Maršrutas rugpjūčio 2 – 4 dienoms

PENKTADIENIS, 08 02

Pjesių skaitymai, 15:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“ kviečia į pjesių skaitymą. Kol teatrai išvykę į gastroles ar ruošiasi naujam sezonui, šiam vakarui spektaklis atgims bibliotekoje, o pjeses skaitys visi norintys. Užsiėmimą ves aktorė ir režisierė Raimonda Kimbraitė.

67059264_904496516562008_7537053316782489600_n

Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės parodos „Gilios upės teka tyliai“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Paroda M. Žilinsko dailės galerijoje yra tarptautinio tekstilės meno projekto, pavasarį prasidėjusio Japonijoje, dalis. Kioto mieste, prestižinėje tekstilės meno galerijoje „GalleryGallery“ buvo eksponuojami lietuvių darbai, o Kaune juos papildo ir Japonijos tekstilės menininkių kūriniai. Lietuvių ir japonų šiuolaikinė tekstilė – stebėtinai artimi meno pasauliai. Abiejų šalių menininkės linksta į gilius filosofiškus apmąstymus, o jų kūriniai prašosi ramaus stebėjimo ir ilgesnio dėmesio. Japonių ir lietuvių menininkių darbuose esama meninio mąstymo bendrumų, elgesio su medžiagomis paralelių. Abiejų šalių menininkių kūriniuose svarbią vietą užima šių tautų senųjų tekstilės tradicijų pažinimas ir kūrybiškas jų panaudojimas. Panašus dabarties menininkių santykis su savųjų šalių praeities kultūrinėmis ir etinėmis vertybėmis – tai pagarba istorijai ir atminčiai, prasminės nuorodos į praeities kultūras, taip pat ir senųjų audinio formavimo, dažymo technologijų naudojimas.

Megumi Kishida. „Besišypsantys akiniai“. 2018.

Megumi Kishida. „Besišypsantys akiniai“. 2018.

„Fridays For Future“. Streikas už klimatą, 18:00
Kauno Rotušė, Rotušės aikštė 15

Klimato kaita yra viena didžiausių grėsmių: dėl jos kyla pavojus gamtiniam pasauliui ir jo biologinei įvairovei, žmonių sveikatai ir pasauliniam saugumui. Renginio organizatoriai kviečia kovoti su klimato kaita ir kartu imtis veiksmų dėl mūsų visų ir būsimų kartų.

„MASS“ žurnalas. Antra dalis“, 20:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės a. 12

„MASS“ žurnalas ー per „Kauno iššūkio“ programą susiformavęs leidinys, jau kartą sėkmingai išvydęs dienos šviesą, antrame numeryje išlaiko pradinį kontekstą, bet šįkart dalijasi labiau skaitmeniniais metodais paremtu turiniu ー ekranuose ir už jų, testuojant savo priimtinumo amplitudę. Žurnalų tiražas ー 500 egzempliorių. Renginio metu žurnalo rengėjai kviečia susipažinti su leidiniu, pabendrauti ir pasišokti grojant „12 inčų po žeme“.

67510517_2606328076053259_4201708472078696448_n

„Romuvos“ lauko kinas. „Širdys“, 22:00
Kalniečių parkas

Istorija rutuliojasi praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio Lietuvoje, toli nuo miesto šurmulio vaizdingame gamtos prieglobstyje įsikūrusioje sanatorijoje. Tik šios įstaigos gyventojai – ne senukai, o stebuklo belaukiantys paaugliai. Jie serga širdies ligomis ir viltingai laukia savo donoro.

kadras-is-justino-krisiuno-filmo-sirdys-5b8bd8bd972be

ŠEŠTADIENIS, 08 03

Ekskursija „M. K. Čiurlionio kelias“, 12:30
Šv. arkangelo Mykolo – Įgulos bažnyčia, Kauno soboras, Nepriklausomybės a. 14A

Šeštadieninis „Gražinkime Kauną“ ekskursijų ciklas pasipildo nauju maršrutu, Kaune vedančiu per vietas susijusias su M. K. Čiurlionio vardu. Nors pats menininkas čia lankėsi vos porą kartų, jo kūrybinis palikimas išsaugotas Kaune daugybės žmonių bei susiklosčiusių aplinkybių dėka. Ekskursijos metu sužinosite apie šiuos žmones: artimuosius, bičiulius, kultūros darbuotojus ir kitus menininkus, kurių kūrybą įkvėpė M. K. Čiurlionio darbai. Kelias nuves į Pelėdų kalną, prie pirmosios M. K. Čiurlionio galerijos. Ekskursijoje skambės eilės, prisiminimai ir paties M. K. Čiurlionio žodinės kūrybos perlai, kuriuos pristatys ekskursijos gidė skaitovė, poetė Neringa Daniulaitienė.

M. K. Čiurlionis. „Mano kelias (II)“. 1907

M. K. Čiurlionis. „Mano kelias (II)“. 1907

12-oji Kauno bienalė. Performansas „Klimato kaita“, 12:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

„Klimato kaita“ – komiškas frazės „politinis klimatas“ įprasminimas. Tai Jasminos Cibic sukurtas performansas, kuriame kalbama apie nuolatinę Kauno ideologinę ir kartu su tuo susijusią vizualią miesto kraštovaizdžio kaitą XX amžiuje. J. Cibic pakvietė grupę Kauno menininkų tapti pagrindiniais „Klimato kaitos“ atlikėjais. Performanse J. Cibic tyrinėja geopolitinio egzotizavimo, nacionalinių atminties ženklų ir ateities strategijų temas, susipinančias dvigubame kultūros ir politinio kapitalo žaidime.

Akimirka iš performanso „Klimato kaita“. Justės Vyšniauskaitės nuotr.

Akimirka iš performanso „Klimato kaita“. Justės Vyšniauskaitės nuotr.

A lyga: FK „Kauno Žalgiris“ – FK „Panevėžys“, 15:00
SM „Tauro“ stadionas, Neries krant. 7b

Šią vasarą perpus sumažėjo kaunietiškų komandų aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje – belieka tikėtis, kad „Žalgirio“ gerbėjų gretos dėl to tik pagausėjo. Teaidi skanduotės Neries krantinėje.

Teatras VIII Forte: „Fabula silvestri“, 19:00
Kauno tvirtovės VIII fortas, Pryšmančių g.

Į Kauno tvirtovę atvyks net 18 aktorių ir muzikantų iš Norvegijos Vestfold apskrities – ne tuščiomis, o su savo rankomis gamintais instrumentais ir kostiumais. Trupė „Canardus Horribilis“ parodys spektaklį „Fabula silvestri“, kuris įtrauks ir vaikus, ir suaugusius. Pirmąkart bus panaudota forto „amfiteatro“ erdvė po atviru dangumi!

Šis spektaklis – festivalio „Baterija’19“ dalis. Festivalio metu taip pat vyks fotomenininkų paroda „Fortai: spalvų invazija“, ekskursijos, Šilainių sodų pristatymas, eksperimentinės muzikos projektas „Entropija“ ir mini bibliotekos atidarymas. Renginio programa.

Kadras iš spektaklio „Fabula silvestri“.

Kadras iš spektaklio „Fabula silvestri“.

SEKMADIENIS, 08 04

Alisos Rūtos Stravinskaitės paroda „Grafika 2013–2018“, 10:00 – 16:00
Kauno miesto muziejus, Pilies skyrius, Pilies g. 17

Alisos Rūtos Stravinskaitės darbuose vyrauja mitologiniai motyvai, gyvybės ir mirties simboliai. Kūriniuose vaizduojami žmonių tarpusavio santykiai ir šeimos ryšiai, daug dėmesio skiriama tradicijoms ir jų tęstinumui, kultūros paveldui. Menininkei svarbus žmogaus ir jo aplinkos santykis, kurį ji kartais perteikia ir kaip sapnus. Ypatingas dėmesys tenka sąveikai tarp individo ir jo tautinio identiteto, jauno žmogaus tapatumo paieškoms, galimybei rinktis. Grafikos darbams atlikti buvo naudojamos ir išbandomos įvairios technikos, pasirinktos pagal kūrinio koncepciją: ofortas, ofortas ir akvatinta, lino raižinys, sausa adata, monotipija, litografija, akvarelė ir kitos.

Stravinskaites-paroda_web-paveikslelis

Petankės pamokos, 14:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Petankė yra sporto šaka, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. Petankėje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Mokymų metu petankės žaidėjai paskolins inventorių ir pamokys žaidimo pagrindų.

Ekskursija „IV Fortas. Kauno tvirtovė“, 18:00
IV fortas, Plytinės g. 15

Neturintis analogų, IV Fortas yra vienas iš sėkmingiausių carinės Rusijos fortifikacijos pavyzdžių. Ši Kauno tvirtovės dalis yra kūrybiškai pritaikyta prie esamo reljefo, papildyta pažangiausia to meto technine įranga, o inžineriniai sprendimai fortą daro unikaliu. Sudėtingas įrenginys, neturėjęs jokių techninių nesklandumų, išstovėjo iki pat II-ojo Pasaulinio karo. Forte ryškūs ne tik I-ojo Pasaulinio karo pėdsakai – tai vieta menanti vienus žiauriausių nusikaltimų žmonijai įvykius. Autentiška, laiką tarsi sustabdžiusi, aplinka traukia kino kūrėjus fortuose filmuoti įvairias scenas. Ekskursijos metu susipažinsite su šia aplinka ir forto istorija. Reikalinga registracija elektroniniu laišku rimutemika@gmail.com , arba tel. +370 687 74423.

Kauno tvirtovės IV forto nuotr.

Kauno tvirtovės IV forto nuotr.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas Giedriaus Kuprevičiaus 75-ajam gimtadieniui paminėti, 21:00
Kauno pilis

Sveikindamas kompozitorių Giedrių Kuprevičių su garbinga sukaktimi, festivalis kviečia išvysti garbingą prūsų tautos praeitį apdainuojančią jubiliato opera „Prūsai“. Pagal Juozo Grušo dramą „Herkus Mantas“ libretą parašęs G. Kuprevičius 1995 m. scenos šviesą išvydusią operą dedikavo tenorui Virgilijui Noreikai, tada atlikusiam pagrindinį vaidmenį. Pažaislio muzikos festivalis kviečia visus dar kartą pasigėrėti šiuo kūriniu, prieš metus sulaukusio antrojo pastatymo Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Kauno pilies prieigose nuskambės šio pastatymo adaptacija, pritaikyta naujai, dviejų didžiausių Lietuvos upių santakos įrėmintai erdvei.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia