Maršrutas rugpjūčio 5 – 8 dienoms

PIRMADIENIS, 08 05

Paroda „Nemuno kelias“, visą parą
Kauno Paveikslų Galerija, K. Donelaičio g. 16

2019 m. balandžio 27 d. Šančiuose prie Nemuno 700 žmonių susikibo rankomis ir suformavo „Nemuno kelią“. Taip bendruomenė išreiškė nepritarimą Nemuno krantinės rekonstrukcijos projektui, kuriuo ketinama nutiesti 3,5 km gatvę nuo geležinkelio tilto iki Panemunės tilto. Paveikslų galerijos paviljone veikia Dariaus Petrulio ir Dariaus Batulevičiaus fotografijų paroda, dokumentuojanti Šančių bendruomenės akciją ir Šančių pakrantės gamtą, o fotovaizdus lydi ekspertų ir visuomenininkų komentarai. Parodą galima lankyti bet kuriuo paros metu „Galerijoje be sienų“ – atvirame Paveikslų galerijos paviljone.

66786950_635670450253201_1292534540459311104_n

Paroda „Lietuvos pėdsakai puslapiuose“, 10:00 – 18:00
„DesignLibrary“, K. Baršausko g. 59

„DesignLibrary“ kartu su Kauno apskrities viešąja biblioteka kviečia aplankyti kilnojamą leidinių parodą „Lietuvos pėdsakai puslapiuose“. Meno leidinių skyriaus parengtoje parodoje eksponuojami leidiniai iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo. Knygose atsispindi Lietuvos taikomosios dailės, architektūros ir fotografijos raida, eksperimentai ir naujos tendencijos per pastaruosius 29-erius metus: nuo nepriklausomybės atgavimo iki šių dienų.

65957001_1316303678535427_266900340199129088_n

Orintos Klimaitės parodos „Pandoros skrynia“ pristatymas, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės alėja 89-1D

Parodos „Pandoros skrynia“ autorė Orinta Klimaitė – medicinos mokslų studentė. Laisvu laiku ji negali nekurti, paskaitose sukaupta patirtis išsilieja popieriuje ar drobėse. Vaizdiniai kuriami eksperimento būdu atrasta mišria technika. „Kaip tokiame struktūriškai tvarkingame, harmoningai dirbančiame organizme, kur kiekvienas organas turi savo funkciją, kur kiekvienas pakitimas tikslingai kompensuojamas ir palaikoma homeostazė, gali slėptis neapčiuopiama, beformė, bespalvė, žodžiais neįvardijama moters siela. Moterį prilyginčiau Pandoros skryniai, kuri slepia ne materialines gėrybes, bet gali sudominti, bauginanti ir šokiruoti savo turiniu, kuris neleis tau jos pamiršti visą gyvenimą…“ – apie parodą pasakoja pati menininkė.

67414780_353183528693448_1161784908356517888_n

„Lietuviško kino naktis“: „Riešutų duona“, 21:30
Kauno pilis

Pirmadienį užsienyje ir Lietuvoje įvyks „Lietuviško kino naktis“, kurios metu išvysite vieną gražiausių lietuviškų filmų – restauruotą Arūno Žebriūno „Riešutų duoną“ (1978 m.). Renginio širdimi pasirinkta Vilniaus Katedros aikštė, tačiau šią kino klasiką tuo pačiu metu bus galima žiūrėti daugelyje miestų, taip pat ir Kaune.

ANTRADIENIS, 08 06

Labdaringa filmo „Kita svajonių komanda“ peržiūra, 14:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Antradienio popietę vyks labdaringa prodiuserio Mariaus Markevičiaus filmo „Kita svajonių komanda“ peržiūra, kurioje dalyvaus ne tik legendiniai Lietuvos krepšininkai, bet ir dabartinės Lietuvos vyrų krepšinio komandos žaidėjai. Renginys bus skirtas išlydėti žaidėjus į Pasaulio čempionatą Kinijoje bei kartu prisidėti prie kilnios Rimanto Kaukėno paramos grupės veiklos – padėti su vėžiu kovojantiems Lietuvos vaikams. Renginio metu žiūrovai turės progą pabendrauti su iš JAV atvykstančiu filmo režisieriumi ir Lietuvos krepšinio pasaulio atstovais.

R. Treigio paskaita ir kūrybinės dirbtuvės „Šviesos valanda“, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kauno fotografijos galerijos edukacinė programa kviečia į paskaitas ir kūrybines dirbtuves, kurių metu bus galima įvairiapusiškai susipažinti su Remigijaus Treigio darbais ir kurti kartu su fotografu. Antradienį galerijoje vyks R. Treigio kūrybos pristatymas. Autorius apžvelgs tiek savo ankstyvuosius, tiek naujausius darbus bei supažindins su savo kūrybos filosofija. Tuo tarpu fotografijos entuziastus gali sudominti sekančią dieną vyksiančios kūrybinės dirbtuvės „Šviesos valanda“. Užsiėmimų metu bus praktiškai nagrinėjama tema, kuri apima šviesos santykį ir įtaką tiek atskiriems objektams, tiek miesto bei uždaroms erdvėms, tiek portretams. Užsiregistruoti į dirbtuves galima el. paštu gintare@kaunasgallery.lt.

Remigijus Treigys „Kambarys II“, 1997.

Remigijus Treigys „Kambarys II“, 1997.

Rasos Didaitės fotografijų parodos „Autoanalizė“ atidarymas, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g.2

Rasa Didaitė parodoje sujungė fotografijos ir poezijos žanrus. Justino Marcinkevičiaus kūryba ją įkvėpė savitai interpretuoti šio poeto eiles, kurių gili prasmė, sąlytis su gamta ir žmogumi yra neatsiejamas Rasos kaip fotomenininkės kūryboje.

Rasos Didaitės nuotr.

Rasos Didaitės nuotr.

„Fluxus Labas!“ bendruomenė dalinasi: būkime aktyvūs“, 18:00
Baltijos g. 22 kiemas

Prie „Fluxus Labas!“ bendruomenių laboratorijos jungiasi Kauną mylintys sporto treneriai ir siūlo likusią vasarą praleisti aktyviai. Treniruotėse ne tik stiprėjama fiziškai, bet ir atrandamas bendrumo jausmas. „Fluxus Labas!“ kviečia susipažinti su savo kaimynais ne paprastai, o aktyviai. Šį antradienį dalyvių Šilainiuose laukia nuotaikinga mankšta su kamuoliais.

67956334_912593539085639_7598548495317860352_n

TREČIADIENIS, 08 07

„Kaunas Jazz“ pristato: „Ground Heights“ koncertas, 18:00
„Volfas Engelman Studijos“ terasa, Kaunakiemio g. 2

„Ground Heights“ – tai prieš kelerius metus Izraelyje susibūrusi grupė, kurios priešakyje – Etiopijoje šaknų turinti Hewan Meshesha. Apie muzikinę karjerą ji susimąstė betarnaudama kariuomenėje. Paskatinta draugės, H. Meshesha įstojo į konservatoriją ir netrukus su čia sutiktais bendraminčiais debiutavo kaip grupės vokalistė. Jų koncertai – išties kažkas visiškai neįprasto, autentiško, unikalaus ir spalvingo. Tuo jau įsitikino „Kaunas Jazz“ koncertų Birštone, Palangoje ir Panevėžyje lankytojai. Dabar tuo įsitikinti gali ir kauniečiai.

Ground-Heights

Projekto „Nomadiška radikali akademija“ pristatymas, 18:00
Galerija „Meno Parkas“, Rotušės a. 27

„Nomadiška radikali akademija“ – tai meno projektas, meninė post-apokaliptinio pasaulio vizija, kurioje išlikę žmonės nebegali atitaisyti savo klaidų. Klajokliai-nomadai, akademijos darbuotojai ir gyventojai, kvies vietinius vaikus ir jaunimą apžiūrėti, pajausti, diskutuoti ir dalyvauti kartu su menininkais, muzikantais ir klimato kaitos aktyvistais bei kartu atskleisti įvairius praeities ir ateities, žmonių elgesio, aplinkos ir planetos kurioje gyvename, scenarijus. Šis projektas – tai priemonė suburti menininkų ir klimato kaitos aktyvistų bendruomenę, kurioje būtų aptariami nauji žmogaus elgsenos būdai gyvenamojoje aplinkoje.

Šilainių bendruomenės sodų dirbtuvės, 18:00
Šilainių Sodai, Žaibo gatvė 26

Visą sezoną vykstančios dirbtuvės kviečia prisidėti prie Šilainių sodų bendruomeninės erdvės kūrimo. Dirbtuvių dalyviai mokysis, kaip susikalti paaukštintą lysvę, kaip ją paruošti sodinimui, kokie augalai geriausiai auga kartu, kaip juos prižiūrėti, kaip susikalti komposto dėžę ir daug kitų svarbių dalykų. Savo žiniomis ir patirtimi dalinsis vietos ekspertai – Šilainių sodininkai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Kaunoteka 2022“: Flash Voyage, 20:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės aikštė 12

„Kaunoteka 2022“ tai bendras „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Laukas“ projektas, kurio dėmesio centre – pokalbiai apie muziką. Organizatoriai žada į svečius kviesti ryškias Kauno asmenybes, nuoširdžius pokalbius apie muziką ir jos klausymą. Pirmieji eilėje – jaunų roko gerbėjų numylėtiniai Flash Voyage, kurie pažadėjo atsinešti pačius svarbiausius savo gyvenimo muzikinius kūrinius.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

„Romuvos“ lauko kinas. „Vasara, 1993-ieji“, 21:45
Prie Kauno pilies

1993-iųjų vasara Ispanijoje. Po ankstyvos motinos mirties šešiametė Frida atsikrausto pas tetos šeimą Katalonijos provincijoje. Jauna pora rūpinasi ja kaip savo vaiku, o jų mažametė dukra Fridą laiko vyresne sese. Tačiau pačiai Fridai sunkiau sekasi priimti naujo gyvenimo taisykles. Tai jautri ir įžvalgi drama, panardinanti žiūrovus tiesiai į vaikystę, kur juokas ir lengvabūdiškumas eina koja kojon su baimėmis ir ašaromis. Carlos Simón filmą pristato Europos šalių kino forumas „Scanorama“.

kadras-is-filmo-vasara-1993-5b23db5354111

KETVIRTADIENIS, 08 08

12-oji Kauno bienalė. „Galerie Uberall“ vadovo ekskursija, 17:30
Kauno geležinkelio stoties požeminė perėja, prie mobilios meno galerijos „Galerie Uberall“ biuro

Šią vasarą, bendradarbiaujant su Kauno bienale, mobilios meno galerijos „Galerie Uberall“ biuras laikinai įsikūrė požeminėje perėjoje, vedančioje iš Kauno geležinkelio stoties. Iš čia bus pradedamos kiekvieną mėnesį vyksiančios galerijos direktoriaus vedamos ekskursijos po bienalę. Ekskursijų metu direktorius atskleis bienalės procesus ir užkulisius bei bandys atsakyti į labiausiai intriguojantį klausimą, ką iš tiesų reiškia „Po išvykimo | Prieš atvykstant“?

„Fluxus labas“: Atviras šaškių ir istorijų turnyras, 18:00
Kauko laiptai, Kauko al. 5

„Šaškėmis gali žaisti visi ir visur. Šaškėms reikalingi du, o kur du – ten istorija. Susėskime prie lentos ir dalinkimės žaidimu, poilsiu, pasakojimu“, – Žaliakalnio bendruomenė kviečiama susiburti baigtame tvarkyti istoriniame objekte, jungiančiame žaliąjį rajoną su centru. Daugiau informacijos: zaliakalnis@kaunas2022.eu.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Pirštų antspaudai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Pianisto muzikalumo ir technikos dėka jo kuriami paveikslai tarsi atgyja… Esu tikras, išgirdęs jį Lisztas bei Horowitzas šypsotųsi.“ Taip kritikai įvertino kinų kilmės Vokietijoje gyvenančio pianisto Haiou Zhango įrašytą Liszto kūrinių kompaktinę plokštelę. Ne mažiau pagyrų nuolat pelno ir atlikėjo gebėjimas tarsi be jokių pastangų persikelti į skirtingas epochas interpretuojant skirtingų laikmečių kūrinius. Kaune pianistas atliks Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Franz Liszt, Robert Schumann, Franz Liszt, Felix Mendelssohn Bartholdy kūrybą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

(a)simpoziumas apie (įvairius) dalykus, 18:00 – 21:00
Įvairios vietos

Prieš kurį laiką „Kaunas 2022“ industrinės kultūros platforma „Matters“ publikavo kvietimą įsteigti laikiną susitikimų vietą, kurioje galėtų persipinti keliai tų, kurie klausia savęs, ką reiškia būti žmogumi vėlyvojo kapitalizmo epochoje ir tų, kuriuos garsams konstruoti įkvepia tvarkos virsmo chaosu principas; tų, kurios(-ie) konstruoja triukšmo mašinas ir kiborgų (ar) svajojančiųjų apie kūnus, kurie peržengtų dabartinį žmogiškąjį; bei kurioje galėtų susidurti senų industrijų vaiduokliai ir monstrai. Ketvirtadienį startuojantis trijų dienų renginys pakvies į tokius renginius, kaip akusmatinė paskaita, klausymo sesija, algoritminiai skaitymai, vakarėliai, diskusijos apie kibernetinį karą, distopijos kritika, pasivaikščiojimai-pasikalbėjimai apie monstrus, instaliacijos, triukšmas, žmogaus-virsmo-mašina performansas, eksperimentinės elektronikos muziejus ir kita.

Šį ketvirtadienį galerijoje „g101“ bus atidaryta Gabrielės Gervickaitės paroda „Atminties Oda“, o atidarymo koncertas pasiūlys iš senamiesčio šurmulio persikelti į požeminę perėją, kuri iš mitais apipintos Kuzmos gatvės po Karaliaus Mindaugo prospektu veda tiesiai į Nemuno krantinę. Visa renginio programa.

67418623_355766315119009_4917111201659355136_n

„Fluxus labas“: Ekskursija po Petrašiūnų kapines, 18:30
Petrašiūnų kapinės, 28 M. Gimbutienės Gatvė

Petrašiūnų kapinės yra unikalios savo istorija ir čia besiilsinčiais garbiais Lietuvos žmonėmis. Jos tarsi didingas muziejus po atviru dangumi. Šį ketvirtadienį „Fluxus Labas! Petrašiūnai“ kviečia į pėsčiųjų ekskursiją, kurios metu sužinosite Lietuvos kompozitorių ir chorvedžių gyvenimo istorijas bei turėsite progą išgirsti jų kūrinius neįprastoje aplinkoje.

67738191_914549338890059_4686532304665837568_n

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“. Olegas Ditkovskis ir Neda, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Kaskart jautriai ir nuoširdžiai, prasmingai ir subtiliai skambantys atlikėjai žada padovanoti klausytojams ne tik savo gražiausias dainas iš naujausio savo albumo ,,Muzikiniai monologai“. Vakaras bus skirtas Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“, vyksiančio vėliau rugpjūtį Anykščiuose, programos pristatymui.

Edukacinių renginių ciklas „Vasarok–vakarok su muziejumi“, 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Kauno IX forto muziejus kviečia į penktąjį ciklo „Vasarok–Vakarok su muziejumi“ edukacinį renginį, kurio metu bus kalbama apie nacių okupaciją Lietuvoje, okupacinės valdžios vykdytą ne tik fizinio, bet ir ekonominio išnaudojimo bei kultūrinės priespaudos politiką. Dažnas nacių atsakas į išpuolius prieš nacistinės Vokietijos kariuomenę ir policiją buvo nekaltų gyventojų žudynės. Ekskursijos dalyviai turės galimybę sužinoti apie Pirčiupių kaimo tragediją ir kaip ši istorija įamžinta Kauno IX forto muziejuje eksponuojamuose meno kūriniuose. Po ekskursijos muziejaus kino salėje bus rodomas vaidybinis filmas „Faktas“, kuriame atkurta 1944 m. birželio 3 d. tragedija Pirčiupiuose.

Kadras iš filmo „Faktas“. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fondo nuotr.

Kadras iš filmo „Faktas“. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fondo nuotr.

„Laukas garsiai“: BA., 19:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Du M. Žilinsko dailės galerijos kaimynai – „Lizdas“ ir „Nuogas“ – kraustosi vasaroti ant galerijos laiptų. Svarbiausi Lietuvos muzikos garsai čia kiekvieną savaitę, o tarp rugpjūčio pažibų – pogrindžio stereotipus laužantis ir rekordus mušantis Benas Aleksandravičius su grupe.

67172626_937633113245380_6407611337525952512_n

„Romuvos“ lauko kinas. „Pamišėlis Pjero“, 21:45
Prie Kauno pilies

Ferdinando Grifono (Jeanas Paulis Belmondo) santuoka nepavykusi. Be to, neseniai jis buvo atleistas iš darbo televizijoje. Apsilankęs vakarėlyje ir prisiklausęs lėkštų diskusijų, Ferdinandas nusprendžia pabėgti iš Paryžiaus su vaikų aukle ir buvusia meiluže Marian (Anna Karina), palikdamas žmoną su vaikais, ir toliau gyventi buržuazinį gyvenimą. Jean-Luc Godardo filmą pristato Prancūzų Institutas Lietuvoje.

MV5BMTgwOTgzMDg4MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjg0MTEwNw@@._V1_SY1000_CR0014961000_AL_-1024x684

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia