Maršrutas rugpjūčio 27-30 dienoms

PIRMADIENIS, 08 27

„Burbuliatorius“ Šančiuose, 19:00

„Žiburio“ mokyklos stadionas, Verkių g. 30„Kas antrą pirmadienį susitikime muilo burbulų šventėje Aukštuosiuose Šančiuose!  Griebkite muilo burbulų buteliukus, šautuvus, lazdeles ir praleiskite pirmadienio vakarą kaip vaikystėje – tarp gausybės burbulų, juoko ir geros nuotaikos“,– kviečia Šančių kioskas, kurį garsiau kalbėti skatina „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorija „Fluxus Labas“.

burbul

ANTRADIENIS, 08 28

Paroda „Porceliano tapatybė“, 11:00-17:00
M.Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kauno kaulinio porceliano simpoziumas, kurio rezultatai ir dalyvių darbai pristatomi parodoje, rengiamas jau nuo 1991 metų. Jo pradžiai įtakos turėjo fabrikas „Jiesia“, vienas iš nedaugelio gaminęs kaulinį porcelianą. Parodoje eksponuojami simpoziumo dalyvių – Brian Benfer (JAV), Nathan Betschart (JAV), Sauliaus Dirsės (Lietuva), Aidos Dirsės (Lietuva), Elize Hiiop (Estija), Unos Mjurkos (Latvija/JAV), Lauri Kilusk (Estija), Anthony Stellaccio (JAV), Bart Vandeput (Belgija/Suomija) – darbai. Paskutinė parodos savaitė!

A lyga: FK „Kauno Žalgiris“ – FK „Atlantas“, 18:00
S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Pasaulio futbolo čempionatas baigėsi, bet pats futbolas – niekada. O jei norime ploti Lietuvos rinktinei, turime palaikyti ir Lietuvos klubus. Tad į stadioną!

zalgiratlant

Slemas #13
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Baigiantis rugpjūčiui, į Kauno menininkų namus kviečia tryliktasis slemas – paskutinis šią vasarą. Laukiame istorijų apie ežerus, jūrą ir miškus. Arba miestą – įkaitusį ir betoninį. Slemą ves Domas Raibys.

slemas

TREČIADIENIS, 08 29

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Nepriklausomybės gimimas“, 17:00
Kauno tvirtovės VI fortas, K. Baršausko g. 101

Pažaislio muzikos festivalis sugrįžta į VI-ąjį fortą ir kviečia apsilankyti apsilankyti renginyje, skirtame valstybės šimtmečio sukakčiai paminėti –„Nepriklausomybės gimimas“. Dalyvaus Vytauto Didžiojo karo muziejaus edukatoriai, VšĮ „Kauno tvirtovės parkas“, asociacijos „Kauno tvirtovė“ įgulos, šauliai, jaunieji šauliai, Lietuvos kariuomenė. Koncerto programoje – Vidmanto Bartulio „Nepriklausomybės gimimas“, kurį atliks Kauno miesto simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir aktorius Rimantas Bagdzevičius. Diriguos Petras Bingelis.

nepriklau

„Kitas kinas“: „Žudikės gumytės“ (Killer Condom, 1996), 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Edukacinė kino platforma „Kitas Kinas“ pristato paskutinę kino iškylą šią vasarą: vokiečių režisieriaus Martin Walz filmą „Žudikės gumytės“. Tai – devintoji nepriklausomų filmų ciklo Kauno menininkų namuose dalis.

Nors „Killer Condom“ yra gana mažo biudžeto, brangių specialiųjų efektų stokojantis filmas, jis sugebėjo įdomiai ir inovatyviai sumaišyti keletą skirtingų žanrų: čia persipina parodijuojamas „film noir“ cinizmas, romantinės dramos ir B kategorijos monstrų filmai. Šis filmas buvo sukurtas pagal to paties pavadinimo žinomo vokiečių kūrėjo Ralfo Königo komiksą. Specialiuosius efektus kūrė mažabiudžečių siaubo filmų genijus Jörg Buttgereit, o kūrybinio konsultanto poziciją užėmė dailininkas H.R. Giger, kino mėgėjams geriausiai žinomas kaip filmo „Svetimas“ dizaineris. „Killer Condom“ platinimo ėmėsi studija „Troma Entertaiment“ , pagarsėjusi savo „DIY“ filosofija, politiniu aktyvizmu ir šokiruojančiu turiniu. Tarptautiniame Kanų kino festivalyje studija filmą publikai pristatė su dviejų metrų ilgio monstru-prezervatyvu.

killercondom

Grupių „Candee Train“ ir „Arklio galia“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Candee Train“ – amžinai perspektyvūs scenos veteranai iš Kauno, grojantys nuo 2008, išleidę 2 pilnus albumus, 1 EP, 1 remix‘ų albumą bei ruošiantys naują leidinį, ant scenos žengia ne itin dažnai, tačiau jei jau taip nutinka – publiką užlieja glotni, šilta, progresyvi, pop elementais pagardinta melancholijos banga. „Arklio galia“ tuo tarpu yra penkių bjaurių vyrų sankaupa, jau daug metų gadinanti lietuviško roko reputaciją šalyje ir už jos ribų.

candeearklio

KETVIRTADIENIS, 08 30

Nemokamos ekskursijos Lietuvos banko rūmuose Kaune, 10:00-16:00 (VIETŲ NEBĖRA…)
Maironio g. 25

Jau penktą kartą šiais metais Lietuvos bankas kviečia į nemokamas ekskursijas Lietuvos banko rūmuose Kaune, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Užsukę ne tik turėsite galimybę pasivažinėti seniausiu Kauno liftu, pamatyti net 3 tonas sveriančias banko saugyklos duris, pasigrožėti rūmų interjeru, bet ir išgirsite daug įdomybių apie tarpukario Kauną, Lietuvą ir iškilias to laikotarpio asmenybes.

bank

Raimondos Mikuckytės knygos „Jeigu“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Raimondos Mikuckytės poezijos knygos sutiktuvėse kartu su knygos autore dalyvaus knygos redaktorius, rašytojas Gintaras Bleizgys, knygos dizainerė Inesa Dudėnaitė, grafikos dailininkas Ričardas Peleckas, klasikinės gitaros virtuozas Valdemaras Mikuckis. Renginį ves muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė.

Vakarienė-diskusija „Waiter waiter there’s an axe in my soup“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Sriuba, pagaminta iš kirvio, kartais vadinama sriuba iš akmenų – tai pasakojimas apie priklausymą. Pakeleivis (taip mums pasakojama), išalkęs kelyje, pasitiki nepažįstamo kaimelio gyventojų vaišingumu, tačiau jam tenka nusivilti. Iš šio atstūmimo išnyra sriubos puodas, aplink kurį iš naujo perdėliojama priklausymas ir atsiranda naujos tarpusavio ryšio formos. Kaip galėtumėme iš sriubos puodo ištraukti kirvį?

Prisijunkite prie diskusijos stalo su auka – kolos skardine, pyragėlio puse, vakarykštės vakarienės likučiais – kaip jautriu pagarbos ženklu įvairialypiam mūsų priklausomumui vienam nuo kito ir kitiems nuo mūsų – tiek arti, tiek toli, tiek pažįstamiems, tiek nepažįstamiems. Vakaro iniciatorė – KMN rezidentė Ellen Tracy, kuri užaugo Londone (UK), mokėsi JAV, ir šiuo metu gyvena Kaune, Lietuvoje. E. Tracy veikia kaip tyrėja, neprisirišusi prie vieno meno mediumo, bei dirba su įvairiais projektais jų aplinkybių ir medžiagos nulemtomis sąlygomis.

kiris

„GM Gyvai“: „Bani“ koncertas, 19:00
„Adform“ Kiemelis, Rotušės a. 20

Sakartvelo folk ansamblis „Bani“ – tai net septyni vyrai sodriais balsais. Skirtinguose šalies regionuose užaugę grupės nariai vieni kitus surado gatvėje, ansamblis įkurtas 2011 m. ir šiuo metu ruošia jau antrą savo albumą. Kaune juos bus galima išgirsti net du kartus – tą pačią dieną, 13 val., „Bani“ surengs trumpą pasirodymą Kauno autobusų stotyje.

„Lauko kinas“: „Izabelė ir jos vyrai“ (Un beau soleil intérieur, 2017), 21:00
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

Šioje ekscentriškoje romantinėje komedijoje Juliette Binoche tiesiog švyti vaidindama išsiskyrusią menininkę, atkakliai ieškančią tikrosios meilės. Vienatvę Izabelė praskaidrina vis naujais pasimatymais ir neslepia nusivylimo kiekvienu į lovą pasiguldytu meilužiu. Kurdama Izabelės odisėją per įvairiausių gerbėjų glėbius ir širdis ieškant to Vienintelio režisierė Claire Denis siūlo gaivų feministinį žvilgsnį į meilę ir seksą. Filmas sukurtas pagal Roland’o Barthes’o 1977-aisiais parašytus „Meilės diskurso fragmentus“. Kaip ir knygoje, Claire Denis ekranizacijoje kiekvienas žiūrovas atpažins dalelę savęs.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia