Maršrutas rugpjūčio 6-9 dienoms

PIRMADIENIS, 08 06

„Burbuliatorius“ Zapyškyje, 18:30
Lauko estrada, Šviesos g. 18, Zapyškis, Kauno raj,

Šią vasarą Zapyškis vėl jungiasi prie Lietuvoje gimusios, tradicija tapusios ir pasaulyje paplitusios iniciatyvos. „Burbuliatorius“ nuo 2009 m. kas antrą vasaros pirmadienį kviečia gaivinti viešąsias erdves ir skatina miestiečius plėtoti nekomercinio laisvalaikio scenarijus. Atsineškite skysčio ir kt. priemones muilo burbulams, pleduką, užkandžių, gitarą – ką tik norite.

burbulia

ANTRADIENIS, 08 07

Paroda „Kauno miesto gatvė“, 10:00-18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Parodoje pateikti moderniosios tarpukario architektūros, išskiriančios Kauną iš kitų miestų, pavyzdžiai, miesto švenčių ir miestiečių kasdieninės gyvensenos vaizdai, prekybos vietos: turgūs, krautuvėlės. Miesto plėtrą atskleidžia gatvių tiesimo nuotraukos ir transporto rūšys, taip pat akcentuota miestą niokojusių potvynių tema. Kuriant stilizuotą gatvę, atkreiptas dėmesys į miestiečių laisvalaikio ir poilsio vietas.

Eksponuojami vaizdai įamžina Laikinosios sostinės laikotarpį nuo 1920 iki 1940 metų. Parodoje pamatysite nuotraukas iš Kauno miesto muziejaus fondų, Stanislovo Sajausko ir Jono Palio asmeninių rinkinių.

Kauno miesto muziejaus archyvo nuotr.

Kauno miesto muziejaus archyvo nuotr.

TREČIADIENIS, 08 08

„TẽKA: [re]ANIMACIJA“ startas, 19:00
Buvęs valčių uostas Nemuno saloje

Upių ir jų krantų gaivinimo iniciatyva „ TẽKA“ kviečia  į šventinį ekspedicijos starto vakarėlį, kuriame galėsite susipažinti su naujuoju upių gyventoju – ekspeditoriumi, pabendrauti su komandos nariais, išgirsti apie jos šią vasarą ir rudenį vykdomas veiklas, o svarbiausia – drauge pabūti prie upės.

teka

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: Kostas Smoriginas, 19:00
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Šis vasaros koncertų ciklo renginys tradiciškai skiriamas bardų festivalio Anykščiuose „Purpurinis vakaras“ pristatymui. Po ilgos pertraukos pasirodymą Kaune surengs žinomas teatro ir kino aktorius, režisierius, bardas Kostas Smoriginas. Jo atnaujintoje dainų programoje skambės geriausi, publikos pamėgti kūriniai.

„Lauko kinas“: „Utioja, liepos 22-oji“, 21:45
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

Filmas, kurį režisavo Erikas Poppe, nukelia į prieš septynerius metus Norvegijoje, Utiojos saloje įvykusią tragediją, kuomet po vyriausybės pastato bombardavimo dešiniųjų pažiūrų ekstremistas iššaudė politinėje vasaros stovykloje dalyvavusius jaunuolius. Iš pagarbos aukoms ir jų artimiesiems, personažai ir asmeninės patirtys yra išgalvoti.

KETVIRTADIENIS, 08 09

Susitikimas su R. Požerskiu parodoje „Atlaidai“, 17:30

Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kaip rašo Tomas Pabedinskas, atlaidus R. Požerskis fotografavo 1974–2001 m. ir apkeliavo įvairias Žemaitijos bei Dzūkijos vietoves, tačiau nuostabos jausmas, kitoniško pasaulio įspūdis išliko visame fotografijų cikle. Dokumentiniu požiūriu vertingus laiko ženklus Požerskis atrado ne tik sakraliniame, bet ir labiau žemiškame atlaidų vyksme: bendraujant skirtingoms kartoms, pasiruošiant apeigoms ir švenčiant, kai jos baigiasi.

Ketvirtadienį galerijoje vyks susitikimas su eksponuojamų fotografijų autoriumi Romualdu Požerskiu. Jo metu turėsite galimybę plačiau susipažinti su paroda, taip pat asmeniškai pabendrauti su fotografu, įsigyti jo albumų.

Kražiai, 1977. Romualdas Požerskis

Kražiai, 1977. Romualdas Požerskis

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: per Mažąjį Ąžuolyną“, 17:30
„Kaunas IN“ turizmo informacijos centras, Rotušės a. 15

Ekskursijos į vieną jaukiausių Žaliakalnio kampelių metu užsuksite į tikrą „sustojusio laiko kapsulę“ – V. Landsbergio-Žemkalnio suprojektuotus buv. Prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Kildami kalnu, apžiūrėsite F. Vizbaro, B. Elsbergo suprojektuotas vilas,  V. Miknevičiaus dirbtuves, susipažinsite su čia gyvenusių ir kūrusių menininkių – F. Petrikaitės – Tulienės, E. Daugvilienės kūryba. Ekskursijos pabaigoje turėsite galimybę sužinoti, kokia programa buvo vieno iš įdomiausių Pirmosios Respublikos renginių bei apsilankyti garsaus menininko namuose – muziejuje.

Ekskursiją organizuoja VšĮ „Kaunas IN“ kartu su VšĮ „Gražinkime Kauną“. Registruokitės tel. 861623828, el. paštu info@kaunasin.lt arba „Kaunas IN“ turizmo informacijos centre.

Daivos Starinskaitės trio koncertas, 19:00
„Volfas Engelman Studijos“ terasa, Kaunakiemio g. 2

Viena ryškiausių jaunos kartos Lietuvos džiazo vokalisčių – Daiva Starinskaitė – šiuo metu gyvena užsienyje, tačiau su Lietuvos muzikiniu pasauliu jos ryšys išlieka stiprus. Ketvirtadienio vakarą galėsite pasiklausyti Daivos Starinskaitės pasirodymo su muzikantais Giedriumi Naku ir Jonu Gliaudeliu.

Filmas „Dvi karūnos“, 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Michało Kondrato dokumentinė juosta su vaidybiniais elementais – tai pirmasis filmas, atskleidžiantis iki šiol nežinomus lenkų tėvo Maksimilijono Kolbės  gyvenimo momentus – nuo vaikystės iki lemiamo sprendimo savanoriškai atiduoti gyvybę už kitą kalinį Aušvice. „Dvi karūnos“ – tai filmas apie žmogų, siekusį pakeisti pasaulį. Tam tikra prasme jam tai pavyko.

TKKF kino klubas: „Pareiga“, 19:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kęstučio g. 1

„Pareiga“ – tai istorija apie trapų ryšį tarp tėvo ir sūnaus šiuolaikinėje Palestinoje. Šadi, architektas, gyvenantis Romoje, atvyksta į Nazaretą aplankyti savo vienišo senyvo tėvo Abu Šadi ir atšvęsti sesers Amal vestuvių. Pagal vietinę palestiniečių tradiciją, šeimos vyrai turi asmeniškai išdalinti pakvietimus į vestuves kiekvienam svečiui. Tačiau po daugybės metų, praleistų skirtinguose pasaulio kraštuose, tėvui ir sūnui rasti bendrą kalbą yra itin sunku – kardinaliai skiriasi ne tik jų patirtys, bet ir pasaulėvaizdžiai. Filmo scenarijaus autorė ir režisierė Annemarie Jacir siužetą grindė savo šeimos patirtimis, o pagrindinius vaidmenis atliekantys Mohammad Bakri ir Saleh Bakri – tėvas ir sūnus ir už ekrano ribų.

Filmą pristatys socialinėmis ir kultūrinėmis temomis rašanti, nepriklausoma žurnalistė Giedrė Steikūnaitė. Giedrė yra pirmosios Lietuvoje knygos apie Palestiną „Palestina: Laisvė yra labai graži“ (2017 m.) autorė.

„Barzha“: „Solo Ansamblis“, 20:00
Prieplaukos krantinė

Baržoje „Aitra“ rugpjūtį skambės ir daugiau muzikos, o pirmąjį reisą įgarsins „Solo Ansamblis“ bei grupės „ba.“ lyderio Beno Aleksandravičiaus DJ setas.

„Lauko kinas“: „Zoja“ (Zoe), 21:45
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

Įsivaizduokite, kad sėdite jaukiame restorane su savo antrąją puse. Visiška romantika. Tik viena „smulkmena“: jūsų antroji pusė – sukurta, nors ir idealiai veikianti… Jūsų partneris – humanoidas. Drake Doremus režisuoto filmo veiksmas vystosi netolimoje ateityje, kurioje žmonėms vis dar aktuali meilė. Tačiau šis gražus ir labai šiltas jausmas daugumai tėra kaip priedas prie patogaus gyvenimo. Vienu iš tokių žmonių yra milžiniškos kompanijos „Relationist“ mokslininkas Koulas (akt. Ewanas McGregoras). Vyras dirba ties itin svarbiu projektu, kuris leis jam kaip ir daugeliui žmonių visame pasaulyje suprasti, ko reikia tobuliems santykiams tarp dviejų iki ausų įsimylėjusių žmonių. Mokslininkų komanda sukuria Zoją (akt. žavioji Bondo mergina Léa Seydoux) – tobulos išvaizdos robotą, gebantį reaguoti į žmogaus emocijas. Bendraudamas su dirbtiniu intelektu ir nagrinėdamas kiekvieną jo žingsnį, Koulas netrukus pradeda jausti Zojai šiltus jausmus, kurie gali ne tik sugriauti jo mokslinę karjerą, bet ir sudaužyti širdį.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia