Maršrutas rugpjūčio 2-4 dienoms

PENKTADIENIS, 08 03

Paroda „Adomo Galdiko grafika ir archyvai iš P.Galaunės rinkinio“, 11:00-17:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Neatsitiktinai jubiliejinę Adomo Galdiko kūrybos retrospektyvą, šiuo metu pristatomą Kauno paveikslų galerijoje, papildo grafikos kūrinių ir archyvinės medžiagos ekspozicija A. ir P. Galaunių namuose. Minint 125-ąsiais A. Galdiko gimimo metines, prisimenama tauri ir prasminga dviejų kūrėjų, meno pasaulio žmonių bičiulystė, užsimezgusi dar studijų metais Peterburge ir besitęsusi daugiau nei penkis dešimtmečius.

Parodoje eksponuojami A. Galdiko grafikos darbai: piešiniai, medžio raižiniai, ofortai, litografijos, dovanoti Pauliui Galaunei, M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekcijoje esantys grafikos kūriniai, įgyti iš paties autoriaus ar kitų šaltinių. Lankytojams pristatomi A. Galdiko laiškai, rašyti P. Galaunei iš JAV, taip pat nuotraukos, kuriose bičiuliai kartu įvairiuose su tarpukario meno gyvenimu susijusiuose susibūrimuose, su šeimomis ir draugais, kelionėse po Lietuvą. Lankytojus kviečiame susipažinti su parodų, kuriose dalyvavo A. Galdikas, katalogais bei jam ir jo kūrybai skirtais leidiniais.

Muziejus veikia: II–VI 11–17 val, IV 11–19 val. Dėl apsilankymo muziejuje kviečiame susitarti telefonu (37) 79 89 95.

A. Galdikas su P. Galaune apie 1936 m.

A. Galdikas su P. Galaune apie 1936 m.

Paroda „Kauno ponios ir ponai: XX a. 3–4 dešimtmečio stilius“, 10:00-18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kilnojamoji paroda, veiksianti iki rugsėjo 9 d., kviečia persikelti į tarpukarį ir pasižvalgyti, kaip ir kuo puošėsi to meto kauniečiai. Iš Kauno miesto muziejaus fonduose saugomų fotografijų ir ano meto mados žurnalų puslapių matyti ne išskirtinės, garsios Kauno asmenybės (be abejonės, jų tuometėje laikinojoje sostinėje buvo iš tiesų daug), o eilinis miesto gyventojas – kaip jis atrodė, kuo gyveno, kaip rengėsi.

ponai-ponios-renginiui

Vakarėlis „Paskutinės vakarienės hitai su Stavariu“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Marius Stavaris yra praeityje pogrindžio melomanų liaupsintos grupės „Verslo rizikos rezervas“ idėjinis vadas, dabar – ne mažiau puikaus ansamblio „Darbo džiaugsmai“ narys. Taip pat ir giliai kapstantis muzikos rinkėjas bei leidėjas. Ką gero surado pastaruoju metu, išgirsite Vytauto parke.

„Lauko kinas“: „Iš meilės Pablui“, 22:00
Kauno kino centro „Romuva“ vidinis kiemelis, Kęstučio g. 62

Režisieriaus Fernando León de Aranoa biografinė drama yra paremta 2008 metais išleistais ir bestseleriu tapusiais žurnalistės Virginia Vallejo memuarais „Mylėti Pablą, nekęsti Eskobaro“, kuriuose ji ne tik apibūdina savo romantiškus santykius su narkotikų baronu Pablo Eskobaru, bet ir atskleidžia jo sąsajas su kelių skirtingų šalių prezidentais, Karibų diktatoriais ir aukštus postus užimančiais politikais.

ŠEŠTADIENIS, 08 04

Vienos dienos restoranas, 11:00-15:00
„Stuba“, Vytauto g. 77, Zapyškis, Kauno raj.

Birželį žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ puslapiuose galėjote susipažinti su smagių Zapyškio gyventojų įkurta „Stuba“ ir čia retkarčiais vykstančia iniciatyva „Vienos dienos restoranas“. Tai va – restoranas veiks jau šį šeštadienį! Maistu rūpinsis „Laimės namai“.

vienosdienos

Eigulių diena, 12:00
Čečėnijos aikštė, P. Lukšio g.

Sportas, kūrybinės betono, molio, skulptūros dirbtuvės, fontano istorijų kūrimas – Eigulių dieną rajono gyventojai ir svečiai lipdys ir spalvins patys. Iniciatyvą palaiko „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijos „Fluxus Labas“.

eiguliudiena

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Viva Zarzuela“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Meilė, aistra, drama, poetinė lyrika, komiški epizodai – tai ispaniškų operečių, vadinamų sarsuelomis, itin įvairus ir platus emocijų bei nuotaikų pasaulis. Jį festivalio lankytojams pristatys Nuria Garcia (sopranas, Ispanija), Eglė Strumskytė (sopranas), Manuel De Diego (tenoras, Ispanija) ir Carlos Aragon (fortepijonas, Ispanija).  Koncerte skambės kompozitorių Alberto Ginastera, Eduard Toldrà, Enrique Granados, Joaquín Rodrigo, José Serrano, Pablo Sorozábal, Manuel Fernández Caballero, Federico Moreno Torroba, Isaac Albéniz Manuel Penella kūriniai.

zarzuela

KMN rezidencijos: „RättBuss Express“, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Kauno menininkų namų kieme reziduos keliaujantis kultūros klubas „RättBuss“, į Kauną iš Švedijos 15 metrų ilgio autobusu atvykstantis paskutinei migruojančio festivalio stotelei. Aktyvistų kolektyvas vakarėlių ir diskusijų apie alternatyvias menines praktikas metu nagrinėja turizmo ir kapitalizmo problematiką. Rezidencijos Kaune metu „RättBuss“ kolektyvo nariai bei kviestiniai menininkai dalinsis savo praktikomis ir patirtimi: garso menininkas Zan Hoffman (JAV) ves performatyvų turą autobusu „Kaunastones“ (16 val., registracija menas@kmn.lt), vyks kūrybinės šaltibarščių dirbtuvės (17 val.), inicijuojamas alternatyvaus Kauno turizmo zinas (18:30 val.), pasirodys soul pop grupė „Lady Blue Beard“ iš Vokietijos (20 val.).

ratbuss

Filmo „Susitikimas“ seansas Linksmakalnyje, 19:00
Linksmakalnio laisvalaikio salė, Liepų g. 7, Linksmakalnis, Kauno raj.

Liepos – rugpjūčio mėn. įvairiuose Kauno rajono miesteliuose Tarptautinis Kauno kino festivalis rengia nemokamas švedų filmo „Susitikimas“ (rež. Anna Odell) peržiūras. Juostoje viena įdomiausių Švedijos šiuolaikinio meno kūrėjų originaliai ir su šiaurietišku sąmoju atkūrė autentiškas savo pačios patyčių mokykloje patirtis. Filmas bus rodomas peržiūros – filmo aptarimas su gydytoja Nijole Kliučiene, Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro vadove, Linksmakalnio gyventoja nuo 1998 metų.

 

SEKMADIENIS, 08 05

Gintauto Velykio paroda „Skaitmeninė uogienė / City Jamm“, 10:00-16:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Kaunietis G. Velykis viršutinėje pilies salėje eksponuoja savo skaitmeninės grafikos būdu sukurtų kūrinių rinkinį. Paroda veiks iki rugpjūčio 15 d.

velykis

Kauno kariliono muzikos vasaros sezono koncertų ciklas: Julius Vilnonis, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 65

Sodelyje visą vasarą kiekvieną sekmadienį ir šventinėmis dienomis skamba karilionas. Šįkart instrumentas – Juliaus Vilnonio rankose.

„Kaunas Dukes“ sekmadienio treniruotė, 19:00
J. Basanavičiaus gimnazijos stadionas, Šarkuvos g. 28

Niekada nebandėte žaisti amerikietiškojo futbolo? Galbūt rugpjūčio 5-oji bus ta diena, kai atrasite naują užsiėmimą. Ateikite išbandyti – komandos draugai paskolins reikiamą įrangą.

aunasdueks

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia