Maršrutas rugpjūčio 28-31 dienoms

PIRMADIENIS, 08 28

Šokių vakaras „Sensual Side #9“, 20:00
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

9-tasis šią vasarą šokių vakaras „Monte Pacis“ Karietų aikštėje – tai bachata, kizomba/zouk ir salsa energijos kupinas įvykis.

sensualside

ANTRADIENIS, 08 29

„Klasiškas Kaunas“: pokalbis su rašytoju Tomu Vaiseta, 18:00
„Knygų ministerija“, Laisvės al. 29

„Klasikų klubas“ keliauja į Kauną ir į pirmąjį renginį kviečia rašytoją, publicistą, istoriką Tomą Vaisetą. „Nedrįsk liesti Orfėjo: kokios galimybės liko interpretuoti antikinius mitus?“ – taip rašytojas Tomas Vaiseta pavadino savo diskusiją. Klausimas, ar kiekvienas gali kaip nori naudoti klasikinius Antikos siužetus ir motyvus, nėra toks pretenzingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Viena vertus, antikiniais motyvais ne kartą mėginta dirbtinai suteikti gilesnių prasmių kūriniams, kurių nuo seklumo jau niekas negali išgelbėti, net Antikos bedugnė tradicija. Kita vertus, iki mūsų laikų dauguma antikinių motyvų jau tiek kartų interpretuoti, kad gali pasirodyti, jog erdvės naujoms interpretacijoms tiesiog nebelikę, o kas likę – vien kartotės. Orfėjo mitas neabejotinai priskirtinas prie tokių siužetų, ir ryžtis jį vėl interpretuoti reiškia bravūrą, dėl kurios gali sulaukti teisėto reikalavimo pasiaiškinti. Tad koks Orfėjas, kokia Antika įmanoma šiandien? Ar prisilietimas prie Orfėjo gali būti pateisintas?

klasikuklubas


Šokių vakaras „Social outside“, 19:00
Skveras prie „Romuvos“, Laisvės al. 54

Atviroje šokių pamokoje Laisvės alėjoje turėsite progą pasimokyti prieš šimtą metų Kalifornijoje gimusio emocionalaus šokio balboa žingsnelių.

Wes Anderson retrospektyva: „Šaunusis ponas lapinas“, 21:00
Kauno kino centro „Romuva“ lauko salė, Kęstučio g. 62

Režisieriaus Wes Anderson herojaus Pono Lapino gyvenimas yra fantastiškas, jo šeima yra fantastiška kaip ir jis pats, o jo kaimynai… Na, jie ne tokie fantastiški, tačiau taip pat užima pagarbią vietą Pono Lapino gyvenime. Gyvendamas nuostabioje, medžiais apaugusioje kalvoje, mūsų herojus, atrodo, net neturėtų kuo skųstis: jam netrūksta maisto, jis turi šiltus namus, mylimą žmoną ir protingą sūnų… Yra tik vienas minusas – kaip ir daugelį, jį vargina rutina. Ponas Lapinas, ieškodamas veiksmo, bei siekdamas dar prabangesnio gyvenimo nei turi, ima apiplėšinėti trijų, šalia gyvenančių fermerių ūkius. Jo nešvarūs darbeliai nelieka nepastebėti, o ūkininkai, suvieniję jėgas, ima medžioti visus, aplinkui įsikūrusius žvėrelius.

Esant nepalankioms oro sąlygoms seansas vyks viduje.

TREČIADIENIS, 08 30

VI-ojo tarptautinio keramikos simpoziumo parodos „Redukcija“ atidarymas, 16:00
Kauno miesto muziejus  Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Tęsiamas 2007 metais pradėtas Lietuvos dailininkų sąjungos simpoziumo „Redukcija“ keramikos kūrinių parodų ciklas Kauno rotušės rūsiuose. Paskutinį kartą simpoziumo paroda „Redukcija“ Kauno rotušėje buvo eksponuojama 2013 metais.

Simpoziumo tikslas – išlaikyti Kauno keramikos meno tradicijas plėtojant keramikos technologijų galimybes, toliau ieškant ir ugdant jaunus talentus Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda Kauno rotušėje veiks iki spalio 2 d.

Parodos „Saugos ženklai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Balta“, M. Valančiaus g. 31

Kostiumo dizainerė ir tekstilės menininkė Vilma Marė daug laiko praleidžia JAV, o kasmet grįžusi Lietuvon rengia personalines parodas. Kaip rašo portalas „Kamanė“, pastaruoju metu menininkė kuria parodų ciklą „Saugos ženklų“ tema. Pirmoji šio ciklo parodų buvo surengta Lietuvos konsulate Niujorke. Čia eksponuoti meno kūriniai sujungė lietuvių protėvių baltų ir Amerikos čiabuvių indėnų simbolinius ornamentus, kuriais dailininkė dekoravo savo sukurtus rūbus ir tekstilinius audinius. „Pagrindiniais parodos akcentais galerijoje „Balta“ neabejotinai laikytini siūtinio meno objektai – didžiuliai tekstiliniai audiniai, vaizduojantys miško medžius“, – teigia straipsnio autorė Raimonda Simanaitienė.

vilmamare

Performansų šou „Non grata“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Po poros metų pertraukos menininkų iš Estijos, Suomijos, JAV ir Prancūzijos kolektyvas „Non Grata“. Kas jau spėjo susipažinti su šiomis nepageidaujamomis personomis, žino, ko tikėtis. O kas susipažins pirmą kartą, patirs jų sprogdinančią energiją, performansus, persmelktus lengvo žaismingumo, erotiškumo, pažvelgus giliau – drąsią ir provokatyvią kritiką, mūsų visuomenės vaizdinių kaleidoskopą. „Non Grata“ siūlo intensyvią patirtį iš kurios gali tikėtis visko, tik ne likti nuošaly. Jų meniniai ritualai įtraukia, užburia ir atveria kitokį matymą arba supykdo, atstumia ir sukelia pasibjaurėjimą. Abejingų nelieka.

nongrata

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“, 19:00
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31
Daugiau nei dviejų valandų ir ne mažiau nei dviejų dalių koncertas „Vasaros – rudens dainų kolekcija“ bus išskirtinis tuo, jog jame bus galima išgirsti ir pačias naujausias, dar niekada neskambėjusias ir niekieno negirdėtas dainas.

Renginys „Blitz. Skaito antros Dešros autoriai“, 19:30
J. Mačiūno aikštė

„Dešra ant žaizdos“ – tai gatvinis kultūros žurnalas, kurio antrasis numeris jau antspausdintas.

„Jo autoriai paskaitys kažką viešai. Gal į megafoną. Gal į cukiniją, nesvarbu. Skaitysime užlipę ant FLUXUS tėvo Jurgio, ant iškištaliežuvio acteko, nematomoje aikštėje, į kurią patekti neįmanoma“, – peržengti eismo ribas ragina leidėjai.

mačiūno aikštė-2

Slaptas kino seansas, 21:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

„Nesuk galvos kokį filmą pamatyti, nesijaudink, kad anonsas išduos visus istorijos vingius ir nebijok – tu jo tikrai dar nebūsi matęs! Be jokių išankstinių nusistatymų, su gera nuotaika ir nuotykių dvasia, siūlome išbandyti ir atrasti europietišką humorą kine“, net išsijuosęs intriguoja „Romuvos“ kolektyvas.

KETVIRTADIENIS, 08 31

„Open Kitchen Kaunas“, 11:30-22:00
Nemuno sala

Pasižymėkite kalendoriuje, kad pasaulio gatvės maisto turgus šįkart vyks paskutinę vasaros dieną – ketvirtadienį.

8-oji paskaita iš ciklo „Šiaurės Kasablankos akademija“, 17:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Ketvirtadienį Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Rimantas Miknys skaitys paskaitą „Mykolas Römeris apie Lietuvos situaciją sovietų okupacijos 1940 m. išvakarėse ir pirmaisiais mėnesiais“.

Tai aštuntoji Sugiharos fondo Diplomatai už gyvybę 2017 metais vyksiančių paskaitų ciklo, pavadinto „Šiaurės Kasablankos akademija“, skirto 1939-1940 m periodo analizei Lietuvos ir tarptautiniame kontekste paskaita. Šiaurės Kasablankos akademijoje paskaitas skaito žinomi istorikai ir diplomatai: Egidijus Aleksandravičius, Alfonsas Eidintas, Saulius Sužiedėlis, Rimantas Miknys, Andžej Pukšto, Robert van Voren ir kiti.

Susitikimas su literatūros vertėju Jeronimu Brazaičiu, 17:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Didžiausias dėmesys tradiciškai bus skirtas svarbiausiam rašytojo kūriniui, žymiausiai XX a. knygai „Ulisas“ (Ulysses, 1922), kurios 100-mečio sukaktis Kaune pradėta minėti nuo 2015 m. Skaitovės, VDU studentės Florita ir Patricija Gudelytės, supažindins auditoriją su ypač jas „patraukusiomis“ „Uliso“ ištraukomis.

Rasos Ambraziejienės nuotr. iš KAVB archyvo

Rasos Ambraziejienės nuotr. iš KAVB archyvo

Vasaros išleistuvės VI forte, 18:30
Kauno tvirtovės VI fortas, K. Baršausko g. 101

Kauno tvirtovės VI forto įgula kviečia drauge palydėti išeinančią vasarą ir džiaugsmingai sutikti sugrįžtantį rudenį. Rekomenduojama atsinešti burbulus, patiesaliukus, draugus (juos galite ir atsivesti).

burbulai

Laikinasis slemas #2, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Slemas į Kauną atvyko tikėdamas, jog „nėra nieko amžinesnio už laikiną“ – lūkesčiai pasiteisino su kaupu. Taigi „Slam Poetry“ ir #menininkai toliau vienija jėgas, kad slemas įleistų šaknis ir į kaunietišką betoną. „Jei ir toliau taip gausiai, trečiajame jau atsikratysime „laikinojo“ titulo“, – žada organizatoriai. Jie primena, kad sleme dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu. Jei renkatės c) variantą, atminkite, kad tekstui netaikomi jokie apribojimai. Tai gali būti rimuotas, ritmuotas, prozuotas ar visoks kitoks tekstas.

Akustinis Gabrieliaus Vagelio koncertas, 20:00
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

Akustinėje programoje girdėsite tiek autorinius vokalisto Gabrieliaus Vagelio kūrinius, tiek geriausius hitus i6 viso pasaulio. Be to, scenoje išvysite ir kviestinių svečių, o vakarą vainikuos naujos Gabrieliaus dainos „Gęsta rūkas“ premjera.

vagelis
„Romuvos“ lauko kinas: Trumpametražių filmų programa, 21:00
Kauno pilis

Trumpukai iš Suomijos, Švedijos, Prancūzijos, Kanados – specialiame seanse prie Kauno pilies. Jei oras bus nedėkingas, seansas persikels į „Romuvą“.

 

 

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia