Maršrutas rugpjūčio 21-24 dienoms

PIRMADIENIS, 08 21

Paroda „Aš esu tautiškas“, 09:00-19:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Muziejuje vykstanti tautinio kostiumo eskizų paroda – tautinio kostiumo metams skirtas konkursas. Jame įvairia technika atliktus kūrybinius darbus pristato vyresnių klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

Pagrindinė konkurso tema – rūbas, kuris atskleistų lietuvio tapatybę, galėtų būti dėvimas šiandien ir reprezentuotų jį pasaulyje. Jaunieji konkurso dalyviai domėjosi Lietuvos regionų tautinio kostiumo ypatumais bei jų istorine raida, tautinio kostiumo spalvų gama, autentiškais jų raštais bei deriniais. Jų darbo rezultatus galite įvertinti iki rugpjūčio 28 d.

astautiskas

ANTRADIENIS, 08 22

Marijos Rimos Tūbelytės-Kuhlmann retrospektyvinė paroda „Kelias į namus“, 11:00-17:00
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Lietuvių išeivijos dailininkė, rašytoja ir poetė Marija Rima Tūbelytė-Kuhlmann yra dar menkai pažįstama Lietuvos visuomenei. Užaugusi garsių tarpukario Lietuvos politikos veikėjų – Ministro Pirmininko Juozo Tūbelio ir Jadvygos Tūbelienės – šeimoje, 1940 m. ji buvo priversta pasitraukti į Vokietiją, vėliau išvyko į JAV. Ten M. R. Tūbelytė-Kuhlmann sukūrė daugiau nei 400 paveikslų, kuriuose tvyro ramybės ir taikos atmosfera, o turtingas ir ryškus koloritas džiugina žiūrovo akis. Ilgus dešimtmečius išgyventą tėvynės ilgesį dailininkė savo paveiksluose išreiškė kelio, vedančio į namus, motyvu. Jos sukurti peizažai, portretai bei natiurmortai buvo eksponuoti Japonijoje, Taivane, JAV miestuose, turinčiuose dideles lietuvių bendruomenes: Klivlande, Los Andžele, Čikagoje ir Sent Pitersberge. Didelė dalis jos kūrinių pasklido po platų pasaulį privačiose kolekcijose.

M. R. Tūbelytė-Kuhlmann savo kūryba siekė praturtinti lietuvių meno ir kultūros pasaulį, garsinti Lietuvos vardą ir tokiu būdu išsivaduoti iš garsiomis istorinėmis asmenybėmis tapusių tėvų šešėlio. 1996 m. lankydamasi Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, ji išreiškė viltį surengti personalinę parodą gimtajame Kaune. Jos svajonei išsipildyti padėjo sūnus Peteris Kuhlmannas – 2016 m. jis padovanojo Nacionaliniam M. K. Čiurlionio dailės muziejui 66 paveikslų kolekciją.

Paroda veiks iki lapkričio 19 d.

Kuruotos rezidencijos „Centras“ pristatymas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kaip kuruota meno rezidencija grįžęs festivalis „Centras“ tęsia tiriamuosius vizitus Kaune. Šįkart atvyksta du menininkų kolektyvai – Lehman Brothers (Danija) ir Eglė Kulbokaitė su Dorota Gawęda (Lenkija). Etapinės rezidencijos dalyviai vizito metu kontūruos pasiūlytas temas „Institucija“ ir „Sinapsė“, kurios spalio 20 d. susijungs į bendrą parodą su jau viešėjusiu kolektyvu F.L.O.A.T. (Olandija) tiriančiu „Periferijos“ temą Kauno menininkų namuose. Vakaro metu kolektyvai pasidalins kūrybinėmis praktikomis ir aktyvins rezidencijos ateities strategijas.

Lehman Brothers – The Future of Law Enforcement

cof

cof

Premjera: „Šerkšnas“, 21:00
Kauno kino centras „Romuva“ (lauko salė), Kęstučio g. 62

Naujausio Šarūno Barto filmo premjera įvyko šių metų Kanų kino festivalyje. Filme apie Ukrainos įvykius vaidina prancūzų aktorė Vanessa Paradis (Vanesa Paradis), garsus lenkų aktorius Andrzejus Chyra (Andžejus Čyra), Mantas Jančiauskas.

TREČIADIENIS, 08 23

Parodos „Sarajevo atentatas“ atidarymas, 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

1914 m. birželio 28 d. buvo lemtinga ne tik Austrijos-Vengrijos imperijos įpėdiniui F. Ferdinandui ir jo žmonai, bet ir visam pasauliui. Šis incidentas buvo lyg kibirkštis, įžiebusi I-ąjį pasaulinį karą, kurio pasekmės buvo skaudžios – daugiau nei 20 milijonų žuvusiųjų. Pasibaigus karui pasikeitė politinė padėtis visoje Europoje, tai palietė ir Lietuvą, kuri po karo sugebėjo išsikovoti nepriklausomybę.

Renginyje kalbės parodos iniciatorius Lietuvos vyriausiasis archyvaras Ramojus Kraujelis, parodą pristatys Bosnijos ir Hercegovinos archyvų atstovas Adamiras Jerkovičius, apie I-ojo pasaulinio karo pasekmes papasakos Kauno IX forto direktoriaus pavaduotojas Marius Pečiulis. Muzikines impresijas smuiku atliks Lijana Žiedelytė.

atentatas

„Ant kilimo“: Dora Bleu ir Algis Fediajevas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Akustinės folk muzikos koncertų cikle „Ant kilimo“ – tamsiąją pasaulio pusę apdainuojanti kanadietė Dora Bleu ir švelniai psichodeliškas Algio Fediajevo garsynas.

antkilimo

Rugpjūčio vakaronė ant Pelėdų kalno, 19:00
Pelėdų kalnas

Vasarą ansamblis „Goštauta“ eksperimentuoja ir kviečia muzikuoti bei šokti tradicinius šokius (nemokate – išmoksite!) atvirose Kauno erdvėse. Ansamblis jau aplankė Kauno Santaką ir Kauko laiptus, o šįkart ragina susitikti bene aukščiausioje centrinės Kauno dalies vietoje – ant Pelėdų kalno, taip vadinamo nuo 1924 m., kuomet vienas žymiausių Lietuvos skulptorių Vincas Grybas Kauno meno mokyklos tvorą papuošė įspūdingomis pelėdų skulptūromis.

 

peleda

KETVIRTADIENIS, 08 24

Renginys „VideoRECORDart“, 18:00
Kauno suaugusiųjų mokymo centras, Sandėlių g. 7

Kauno suaugusiųjų mokymo centre į režisieriaus kailį „įšoks“ jaunieji kūrėjai, vienoje vietoje pusę valandos kursiantys trumpametražius video filmus. „Sieksime rekordo kviesdami žmones filmuoti savo trumpametražius mokyklos teritorije ir čia pat sukursime filmą, turintį daugiausiai režisierių“, – apie idėją pasakoja direktorius Tomas Lagūnavičius, raginantis susidomėjusius renginiu kartu pasikviesti ir draugus.

video

„Nykoka’17“: konkurso eskizų aptarimas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno gatvės meno festivalis NYKOKA keičia požiūrį į gatvės meną ir kviečia kartu kurti Kauno aplinką. Festivalis jau nuo antradienio kviečia apžvelgti konkurse dalyvaujančių menininkų idėjas parodoje. Čia bus eksponuojami konkurso, Pilies g. 4 namo sienai, dalyvių eskizai. Ši daugiabučio namo siena, dar vadinama ,„vartais į senamiestį“, yra dažnai praeinama ir pravažiuojama tiek kauniečių, tiek miesto svečių, todėl yra gana jautri vieta, turinti potencialo tapti reprezentacine.

Geriausią idėją bei eskizą, kurio darbas bus įgyvendintas rinks fotomenininkas Gintaras Česonis, menotyrininkė doc. dr. Linara Dovydaitytė, architektas Audrys Karalius, architektė Asta Kiaunienė, tapytojas Gintautas Vaičys. Kūrinio eskizą derins Kultūros paveldo departamento Kauno sk. vyr. specialistė Rimantė Gudienė. Festivalis suteiks reikiamas medžiagas ir priemones kūriniui įgyvendinti bei honorarą.


„Pažaislio muzikos festivalis: „Muzikiniai suvenyrai“, 18:00

Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Netikėtumų kupiną programą festivalio klausytojams parengė novatoriškas kolektyvas, atvykęs iš kaimyninės Lenkijos, Vakarų Pamario vaivadijos sostinės Ščecino. Prieš devynerius metus į „Baltic Neopolis Virtuosi“ pavadintą kolektyvą susibūrę jauni, entuziastingi muzikantai greitai pelnė publikos palankumą ir gerus kritikų įvertinimus, o prieš dvejus metus laimėtas prestižinis Lenkijos muzikinis apdovanojimas „Fryderyk“, skirtas už geriausią metų albumą kamerinės muzikos srityje, atvėrė kelius į didžiąsias Lenkijos bei visos Europos scenas. Savo veikla šis kamerinis orkestras stengiasi šiuolaikiškai ir su plačiu užmoju reprezentuoti kultūrinį Ščecino miesto įvaizdį. Kolektyvo nariai   geriausi Lenkijos jaunieji instrumentalistai, savo veiklą plėtojantys tiek šalies, tiek užsienio muzikiniuose projektuose. Kolektyvo repertuaras neapsiriboja kamerinės muzikos aukso fondu, muzikantai noriai eksperimentuoja ir drąsiai neria į naujosios muzikos pasaulį, ieškodami naujų raiškos priemonių bei muzikinių inspiracijų. Daug naujovių kolektyvo veiklos barams suteikia nuolatinis bendradarbiavimas su pripažintais kompozitoriais bei atlikėjais, o jau dvejus metus orkestro meno vadovas yra pasaulinį pripažinimą pelnęs smuikininkas, „Covent Garden“ operos teatro orkestro koncertmeisteris Vasko Vassilevas.

suvenyrai

Pažintinė ekskursija „Atrask, tai – Šančiai“, 18:00
„Šančių kioskas“, A. Juozapavičiaus pr. 64

Šios ekskursijos-orientacinio žaidimo metu išgirsite pasakojimą apie unikalaus rajono vystymąsi nuo pat seniausių laikų, kuriuos liudija 1933 m. surastas „Šančių lobis“. Ekskursijos dalyviai gaus žemėlapius su siūlomais atrasti objektais. Kai kurie objektai bus pažymėti QR kodu, tad pravers išmanusis telefonas ar kitas įrenginys. Galite eiti pėsčiomis ar važiuoti dviračiu, riedlente ar paspirtuku!

sanciai

„Romuvos“ lauko kinas: „Paslaptingas dalininkas“, 21:00
Kauno pilis

Filmo autorius – 2006 m. Oskaru už filmą „Tsotsi“ apdovanotas prodiuseris Piotr Fudakowski, sužavėtas lenkų rašytojo Josepho Conrado asmenybės ir apsakymų, kartu su žmona parašė „Paslaptingojo dalininko“ scenarijų, kurio pagrindu tapo į dabartinius laikus perkelta jauno nepatyrusio herojaus, patekusio į gilius vandenis ir tiesiogine, ir perkeltine prasme, kova už būvį ir kelias į vidinę brandą. Juosta pasakoja apie kultūrinių skirtumų, išankstinių nusistatymų įveikimą, kitoniškumo pripažinimą. Netikėtumų kupinas filmo siužetas rutuliojamas su epiniu užmoju ir humoro jausmu. Filmu „Paslaptingas dalininkas” Fudakowskis debiutavo ir kaip scenarijaus autorius, ir kaip režisierius.

Seansą pristato „Lenkų kino festivalis“. Esant nepalankioms oro sąlygoms seansas vyks laikinojoje „Romuvos“ kino salėje, esančioje adresu Kęstučio g. 62.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia