Maršrutas rugpjūčio 26 – 29 dienoms

PIRMADIENIS, 08 26

„Fluxus Labas“: Kultūros vakarai, 18:00
„Tempo erdvė“, M. Daukšos g. 34, III a.

Jei senamiesčio gatvės sužadina prisiminimus, jei šiuo metu ar praeityje teko čia gyventi, o galbūt norisi turiningo poilsio, atokvėpio kasdienos rutinoje ar naujo įkvėpimo – „Fluxus Labas“ kviečia į kultūros vakarų senamiestyje susitikimus. Šie vakarai skirti susipažinimui, konstruktyviam dialogui apie Kauno senamiestį, naujai užgimstančią bendruomenę ir joje slypinčius lobius.

Mariaus Vizbaro nuotr.

Mariaus Vizbaro nuotr.

„Fluxus Labas“: „Projektas 23/30: Mainytuvės“, 18:30
Kęstučio / Gedimino g. kampas (prie baro „B2O“)

Ruduo atrieda su gausybe naujų spalvų, reikalų ir linksmybių. Stropūs ir protingi žmonės pluša, ruošdami vietą visiems naujiems geriems dalykams: naršo spintas, krausto sandėliukus, verčia stalčius, švarina lentynas. O po to su visais turtais keliauja į vasaros pabaigos mainytuves. Atsinešti galima viską: knygas, rūbus, keptuves, brangenybes, medinius šaukštus, dalgius, Renginyje taip pat bus pristatoma „Projekto 23/30“ proceso paroda ir atskleista galutinė freskos vizualizacija.

67122346_903091513369175_5335530824055914496_n

„Fluxus Labas“ bendruomenė dalinasi: būkime aktyvūs, 18:30
Panemunės paplūdimio teritorija

Prie „Fluxus Labas“ bendruomenių laboratorijos jungiasi Kauną mylintys sporto treneriai ir siūlo likusią vasarą praleisti aktyviai. Treniruotėse ne tik stiprėjama fiziškai, bet ir atrandamas bendrumo jausmas. „Fluxus Labas!“ kviečia susipažinti su savo kaimynais ne paprastai, o aktyviai. Pirmadienio vakarą praturtins pilateso treniruotė Panemunėje.

Ekskursija „Benediktinės. Vienuolynas ir bažnyčia“, 19:00
Šv. Mikalojaus bažnyčia, Benediktinių g. 8

Aštuonios seserys prieš keturis šimtmečius pradėjo Kauno benediktinių bendruomenės gyvavimo istoriją – sunkią, pilną išbandymų ir netekčių. Caro valdžios įsakymu nebeleidus priimti jokių naujokių, seserys buvo paliktos išmirti. Benediktinių vienuolyno gyvenimas apipintas legendomis, tačiau kiekvienoje legendoje glūdi nors krislelis tiesos. Moterų perauklėjimo vieta ar kareivių lazaretas – ne vienintelės įstaigos įsikūrę vienuolyno celėse, nederančios prie vienuoliškos dvasios. Ekskursija leis geriau susipažinti su vienuolių istorija bei Šv. Mikalojaus bažnyčia. Tai – viena iš paramos ekskursijų, skirtų paremti vienuolyno ansamblio remonto darbus.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

ANTRADIENIS, 08 27

K. Šimaitytės-Šukienės knygos „Prie užverto lango“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Autorė savo eilėraščiuose kalba apie meilę tėvynei ir šeimai – tai bene svarbiausios teminės jos poezijos ašys. Gausiai iliustruota knyga kviečia pažvelgti į vienos moters gyvenimo kelią, kurį žymi ne tik skaudūs išgyvenimai, netektys, nusivylimai, bet ir pakilios džiaugsmo akimirkos.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Žygintos Alsienės paroda „Visų visada“, 18:00 – 21:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

„Šiuolaikinis pasaulis kuria ir griauna. Kuria technologijas, bet griauna miškus. Griauna mitus, bet kuria vienišus žmones. Gyvename laikais, kai beveik visa virto simuliakrais – tuo, už ko nieko nėra: mūsų mintys ir jausmai jau tik iš dalies išreiškia tai, ką iš tiesų galvojame ir jaučiame, nes, tai darydami, esame linkę vis labiau atsižvelgti į kontekstą, galimas reakcijas ir lyg prisibijome, kad galime likti nesuprasti. Tokiu būdu, gyvenimas pavirsta savotiška šachmatų lenta, kurioje tai, kas pasklinda viešai, yra dėl galimų atoveiksmių kombinacijų iš anksto numatomas derinys. Tokioje įtemptoje šachmatų partijoje žmogus privalo surasti save. Šią parodą įkvėpė Švc. Sakramento bažnyčia, esanti Kaune, kuri ilgus metus buvo užvėrusi savo vartus pasauliui, o dabar prisikėlė, kaip feniksas iš pelenų ir kviečia visus vidun. Lankantis joje buvo neįmanoma nepastebėti ir nepajusti, kaip šimtametės sienos, kurios girdėjo ir nuoširdžią maldą, ir nuoširdų juoką, ir nuoširdų keiksmą suteikė ramybės jausmą. Kviečiu jus į Švč. Sakramento bažnyčią. Kviečiu ramiam pokalbiui su savimi,“ – sako parodos autorė Žyginta Alsienė.

Akimirka iš parodos atidarymo. Žygintos Alsienės nuotr.

Akimirka iš parodos atidarymo. Žygintos Alsienės nuotr.

Nemokama „Judėk sveikai“ treniruotė, 19:00
Nemuno sala (prie lauko treniruoklių)

„Judėk sveikai“ tvarkaraštį papildo nauji acro jogos užsiėmimai. Iš pirmo žvilgsnio gali susidaryti įspūdis, kad acro jogos pratimai itin sudėtingi ir neįveikiami kiekvienam, bet iš tiesų patirtis nėra būtina, viskas išmokstama su trenerių pagalba. Šių treniruočių metu bus mokama savo kūno pajautimo, balanso ir stabilumo. Taip pat lavinami socialiniai, aplinkos pažinimo bei bendradarbiavimo įgūdžiai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Slemas #25, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Po jubiliejinio liepos slemo scena vėl atvira sakytiniam žodžiui – tiek pradedančiųjų lyrikų, tiek patyrusių slemerių. 25-o slemo vedėja – Gabrielė Labanauskaitė. Taisyklės kaip visada. Iškilus klausimams, kreiptis asta@kmn.lt.

68299392_2847984898550263_1459335745792638976_n

TREČIADIENIS, 08 28

„Vasara, vasara…“ edukacinės-kūrybinės dirbtuvės, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

M. Žilinsko dailės galerija kiekvieną rugpjūčio trečiadienį kviečia tėvelius, senelius ir vaikus, kurie atostogauja mieste ir nori smagiai bei įdomiai praleisti laiką, į kūrybines dirbtuves „Vasara, vasara…“. Dirbtuvių metu laiko mašina nukels į viduramžių Venecijos karnavalą, kurio dalimi taps visi užsiėmimų dalyviai. Grįžus į dabartį, bandysite perprasti šiuolaikinį meną ir sukurti originalų koliažą. Tada – skrydis laiku į priekį, kurio metu aiškinsitės, kaip praeities menininkai sugebėjo atspėti ateitį.

68751360_1446211375516864_2233907667124879360_n

Tapybos paroda „Pulsas“, 13:00 – 17:00
„Green Gallery“, Pramonės pr. 14

Projektas „Green Gallery“ – jauniems, neatrastiems, perspektyviems ar nematomiems menininkams dedikuota erdvė, neįspraudžianti į tradicinių galerijų teikiamus rėmus ir žinomumo reikalavimus. Šį kartą projektas pristato grupinę tapytojų parodą „Pulsas“. Tai ekspozicija skiriama jaunosios kartos tapytojams, kuriuos subrandino arba suspaudė Vilniaus dailės akademija. „Pulsas“ nori užčiuopti gyvybę iš pažiūros netinkamoje aplinkoje ir parodyti šiuolaikinės, jaunosios tapybos ritmą: menas, kaip ir bet kas, nuolatos kinta ir pulsuoja, todėl neretai akivaizdu, kad net tradicinės galerijos atsilieka nuo tų kūrėjų, kurie dirba dabar ir pasitraukti neketina. Parodoje dalyvauja: Mantas Daujotas, Adelė Pukelytė, Rokas Jakubauskas, Lukas Marciulevičius, Aira Urbonavičiūtė ir Kristijonas Žungaila.

Kadras iš parodos atidarymo. Artūro Novikovo nuotr.

Kadras iš parodos atidarymo. Artūro Novikovo nuotr.

Pasaka „Ragana ir saulės sesuo“, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Pirmą kartą Lietuvoje viešintis tarptautinis Šostakovičiaus euritmijos ansamblis pristato pasaką „Ragana ir saulės sesuo“. Tai – rusų liaudies pasaka, kurioje gausu išraiškingų, juokingų ir dramatiškų veikėjų bei įvykių. Šiame euritminiame spektaklyje rusų ir vokiečių kalbos bei D. Šostakovičiaus muzika pakvies žiūrovą į archetipinių vaizdinių ir įvykių pasakojimo tėkmę.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“. Linas Adomatis, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pirmąkart ,,Pažaislio liepų alėjos vakarų“ koncertų cikle dalyvaus atlikėjas, smuikininkas, kompozitorius, aranžuotojas, muzikos prodiuseris, garso režisūros dėstytojas ir savo srities profesionalas Linas Adomaitis. Gyvo garso koncerte atlikėjas pasirodys su ritmo grupe: Rūta Žibaityte (pritariamasis vokalas), Mindaugu Balčiūnu (klavišiniai), Pauliumi Vaicekausku (bosinė gitara) ir Vaidu Kasparavičiumi (kachonas).

„Kaunoteka 2022“: Ignas Maldžiūnas, 20:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

„Kaunoteka 2022“ yra bendras organizacijos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir baro „Laukas“ projektas, kurio dėmesio centre – pokalbiai apie muziką. Organizatoriai žada į svečius kviesti ryškias Kauno asmenybes, nuoširdžius pokalbius apie muziką ir jos klausymą. Šį kartą svečiuose – menininkas, visuomenininkas, keliautojas, Kauno mylėtojas, tėtis ir melomanas – Ignas Maldžiūnas.

68787333_960805977594760_8686870496337199104_n

„Common People“ filmų peržiūros: „Los Sures“, 21:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsiasi Kauno menininkų namuose ir šįsyk kviečia į filmą „Los Sures“ (rež. Diego Echeverria, 1984 m.). Viljamsbergas rajonas Brukline, Niujorke nuo dešimtojo dešimtmečio išgyvena gentrifikaciją, pamažu sukeltą vietinės šiuolaikinio meno scenos, hipsterių kultūros bei aktyvaus naktinio gyvenimo, tarptautiniu mastu įgavusio „Mažojo Berlyno“ vardą. Iki tol pietinis Viljamsbergas, kitaip žinomas „Los Sures“ vardu, buvo skurdi ir pavojinga vieta, pagrinde apgyvendinta puertorikiečių ir dominikiečių bendruomenių. Režisieriaus Diego Echeverria dokumentinis filmas meistriškai atskleidžia šių gyventojų patirtų iššūkių paveikslą: skurdą, narkotikus, gaujų smurtą, nusikaltimus, apleistus pastatus, rasinę įtampą ir nepakankamus išteklius.

Los+Sures11114

KETVIRTADIENIS, 08 29

Naujas muziejuje: „Kodas – Laisvė“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią muziejininkai kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą. Šį kartą tai plakatas, primenantis 1989 metų vasario mėnesio įvykius Kaune, kai pirmąsyk be trukdymų buvo paminėta Nepriklausomybės paskelbimo sukaktis. Plakate pavaizduotas J. Zikaro Laisvės paminklas, atstatytas ir atidengtas kitą dieną po Sąjūdžio iškilmingo posėdžio – 1989 m. vasario 16 dieną. Plakato-leidimo spalva primena žalius raiščius, kuriuos dėvėdavo Sąjūdžio tvarkdariai.

Literatūros skaitymai „Apie daiktus“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras Mažoji salė, Laisvės al. 71

„Apie daiktus“ – tai literatūrinis performansas sujungsiantis šešių jaunosios kartos poetų ir prozininkų skaitomus kūrinius bei eksperimentinę elektronikos muziką. Penktasis ciklo „Apie“ performansas Nacionaliniame Kauno dramos teatre pristatys pirmą kartą prisijungsiančios rašytojos, dramaturgės, romanų „Basomis po naktinį Vilnių“ ir „Nespalvota“ autorės Teklės Kavtarazdės, bei poezijos rinktinės „Trapūs daiktai“ autorės Gretos Ambrazaitės kūrybą. Renginyje tekstais dalinsis ir anksčiau prie komandos prisijungę autoriai – rašytojas Povilas Šklėrius, poetas Nojus Saulytis, prozininkė Lina Simutytė ir poetinės prozos kūrėja Lina Laura Švedaitė.

Kadras iš ankstesnių skaitymų „Apie būsenas“. M. Mikonytės nuotr.

Kadras iš ankstesnių skaitymų „Apie būsenas“. M. Mikonytės nuotr.

„Laukas“ Garsiai! Junior A, 20:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

Per platųjį internetą nuvilnijęs Junior A jau įsitvirtino ant didžiųjų Lietuvos scenų. Dar geriau jis suskambėjo būdamas duete su norvegų būgnininku Sindre Skeie. Gyvas pasirodymas apdainuojantis socialinių tinklų eros romantiką – ketvirtadienį „Lauke“.

68989564_952223978452960_1050648386144829440_n

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „99 metrai“, 21:00
Kauno Geležinkelio Stotis, M. K. Čiurlionio gatvė 16

Laukimas – būsena, pažįstama visiems keliaujantiems. Jis apkabina maloniu jauduliu arba smelkiasi gąsdinančiu nerimu. Ką reiškia laukti vienam ir kaip atrodo nežinomybė laukiant naujo ir nepažįstamo Lietuvoje, Europoje, Pasaulyje? Šįkart Kauno bienalė siūlo ne fizinę, o idėjinę ir atminties kelionę, o galutinė jos stotelė – globalus atsakymas į dar neužduotą klausimą. Visų bienalės ekskursijų tvarkaraštis.

Martyno Plepio nuotr.

Martyno Plepio nuotr.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia