Maršrutas rugpjūčio 24 – 27 dienoms

Nuo 08 21 kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose viso renginio metu reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

PIRMADIENIS, 08 24

Rimvydo Alechnavičiaus tapybos paroda „Seno miesto aidas“, 09:00 – 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Tai – penktoji personalinė autoriaus paroda. Tarsi fotografijose dailininko darbuose sustingsta Žaliakalnio kiemsargis, balandžius gaudantys vaikai ir kiti šypseną keliantys jaunystės atsiminimai. Pagrindinį dėmesį skirdamas piešiniui, santūriomis spalvomis jis siekia atkurti savo vaikystės miesto atmosferą ir nuotaikas. Nuotraukoje – vieno paveikslo fragmentas. Atskleisti daugiau autorius neleido, būtina ateiti ir pamatyti gyvai – iki rugopjūčio 31 d.

Paveikslo fragmentas

Kauko portretai ir istorijos Žemuogių pievelėje, 17:30
Aukštaičių g. 44

„Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijoje „Fluxus Labas“ užsimezgusi kūrybiška ir atvira galerija „Kaukas Žemuogių pievelėje su charizmatiškąja namų siela Aiste Ramunaite priešakyje tęsia ne tik pernai sėkmingai startavusius Portretų paišymus, bet ir kviečia į „Magiškų susitikimų“ vakarus. Nesinori to vadinti renginiu, nes kviečiame jus į kūrybišką pasimatymą su įdomiais kaimynais, spalvingomis istorijomis bei Kaukais. Jau paskutinis šią vasarą…

ANTRADIENIS, 08 25

Parodos „Ornamentai ir modernus baltų dizainas 1955–1985 m.“ atidarymas ir paskaita, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Šią vasarą sėkmingai veikusią „Vasaros galeriją“ išlydime su kuratorės dr. Triin Jerlei (Vilniaus universitetas) ir Kauno apskrities viešosios bibliotekos organizuojama paroda „Ornamentai ir modernus baltų dizainas 1955–1985 m.“.

Iki rugsėjo 6 d. bibliotekoje eksponuojamoje parodoje daugiausia dėmesio skiriama baltų dizaino ornamentų variacijoms nuo juvelyrinių dirbinių iki keramikos. Iš pirmo žvilgsnio modernizmą galima susieti su grynomis spalvomis ir linijomis, bet tikroji modernizmo istorija yra daug sudėtingesnė. Priklausomai nuo vietovės, galima atrasti modernizmo variantų, kurie gali skirtis arba net prieštarauti įprastoms modernizmo idėjoms. Šioje parodoje dėmesys sutelkiamas į reiškinį, vadinamą Baltijos modernizmu. Parodoje ornamentais pristatoma trijų Baltijos šalių, glaudžiai persipynusių kultūros istorijomis Sovietų okupacijos metu, regioninė modernizmo istorija.

Atidarymo metu parodos kuratorė dr. Triin Jerlei (Vilniaus universitetas) skaitys atvirą paskaitą „Baltų modernizmas sovietų pramoniniame dizaine“ (anglų kalba).

Festivalis „Druskomanija“ Kaune, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pirmą kartą šiuolaikinės muzikos festivalis atvyksta į Kauną. Čia nuskambės pirmosios dvi festivalio premjeros. „NAIA Woodwind Quartet“ atliks programą „It’s gonna be OK“ (Artūras Mikoliūnas, Niels Viggo Bentzon, Arvydas Malcys), o . Simona Chalikovaitė, Justina Varkulevičiūtė, Kristupas Gikas, Monika Kiknadzė – Aistės Vaitkevičiūtės „The Mouth of India“ (I. Summer Poem, II. Are You a Hindu?) premjerą.

Būtina registracija https://bit.ly/3a9ZAB3.

„Scanoramos“ kino antradienis: „Meilė iš pirmo smūgio“ (Love at first Fight), 21:30
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Madeleine laiko veltui nešvaisto. Lyg pakvaišusi ji kasdien treniruojasi tam, kad atėjus neišvengiamai pabaigai, būtų pasiruošusi. Per gyvenimą pasroviui plaukiantis Arnaud nėra pakvaišęs dėl nieko, todėl greitai pakvaišta dėl Madeleine. Iš pradžių atsisakęs muštis su moterimi, Arnaud netrunka suprasti, kad kelias į Madeleine širdį – per kovą. Taip jiedu pradeda meilės ir karo žaidimą – laimi tas, kuris neprisipažįsta pralaimėjęs. „Tai dviejų priešingų elementų kolizija, susidūrimas, kurį įkūnija pagrindiniai veikėjai: du visiškai skirtingi personažai, kurie būdami kartu išplečia savo galimybių ribas“, – sako režisierius Thomas Cailley.

TREČIADIENIS, 08 26

Paroda „(Ne) Riba“, 08:00 – 18:00
Pelėdų kalno galerija. A. Mackevičiaus g. 27

Tai stiklo paroda, pristatanti menininkus, kuriančius Kaune, bei įgyvendinančius savo idėjas tarptautinėse kūrybinėse erdvėse. Tai kūrėjai, kuriuos vienija medžiagiškumas – stiklas. Tačiau stiklo saviraiškos galimybėms ribų nėra. Taigi jau trečius metus stiklo paroda, lydinti Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus organizuojamą „Meno pikniką“ pristato kontrastingus kūrėjus, besirenkančius skirtingas stiklo medžiagiškumo realizacijas ir išraiškos reprezentacijas, analizuojant aktualias jiems temas bei procesus.

Parodoje dalyvauja: Audronė Andrulevičienė, Arūnas Aleksandras Daugėla, Julija Pociūtė, Laura Rainė, Paulius Rainys, Sigita Grabliauskaitė, Artūras Rimkevičius, Valda Verikaitė, Gintarė Stašaitytė, Valmantas Gutauskas.

Knygos „Mirtis tarp žvaigždžių“ pristatymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Biblioteka kviečia į į susitikimą su teisininke, rašytoja vilijampoliete Jolanta Vilkevičiūte ir jos naujausio detektyvinio romano „Mirtis tarp žvaigždžių“ pristatymą.

Trečioji Jolantos Vilkevičiūtės knyga – tai įtemptas pasakojimas apie meilę ir neapykantą, iš proto vedančią aistrą seniai prarastai moteriai, fatališką tikėjimą meno amžinumu ir metų metus slepiamas, tačiau vis tiek galiausiai į viešumą išnyrančias šeimų paslaptis.

Pokalbis su architektu Tomu Kuleša, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Trečiadienio vakarą terasos svečiuose – architektas Tomas Kuleša. Pokalbio metu kalbėsime apie architektūrą kaip gyvenimo būdą ir ieškosime atsakymo į klausimus: ar kūrybos procesas yra darbas, ar tai yra dvi atskiros veiklos, ar visgi būna ir taip, ir taip.

KETVIRTADIENIS, 08 27

Festivalio „Padūduokim Kaunui 2020“ atidarymas, 12:00
Laisvės alėja

Jau tradicija tapęs, spalvingas ir garsus pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis „Padūduokim Kaunui 2020“ rugpjūčio 27–28 dienomis šventiškai padūduoti suburs net 4 profesionalius Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrus iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Alytaus, kurie skambiomis, nuotaikingomis žygiuotėmis, pripildydami garsų ir spalvų sinergija Kauno naujamiesčio erdves, nepaliks abejingo nei vieno.

„Padūduokim Kaunui“ iniciatorius – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ketvirtadienį muzikinių pietų visus pakvies po atviru dangumi Laisvės alėjoje

„Energijos rato“ susitikimas, 18:00
Narsiečiai, Vyčio Kryžiaus g.

Projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ palaikomas „Energijos ratas“ – tai vieta, kurioje kūrybinei veiklai susitinka Narsiečių bendruomenė. Šis architektūrinis kūrinys – tai gyventojų idėjų ir talkų rezultatas, kuris kaskart susitikus pasipildo gamtoje randamais lobiais, o paliekantys ratą išeina pasisėmę ramybės, energijos bei kūrybiškumo. Šįkart programoje – jau minėtų lobių pristatymas, akmenų bokštų edukacija, dėlionės ir arbatėlė.

Slemas #34, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

paskutinis laivas
paskutinis skambutis
paskutinis šokis
paskutinis šokis online
paskutinis žmogus žemėje
paskutinis vasaros slemas.
Dar be skambučių, ne online, putojantis, su laivais akyse. Kūrybos žiežirbas palikim žiemos židiniams, kol kas – niūrka į slemo purslus!
Slemo #34 vedėjas – Justinas.

„Untold City“: Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“, 20:00
Nemuno sala

„Poetai ateina“ – tai didelio susidomėjimo ir nuoširdžios žiūrovų reakcijos sulaukęs, Rolando Kazlo sukurtas ir su grupe „Pakeleiviai“ atliekamas, koncertas-spektaklis pagal Lietuvos poetų eiles. Nuosekliai sudėliotas ir įtaigiai pateiktas kūrinys – tikras lietuviškos poezijos atradimų vakaras.

„Lauko kinas“: „Tesla“ (Premjera), 21:00
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

Į Google paiešką įvedę garsiojo mokslininko Nikola Tesla pavardę per keletą akimirkų kompiuterio ekrane išvysime bemaž 48 tūkstančius įrašų. Žymiojo inžinieriaus pavardę žino kiekvienas, besidomintis inovatyviais inžineriniais sprendimais. Dabartinis inžinerijos pasaulis neabejotinai seka garsiojo fiziko pramintais takais. Ši kino juosta – apie aršią kovą už savo inovatyvias idėjas, kurios pakeitė žmonijos ateitį. Painūs, sudėtingi, kupini intrigų ir beprotiškų mokslinių eksperimentų N. Teslos (akt. Ethan Hawke) santykiai su verslininku T. Edisonu (akt. Jim Gaffigan) bei fiziku Dž. Vestinghauzu (akt. Kyle MacLachlan) dar labiau sustiprino jo ambicingas ateities vizijas.

Režisierius Maiklas Almereyda idėją, sukurti kino juostą, apie didžiausią XX a. išradėją, brandino 35 metus. Daug laiko skyręs N. Teslos mokslinių išradimų analizei, režisierius filme meistriškai perteikia ir intriguojančias jo asmenybės detales: beprotišką aistrą mokslui, liguistą potraukį švarai, milžinišką miego deficitą, fenomenalią fotografinę atmintį, puikų humoro jausmą.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia