Maršrutas rugpjūčio 20-23 dienoms

PIRMADIENIS, 08 20

„Fluxus labas, Šančiai!“ pristatymas, 17:30

Šančių biblioteka, Sandėlių g. 7

2022 m. Kaunas taps Europos kultūros sostine. „Fluxus labas!“ – tai viena didžiausių šio projekto programų, orientuota į bendruomenių kūrybiškumą. Susitikimo metu Šančių gyventojai kviečiami pabendrauti su bendruomenių laboratorijos „Fluxus labas, Šančiai!“ agentais ir tyrėjais, išgirsti bei išsakyti savo idėjas ir sužinoti apie artėjantį šančiškių iniciatyvų festivalį (rugsėjo 29 d.).

labassanciai

Džiazovas pirmadienis su „Bandingo“, 20:00
Baras „Folkas“, L. Zamenhofo g. 12

„Bandingo“ – jauna, energinga ir daugiakultūrė grupė, jungianti muzikantus iš Lietuvos, Danijos ir Norvegijos. Kolektyvo sumanytojai Donatas Petreikis (saksofonas) ir Jeppe Bredahl (būgnai) nutarė suburti grupę, kuri spinduliuotų pozityvą, skatintų žmones šokti ir šypsotis. Netrukus prie „Bandingo“ prisijungė Gunnar Sjur Ringøen (vargonai) ir Mindaugas Stumbras (gitara).

ANTRADIENIS, 08 21

Romualdo Požerskio paroda „Atlaidai“, 11:00-18:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kaip rašo menotyrininkas Tomas Pabedinskas, atlaidus R. Požerskis fotografavo 1974–2001 m. ir apkeliavo įvairias Žemaitijos bei Dzūkijos vietoves, tačiau nuostabos jausmas, kitoniško pasaulio įspūdis išliko visame fotografijų cikle. Dokumentiniu požiūriu vertingus laiko ženklus Požerskis atrado ne tik sakraliniame, bet ir labiau žemiškame atlaidų vyksme: bendraujant skirtingoms kartoms, pasiruošiant apeigoms ir švenčiant, kai jos baigiasi. Paskutinė parodos savaitė!

Kražiai, 1977. Romualdas Požerskis

Kražiai, 1977. Romualdas Požerskis

Ekskursija Edukaciniame darže, 17:30
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Botanikos sodo edukacinis daržas paprastas atrodo tik iš pirmo žvilgsnio, nes vešliose lysvėse auginama didelė ir įvairi daržo gėrybių kolekcija – nuo baltų morkų iki violetinių bulvių ir geltonų burokėlių ar mėlynų žirnių. Šalia stiepiasi edukacinis vaismedžių sodas, kur galite susipažinti su vis dar neįprastais vaismedžiais ir vaiskrūmiais – nuo cidonijų, virgininių persimonų, iki šliandrų.
Ekskursiją-degustaciją ves VDU Botanikos sodo Kolekcijų skyriaus vadovas, dr. Arūnas Balsevičius.

TREČIADIENIS, 08 22

Renginys „Iš fondų – į visuomenę“, 13:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Renginyje bus pristatomi vykdyto projekto „Dailės katalogų nenustatytų autorinių teisių turėtojų paieška M. K. Čiurlionio dailės muziejaus bibliotekoje bei jų pristatymas visuomenei“ rezultatai.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos remiami autorinių teisių paieškos ir apsaugos projektai paskatino įsijungti ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus biblioteką. Šiandien jau nepakanka vien tik kaupti ir saugoti rašytinį kultūros paveldą, reikalingas bibliotekos modernizavimas – jos priartinimas prie plačiosios visuomenės. Norint tai padaryti ir skaitmeninti kūrinius, reikia atlikti kruopščią nenustatytų autorių teisių turėtojų (dar vadinamų kūrinių našlaičiais) paiešką.
Renginyje dalyvaus kultūros darbuotojas, rašytojas, renginių organizatorius ir vedėjas Juozas Žitkauskas, muziejaus bibliotekos vedėja Violeta Karmalavičienė, projekto autorė ir sudarytoja Silvija Burokaitė, Aušra Liutkutė (sopranas) ir Asta Kvasytė (fortepijonas).

isfonduivisuomene


Gintauto Labanausko knygos „Kažkada“ sutiktuvės, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kartu su knygos autoriumi renginyje dalyvaus Nacionalinio Kauno dramos teatro direktorius, aktorius Egidijus Stancikas, aktorės Laima Rupšytė-Strazdauskienė, Hana Šumilaitė. Romansus pagal G. Labanausko eiles atliks Matas Kaunietis.

„Jazz Island“ koncertas, 19:00
„Volfas Engelman studija“, Kaunakiemio g. 2

Tik gyvas garsas, subtilumas, profesionalumas ir daug įdėto darbo – taip savo požiūrį į muziką apibūdina kompozitorius, dainininkas ir džiazo mokytojas Artūras Novikas, subūręs savo kuruojamos džiazo mokyklos grupę „Jazz Island“. Atlikėjai jau laimėjo daugybę prestižinių apdovanojimų įvairiuose pasaulio vokaliniuose konkursuose ir nesiliauja toliau stebinti publikos. Koncerte džiazo garsais suskambės populiarios lietuvių bei užsienio kompozitorių melodijos, aranžuotos paties A. Noviko.

„Lauko kinas“: „Eime su manimi“, 21:00
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

Šis filmas – tai kino kelionė į mindfulness ir Zen budizmo meistro Thich Nhát Hanh pasaulį. 1982 metais visame pasaulyje žinomas Zen budizmo meistras Thich Nhát Hanh įkūrė Slyvų kaimelį – vienuolyną Prancūzijos kaime, skirtą gyventi vienuoliams ir vienuolėms, o pasauliečiams iš viso pasaulio atvykti ir susipažinti su mindfulness praktika.

Ekskursija „Sienografų pasivaikščiojimas“, 18:00
Susitikimo vieta nurodoma užsiregistravus

Sakote, nėra tokio žodžio „sienografas“? Galbūt esate teisūs, bet kaip pavadinti gatvės meno, grafičių ar kitų meno pėdsakų, šmėžuojančių už galerijų ir muziejų sienų, stebėtoją? Neseniai gatvės meno žemėlapį „Sienografo užrašai“ išleidusi „Kaunas IN“ komanda kvieia tapti Kauno sienografais ir leistis į ekskursiją, kuri kaskart vis kitokia: Senamiestyje, aplankant „Senelį išminčių“ iki A. Mapu paminklą, ar centre – nuo Kiemo galerijos iki unikalios J. Mačiūno aikštės. Tikėtina, kad kiekvieną kartą atrasime vis naujų akcentų ar piešinių, o kai kurie darbai jau gali būti ir baigę savo gyvenimą. Tuo Kauno sienos ir gatvės nuostabios – jos niekada nemiega, nesiskundžia, nereikalauja ir nedeklaruoja. Jos gyvena.

sienografo

KETVIRTADIENIS, 08 23

Kariliono koncertas Juodojo kaspino dienai, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Karilionininkės Austėjos Staniunaitytės koncerte, skirtame Juodojo kaspino dienai, skambės lietuviška klasika, patriotinės melodijos ir klausytojams puikiai pažįstama muzika.

Renginys „Laisvės trajektorijos“, 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Kauno IX forto muziejus kviečia į paskutinį šį vasarą renginį „Vasarok-vakarok su muziejumi“. Šįkart muziejininkai susipažinti su memorialiniu kompleksu. Muziejaus teritorijoje ekskursijų vadovas papasakos apie IX forto memorialinio komplekso statybų etapus, įspūdingus monumento Holokausto aukoms atminti techninius duomenis ir simbolinę reikšmę.

Po ekskursijos bus rodomas dokumentinis filmas „Laisvės trajektorijs“. Jono Ohmano ir režisieriaus Juozo Saboliaus chrestomatinis istorinis filmas primins apie 50-ies metų trukusią okupaciją ir priespaudą, apie ryžtą susigrąžinti laisvę, apie Lietuvą ir jos žmones.

vakarok

TKKF kino klubas: „Kontaktas“ (The Connection), 19:00
Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kęstučio g. 1

Nepriklausomos kino kūrėjos Shirley Clarke juosta (1961 m.) pasakoja  apie 7 deš. Amerikos „jankių“ gyvenimą, lydimą džiazo ir narkotikų.

Shirley Clarke, jungdama eksperimentinį teatrą, cinéma vérité stilių, dokumentiką ir džiazą bei pasitelkdama Prancūzų Naujosios bangos išpopuliarintą mobilios kameros choreografiją, sukūrė įdomų ir kinetišką filmą, kuris Tarptautiniame Kanų kino festivalyje buvo pripažintas šedevru. Deja, dėl neva netinkamos kalbos, JAV cenzūros tarnyba „Kontaktą“ uždraudė rodyti kino teatruose, ir nors po ilgos kovos filmo prodiuseriai teismą laimėjo, tačiau filmo reputacija jau buvo sugadinta. Nors filmas daugelį metų buvo beveik nerodomas, šiandien jis restauruotas, įkvepia naujas nepriklausomo kino kūrėjų kartas, džiugina kino gurmanus bei tarnauja kaip ankstyvųjų 60-tųjų dvasios dokumentacija.

Ciklo „CRNNT“ koncertas #7, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Ketvirtadienį vyks jau paskutinė naujajai gyvai muzikai skirto ciklo dalis šią vasarą. Joje pasirodys du muzikiniai projektai: „Nesting Boxes and Sound Pipes“ ir „Ąžuoliniai berželiai“.

„Nesting Boxes and Sound Pipes“ – audiovizualinis projektas, kurį sudaro motorizuotos garsinės skulptūros, skambančios automatizuotiems propeleriams užgaunant jų stygas, bei garsiniai vamzdžiai, kuriais grojama valdant kompresuoto oro intensyvumą. Projekte dalyvauja Simonas Nekrošius (garsinės skulptūros) ir Mikalojus Smulskis (garsiniai vamzdžiai).

„Ąžuoliniai berželiai“ (Tomas Razmus – saksofonas, Nerijus Ardzevičius – bosinė gitara, Arnas Mikalkėnas – būgnai, perkusija) – trio, kuriame kiekvienas narys yra meno vadovas. Ansamblio pasirodymai paprastai įvardijami ne kaip koncertai, o kaip tam tikras improvizacinis aktas ar įvykis, neapibrėžiamas uždaruose laiko rėmuose, nes jų paprasčiausia nėra.

crrnt

„Forgotten Plants“ gyvai, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

„Forgotten Plants“ – elektroninės muzikos duetas, šiuo metu gyvenantis ir kuriantis Hagoje bei Briuselyje. Konrado Žakausko ir Marijos Rasos Kudabaitės bendras susidomėjimas garso studijomis, kaip ir skirtingos patirtys muzikos srityje, atvedė juos prie bendrų ieškojimų bei įrašinėjimų. Pasitelkdami įvairius kūrybinius metodus, tarp jų – skirtingais būdais sukauptų garso įrašų manipuliacijas, improvizaciją ir eksperimentavimą su analoginiais instrumentais, duetas išieško šiuolaikinės muzikos laukus netalpindamas savęs į jokio žanro rėmus.

forgot

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia