Maršrutas rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienai

PENKTADIENIS, 08 30

Didysis pasivaikščiojimas „Šančių mineralinio beieškant“, 12:30
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14

Paskutinį mėnesio penktadienį tradiciškai vyksta ilgos trukmės „Gražinkime Kauną“ pasivaikščiojimas, o šįkart jis žymi ir naujo ekskursijų ciklo „Kauno skonių beieškant“ startą. Pirma šios ekskursijos stotelė – vietoje, kuri buvo vadinama Kauno kurortu ir kur veikė Šančių versmės mineralinės vonios Laisvės alėjoje. Pakeliui į Aukštuosius Šančius paaiškės, kur ir kaip prieš karą Kaune buvo pilstomas bei pateikiamas mineralinis vanduo. Gidai papasakos, kur senajame istoriniame Vytauto prospekte veikė jau neišlikę garsūs restoranai, užeigos, viešbučiai, kepyklos ir arbatinės bei ką jie siūlė to meto kauniečiams. Galiausiai, Aukštuosiuose Šančiuose lauks tikra vieta, kur tryško mineralinio vandens versmė.

Organizatorių archyvo nuotr.

Organizatorių archyvo nuotr.

Tarptautinė jurginų paroda, 14:00 – 19:00
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Vytauto Didžiojo universiteto didžiosios salės fojė penktadienį ir šeštadienį pasipuoš stulbinančių formų ir spalvų jurginų žiedais. Parodą sudarys jurginų ekspozicija ir jurginų konkursas. Jurginų ekspozicijoje bus pristatomos pačios įvairiausios jurginų veislės, o konkurse ekspertai rinks geriausias naujas išvestas veisles.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Puotos“ atidarymas, 16:00 – 20:00
Steigiamojo Seimo a.

Kadaise čia buvo turgus, kur kūrėsi ir evoliucionavo bendruomenė, saistėsi ryšiai ir buvo keičiamasi informacija, o dabar visa tai atgimsta kartu su „Puota“. Nuo rugpjūčio 30 dienos Steigiamojo Seimo aikštė atgimsta naujam gyvenimui – gatvės maisto furgonėlių desantas, nemokami koncertai po atviru dangumi, jauki atmosfera bei vasaros palydėtuvės pačiame miesto centre. Renginys kauniečius ir miesto svečius kvies užsukti penktadienį ir šeštadienį. Penktadienio muzikine programa rūpinsis Edgaras Balsys ir Strings Of Earth Orchestra, o šeštadienį gros Šarūnas Šimaitis Lsar ir OMERTA.

Steigiamojo Seimo aikštė. Archyvo nuotr.

Steigiamojo Seimo aikštė. Archyvo nuotr.

„Vanduo virš galvos“, 16:00
Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Festivalis-konkursas „Vanduo virš galvos“ kviečia praleisti paskutines vasaros dienas panirus muzikoje. Organizatoriai siekia sutraukti tuos muzikantus ir klausytojus, kurie yra pasiryžę per vieną vakarą išgirsti begales skirtingų muzikinių žanrų. Festivalis nori pabrėžti ne atlikėją, kaip reiškinį, bet jo atliekamą muziką ir meistriškumą. Konkursinėje dalyje savo 15 minučių pasirodymus pristatys iš anksto užsiregistravę dalyviai, o juos vertins bei apdovanos komisija. Žiūrovams siūloma pasirūpinti pledukais, pintinėmis su maistu ir gera nuotaika.

66632719_355497505122987_847628413094068224_n

„Fridays For Future“ piketas už klimatą #3, 18:00
Nepriklausomybės aikštė

„Fridays For Future“ – tai judėjimas, kovojantis prieš klimato kaitą. Organizatoriai kviečia penktadieniais išreikšti nepasitenkinimą esama situacija – klimato krize. Renginių tikslas – sukelti žmonių sąmoningumą ekologiniais ir aplinkosaugos klausimais bei priversti valdžią organizuoti sisteminius pokyčius, kurie stabdytų gamtos taršą ir klimato šiltėjimą.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūra, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Šis filmas – tai istorija apie herojus, liekančius šešėlyje, ir pasaulį, į kurį 43 metus buvo uždrausta pažvelgti kino kūrėjams. Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių bei populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Šios juostos herojai – sudėtingiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje esantys sportininkai, neturintys teisės į asmeninę pergalę. Oficialiai jie lūzeriai, kurie atvažiuoja paskutiniai. O iš tiesų – herojai, savo pasiaukojimu nutiesiantys kelią į pergalę komandos lyderiams, ir tapę universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais. Peržiūroje dalyvaus ir po filmo su žiūrovais bendraus režisierius ir scenarijaus autorius Arūnas Matelis.

kadras-is-filmo-nuostabieji-luzeriai-kita-planeta-75721329

Vakarėlis „RyRalio One Night Stand“, 21:00
Baras „Rock’n’Rolla“, Vasario 16-osios g. 1

Karalius ir Lauris Lee, arba „RyRalio“, prieš dešimtmetį buvo vieni populiariausių didžėjų Lietuvoje – į jų vakarėlius Kaune sulėkdavo visos šalies house muzikos gerbėjai, o „RyRalio“ leidyklos plokšteles pirko visame pasaulyje. Prabėgus 8 metams po paskutinio DJ seto kartu, duetas grįžta vienai nakčiai.

Karalius ir Lauris Lee. Dariaus Tarelos nuotr.

Karalius ir Lauris Lee. Dariaus Tarelos nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 08 31

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: nuo stoties iki Radiofono“, 12:30
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14

Tradicinė šeštadieninė „Kaunas – dizaino miestas“ ekskursija prasidės Vytauto prospekte, kuriuo keliausite link Kauno autobusų stoties rajono, pakeliui prisimindami čia veikusias gimnazijas, valstybės įstaigas, o taip pat restoranus, arbatines, užeigas. Šalia stoties esančiame rajone pamatysite K. Reisono, V. Dubeneckio, A. Gordevičiaus suprojektuotus pastatus. Daug dėmesio ekskursijoje bus skirta architektui E. Frykui, kuris ne tik sukūrė nemažai pastatų, bet čia buvo ir jam priklausantis dvarelis. Toliau, Radijo kalne aplankysite Sugiharos muziejų, kur kalbėsite ne tik apie parodą „Šiaurės Kasablanka“, bet ir apie vilos architektūrą, baldus, renovaciją. Pasivaikščiojimo pabaigoje sužinosite, kur veikė pirmasis Laikinosios Sostinės radiofonas, iš kurio 1926 m. vasarą pasklido pirmieji šaukiniai: „Alio, alio – kalba Kaunas!“.

Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis, 14:00 – 22:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kauno miesto karilionas – tai 49 varpai, iš bokšto viršūnės pasakojantys muzikines istorijas. Jau 82 metus karilionas miestiečius bei miesto svečius įkvepia pailsėti nuo kasdienės skubos žaliuojančiame Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir kartu pasinerti į kitokį ritmą – kupiną atradimų, meditatyvaus laiko ir melodingų susitikimų. Kauno menininkų namai tęsia šią tradiciją ir kviečia palydėti vasarą trečiajame tarptautiniame Kauno kariliono muzikos festivalyje, šįsyk vyksiančiame rugpjūčio mėn. 31 – rugsėjo 1 d. Festivalis toliau siekia klausytojams atskleisti šio unikalaus instrumento galimybių spektrą – karilionu skambins tiek publikai puikiai pažįstami atlikėjai iš Lietuvos, tiek svečiai iš užsienio, pristatysiantys netikėtumų kupinas programas. Visa festivalio programa.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „30 šviesų“, 14:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Įvykis – pirminis mūsų istorijos elementas. Kiekvienas atskirai ir visi kartu tampame įvykių kūrėjais arba įkaitais. Svarstydami apie savąjį identitetą žaidžiame tautos ir kultūros sąvokomis, ieškome savų atspindžių svetur, o svetimų – savoje aplinkoje. Ar identiteto suvokime yra vietos „kitam“, o namuose – jo viešnagei? Dienos šviesoje patogus tarpkultūrinis diskursas, bet kas lieka jai pasibaigus ir ką apšviečia 30 šviesų? Šiuos klausimus nagrinės Kauno bienalės ekskursija „30 šviesų“ ir jos dalyviai. Ekskursijos gidai padės dalyviams atrasti būdus tyrinėti savo ir miesto tapatybę žengiant per viešas erdves ir privačias patirtis.

„Šokantis senamiestis“, 14:00 – 22:00
Kauno senamiestis

Jau tradicija tapęs renginys šokio fiesta vėl užlies Kauno senamiestį. Nuo kauniečių pamilto lindy hop’o iki klasikinio baleto, nuo zumbos iki rytietiškų šokių – įvairiausi šokių stiliai ir technikos bei atlikėjai džiugins net keliose Vilniaus gatvės atkarpose. Visa renginio programa.

„Šokantis senamiestis“ 2018. Original Inside nuotr.

„Šokantis senamiestis“ 2018. Original Inside nuotr.

„Pėdos marių dugne“, 17:00
Samylų įlanka, Šlienava

„Pėdos marių dugne“ ir vėl kviečia prisiminti Užlietų kaimų istorijas ir šiais metais pristato renginį, kurio tema – „Gyvenimo sūpuoklės – kareivėliai iš marių dugno“.

„Kaip kasmet, taip ir šiemet keliame iš vandens gelmių istorijas, kurias jau 60 metų akylai saugo Kauno marių vandenys. Tradicinis Samylų krašto renginys paskutinį rugpjūčio šeštadienį pakvies nuotaikingai, romantiškai, nostalgiškai, stipriai ir trankiai prisiminti tarpukario kareivėlių dalią, meilę, šeimą, tarnybą, atsakomybę ir gyvenimą. Supsimės gyvenimo sūpuoklėse kartu su Lietuvos kariuomenės oro pajėgų orkestru, gyvo garso grupe Kūjeliai, Po aštuntos, Samylų Senolėmis. Ansamblis „Lyra“ pakvies klausytis tarpukario dainų popuri. Ir tai dar ne viskas“, – rašoma kvietime.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Mėgstamo eilėraščio skaitymai, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Daugiakultūris baras kviečia į skaitymus – tai gali būti jūsų mėgstamo autoriaus(-ės) arba savas eilėraštis. Eiles akompanuos Artūras Novikovas. Pageidaujantiems skaityti registracija el. paštu: tadasgrei@gmail.com, bet antroje dalyje bus priimami ir neužsiregistravusieji.

Aistės Pilkauskaitės nuotr.

Aistės Pilkauskaitės nuotr.

SEKMADIENIS, 09 01

Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės paroda „Gilios upės teka tyliai“, 11:00 – 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Paroda M. Žilinsko dailės galerijoje yra tarptautinio tekstilės meno projekto, pavasarį prasidėjusio Japonijoje, dalis. Kioto mieste, prestižinėje tekstilės meno galerijoje „GalleryGallery“ buvo eksponuojami lietuvių darbai, o Kaune juos papildo ir Japonijos tekstilės menininkių kūriniai. Lietuvių ir japonų šiuolaikinė tekstilė – stebėtinai artimi meno pasauliai. Abiejų šalių menininkės linksta į gilius filosofiškus apmąstymus, o jų kūriniai prašosi ramaus stebėjimo ir ilgesnio dėmesio. Japonių ir lietuvių menininkių darbuose esama meninio mąstymo bendrumų, elgesio su medžiagomis paralelių. Abiejų šalių menininkių kūriniuose svarbią vietą užima šių tautų senųjų tekstilės tradicijų pažinimas ir kūrybiškas jų panaudojimas. Panašus dabarties menininkių santykis su savųjų šalių praeities kultūrinėmis ir etinėmis vertybėmis – tai pagarba istorijai ir atminčiai, prasminės nuorodos į praeities kultūras, taip pat ir senųjų audinio formavimo, dažymo technologijų naudojimas. Šis sekmadienis – tai paskutinis šansas aplankyti parodą.

Megumi Kishida kūrinys ,,Akiniai kaip lokys”. M. Žilinsko dailės galerijos nuotr.

Megumi Kishida kūrinys ,,Akiniai kaip lokys”. M. Žilinsko dailės galerijos nuotr.

Petankės pamokos, 14:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Petankė yra sporto šaka, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. Petankėje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Mokymų metu petankės žaidėjai paskolins inventorių ir pamokys žaidimo pagrindų.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia