Maršrutas rugpjūčio 31 – rugsėjo 3 dienoms

Nuo 08 21 kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose viso renginio metu reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

PIRMADIENIS, 08 31

Filmo „Įveikęs mirtį“ (Immortal Hero) premjera Kaune, 18:00
Lietuvos sporto muziejus, Muziejaus g. 7

2019 m. Ryuho Okawos prodiusuotas filmas, paremtas tikra istorija ir įrodantis, jog mūsų mintys ir tikėjimas gali viską.
Daug pasiekęs filmo herojus Makoto patiria širdies infarktą ir medikai jam pasiūlo persodinti širdį. Nesutikęs su medikų pasiūlytu sprendimu, Makoto, savo stiprios valios ir tikėjimo dėka, išsigydo pats. Gavęs antrąjį šansą gyventi, Makoto nusprendžia savo likusį gyvenimą dalintis išmintimi su viso pasaulio žmonėmis. Filme paliečiamos tokios temos kaip santykiai, tikėjimas, savigyda, stebuklai, valios ir minties galia.

Nemigos salonas. „Čia tada, ten dabar“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Nemigos salone“ menininkė Dovilė Dagienė pristatys savo meninį tyrimą „Čia tada, ten dabar“ ir taip užbaigs pirmąją „Nemigos salono“ ciklo dalį, kurios metu gilinomės į nemigos ir kūrybos prisotintus procesus, aiškinomės, kas mus įkvepia naktį arba kaip mus įkvepia pati naktis.

Menininkė pristatys savo kurtas fotografijų serijas, kuriose tyrinėjamos atminties, vaizduotės, laiko ir vietos sąsajos bendresne fotografinio vaizdo samprata, kuri susiliečia su šiuolaikinės visuomenės problemomis. Kūrybiniai ieškojimai grįsti keliamais klausimais – ar ir kaip egzistuoja laikas? Kiek laiko trunka momentas? Kaip fotografijos išreiškia laiko trukmę ar tam tikrą laiko atkarpą.

Toliau, keliaujant link šaltesnių sezonų, analizuosime, kiek paros laiko priklauso mums, ir kaip galime kuo daugiau laiko susigrąžinti sau. Todėl pristatoma meninio tyrimo „Čia tada, ten dabar“ dalis skirta laiko, pažado ir vilties temai.

Kauno teatralų apdovanojimai „Fortūnos 2020“, 20:00
Vienybės a.

Apdovanojimai skirrti pagerbti įsimintiniausius Kauno teatro menininkus. 1996 m. įsteigtų apdovanojimų laureatams kasmet įteikiamos skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtos „Fortūnos“ statulėlės, diplomai bei „Padėkos Fortūna“ už viso gyvenimo nuopelnus teatro menui.

Renginį ves teatro ir kino aktorius, režisierius, TV laidų vedėjas Andrius Žiurauskas. Apdovanojimuose repo improvizacijomis džiugins Freestarz, gros pianistė Ieva Dūdaitė-Radžiūnė, šoks Kauno šokio teatras „Aura“, o veiksmą scenoje reguliuos šokėjo Andriaus Stakelės ir cirko artistų Džiugo Kunsmano bei Adriano Carlo Bibiano kuriami personažai.

ANTRADIENIS, 09 01

Meninė instaliacija „300 ir vienas“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Muziejuje instaliaciją sukūrė latvis Māris Grosbah, vienas iš Kaune vykstančio Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo organizatorių. Jis pasakojo, kad sukurtų keramikos dirbinių ir rastų (angl. readymade) objektų meninės instaliacijos idėja gimė pavasarį, o jos atsiradimui įtakos turėjo šalyje paskelbtas karantinas. Nepaprasta situacija suteikė netikėtą galimybę kiekvieną dieną pėsčiomis eiti į Kauno senamiestyje esančią dirbtuvę: „Čia, minkydamas vietinį (Ukmergės) molį, leidau savo mintims laisvai plaukti. Šių procesų metu gimė ekspresyvūs ir estetiškai rafinuoti objektai.“

Koncertas „Sanremo festivalio dainos“, 15:00
Miesto sodas

Nemokamame koncerte dalyvaus solistai Giedrius Prunskus, Ingrida Kažemėkaitė, Viktorija Zeilikovičiūtė, Ieva Goleckytė, Egidijus Bavikinas, Raimondas Baranauskas ir instrumentinis ansamblis (vadovas Julius Vilnonis). Koncertą ves Giedrius Prunskus.

Muzikos ir sporto festivalis „Mėtiniai LED‘ai“, 17:00
KTU studentų miestelis

Mokslo metų pradžios proga KTU studentų miestelis vėl netradiciškai atgis ir privers visus pajudėti. Muzikos ir sporto festivalis „Mėtiniai LED‘ai“ sugrįžta su dar daugiau garso ir šviesų: „Šiais metais paruošėme atskiras zonas, kuriose nenuobodžiausite ir smagiai praleisite laiką. Jūsų lauks ne tik gyvo garso koncertai, bet ir praeitų metų lankomiausia veikla – tunelis, taip pat didelio susidomėjimo sulaukęs „lazertag‘as“ bei daugelis kitų veiklų, apie kurias pranešime artimiausiu metu. Taip pat galėsite pasimėgauti maistu ir gėrimais po atviru dangumi. Tad pasižymim kalendoriuje rugsėjo 1 d. ir netradiciškai sutikime mokslo metus KTU studentų miestelyje labiausiai tirpstančiame festivalyje „Mėtiniai LED‘ai“.

TREČIADIENIS, 09 02

Monikos Liu koncertas, 19:00
„Pakrantė“, Nemuno sala

Didelio klausytojų dėmesio sulaukusių dainų „Vaikinai trumpais šortais“ ir „Troškimas“ autorė Monika Liu pristatys naujausią savo vinilinę plokštelę „Melodija“.

Po devynerių metų praleistų užsienyje gyventi į Lietuvą sugrįžusi Monika Liu praėjusių metų pabaigoje atvertė naują karjeros puslapį, nustebindama klausytojus lietuviškąją estradą primenančiu skambesiu. Kartu su pirmuoju singlu „Vaikinai trumpais šortais“ pristatytas ir išskirtinis atlikėjos įvaizdis, įkūnijantis to laikmečio dvasią.

Festivalis „Mondo Bizarro“, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Mondo Bizarro“ – tai kultiniam, siaubo ir fantastiniam kinui dedikuotas renginys, suteiksiantis erdvę absurdiškiems, provokuojantiems, vaizduotę kaitinantiems ir į užmarštį patekusiems filmams. Remdamasis iš pogrindinių fanų kultūrų iškilusiais kultinio kino principais renginys kvies žiūrovus skaityti tarp eilučių ir domėtis alternatyvia kino istorija, į paviršių kels nepripažintą ar neįprastą kiną ir stums „priimtinos“ kultūros ribas bei skatins ne stengtis atleisti filmams dėl jų klaidų, bet tas klaidas pamilti. Filmai bus rodomi originalo kalba su angliškais subtitrais. Festivalį organizuoja „Kitas kinas“.

Kaune vyks keturi seansai, visą programą rasite čia.

Kadras iš filmo „Crazy World!“ (Uganda)

Filmas „Advokatas“, 20:45
„Romuvos“ lauko kinas, Kęstučio g. 62

Naujas svarbus ir pasaulyje jau įvertintas lietuviškas filmas kino teatruose! Mirus tėčiui advokatas Marius (Eimutis Kvoščiauskas) permąsto savo vertybes. Gedulą keičia nauji jausmai, kai Marius ima megzti netikėtą ryšį su gražuoliu siru – pabėgėliu Ali (Dogac Yildiz). Susitikimas Belgrade pakeis abiejų vyrų gyvenimus.

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS, 09 03

„Kaunas Photo Star 2020“ parodų atidarymo maratonas, 13:00
Įvairios vietos

17-asis fotomeno festivalis šiemet metais temine prasme planavo švęsti periferiją, provinciją, šalies gelmę, „autbeką“. Tačiau COVID-19 kontekstas lėmė, kad festivalis kvietė fotografus teikti darbus „Kaunas Photo Star 2020“ konkursui tema „Periferinės vizijos“ ir laukė jų, tyrinėjančių paribius, užribius – tiek čia pat už lango, tiek už sienos, kurią kirtę atrastume erdves, vietas, žemes, periferijas, kurios dažnai lieka matymo pakraščiuose. Taigi, 2020 metais „Kaunas Photo“ kreipia dėmesį į tai, kas tapo svarbu, nors iki šiol taip nemanėme. Finalistų parodų atidarymai vyks visą dieną, nugalėtojas tradiciškai paaiškės Kauno fotografijos galerijoje. Festivalio parodos vyks ir kitose senamiesčio erdvėse, taip pat Kauno IX forto muziejuje, Šančiuose prie VMI, Čečėnijos aikštėje, Kalniečių parke, Žaliakalnio funikulieriaus papėdėje, VDU.

Tikslų finalistų sąrašą ir maratono grafiką rasite čia.

© Lina Margaitytė ir Marius Krivicius

Susitikimas su fotomenininku Dainiumi Ščiuka, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Renginio metu autorius atskleis, kaip gimė projektas „Moteris“, papasakos apie fotosesijų užkulisius, sužinosite, kaip sekėsi bendrauti bei įkalbėti garsias Lietuvos moteris fotografuotis be specialaus makiažo. Fotomenininkas pasiruošęs atsakyti į visus žiūrovus dominančius klausimus.

Populiaraus jaunosios kartos fotomenininko Dainiaus Ščiukos sukurtas portretų ciklas „Moteris“ – tai kontradikcija pateikiamai tobulai moters reprezentacijai populiariojoje kultūroje. Veikiau tai autentiško moteriškumo kelionė, atverianti kitokį – beribį ir stereotipais nesuvaržytą požiūrį į moters grožį.

Paskaita „Mados (r)evoliucija: tarpukaris“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

„Berniukiška figūra“, „Riaumojantys dvidešimtieji“, „Vamp stilius“ – tai sąvokos, charakterizuojančios vieną ryškiausių praėjusio tūkstantmečio mados žybsnių. Kviečiame į paskaitą, kurioje bus prisimintos visos šio laikotarpio mados ikonos, įdomybės ir giliau žvelgiama į rūbą: pagrindines jo savybes, bruožus bei stilius.

Paskaitos lektorė – dizainerė, „Mados infekcijos dalyvė“, KTU Dizaino centro lektorė dr. Inga Audzevičiūtė-Liutkienė.Paskaita – Kauno apskrities viešosios bibliotekos projekto „Drabužių istorijos“ dalis. Projekto metu kviečiame sužinoti daugiau apie istorinę madą įvairių paskaitų, susitikimų bei edukacijų metu. Daugiau apie projektą.

Marko Mäetamm parodos „Seksas, Mirtis ir Jezusmarija“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Galerija „Meno parkas“ antrąsyk pristato estų kūrėjo parodą – šį kartą gerokai išsamesnę – fizine prasme – apimančia visą galerijos erdvę, o nagrinėjama tematika – plačią kaip horizontas – nuo sekso iki mirties – priešingų polių, ir viso to keisto, galbūt, betikslio ir desperatiško gyvasties krebždėjimo tarp jų. Vaizduoja visą pasaulį, nežinia, plokščią ar apvalų, bet čia tavęs niekas nepuola gelbėti, paliktas lagaminas – būtinai susprogsta, o priešinga lytis yra tiek pat patraukli, kiek ir gąsdinanti (beveik kaip atviras kosmosas). Visa tai visai (ne)juokinga. Ši gausa suplūsta į vieną subjektyvią sąmonę; jos dėmesys atsitraukęs – be emocijų ir galimybės įsikišti, tiesiog leidžia pasauliui suktis – komiškam, tragiškam, provokuojančiam. Parodoje eksponuojami paskutinių 5 metų kūriniai – komiksiškos piešinių serijos, tapyba bei skulptūrinis objektas.

X erdvė: Rimas Šapauskas, 19:00
Kauno miesto muziejaus J. Gruodžio skyrius, Salako g. 18

Rimas Šapauskas – aktorius, laidų vedėjas, visuomenininkas ir didžėjus.

Savo įrašų kolekciją jis pradėjo rinkti dar 1986 m. Per savo karjerą scenoje apšildė tokias grupes ir atlikėjus kaip: Gus Gus, Depeche Mode, OMD, London Electricity.

Rimas 10 metų dirbo radijo stotyje „Radiocentras“, todėl apie muzikos žanrus ir istoriją tikrai turi ką papasakoti.

Pokalbį moderuos Algirdas Šapoka ir Karolis Venclauskas.

Miesto taryba pritarė M. Petrausko scenos meno mokyklos steigimui
Oficialu: Kauno miesto tarybai pritarus, mieste bus įsteigta M. Petrausko scenos meno mokykla. Viena įstaiga sujungs Kauno vaikų ir...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Susipažinkite su 11 idėjų pirmajam lietuviškam filmui įamžinti (Kaune iškils naujas akcentas)
Augančią „Kauno akcentų“ ekspoziciją po atviru dangumi netrukus papildys dar vienas kūrinys, papuošiantis Laisvės alėją. Jis skirtas pažymėti 90...
Artėjančios „VDU kultūros dienos“ – ir virtualiai, ir lauke
2021 balandžio 26–30 dienomis VDU Menų fakultetas organizuoja tradicinį visuomenei skirtą renginį „VDU kultūros dienos“. Jau penktus metus vyksiantis...
Miesto taryba pritarė M. Petrausko scenos meno mokyklos steigimui
Oficialu: Kauno miesto tarybai pritarus, mieste bus įsteigta M. Petrausko scenos meno mokykla. Viena įstaiga sujungs Kauno vaikų ir...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Susipažinkite su 11 idėjų pirmajam lietuviškam filmui įamžinti (Kaune iškils naujas akcentas)
Augančią „Kauno akcentų“ ekspoziciją po atviru dangumi netrukus papildys dar vienas kūrinys, papuošiantis Laisvės alėją. Jis skirtas pažymėti 90...
Artėjančios „VDU kultūros dienos“ – ir virtualiai, ir lauke
2021 balandžio 26–30 dienomis VDU Menų fakultetas organizuoja tradicinį visuomenei skirtą renginį „VDU kultūros dienos“. Jau penktus metus vyksiantis...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia