Maršrutas rugpjūčio 31-rugsėjo 2 dienoms

PENKTADIENIS, 08 31

Henri de Toulouse-Lautrec graviūrų parodos „Sinajaus pakraštyje“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris

Žoržo Klemenso (pranc. Georges Clemenceau) knyga „Sinajaus pakraštyje“ yra istorijų rinkinys, kuriame išsamiai aprašomas žydų gyvenimas ir istorija. Anri de Tuluz−Lotrekas (pranc. Henri de Toulouse-Lautrec)sukūrė knygos viršelio dizainą ir iliustracijas, kurios perteikė jo požiūrį politinę situaciją. „Sinajaus pakraštyje“ gali būti laikomas Tuluz-Lotreko postūmiu į politinę areną, turinčiu tam tikrą sociologinę reikšmę. Parodoje eksponuojamos graviūros iš privačios Kesauri kolekcijos. Aplankyti parodą galite iki spalio 28 d.

lautrec


Vakarėlis „Rojalis vibes“, 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Restoranas „Rojalis“ paspaudė rankas šalia besirenkančiam jaunimui ir kartu kviečia į vasaros uždarymo renginį. Skambės balearic, jazz ir hiphop muzika, vyks blusturgis „Furono Futuro“.

Iniciatyvos „Pasakojantys Šančiai“ pristatymas, 18:30
„Vero Coffee House“, A. Juozapavičiaus pr. 90

Šančiškio Justino Kisieliausko iniciatyvos tikslas – įvairiose Šančių vietose pritvirtinti žymių šančiškių citatas. Susitikime sužinosite išsamiau apie idėją, drauge atrinksite kandidatus, kurių citatos bus kabinamos Šančiuose, aptarsite galimas vietas citatoms tvirtinti bei sužinosite, kaip ši iniciatyva bus pristatyta Iniciatyvų festivalyje „Štai Šančiai“.

pasakojantys

Filmo „Rūta“ peržiūra, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Šis dokumentinis filmas – tai žvilgsnis iš labai arti į vieną iš daugiausiai pasiekusių Lietuvos sportininkių, leidžiantis užmesti akį į Rūtos Meilutytės kasdienių treniruočių užkulisius, darbo kasdienybę ir pasiruošimo varžyboms procesą. Kamera seka Rūtos pasiruošimą Rio olimpinėms žaidynėms Plimute ir Tenerifėje, primena Rūtos pasiekimus Londono olimpiadoje bei pasiektus pasaulio rekordus. Filme Rūta pasakoja apie nelengvą laikotarpį po Rio varžybų ir kokia yra šių pasiekimų kaina.


Šikšnosparnių naktis, 20:00
V fortas, Zuikinė

Du parkai – Kauno marių regioninis ir Kauno tvirtovės – suvienija jėgas tam, kad paskutinė vasaros diena įsimintų ilgam. Kyštelėti savo smalsias nosis į plyšius ir tamsius V forto užkaborius bei sužinoti, kas juose slepiasi, jie kviečia visus šikšnosparnius gerbėjus ir ypač tuos, kuriems šie padarai kelia siaubą.

„Lauko kinas“: „Nico, 1988“, 21:00
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

Susannos Nicchiarelli filmas skirtas paskutiniems dvejiems atlikėjos Christos Päffgen, žinomos slapyvardžiu Nico, gyvenimo metams. Nico – popkultūros ikonos Andy Warholo mūza, muzikos grupės „Velvet Underground“ atlikėja ir legendinio grožio moteris. Filmas pasakoja apie šios 8-ojo dešimtmečio Niujorko legendos kovą su potraukiu heroinui ir tuo pat metu brandžiame amžiuje atrastą vidinę pilnatvę, muzikos ir atsinaujinusių santykių su sūnumi dėka. Premjeroje gros Lukas Pilkauskas!

Sezono atidarymas su Stevie Whisper ir Kornél Kovács, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Po ne ką mažiau audringos, nei praėjęs klubinis sezonas, vasaros, „Lizdo“ šeimyna namo grįžta su Belgrado naktinio gyvenimo vilku Stevie Whisper ir Kornél Kovács, vienu iš šaunios Studio Barnhus įkūrėjų trijulės, išleidusios ne vieną „Lizde“ girdėtą hitą. Aišku, bus ir visa eilė rezidentų bei artimų klubo bičiulių.

lizdosez

ŠEŠTADIENIS, 09 01

Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis, visą savaitgalį
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Tęsiant įžanginių metų programos liniją, antrajame festivalyje skambės klasikos, liaudies, taip pat ir elektroninės muzikos kūriniai, atliekami klausytojams puikiai pažįstamų Lietuvos karilionininkų bei svečių iš užsienio. Festivalio dalyviai: Tiffany Ng (JAV), Monika Kaźmierczak (Lenkija), Erik Kure (Danija), Austėja Staniunaitytė, Julius Vilnonis bei Stanislovas Žilevičius (Lietuva).

Kariliono festivalis 2

Fotomeno festivalis „Kaunas Photo’2018“
Įvairios vietos

Prie M. Žilinsko dailės galerijos, kur nuo rugsėjo 7 d. veiks ir pagrindinė, ir dar keletas šių metų fotomeno festivalio parodų, pridėjus „Meno parką“, Kauno fotografijos galeriją, Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių, Lietuvos švietimo istorijos muziejų (parodos juose jau nuo šeštadienio!), VDU, Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų ir dar keletą lokacijų po atviru dangumi lyg ir išeina, kad 15-asis „Kaunas Photo“ visiškai padengia Kauną. Šiemet festivalio sukviestų menininkų darbai kalba apie komforto zoną ar jos nebuvimą, namų paieškas, florą ir fauną. Nuo tolimų kraštų iki čia pat esančios Brazilkos. Geriausia padėka nenuilstantiems organizatoriams – aktyvus dalyvavimas parodų atidarymuose ir turuose po jas, o šių bus organizuojama tikrai daug.

 Gloria Oyarzabal (Ispanija) - viena „Kaunas Photo Star 2018“ finalisčių.

Fotografė Gloria Oyarzabal (Ispanija) – viena „Kaunas Photo Star 2018“ finalisčių.

VDU rugsėjo 1-osios šventė, 11:30
Istorinės LR prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33 ir Rotušės aikštė

„Susitikę nusifotografuosime atminčiai, girdėsime VDU rektoriaus sveikinimo žodį, pirmakursiai sakys savo priesaiką, o esami studentai džiaugsis naujais bičiuliais! Tuomet drauge su Kauno pučiamųjų instrumentų orkestru „Ąžuolynas” visi keliausime iki Kauno Rotušės aikštės“, – kviečia VDU bendruomenė, kurią su mokslo metų pradžia sveikins „Baltasis kiras“.

„TrapFest“, 17:00
„Adform“ kiemelis, Rotušės a. 19

Viskas čia tik žemai arba labai žemai – Senamiesčio kiemelio scenoje tilps ir „Flying Saucer Gang“, ir jų kolegos OG Version, Mad Money, Free Finga & Keanu Blunt bei Dėdė Kaspa.

SEKMADIENIS, 09 02

Paroda „Naujas muziejuje: „Lietuviškoji enciklopedija“, 10:00-16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą. Šiuo metu #naujasmuziejuje – iš Mildos Mildažytės-Kulikauskienės gautas pirmasis „Lietuviškosios enciklopedijos“ tomas. Nors idėja išleisti svarbiausias temas apimančią daugiatomę enciklopediją kilo JAV lietuviams dar prieš I-ąjį pasaulinį karą, realūs darbai buvo pradėti tik Nepriklausomos Lietuvos Laikinojoje sostinėje – Kaune.

Nuo 1933 m. iki 1941 m. išleisti iš viso 9 enciklopedijos tomai. Sovietinė okupacija sustabdė enciklopedijos leidybą, todėl ji niekada nebuvo baigta. Plačiau apie ją „Kaunas pilnas kultūros“ skaitytojams pasakoja muziejininkas Simonas Jazavita.

„Lietuviškosios enciklopedijos“ rinkinys išleistas Kaune 1933 – 1941 m. Kauno miesto muziejaus fondai

„Lietuviškosios enciklopedijos“ rinkinys išleistas Kaune 1933 – 1941 m. Kauno miesto muziejaus fondai

Ąžuolyno bėgimas, 11:00
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Bėgikai turi istorinę galimybę paskutinįkart iki rekonstrukcijos startuoti S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Rinkitės vieną iš 7 sporto šventės organizatorių siūlomų distancijų, apšilkite, nusiteikite ir leiskitės sengirės laikus menančio Ąžuolyno parko takeliais bei Žaliakalnio gatvelėmis.

„BEL League of Legends“ finalas, 11:30
„Žalgirio“ arena (amfiteatras), Karaliaus Mindaugo pr. 50

Baltijos esporto lygos „League of Legends“ sezonas artėja prie finišo tiesiosios, o geriausia Baltijos šalių „League of Legends“ komanda paaiškės gyvo renginio metu. Komandos susigrums dėl 5000 eurų prizinio fondo bei šanso sudalyvauti League of Legends 1v1 turnyre „European Masters“.

Žygis „Lietuvos universiteto kūrėjų istorijos takai“, 14:00
Varžupio g. 1 , Akademija

„Susipažinsime su Akademijos miestelyje gyvenusiais bendraminčiais, gamtininkais Tadu Ivanausku ir Liudu Vailioniu, pabuvosime jų sodybose“, – į turiningą pasivaikščiojimą kviečia Akademijos bendruomenė, kuriai per petį ploja „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorija „Fluxus Labas!“. Užsiregistruokite!

takais

„Pažaislio muzikos festivalis“: Roko opera „Eglė“ (koncertinis atlikimas), 18:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Dainų šventėje visus įkvėpusios kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus roko operos (libreto autorius Sigitas Geda) koncertinis atlikimas taps baigiamuoju 23-ojo festivalio, per vasarą apkeliavusio daugelį įstabių Kauno ir Lietuvos vietų bei padovanojusio dešimtis įspūdingų pasirodymų, akcentu.

egle

LFF taurės ketvirfinalis. FK „Kauno Žalgiris“ – FK „Palanga“, 19:30
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

„Atvyksta svečiai iš pajūrio – Palangos futbolininkai. Kviečiame apsilankyti stadione, kuriame tikriausiai sužaisime paskutines namų rungtynes“, – kaip ir bėgikus, taip ir futbolo sirgalius į stadioną prieš rekonstrukciją vilioja sportininkai.

„Kaunas Jazz 2018“ filmo premjera, 20:00
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

„Kaunas Jazz“ komanda kviečia prisiminti dar pavasarį praūžusį festivalį, kurio įdomiausias akimirkas Donatas Savickas sudėjo į filmą „Paliesti garso“. Renginio metu pasirodymą surengs Kauno publikai jau puikiai pažįstama ir abejingų nepaliekanti jaunosios kartos džiazo vokalistė Kotryna Juodzevičiūtė.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia