jo sūnų Džonataną skiria atstumas. Kol tėvas daro viską, kad susigrąžintų sūnų iš kariuomenės, Džonatanas ramiai su kitais kareiviais tarnauja Izraelio ir Palestinos sankirtoje. Atokioje dykumoje nieko nevyksta: vaikinai valgo tas pačias pupeles ir matuoja, kiek jų gyvenamasis konteineris smunka į purvynę. Kartais pro jų postą praeina kupranugaris, o savo dienas jie praskaidrina šokio judesiais ir istorijomis apie pin-up merginas. Iš kelių dalių sudarytame filme pinasi drama ir humoras, atskleidžiamas skirtingų kartų susidūrimas su karu ir keliamas klausimas – kokia šio karo prasmė?
„Fokstrotas“ Venecijos kino festivalyje buvo įvertintas Didžiuoju žiuri prizu.

„Atviras kodas“: susitikimas su Inga Galinyte, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 57

Pavasarį bendradarbystės erdvėje pradėtas renginių ciklas „Atviras kodas“, skirtas susipažinti su jaunaisiais kūrėjais, jų darbais bei neformaliai diskutuoti apie šiuolaikinį meną ir jo vietą mūsų gyvenime, tęsia savo programą ir kviečia susitikti su jauna performanso ir judesio meno kūrėja Inga Galinyte. Susitikime bus kalbama apie jos kūrinius ir kūrybines perspektyvas bei galimybes jauniems, kuriantiems šiuolaikinį meną menininkams startuoti tiek Lietuvos, tiek užsienio meno pasaulyje, todėl renginys ypač aktualus pradedantiesiems menininkams ir menų studentams. Susitikimą moderuos menotyrininkė Dovilė Stirbytė.

„Kaunas Photo 2018“: Fotografijos naktis, 20:00
„Volfas Engelman studija“, Kaunakiemio g. 2

Vakaro metu savo kūrybą pristatys festivalio dalyvis Vladimir Antaki (Prancūzija/Kanada), bus rodomos „Kaunas Photo 2018“ atviro kvietimo menininkų darbų projekcijos.

„Lobiai“: Mykolaitis, 20:30
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Naujas sezonas į medinį namą Vytauto parke įnešė naujų renginių idėjų. etvirtadieniai nuo šiol skirti audio failų, plokštelių, kasečių, juostų ar visaip kaip kitaip užfiksuotos muzikos kolekcionieriams. Lobių ieškotojams. Būtent toks yra Kaune gyvenantis fotografas, aistringas muzikos gurmanas ir estetas – Lukas Mykolaitis, kurio darbai ne kartą praturtino žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ puslapius.

lobiai

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia