Maršrutas rugpjūčio 23 – 25 dienoms

PENKTADIENIS, 08 23

Baltijos kelio 30-mečio renginys Kaune, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Gėlių padėjimas prie Laisvės paminklo ir Nežinomo kario kapo, Kauno kariliono varpų muzikos koncertas. Varpais skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta.

Baltijos kelio prisiminimų vakaras, 16:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Lietuvos aviacijos muziejus savo lankytojams paruošė staigmeną – Baltijos kelio dalyvius gėlėmis sveikinęs lėktuvas AN-2 nuo šiol pagarbioje vietoje, tinkamoje tiek puikioms fotografijoms, tiek ir šventiniam Baltijos kelio 30-ųjų metinių paminėjimo renginiui po atviru dangumi. 2019 m. rugpjūčio 23 d. nuo 16 val. vyks Baltijos kelio prisiminimų renginys, kurio įžangoje – A. ir G. Kudabų filmas „Baltijos Kelias. 30 metų“. Prisiminimų dalį muziejaus kieme prie lėktuvų pradės legendiniu lėktuvu Baltijos kelio dieną skridę Petras ir Irena Bėtos. Čia pat bus stalas suneštinėms vaišėms. Kaimo sodyba „Šaltupis“ vaišins lauko virtuvės sriuba. Renginys nemokamas ir atviras visiems.

AN-2 fragmentas. Lietuvos aviacijos muziejaus nuotr.

AN-2 fragmentas. Lietuvos aviacijos muziejaus nuotr.

„ConTempo“. „Trofėjus“, 18:00
Žemųjų Šančių Nemuno krantinė (šalia Kranto 14-osios g.)

„ConTempo“ – tarptautinis scenos menų festivalis, inicijuotas „Kaunas 2022“. Kaip nurodo pavadinimas, renginys miestui padės tvirtai žengti iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Festivalio programoje – kruopščiai atrinkti šiuolaikinio scenos meno projektai ir menininkai iš Lietuvos ir tarptautinių scenų. „Trofėjus“ – lokacijai specialiai pritaikytas Rudi van der Merwe ir Béatrice Grafs spektaklis, kalbantis medžioklės, užkariavimo ir karinių tradicijų temomis. Trys prabangiomis barokinėmis suknelėmis vilkintys atlikėjai kartu su būgnininke užkariauja erdvę, lyg įsiveržianti armija – su praeities karų šmėklomis, medžioklės laimikiais ir žmonomis-trofėjais.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Muzikiniai dialogai“, 18:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14

Šiame koncerte vargonininko Virginijaus Barkausko (Lietuva/JAV) scenos partneris bus vienas žymiausių Lietuvos obojininkų Robertas Beinaris. Programoje – Johann Ludwig Krebs, Johann Sebastian Bach, Giedrius Svilainis, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Juozas Naujalis, Vaida Striaupaitė-Beinarienė, Jan Levoslav Bella, Louis Vierne, Matej Bonin, Matthew Koraus, Ola Gjeilo, Bernard Wayne Sanders.

„ConTempo“. „Pradedantieji“, 20:00
„No Name Studio“, A. Juozapavičiaus pr. 31G

Objektų teatrą, muziką, šviesos ir instaliacijų meną apimantis kūrinys filosofiškai žiūri į šiandienos pasaulį, kuriame žmogus save vis tvirčiau supranta kaip pasaulio paveldėtoją. Nejau išblėso troškimas spėlioti, iš kur mes atsidarome ir kur yra visko pradžia? Itališkasis „Pradedantieji“ – tai priešais žiūrovų akis kuriamas įvairialypis ir įtraukiantis, postmodernistinis pasaulio sutvėrimo mitas. Spektaklis bus rodomas ir šeštadienį 20 val. Kauno miesto kameriniame teatre.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Koncertas „Secret SENSE“, 20:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio gatvė 16

„Secret SENSE“ – tai koncertas, kuris penktadienio vakarą panardins į nostalgiją. Į nostalgiją, kuri jaučiama laikams, kurių nebuvo ir prisiminimams, kurie neegzistuoja. Garsais, kurie balansuoja ties skirtingais žanrais, tačiau visi kartu sukelia tą sunkiai paaiškinamą emociją, pasirūpins Boleslove (synthpop, new wave, post-punk), Octanne (synthwave, darksynth, darkwave), šmk (oldschool, lo-fi, trance) ir prck (breakbeat, trance).

67812360_3152035128154847_6684850492935241728_n

ŠEŠTADIENIS, 08 24

Idėjų festivalis „Laisvės piknikas“ 9:00 – 00:00
Nemuno sala

„Laisvės piknikas“ sudomins ir įtrauks visus nuo pačių mažiausių iki vyriausių. Diskusijų erdvės, pramogų ir sporto zonos, žaidimų erdvės, nevyriausybinių organizacijų ir verslų pasirodymai ir prisistatymai, garsiausių muzikinių grupių pasirodymai – dar ne viskas, ką pasiūlys ketvirtąkart rengiamas festivalis. Daugiau informacijos.

„Laisvės piknikas“ 2018. Manto Repečkos nuotr.

„Laisvės piknikas“ 2018. Manto Repečkos nuotr.

Ekskursija „Žaliojo kalno istorijos“, 10:30

Čia spalvingi medinukai dera su modernistinės architektūros pavyzdžiais, čia konstruoti strateginiai politikos planai, čia sukurta daugybė romanų ir simfonijų – tai lygiai prieš 100 metų prie Kauno prijungtas unikalus, žalias ir muzikalus Žaliakalnio rajonas. Be jau gerai visiems pažįstamų istorijų apie meno, architektūros, sporto veikėjus, ekskursijoje išgirsite ne vieną intriguojantį pasakojimą, pamatysite originalius architektūros statinius, sužinosite žalio kalno gyvenimo ypatybes ir subtilybes.

Organizatorių nuotr.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

Šeimadienis muziejuje: žinomi X nežinomi, 12:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės aikštė 15

Šeimadienis muziejuje šį kartą kviečia šeimas į atradimų kupiną užsiėmimą, vyksiantį pačioje miesto širdyje – Rotušės aikštėje. Edukacinio užsiėmimo metu sužinosite, kuriame iš istorinių pastatų Adomas Mickevičius lankė savo merginą, kur buvo apsistoję net trys imperatoriai ir kur Kaune yra „Mažasis Vatikanas“. Vėliau šios žinios pravers komandiniame orientaciniame žaidime Kauno Rotušės aikštėje. Būtina išankstinė registracija tel. 8 610 82503 arba el.paštu kasa@kaunomuziejus.lt.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: pas Petrauskus“, 12:30
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14

Ši „Kaunas – dizaino miestas“ ekskursija nuves į Lietuvos operos solisto ir Tautų teisuolio medaliu apdovanoto profesoriaus Kipro Petrausko, jo žmonos Elenos Žalinkevičaitės-Petrauskienės bei brolio kompozitoriaus Miko Petrausko namus. Nuostabiame Kauno muziejaus filiale išsaugotas ir atkurtas autentiškas tarpukario interjeras bei žymiausių Lietuvos dailininkų paveikslai. Ekskursiją ves laikinosios sostinės interjerų ir baldininkystės žinovė dr. Aistė Dičkalnytė.

Kauno miesto muziejaus nuotr.

Kauno miesto muziejaus nuotr.

„Skambantis kadagių slėnis“, 16:30
Kadagių slėnio g., Arlaviškių kaimas, Kauno rajonas

Jau penktą kartą „Skambantis kadagių slėnis“ pakvies atsikvėpti gamtoje, pamiršti kur skubėjote ir prisiminti mylimiausias melodijas. Kadagių slėnio take įsikurs instrumentinės muzikinės oazės, kurios kurs muzikos, gamtos ir žmogaus ryšį. O muzikiniais vandenynais užlies atlikėjas Linas Adomaitis kartu su gyvo garso grupe.

„ConTempo“. „4 mortos“, 22:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

„Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“, – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas. Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“, – teigia ji.

„4 Mortos“. Deimantės Piraitytės nuotr.

„4 Mortos“. Deimantės Piraitytės nuotr.

SEKMADIENIS, 08 25

Santarvės parko atidarymas, 10:00 – 18:00
Santarvės parkas

Šilainių Santarvės parkas atgimė tvarkingas, pasipuošęs gėlėmis ir visus kviečia į atidarymo šventę. Organizatoriai pažada, kad lankytojus džiugins nemokamos treniruotės, šokiai, koncertas, Manto Wizard stebuklai ir dar daugybė įvairiausių smagių veiklų. Renginio programa.

68523963_2535339853192498_6479011908941774848_n

„ConTempo“. „Materija“, 13:00
„Girstutis“, Kovo 11-osios g. 26

Andrea Salustri spektaklis „Materija“ atskleidžia, kokia gyvybinga medžiaga gali būti polistirenas. Objektų manipuliacijos žanras čia pristatomas naujai – daugiau dėmesio skiriant patiems objektams, o ne jais manipuliuojančiam atlikėjui. Šis kūrinys žiūrovui neprimeta istorijos ir leidžia ją susikurti pačiam, stebint scenoje besivystantį veiksmą. Laisvai judėti ir imtis savo iniciatyvų leidžiama ir patiems objektams.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Petankės pamokos, 14:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Petankė yra sporto šaka, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. Petankėje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Mokymų metu petankės žaidėjai paskolins inventorių ir pamokys žaidimo pagrindų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„ConTempo“. „Kamčiatka“, 15:30 / 19:00
Kauno senamiestis, pradžia – Vilniaus g. 3

„Kamčiatka“ – vienas garsiausių gatvės teatro spektaklių, skaičiuojantis jau 12 metų, apkeliavęs 30 šalių, kuriose parodytas daugiau nei 400 kartų. Tai intensyvus ir stiprus šiuolaikinis gatvės teatras, testuojantis mūsų žmogiškumo ribas. Aštuoni personažai, nešini lagaminais, pasiklydo mieste. Kas jie – praeiviai ar imigrantai? Jie naivūs, smalsūs, pilni emocijų ir nieko nenutuokiantys apie mūsų taisykles, normas ir gyvenimo būdą. Subtili vaidyba supanašėja su realybe ir būtent čia atsiveria erdvė dialogui, žiūrovui tampant aktyvia veiksmo dalimi. „Kamčiatka“ virsta veidrodžiu: mūsų elgesio su kitais, nepažįstamais, skirtingais.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Pasaulio virtuvės: Sirija“, 16:00

Baras „B2O“, Gedimino g. 30

Kas antrą sekmadienį B2O virtuvę perima skirtingų pasaulio šalių atstovai, kurie ruošia tradicinius patiekalus ir stengiasi supažindinti su savo šalies kultūra per neįprastus skonius. Ketvirtoji „Pasaulio Virtuvė“ mus veda į Siriją. Šiandien ji – aštunti metai kamuojama konflikto, kurio metu daugiausiai kenčia civiliai, priversti palikti savo namus tam, kad išgyventų. Vieni iš jų – Motiaa su vyru Talal ir 6 vaikais (Yossof, Anas, Inas, Israa, Sami, Rama) Lietuvoje gyvena jau daugiau nei metus. Ir nors dabar šeima mėgaujasi ramiu gyvenimu Vilniuje, beveik prieš 5 metus visa šeima bėgo iš Sirijos dėl ten kilusių neramumų. Pakeliui kirsdama Turkijos, Graikijos, Makedonijos, Vokietijos sienas, šeima išgyveno net keletą filmo scenarijaus vertų gyvenimo etapų.

sirija

„ConTempo“. „ZOOG“, 17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemas, K. Donelaičio g. 64

ZOOG („pora“ hebrajų kalba) – galimybė iš arčiau pažvelgti į dviejų akrobatų santykį, jų rutiną ir ritualus. Tai įtemptas meilės ir neapykantos žaidimas, begalinis bendrumo siekimas, žiaurumo ir švelnumo mainai. Naudodami savo kūnus, abu jie dalijasi savo intymia istorija: pakilimais ir nuosmukiais, paslaptimis, sunkumais ir džiaugsmais. Naudodami unikalią, pačių išvystytą judesio kalbą, įkvėptą capoeiros, parkūro ir šokio, Amir ir Hemda leidžiasi į fizinį nuotykį – nuoširdų,nepagražintą, kupiną žavesio ir humoro.

Christian Lauzin nuotr.

Christian Lauzin nuotr.

Koncertas „Parko muzika“, 17:00
Santarvės parkas

Pernai startavusi koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ iniciatyva – sutelkti miestiečius į Kauno parkus – neliko nepastebėta. Aną vasarą Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ stabtelėjo ir netgi – šokdino Ąžuolyno, Kauno Santakos, Dainavos bei Kalniečių parkuose. Žaluma, muzika, linksmi miestiečių veidai ir vasarai pasibaigus – ilgesys… kad po žiemos vėl susitiktume muzikiniuose piknikuose, juolab, kad ne visi parkai aplankyti. Šiemet tradicija tęsiama – šį sekmadienį Santarvės parko atidarymo šventėje.

„ConTempo“. „Darwisho košmaras“, 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus kiemas, K. Donelaičio g. 64

Vienas šokėjas, vienas smuikininkas ir jo instrumentai. Tai kūrinys apie įmanomą supratingumą ir akivaizdžią brolystę. „Darwisho košmaras“ iš vieno paprasto ir tradicinio žingsnelio virsta į solinį šokį, šimtų žingsnelių ratą. Ben Fury ir Simon Thierrée pasirodymas atsirado iš noro trumpą kūrinį sušokti viduryje auditorijos. Taip pat daug įkvėpimo pasisemta iš tradicinių Vidurio Rytų šventinių ir vestuvinių šokių dabkeh.

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia