Maršrutas rugpjūčio 19-21 dienoms

PENKTADIENIS, rugpjūčio 19 d.

„Kaunas Photo 2016“ parodos „Gatvės vertė“ atidarymas, 16 val.
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

13-ojo fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ pagrindinė paroda „Gatvės vertė“ – festivalio dalyvavimo didelio masto Europos bendradarbiavimo projekte rezultatas. Parodos atidarymo dieną bus paskelbta visa festivalio programa, prasidėsianti rugsėjo 6 d.

Paroda „Gatvės vertė“ tyrinėja viešosios erdvės ir gatvės fotografiją, šiandienines miesto, kaip gyvenamosios ir vartojamosios erdvės apraiškas, fotografą prilygindama bodleriškajam Flâneur. Kaip rašo vienas parodos kuratorių Leonidas Donskis, flâneur dykinėtojas pasirodo kaip slaptas miesto mylėtojas; tiksliau jos/jo išgelbėtojas. Miesto pasakojimų karalystėje, senoje ir naujoje, flâneur turi tendenciją tapti flâneuse – modernia moterimi įsikūnijusia į miesto mylėtoją. Savo bučiniu ji pažadina miegantį miestą. Dykinėtojai yra linksmintojai, vujaristai, bučiuotojai, mylėtojai…tačiau yra nutolę nuo gundymo ir priekabiavimo.

Parodoje pristatomi 17 autorių darbai, atspindintys šiandienines įžvalgas apie miesto viešosios erdvės transformacijas. Paroda veiks iki rugsėjo 18 d.

Susitikimas su pirmuoju LTOK prezidentu Artūru Poviliūnu, 19 val.
„LTeam“ olimpinis miestelis, Rotušės a.

Jau paskutinis pokalbis su sporto legenda šių metu olimpiniame miestelyje, ir tikrai labai ypatingas. Artūras Poviliūnas buvo LTOK atkūrimo iniciatorius ir pirmasis komiteto prezidentas – net 6 kadencijas. Interviu jis pasakos apie kelią iki Nepriklausomybės atkūrimo ir komentuos Lietuvos sporto padėtį. Gyvai pokalbį transliuos „Kas vyksta Kaune“.

POST galerijos gimtadienis, 20 val.
Laisvės al. 51A

„Visi kultūringi žmonės laukiami“, – rašo POST galerija savo gimtadienio renginyje, o mes savo ruožtu skubame sveikinti vieną svarbiausių šiuolaikinio meno židinių Kaune.

Filmo „Kriaušių pyragėliai su levandomis“ (Le Goût des Merveilles) premjera, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Du vaikus auginanti Luiza iš paskutiniųjų stengiasi išsaugoti vyro paliktą vaismedžių verslą, tačiau laikai sunkūs ir netgi jos skanieji kriaušių pyragėliai negali sustabdyti banko, besigviešiančio atimti namus. Kai ji netyčia automobiliu partrenkia iš niekur išdygusį Pjerą, rodos, blogiau būti jau nebegali.

Pažaislio muzikos festivalis: „Koncertiniai ritualai“, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šio nuostabaus skambesio suomių kamerinio orkestro meno vadovas – žymusis lietuvis Vytautas Lukočius, nuolat stebinantis mus televiziniais projektais, parinko intriguojančią programą. Stilingasis pianistas Daumantas Kirilauskas su šiuo orkestru atliks pasaulinės džiazo legendos, pianisto, amerikiečio Chicko Corea sukurtą Koncertą fortepijonui ir orkestrui, kuris su didžiausiu pasisekimu grojamas visame pasaulyje.

TẽKA krantinės penktadienis, 18 val.
Nemuno krantinė tarp S. Daukanto pėsčiųjų tilto ir PC „Akropolis“

Šį kartą į krantinę atkeliaus šiek tiek istorijos – lauks Gedimino Kasparavičiaus paskaita apie kažkada klestėjusį, o dabar tik vos juntamą pulsą turintį Kauno uostamiestį. Šokis.lt lindyhop social pasirodymas bei daugybę stilių apjungianti ir eksperimentų nevengianti grupė „Ponas Niekas“ krantinę užpildys penktadieniui pritinkama atmosfera. Apie kažkada Nemuno saloje buvusį didžiausią Lietuvos uostą primins kanale pasirodysiantys laivai su oro sraigtais.

ŠEŠTADIENIS, rugpjūčio 20 d.

Oro šventė „Pasimatymas su lėktuvu“, 11 val.
Kauno oro uostas

Kauno oro uoste laukia karinių oro pajėgų orlaivių ekspozicija (C-27J Spartan, sraigtasparniai AS365N3+ Dauphin, Mi-8); Galimybė iš arti stebėti kylančius ir besileidžiančius „Ryanair“ ir „Wizz Air“ lėktuvus; „BAA Training aviation academy“ skrydžiai; ANBO eskadrilės pasirodymas; Kauno oro uosto technikos ekspozicija; Lietuvos oro erdvę saugančių naikintuvų praskridimas; Kauno apskrities viešosios bibliotekos pramogos vaikams; Aviacinės tematikos knygų pristatymai su žurnalu „Aviacijos pasaulis“; Valstybės sienos apsaugos tarnybos veiklos pristatymas; Motorizuota pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ ir jų ginkluotės bei technikos pristatymas; Lietuvos kariuomenės Karo policija ir jų ginkluotės bei technikos pristatymas; Aviacijos muziejus ir jo skrydžio simuliatoriai.

Lietuvos Regbio-7 Čempionato II turas
S.Dariaus ir S.Girėno sporto centras, Perkūno al. 5

„Žalgirio“ regbio klubas ir dar penkios komandos šeštadienį susikaus Lietuvos regbio-7 čempionato antrojo etapo turnyre S. Dariaus ir S. Girėno stadione. Ateikite palaikyti mūsų miesto komandos, kurios trenerį Sia iš PAR kalbinome savo rugpjūčio numeryje.

Andriaus Sutkaus nuotr.

Andriaus Sutkaus nuotr.

Filmo „Nematomas herojus“ (Phantom Boy) premjera, 14 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Įžengti į komiksų pasaulį kviečia berniukas Leo – paskraidyti virš Niujorko dangoraižių, prasismelkti kiaurai sienas, paklaidžioti apleisto laivo labirintais ir neišsigąsti rimtų pavojų. Prancūzų režisieriai Jeanas-Loup Felicioli ir Alainas Gagnolis animaciniame filme pasakoja apie ligoninės lovoje gulėti priverstą policijos leitenantą Aleksą, kol paslaptingas nusikaltėlis „sulopytu“ veidu grasina sumalti milijoninį miestą į miltus.

„Būtis ir Buitis“, 20 val.
Kavinė „Movido“, Laisvės al. 54

Virtuali muzikos, garso ir video meno platforma „Unmute“ pristato vakarą, skirtą muzikai, šokiui, pokalbiams, vaizdo projekcijoms, būviui ir buičiai. Vakaro metu: eklektiniai šiuolaikinės (ir ne tik) elektroninės šokių muzikos garsai, ritmai, sąskambiai, tekstai ir vaizdai, šokių aikštelę transformuosiantys į savotišką virtuvę. Programoje – keliolika menininkų ir muzikantų.

butisbuitis

SEKMADIENIS, rugpjūčio 21 d.

Kauno gatvės meno festivalio „Nykoka“ darbo kūrimas, visą savaitgalį
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Šiuo metu iš Vilniaus kilęs, Malaizijoje gyvenantis ir nuolat po pasaulį keliaujantis gatvės menininkas Ernest Zacharevič dirba Kaune. Gatvės meno festivalio „Nykoka“ kvietimu jis kuria piešinį ant Kauno įvairių tautų kultūrų centro sienos. Darbai bus baigti jau po savaitgalio – užsukite įvertinti ir proceso, ir rezultato!

Gertruda_58

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Laikas: Memoria, contuitus, expectatio“, 17 val.
Zapyškio paminklinė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Operos solistė Sabina Martinaitytė – žymi vokalo pedagogė, išugdžiusi visą plejadą nuostabių dainininkų, ir šiame koncerte dainuos su su savo talentingais auklėtiniais. Skambės Tomaso Albinoni, Wolfgang Amadeus Mozart, Jules Massenet, Francesco Cilea, Giacomo Puccini, Robert Stolz, Leonard Bernstain, Vytauto Klovos, Tomo Kutavičiaus, Giedriaus Kuprevičiaus kūryba. Į šį koncertą nuo Filharmonijos klausytojus nuveš ir parveš autobusas, išvykimas 16 val.

„LTeam“ olimpinio miestelio uždarymas ir olimpiečių sutikimas, 19 val.
Rotušės a.

Daugiau nei 2 savaites Rio ritmu gyvenusioje Rotušės aikštėje sekmadienį bus pasitikti olimpinėse žaidynėse medalius Lietuvai iškovoję atletai ir tie sportininkai, kuriems iki aukščiausių apdovanojimų šiek tiek pritrūko. Juk atstovauti Lietuvai – jau labai didelis pasiekimas, už kurį būtina bent jau paploti.

Vytauto Dranginio nuotr.

Vytauto Dranginio nuotr.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia