Maršrutas rugpjūčio 9 – 11 dienoms

PENKTADIENIS, 08 09

Antano Sutkaus fotografijų paroda „Pro Memoria“, 11:00 – 19:00
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Antantas Sutkus dar 1988 m. pradėjo fotografuoti Holokaustą išgyvenusiųjų susitikimus. Vėliau tai išaugo į unikalią portretų seriją, liudijančią kraupius karo bei pokario įvykius, sutraiškiusius žydų tautos likimą Lietuvoje. Nuotraukose įamžintų ilgai kentėjusių žmonių žvilgsniai primena tai, kas įvyko tam, kad tai niekada nepasikartotų. Daugeliui Antanas Sutkus yra Lietuvos žmonių fotografas. Fotografo darbuose – ne tik gatvėje sutikti, laimingą ar dramatišką gyvenimą nugyvenę, bet ir žmoniškumą liudijantys lietuvių portretai. Holokaustą išgyvenę žydai fotografui taip pat yra neatsiejama Lietuvos žmonių dalis.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

(a)simpoziumas: Klausymo pratybos, 16:30
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Ne/natūralūs laukai yra unikalios akusmatinės kompozicijos iš sinusoidinių garsų ir aplinkos įrašų, kuriuose – žmogaus kuriami, industriniai ir atsitiktiniai garsai. „Akusmatine“ vadinama elektroakustinė muzika, kuri sukurta būtent tam, kad būtų atliekama per kolonėles, klausytojui nematant garsą kuriančiojo. Akusmatikos terminas siekia senovės Graikiją: filosofo Pitagoro mokytiniai jo ištarmės klausydavosi jam slepiantis už uždangos. Paskaitos metu William „Bilwa“ Costa papasakos apie savo garsinę nenatūralių laukų ir natūralių perdangų praktiką, gros ištraukas iš savo garsinių tyrimų. Paskaitą menininkas užbaigs specialiai šiai progai sukurta kompozicija.

Visų (a)simpoziumo renginių programą rasite čia.

Ekskursija „Kur gyveno Salomėja“, 17:30
Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

„Gražinkime Kauną“ antrą kartą kviečia į didelio pasisekimo sulaukusią ekskursiją „Kur gyveno Salomėja“. Po ekskursijos premjeros Salomėjos Nėries portretas pasipildė papildomais autentiškais štrichais, kurie leidžia dar ryškiau perteikti poetės gyvenimą Kaune įvairiais jos gyvenimo laikotarpiais. Ekskursijoje skambės eilės, kai kurios visiems taip gerai žinomos, o kai kurios – galbūt niekada negirdėtos.

67881314_2280567011997247_1966435069778198528_n

(a)simpoziumas: „You Are The Battlespace: Let’s Party!“
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

„You Are The Battlespace: Let’s Party!“ yra iškilmės, kurioms vadovauja Jenna Jauhiainen, menininkė ir tyrėja bei kolektyvo HYPERREAALIYAH įkūrėja. Šios iškilmės skelbiamos „saugia erdve“, kurioje nėra vietos diskriminacijai ir nebus toleruojamas priekabiavimas. Iškilmės yra skirtos leisti sau tapti kovos lauku, atviru dabarties ir ateities karams. Globalinėje mediasferoje yra apstu karo, kuris keičia formą, tampa vis sunkiau apčiuopiamas, mes visi jo jau paveikti, ir ateityje būsime veikiami tik daugiau. HYPERREAALIYAH šios šventės metu gros muziką ir gyvai miksuos vaizdus bei savo tyrimų medžiagą. Linos Pranaitytės ir Urtės Pakers kūrybinis duetas BIONICS renginyje pristatys savo elektroninės muzikos kompozicijas iš debiutinio albumo „CYCLES“.

HYPERREAALIYAH iliustracija

HYPERREAALIYAH iliustracija

Visų (a)simpoziumo renginių programą rasite čia.

„Romuvos“ lauko kinas. „Vasara“, 21:45
Prie Kauno pilies

Tik ką prasidėjusio 9 dešimtmečio vasarą, kai Leningrado pogrindyje griaudi roko muzika, susitinka trys žmonės. 19-metis, vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis Viktoras Cojus, jo tuometinis stabas Maikas Naumenko („Zoopark“) ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenko net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda. Vieno nemėgstamiausių Putino režisierių Kirilo Serebrenikovo istorija apie meilę Kanų kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią garso takelį. Filmą pristato po Lietuvą keliaujantis kino projektas „Kino karavanas“.

AR-190319729

ŠEŠTADIENIS, 08 10

„Fluxus Labas!“ bendruomenė dalinasi: būkime aktyvūs“, 10:00
Panemunės paplūdimio teritorija (pievelė šalia treniruoklių)

Prie „Fluxus Labas!“ bendruomenių laboratorijos jungiasi Kauną mylintys sporto treneriai ir siūlo likusią vasarą praleisti aktyviai. Treniruotėse ne tik stiprėjama fiziškai, bet ir atrandamas bendrumo jausmas. „Fluxus Labas!“ kviečia susipažinti su savo kaimynais ne paprastai, o aktyviai. Šeštadienio rytą dalyvių lauks kalanetikos treniruotė Panemunės pakrantėje.

Kauno aviacijos šventė, 11:45 – 00:00
S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Veiverių g.

Kaip jau galėjote įsitikinti skaitydami praėjusį „Kauno pilno kultūros“ numerį, Kaunas – Lietuvos aviacijos lopšys, todėl kiekvienais metais ir norisi rinktis į apylinkes, kur prasidėjo tautos oreivių istorija. Šįkart oro šventės lankytojų laukia koncertas, programa vaikams, dirbtuvės. Vyks akrobatiniai lėktuvų ir sraigtasparnių pasirodymai, ultralengvųjų lėktuvų ir sklandytuvų parodomieji skrydžiai, parasparnių ir skraidyklių skrydžiai bei kiti aviacijos šou pasirodymai.

Marijampolės aeroklubo archyvo nuotr.

Marijampolės aeroklubo archyvo nuotr.

12-oji Kauno bienalė. Performansas „Klimato kaita“, 12:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

„Klimato kaita“ – komiškas frazės „politinis klimatas“ įprasminimas. Tai Jasminos Cibic sukurtas performansas, kuriame kalbama apie nuolatinę Kauno ideologinę ir kartu su tuo susijusią vizualią miesto kraštovaizdžio kaitą XX amžiuje. J. Cibic pakvietė grupę Kauno menininkų tapti pagrindiniais „Klimato kaitos“ atlikėjais. Performanse J. Cibic tyrinėja geopolitinio egzotizavimo, nacionalinių atminties ženklų ir ateities strategijų temas, susipinančias dvigubame kultūros ir politinio kapitalo žaidime.

Akimirka iš performanso „Klimato kaita“. Justės Vyšniauskaitės nuotr.

Akimirka iš performanso „Klimato kaita“. Justės Vyšniauskaitės nuotr.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: palei Vytauto kalną“, 12:30
Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

Ekskursijų ciklas „Kaunas – dizaino miestas“ pirmą kartą kviečia nuodugniai tyrinėti kvartalą aplink Vytauto parką. Čia gatvės pavadintos itin muzikaliai: Baritonų, Dainos, Tenorų vardais. Dr. Marija Oniščik papasakos, ką šioje aplinkoje suprojektavo Peras, Funkas, Kudokas, Zimanas, Kopylovas, Peyeras, Trakmanas, Gordevičius, Sienkevičius – visa puokštė Kauno modernistų, apie kuriuos girdime ir kurių darbus matome ne kasdien.

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „30 šviesų“, 14:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Įvykis – pirminis mūsų istorijos elementas. Kiekvienas atskirai ir visi kartu tampame įvykių kūrėjais arba įkaitais. Svarstydami apie savąjį identitetą žaidžiame tautos ir kultūros sąvokomis, ieškome savų atspindžių svetur, o svetimų – savoje aplinkoje. Ar identiteto suvokime yra vietos „kitam“, o namuose – jo viešnagei? Dienos šviesoje patogus tarpkultūrinis diskursas, bet kas lieka jai pasibaigus ir ką apšviečia 30 šviesų? Šiuos klausimus nagrinės Kauno bienalės ekskursija „30 šviesų“ ir jos dalyviai. Ekskursijos gidai (interviu su jais skaitykite čia) padės dalyviams atrasti būdus tyrinėti savo ir miesto tapatybę žengiant per viešas erdves ir privačias patirtis.

Martyno Plepio nuotr.

Martyno Plepio nuotr.

Knygyno „Six Chairs Books“ skaitymo grupė „Įelektrintos tapatybės“, 16:30
„Six Chairs Books“, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six Chairs Books“ kviečia į specialią atviros skaitymo grupės sesiją. Šįsyk dalyviai skaitys fantastinį-alegorinį menininkės Carolee Schneemann pasakojimą „Parts of a Body House“ (1968), rašytojos Maggie Nelson atsiminimą apie pažintį ir viešnagę pas Schneemann bei rašytojos ir leidėjos Chris Kraus autobiografinę esė „Trick“ (2007). Skaitymuose bus diskutuojama apie juslaus kūno patirtis, erotinių patirčių atveriamas galimybes ir spendžiamus spąstus, 7-ojo deš. – 8-ojo deš. feministinio meno raišką bei 10-ojo deš. socialinius iššūkius. Registracija ir skaitiniai: info@sixchairsbooks.lt

67641134_2369749523110007_3451932994674098176_n

(a)simpoziumas: Paranormaliųjų technologijų muziejus, 16:45
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Eksperimentinės elektronikos asociacija iš Helsinkio KOELSE teigia, kad industrinės kultūros šaknys siekia paranormaliųjų technologijų istoriją, kurią puikiai išmanė S. Burroughs. Simpoziumo metu KOELSE pristatys savo kuriamą paranormalios technologijos muziejų, ir supažindins su paslaptingiausiais kada nors sukurtais elektroniniais instrumentais, kuriuos jie atkuria pagal originalias schemas, panaudodami elektronikos atliekas. Renginys anglų kalba.

Visų (a)simpoziumo renginių programą rasite čia.

67579789_357038274991813_8047125363727269888_n

„Romuvos“ lauko kinas. „Skausmas ir šlovė“, 21:45
Prie Kauno pilies

Salvadoras Mallo (akt. Antonio Banderas) – įvairių negalavimų kamuojamas režisierius, kurių blogiausias – negebėjimas tęsti filmavimų. Ribojamas savo paties fizinės būklės, kinu kvėpuojantis vyras praranda gyvenimo prasmę, tad kasdienybę skaidrina vaistų ir heroino mišiniu, panardinančiu jį į miego ir snaudimo būsenas. Šis filmas – trečioji atsitiktinai Pedro Almodóvar sukurtos trilogijos dalis (Pirmieji serijos filmai – 1987-ųjų „Law of Desire“ ir 2004-ųjų „Bad Education“). Trilogiją jungia pagrindiniai personažai – režisieriai vyrai, balansuojantys ant realybės, istorijos ir fikcijos barjero, kurstančio juos analizuoti skausmo ir šlovės prigimtį.

2bad3a5f5a699953e74133758bf96c6cbf9300c6

SEKMADIENIS, 08 11

Osvaldo Jablonskio akvarelės paroda „Mano Lietuva“, 11:00 – 17:00
A. Žmuidzinavičiaus memorialinis muziejus, V. Putvinskio g. 64

Osvaldas Jablonskis yra gerai žinomas visiems besidomintiems akvarelės meno pasauliu. Pats menininkas yra išugdęs ne vieną dailininkų kartą – jie į savo mokytoją kreipiasi pagarbiu kreipiniu „Maestro“. Autoriaus kūryba pasižymi savitu „jablonskišku“ spalvų pasauliu, jautriomis kompozicijomis, lyriškumu, persmelkiančiu tikrumu ir įsijautimu. Parodoje eksponuojami peizažai, kuriuose tarsi besikeičiančiame kaleidoskope įamžinta Osvaldo Jablonskio Lietuva – bažnyčių bokštai, žymių žmonių gimtinės ir mėgtos vietos: rašytojo J. Tumo-Vaižganto „Cimbruvka“, Lietuvos piliakalniai, šimtamečiai medžiai ir t.t.

Jablonskis-1-1024x736

Petankės pamokos, 14:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Petankė yra sporto šaka, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. Petankėje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Mokymų metu petankės žaidėjai paskolins inventorių ir pamokys žaidimo pagrindų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Pasaulio virtuvės #3: Azerbaidžanas“, 16:00
Baras „B2O“, Gedimino g. 30

„B2O“ rūpinasi turininga vasara ir kviečia į gastronomines keliones, kurių metu „aplankysime“ skirtingas šalis, susipažinsime su jų (maisto, ir ne tik) kultūra, pasikalbėsime su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais ir išgirsime netikėtas jų gyvenimo istorijas. Kas antrą sekmadienį B2O virtuvę perima skirtingų pasaulio šalių atstovai, kurie ruošia tradicinius patiekalus ir stengiasi supažindinti su savo šalies kultūra per neįprastus skonius. Trečioji „Pasaulio Virtuvė“ mus veda į Azerbaidžaną. Tai – įvairovių šalis, kurioje ir kalnai, ir jūra, ir dykumos, ir žaluma. Įvairovės atsispindi ir maiste!

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Bachas: garsai, vaizdai, šešėliai“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jaunas, ambicingas ir sparčiai tarptautinės karjeros laiptais kopiantis latvių violončelininkas Ruslanas Vilensky kviečia į išskirtinę kelionę po Johanno Sebastiano Bacho garsų, vaizdų ir šešėlių pasaulį. Koncerte jis atliks visas šešias Bacho siuitas violončelei solo. Vaizdo instaliacijas kurs Viktoras Keino, tituluojamas Latvijos vaizdo projekcijų guru vardu.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia