Maršrutas rugpjūčio 28 – 30 dienoms

Nuo 08 21 kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose viso renginio metu reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

PENKTADIENIS, 08 28

Festivalis „Padūduokim Kaunui 2020“, 16:00
Įvairios vietos

Jau tradicija tapęs spalvingas ir garsus pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Padūduokim Kaunui 2020“ šventiškai padūduoti subūrė net 4 profesionalius Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrus iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus, kurie skambiomis, nuotaikingomis žygiuotėmis, pripildydami garsų ir spalvų sinergija Kauno naujamiesčio erdves, nepaliks abejingo nei vieno. Penktadienį nuo 16 val. Kauno naujamiestis skambės keturis kartus garsiau nei įprastai, nes visi 4 orkestrai – Kauno pučiamųjų intrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“, Panevėžio  muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ ir Sausumos pajėgų pučiamųjų orkestrasskirtingose lokacijose taps akompanimentu visiems skubantiems, poilsiaujantiems ar romantiškai pramogaujantiems. 18 val. festivalį vainikuos šventinis koncertas Istorinės Prezidentūros sodelyje, kuriam orkestrai paruošė įspūdingas programas.

FORTŪNOS’20: Šokio spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“, 18:00
Nepriklausomybės a.

Kauno šokio teatras „Aura“ teatralams ir jų gerbėjams iš pavasario atkeltos Teatro savaitės ir apdovanojimų „Fortūna“ proga dovanoja įsimintiną prancūzų choreografės  Bea Debrabant spektaklį prie M. Žilinsko dailės galerijos laiptų. Nepamirškite kaukių.

Naktinėjimas bibliotekoje, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos „Berželio“ padalinys, Taikos pr. 113B

Biblioteka sutemus – viena įdomiausių ir paslaptingiausių vietų, pilna istorijų ir slypinčių lobių. Kviečiame pradinių klasių mokinius panaktinėti tarp knygų lentynų, ieškoti lobio, šokti ir žaisti.

Naktinėjimo tema: knygos ir jų veikėjai
Aprangos kodas: mėgstamiausias knygos veikėjas.

Vietų skaičius ribotas. Būtina registracija tel. (8 37) 45 24 04.

ŠEŠTADIENIS, 08 29

Ekskursija „Žymiausi tarpukario Kauno rusai“, 12:00
Susitikimo vietą sužinosite užsiregistravę

Kaune nuo seno gyveno skirtingų tautybių žmonės, kurie ne tik veikė įvairiose srityse, bet ir buvo neatsiejama miesto dalis. Šis Kauno daugiakultūriškumas ypač pasireiškė Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu. Rusų inteligentija ne tik įsiliejo į Laikinosios sostinės kultūrinį gyvenimą, bet ir paliko vertingą indėlį jame. Šios ekskursijos metu kviesime susipažinti su penkiais žymiausiais tarpukario rusais, gyvenusiais ir dirbusiais Kaune. Ekskursijoje bus pristatomas M. Dobužinskis, J. Karnavičius, V. Dubeneckis, L. Karsavinas ir A. Timinskis, supažindinama su jų nuopelnais Kauno ir Lietuvos kultūrai bei memorialinėmis vietomis.

BŪTINA REGISTRACIJA: https://forms.gle/UaPKGMdFp8RVvSN56.

Kauno aviacijos šventė, 12:00
Įvairios vietos

Tradicija tapusi Kauno aviacijos šventė sugrįžta nauju formatu. Iš Aleksoto S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo šiemet ji keliasi į skirtingas erdves ir jau šį šeštadienį (rugpjūčio 29 d.) kvies kauniečius pakelti akis į dangų visame mieste. Įspūdingoje nemokamų renginių programoje – gausios Lietuvos aviatorių pajėgos ir ypatingas svečias iš užsienio, karšto oro balionai, parašiutininkų šuoliai, aviamodelių pasirodymai bei ekspozicijos ir kiti kvapą gniaužiantys šou elementai.

Organizatorių archyvo nuotr.

„Šiuolaikinės seniūnijos“: „Istorinis tranzitas“, 12:45
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

„Kaunas 2022“ ir Garliavos bendruomenė kviečia į finalinį programos „Šiuolaikinės seniūnijos“ renginį, kuris vyks neįprastoje vietoje – traukinyje: „Keliausime maršrutu, atspindinčiu Garliavos apylinkių seniūnijos identitetą. Kelionės metu pristatysime 2019 m. Garliavos apylinkių bendruomenės narių sukurtą Subjektyvų atlasą ir keliaujančią parodą (redaktorius ir kuratorius Hugo Herrera Tobón), susipažinsime su 2020 m. projekto veiklomis ir Steampunk menininkų komanda: Gintautu Velykiu, Sigitu Straigiu, Rolandu Karaliumi ir Edmundu Janušaičiu. Pristatysime Kaunas 2022 bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ ir Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos iniciatyvą – sukurtą šokį „GarliaKvietį šok!“ (choreografas Carlo Bibiano)“. Vietų skaičius ribotas! Būtina išankstinė registracija iki rugpjūčio 28 d.: http://inx.lv/LeWd.

Filmo „Advokatas“ premjera, 16:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Naujas svarbus ir pasaulyje jau įvertintas lietuviškas filmas kino teatruose! Mirus tėčiui advokatas Marius (Eimutis Kvoščiauskas) permąsto savo vertybes. Gedulą keičia nauji jausmai, kai Marius ima megzti netikėtą ryšį su gražuoliu siru – pabėgėliu Ali (Dogac Yildiz). Susitikimas Belgrade pakeis abiejų vyrų gyvenimus.

Po seanso į žiūrovų klausimus atsakys filmo pagrindinis aktorius Eimutis Kvoščiauskas ir režisierius Romas Zabarauskas.

Daugiau „Advokato“ seansų rasite čia.

„Pėdos marių dugne“: „Lipantys iš vandens“, 17:00
Kauno r., Šlienava, Samylų įlanka

Iniciatyva „Pėdos marių dugne” kviečia vienai dienai tapti tikru užlietų kaimų gyventoju ir kartu su vietos bendruomene pajusti užlietų kaimų dvasią, iškelti įspūdingo dydžio skulptūrų parką ant vandens, su Sauliumi Petreikiu ir jo „World Orchestra“, gyvo garso grupėmis, edukatoriais ištyrinėti marių dugne slypinčias paslaptis, atgaivinti garsus, kvapo, lytėjimo pojūčius. Ir vakarą sutikti su Istorijas pasakojančiu lazerių šou ant vandens „Aš esu iš dugno“.

Spektaklis „X ir ateities X“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

„Mes – žmonės su tikrais išgyvenimais. Mes įstrigom. Mes patys esame problema. Būkit atidūs, nes mes esame jūs. Tai dar neužbaigtas darbas. Pasirašo, X ir ateities X“, – į nemokamą šokio spektaklį kviečia Blake Seidel, Lukas Karvelis ir Ema Senkuvienė.

SEKMADIENIS, 08 30

„Visi kaip vienas į Laisvės dieną“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija, VI fortas, K. Baršausko g.

Renginys skirtas 27-osioms Rusijos kariuomenės dalinių išvedimo iš Lietuvos teritorijos metinėms paminėti. Renginyje išgirsite Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendą, matysite Lietuvos šaulių sąjungos Garbės sargybos kuopos salves, galėsite dalyvauti Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos bei Karo muziejaus parengtoje edukacinėje veikloje ir ekskursijoje Karo technikos ekspozicijoje.

Premjera. Miuziklas „Mano puikioji ledi“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Į Kauno sceną grįžta visų laikų populiariausias amerikiečių miuziklas „Mano puikioji ledi“, kurio premjera irgi išlaukė karantiną. Šis kūrinys pagal G. B. Shaw pjesę „Pigmalionas“ (1912) Niujorke pastatytas 1956 m. Kauno muzikiniame teatre miuziklas „Mano puikioji ledi“ pirmą kartą buvo pastatytas dar 1965 m. – netrukus, po to, kai pasirodė Europoje. Kitos jo versijos pristatytos 1986 m. ir 1998 m. Šįkart kūrybines pajėgas suvienijo režisierė Viktorija Streiča, muzikinis vadovas dirigentas Jonas Janulevičius, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų ir grimo dailininkė Kotryna Daujotaitė ir daug kitų teatro talentų.

Pažaislio muzikos festivalis. Baigiamasis koncertas: opera „Lietuviai“, 18:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

„Wikimedia Commons“ / Diliff nuotr.

Paskutiniuoju XXV Pažaislio muzikos festivalio akcentu, skirtu Atkurtos Lietuvos 30-mečiui paminėti, taps italų kompozitoriaus Amilcare Ponchielli opera „Lietuviai“. Sulaukusi sėkmės per premjerą Milano teatre „La Scala“ 1874 metais, vėliau ji buvo atlikta įvairiuose kituose Italijos miestuose, netgi Buenos Airėse ir Čikagoje. Šios operos atsiradimas – Adomo Mickevičiaus poemos „Konradas Valenrodas“ nuopelnas. XIX a. italų operos kūrėjas išaukštino lietuvių tautą kaip drąsią ir didingą, kuriai tėvynės laisvė brangesnė už gyvybę. Ekspresyvi bei melodinga operos muzikos tėkmė atsiskleis visomis spalvomis atliekama išskirtinių atlikėjų – soprano Jūratės Švedaitės, tenoro Kristian Benedikt bei kitų solistų, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir Kauno valstybinio choro, diriguojant maestro Modestui Pitrėnui.

„Wikipedia Commons“ / Diliff nuotr.

„Pelėdų naktys“. Ieva Narkutė, 20:00
Pelėdų kalnas

Senasis Pelėdų kalnas suskamba naujai. Vasariškai saulei besileidžiant ir romantiškos muzikos akordams kylant dangun. Vasarą drauge romantiškai palydėti kviečia žavingoji Ieva Narkutė. Koncerte bus naujų dainų, kurios tikrai užkariaus jūsų širdis, senų dainų, kurios jau seniai ten turi savo vietą, kalbų ir juokų, prasmingų ir šiaip palinksminančių, ir, žinoma, daug daug muzikos, kuri Ievos gyvenime niekada nesibaigia.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia