Maršrutas rugpjūčio 21 – 23 dienoms

Nuo 08 21 kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose viso renginio metu reikia dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

PENKTADIENIS, 08 21

Autorinės poezijos skaitymai Poetų pievelėje, 17:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Priešpaskutinį rugpjūčio penktadienį, po pietų, penktą, Poetų pievelėje vyks antrasis poezijos skaitymų vakaras VDU Botanikos sode. Poezijos skaitymo laikas (45-60 minučių) bus dalinamas į tiek dalių, kad visiems poetams – skaitovams liktų tiek pat laiko. Pavyzdžiui, jei bus dešimt dalyvių, tai kiekvienam – po 4-6 minutes. Svarbu: poetai skaitys savo poeziją, jei bus bent vienas klausytojas!

Pažįsti poetą? Padrąsink ateiti. Pažįsti draugą, mėgstantį poezijos klausytis? Ateikite kartu.

Poetų pievelės ateityje laukia daug visokių poetinių idėjų: pirmųjų ar kelintųjų knygų pristatymai, poetinės varžytuvės, teminiai savo pačių sukurtos poezijos skaitymai, gali būti muzikiniai savanorių intarpai. Visi norintys gali siūlyti idėjas šios pievelės „apželdinimo“ klausimais.

„ConTempo“: Premjera. „Kafka Insomnia“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Vizualinis gyvos muzikos spektaklis paaugliams ir suaugusiems (rež. Žilvinas Vingelis) pasakoja sapniškai realistišką čekų rašytojo Franco Kafkos vienos nemigos nakties istoriją. Sapnavimas būdraujant – tai kūrybos metodas, gyvenimo būdas, ligos padarinys ar pagrindinė Kafkos literatūrinio pasaulio genialumo sąlyga? Nemigos kuriamas ir į apčiuopiamą tikrovę įsiveržiantis sapnas F. Kafkos kūrybą paverčia sąlygine, pilną netikėtų įvaizdžių, ištęsto laiko pojūčio, pirmalaikių absurdo, egzistencializmo ar net siurrealizmo apraiškų, einančių koja kojon su realizmo mokyklai būdingais nuosekliais aprašymais.

Premjera. Spektaklis „Pirmeiviai“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Ar kada bandėte įsivaizduoti, kaip atrodė teatro kūrėjų gyvenimas prieš 100 metų ir kaip buvo įsteigtas profesionalus dramos teatras? Į šį svarbų mūsų kultūrai įvykį nukelia pjesė „Pirmeiviai“, kurios autorius režisierius, pedagogas Gytis Padegimas, pasitelkęs sukauptas žinias ir faktus, atkūrė laikmetį, jo atmosferą bei profesionalaus Lietuvos teatro pirmeivių portretus ir mintis. Kūrinyje daug autentikos, detalių ir intrigų, kurios yra būdingos kūrybiniams procesui ir bohemiškam veikėjų būdui. Įdomu, kad kūrinys gimė režisieriaus G. Padegimo bute karantino metu kovą. Kaip jis pats sako, tuo metu „kalbėjosi“ su savo personažais ir dėliojo jų dialogus, derindamas tikslius biografinius faktus ir fantaziją. Premjera ir pjesė yra dovana Lietuvos profesionalaus teatro jubiliejui – 2020 m. gruodžio 19 dieną jam sukanka šimtas metų.

Scena iš spektaklio „Pirmeiviai“. Donato Stankevičiaus nuotrauka

Eksperimentinės muzikos koncertas „XAW III“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jau trečiasis „Kaunas 2022“ industrinės kultūros platformos „Matters“ serijos XAW koncertas ir vėl į vidinio kiemelio sceną ištemps tuos, apie kuriuos žurnalai nerašo, o TV reporteriai nekalbina. Šįsyk reopertuaras tamsesnis, kaip ir dera rudeniop. Scena dalinsis iš Rygos atvykstanti Jelena Glazova ir Augustinas Buizina su savo projektu Number Eleven. Prieš renginį atlikėjai papasakos, iš kur ir kaip atsiranda jų garsynai.

„ConTempo 2020“: Komiksų opera „Alfa“, 21:00
Savanorių g. 192

Festivalis ConTempo kviečia į nepaprastą patirtį – šiuolaikinę operą industriniame 800 kvadratinių metrų angare. Operoje pasakojama istorija yra variacija vieno ryškiausių XX amžiaus ispanų poeto ir dramaturgo Federico García Lorcos tragiško likimo tema. „Alfoje“ veikianti Isabelė García Lorca, Federico sesuo, po daugelio metų emigracijoje sugrįžta į Ispaniją norėdama atskleisti savo brolio likimo paslaptis. Rašytojo mirties aplinkybės iki šiol yra miglotos, o kapo vieta kurį laiką buvo manoma esanti netoli Alfacaro miestelio Andalūzijoje. Siekį atskleisti tiesą apsunkina laiko rate užstrigusi paslaptis, kuri mus nuolat grąžina atgal į pradžią ir tampa „alfa“ be „omegos“. 2019 m. operos kūrybinė komanda su dr. GoraParasit priešakyje apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ nominacijoje „Opera / operetė / miuziklas“.

„We Dance Together, We Fight Together“, 22:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Dviejų dienų renginys dviejuose Lietuvos miestuose organizuojamas siekiant paremti Baltarusijos aktyvistus ir padėti jiems finansiškai kovojant su autoritarine valstybe (daugiau informacijos apie tai, kaip aukoti ir kas jie yra, rasite nuorodoje).

ŠEŠTADIENIS, 08 22

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 11:00
Zapyškis, Kauno rajonas 

Jau penkioliktąjį kartą vyksiančioje šventėje kasmet (tradiciškai gegužę, tik šiemet – rugpjūtį) dalyvauja tūkstančiai žmonių, kuriems patinka aktyvus ir kūrybiškas laisvalaikis gamtoje. Tai aitvarų entuziastų šventė, kurios metu kūrybinėse dirbtuvėse yra sukuriama šimtai aitvarų.. Pagrindinė festivalio programos dalis yra aitvarų ir lėktuvėlių varžybos. Šventės metu į dangų kyla didieji aitvarai ir milžiniški muilo burbulai. Visi festivalio lankytojai gali dalyvauti išskirtinėse edukacijose ir pramogose, klausytis muzikos ar tiesiog pasivaikščioti vaizdingomis Nemuno pakrantėmis.

Mariaus Abramavičiaus Neboisia paveikslas-aitvaras

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda, 12:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

VDA Kauno fakulteto keramikos dirbtuvėse įvyko tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas. Šiemetinio simpoziumo tema – tvarumas. Menininkų kuriamuose darbuose atsispindi pagrindiniai tvarumo principai, kurie apima ekologiją, socialinį teisingumą, neprievartą ir visuomenės demokratiją.

Kaulinis porcelianas – tai medžiaga, kurią sudaro ugniai atsparus molis, lauko špatas, smėlis, kaolinas ir galvijų kaulų pelenai. Būtent tai lemia kaulinio porceliano savybes: jis yra nepaprastai tvirtas, peršviečiamas ir akinančiai baltas.

Kaulinio porceliano simpoziumo dalyviai – Birgitte Christens (Danija), Eglė Einikytė Narkevičienė (Lietuva), Wen Hsi Harman (Taivanas – Didžioji Britanija), Martin Harman (Didžioji Britanija), Audrius Janušonis (Lietuva), Verners Lazdans (Latvija), Rokas Dovydėnas (Lietuva), Allison Safford (JAV), Uršulė Baužaitė (Lietuva), Elina Titane (Latvia).

Didysis „Švęskime upę!“ renginys, 12:00
Upės ir jų pakrantės

„Švęskime upę!“ yra pačių miestiečių kuriamas renginys. Drauge plaukiame baidarėmis, pripučiamais plaustais, irklentėmis, kitomis vandens trasporto priemonėmis. Mūsų maršrutas prasideda Nerimi Kauno rajone ties Lapėmis, finišą pasieksime netoli Lampėdžių tilto, kur Veršvos upelis įteka į Nemuną. Patogiu dviračių taku palei upę prisijungia visi, kam patogu dviračiais, riedučiais, paspirtukais ir pėstute!

 Kultūra, menas, sportas, bendruomeniškumas šią dieną sutilps upių pakrantėse. Sukurtuose taškuose – pakrančių erdvėse – vyks mūsų ir jūsų iniciatyvos, renginiai ir žaidimai, kuriuos galima pasiekti ir dviračiais, bei pėstute. Tai išsipildžiusios jūsų pasiūlytos ir drauge įgyvendintos idėjos, taip pat – šeimų, kaimynų, bičiulių piknikai.

Pažaislio muzikos festivalis. „Marios in Blues“, 19:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Turėjęs iš tiesų vykti ant marių koncertas perkeltas į sodą, bet nuo to ne mažiau įdomu, kaip suskambės šeimynyniniai Bazarų trio ir Vyšniauskų duetas.

SEKMADIENIS, 08 23

Filmo „Kauniečių atmintis kalba: 1989 08 23“ peržiūros, 10:00 – 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Baltijos kelio dieną muziejaus lankytojai turės išskirtinę galimybę peržiūrėti muziejaus kurtą trumpametražį filmą „Kauniečių atmintis kalba: 1989 08 23“, kuriame išvys dokumentuotus labiausiai jaudinančius 1989 m. rugpjūčio 23 d. įvykius bei jautrius dalyvių iš Kauno prisiminimus.

„Pakrantė LIVE“: Šeimų pasakų festivalis, 13:00
Nemuno sala, „Pakrantės“ erdvė

Festivalis vaikams ruošia fantastinį žemės lopinėlį ant Nemuno salos kranto, kuriame bus apstu itin smagių dalykų! Pripučiamos linksmybių kaskados, skanumynai, gyva muzika, pasakų sekimo profesionalai Giedrius Arbačiauskas, Gediminas Storpirštis ir daugelis kitų. Šeimų laukia ir teatralizuoti koncertai, kiti pasirodymai.

Muzikos ir edukacijų parkas „Baltijos kelias. Mums pakeliui“, 16:00
Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune sodelis, Vilniaus g. 33

Baltijos kelio dieną Kauno kultūros centras kartu su Kauno savivaldybe kurs muzikos ir edukacijų popietę „Baltijos kelias. Mums pakeliui“. Programoje – nuo teminių edukacijų ir ekspozicijų iki dalinimosi prisiminimais ir fone grojančių bei šokančių jaunų talentingų atlikėjų.  Renginio metu vyks draugystės apyrankių pynimas Baltijos šalių vėliavų spalvomis, draugystės girlianda „Baltijos kelias žmonių akimis“, veiks biblioteka po atviru dangumi ir Kauno menininkų namų kultūros infocentras. Bus eksponuojama filokartijos ir filatelijos ekspozicija „Baltijos kelio sostinių tiltai“ iš XXVII knygos mėgėjų draugijos garbės nario Henriko Kebeikio kolekcijos, kurią Baltijos kelio 30–mečiui parengė Šarūnas Kebeikis. Pasirodys Monika Mickutė (vokalas) ir Ignas Rimkus (gitara), bus rodoma choreografinė miniatiūra „Ola“, gros grupė „Arlekinas“ bei VDU Muzikos akademijos magistrantai. Dar vieni popietės dalyviai – Kauno šokio teatras „Aura“, pristatysiantis šokio spektaklį „Imagine“/ „Įsivaizduok“.

„Laisvės kelias | Kaunas“, 19:00
Nuo Soboro iki Rotušės

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kartu su Kauno miesto savivaldybe bei kultūros organizacijomis ir bendruomenėmis, kviečia, minint Baltijos kelio 31-ąsias metines, „Laisvės kelio“ iniciatyvą gyvąja grandine pratęsti Kaune. Tai – vienas iš renginių sekmadienį, rugpjūčio 23-ąją, istorinę Baltijos kelio dieną. „Laisvės kelio“ grandinę sudarys devyni sektoriai, apimantys visą Laivės alėją ir senamiestį nuo Soboro iki Rotušės. Norinčius dalyvauti šioje iniciatyvoje organizatoriai kviečia registruotis čia. Sektoriui užsipildžius, registracijoje jo nebesimatys. „Laisvės kelias“ Kaune bus organizuojamas, laikantis visų saugumo reikalavimų: dalyvius primygtinai raginame dėvėti kaukes, laikytis saugaus ištiestų rankų atstumo, su savimi turėti dezinfekcinio skysčio.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia