Maršrutas rugpjūčio 17 – 20 dienoms

PIRMADIENIS, 08 17

Vakarėlis „Showcase: Monday music“, 18:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Jaukūs pirmadieniniai pasisedėjimai su kokybiška elektronine muzika įgauna pagreitį: „Mėgaujamės šiltu oru, gera kompanija ir trumpėjančiais vasaros vakarais.“  Šįkart už pilto Shapoka (Ghia) ir Marius.

„Įvairi Lietuva“:  susitikimas su T. Kazakevičiumi, 18:30
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Kauno įvairių tautų kultūrų centre iki 2020 m. rugpjūčio 28 d. veikia fotomenininko Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Įvairi Lietuva“, kuri yra skirta Lietuvos tautinių mažumų bendrijoms ir jų žmonėms. Pirmadienį laukia susitikimas su parodos autoriumi ir šio projekto kūrėjais. Daugiau apie projektą: http://diverse.lt/lt.

T. Kazakevičiaus nuotr.

Gyvai: „The Roop“, 20:00
„Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Grupė „The Roop“, skinanti vieną pergalę po kitos ir sėkmingai žengianti tarptautiniu muzikos keliu bei be galo pasiilgusi gyvų susitikimų su savo klausytojais. Vienuolyne nuskambės ir visų geidžiamiausias hitas „On Fire“, ir ankstesnis sėkmingas eurovizinis šūvis „Yes, I do“, ir romantiškasis kūrinys „Ufo“ bei daugelis kitų dainų.

ANTRADIENIS, 08 18

Scenos menų festivalis „ConTempo“: „Atvykėliai“, 19:00
Zapyškis, Turgavietė šalia degalinės „Viada“, Vytauto g. 20A

Pasirodymo centre – du atvykėliai (Adrian Schvarzstein ir Jūratė Širvytė-Rukštelė) iš praeities, dabartį matantys visai kitomis akimis. Keliaudama po miestą, žaviai naivi ir labai paslaugi porelė imasi tvarkyti aplinką, žmones ir viską, kas užkliūna už jų akių. Atvykėliai kasdienį gyvenimą interpretuoja naudodami tik sau suprantamą logiką, tad suplyšę džinsai, rūkymas viešoje vietoje ar vienišas žmogus ant suoliuko gali tapti pasirodymą nulemiančiais akcentais. Nustebinti juokingo, provokuojančio elgesio, praeiviai tampa absurdiškų ir siurrealių situacijų dalimi. „Atvykėliai“ keliaus po kitas Kauno rajono gyvenvietes, visi pasirodymai nemokami, detalų maršrutą rasite čia.

„Atvykėlių“ archyvo nuotr.

Nemokama petankės treniruotė, 19:00
Kauno petankės aikštynas, Draugystės parkas

Televizijos transliacijos, komentatoriai, žiūrovų tribūnos, piniginiai prizai, turnyrai su tūkstančiais žaidėjų. Taip petankės sporto šaka atrodo jos gimtinėje Prancūzijoje. Petankės turnyruose Europoje dalyvauja daugiau nei 400 000 žaidėjų, veikia beveik 9000 klubų. Dar bent 10 kartų daugiau žmonių petankę žaidžia savo malonumui. Prisijunkite ir jūs prie augančios Lietuvos petankės bendruomenės.

Gyvai: Mesijus, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Mesijus – elektroninės muzikos ir avangardinio repo balsas, rašytojas, scenaristas, reklamos ir klipų kūrėjas. Sako, kad jo koncertų metu geriau auga palmės, greičiau gyja žaizdos ir lėtėja senėjimo procesas.

Atlikėjas yra išleidęs interaktyvios poezijos knygą, septynis muzikos albumus, atlikęs šimtus pasirodymų Lietuvoje ir visame pasaulyje bei kūręs darbus, performansus šiuolaikinio meno lauke (Baltijos Trienalėje, Venecijos Bienalėje). Gavo eilę apdovanojimų įvairiose srityse: muzikos („Metų alternatyvus atlikėjas“), reklamos („Cannes Young Lions Silver“), vizualiųjų menų („Metų vaizdo klipas“) ir literatūros („Geriausias Slam poetas Europoje“).

TREČIADIENIS, 08 19

Improvizacijos vakaras, 18:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Šiuose kas dvi savaites vykstančiuose vakaruose kviečiami dalyvauti visi patyrę ir pradedantys.

Jei groji būgnais – komplektas bus, tereikia turėti savo lėkštes ir lazdeles. Grojantiems gitara – atsinešti savo. Taip pat bus mikrofonas, jei kartais norėsis padainuoti ar prisijungti kokiu kitu instrumentu.

Eugenijaus Nalevaikos parodos „Mažiau yra daugiau“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šioje parodoje bus analizuojamos ir pristatomos kūrybos galimybės, kai tiriama, vertinama ir eksperimentuojama remiantis dviem esminėmis nuostatomis: „mažiau yra daugiau“ ir „daugiau galvoti, mažiau daryti“. Šios nuostatos formavosi per daugiau kaip 30 metų kūrybos patirtį ir priartino autorių prie idėjos, kad ne visuomet įdėtas darbas lemia rezultatą, nes minimalistinėmis priemonėmis kartais galima pasiekti įtaigesnį rezultatą. Parodoje bus eksponuojami nauji, specialiai šiai ekspozicijai sukurti paveikslai (jų ciklai), pristatantys menininkui labiausiai būdingas abstrakčias kompozicijas.

„Partyzanai Pop“: „Bleach Cult“ albumo pristatymas, 20:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Bleach Cult“ albumą „Summertime Whiteout“ skaitmeniniame ir kiek vėliau vinilo formate išleidžia „Partyzanai Pop“ įrašų kompanija. Ta proga pirmasis albumo pristatymo renginys – „Lauke“, pukiai tinkančiame modernaus synthpop albumo startui, kurio pagrindą sudaro gyvos, dažniausiai iš pirmo karto eurorack moduliatoriniu sintezatorium į-jam-intos sesijos. „Bleach Cult“ apšildys ir atšaldys leiblo galva Mantas T. ir intensyviausias įrašų kompanijos narys bei remiksuotojas Ement.

KETVIRTADIENIS, 08 20

Scenos menų festivalis „ConTempo“: „UV6“, 18:00
Kęstučio g. 57A kiemas

„UV6“ – tai savų patirčių permąstymas vaikystės kieme. Spektaklis išsivystė iš M. von Mayenburgo pjesės „Ugnies veidas“ nagrinėjamų temų: izoliacijos, sutrikusios komunikacijos, jauno žmogaus savasties ieškojimo. Čia dabarties Mayenburgo pjesės veikėjai – savais vardais – bando surasti vietą suaugusių žmonių sistemoje. Jie nieko nedegina ir nenužudo savo tėvų – jie kviečia prisijungti prie kepsnių lauke, jie bando sutarti, žaisti, bando būti… Už viso to vis tiek slypi gili vienatvė visuomenėje, kurioje santykiai mezgami internetu, kur veikla ir laimė dažnai išreiškiama vaizdu socialiniuose tinkluose. Nepritapimo, bandymo suvokti save tarpinėje būsenoje, savęs neatradimo pojūtis tampa elektromagnetine radiacija – UltraVioletiniais spinduliais, kurie mažais kiekiais gydo, padeda augti, suteikia laimės pojūtį, dideliais – žudo ir naikina.

Nepriklausomų menininkų kompanija „UV“ susikūrė 2018m. Pavadinimas atsiradęs iš M. von Mayenburg pjesės trumpinio „Ugnies veidas“ įgavo visai kitą prasmę – Ultravioletas ir tapo bendru kūrybos vektorium atvedusiu link spektaklio „UV6“ nagrinėjamų temų.

UV6 archyvo nuotr.

Scenos menų festivalis „ConTempo“: „Kafka Insomnia“, 20:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Vizualinis gyvos muzikos spektaklis paaugliams ir suaugusiems pasakoja sapniškai realistišką čekų rašytojo Franco Kafkos vienos nemigos nakties istoriją. Sapnavimas būdraujant – tai kūrybos metodas, gyvenimo būdas, ligos padarinys ar pagrindinė Kafkos literatūrinio pasaulio genialumo sąlyga? Nemigos kuriamas ir į apčiuopiamą tikrovę įsiveržiantis sapnas F. Kafkos kūrybą paverčia sąlygine, pilną netikėtų įvaizdžių, ištęsto laiko pojūčio, pirmalaikių absurdo, egzistencializmo ar net siurrealizmo apraiškų, einančių koja kojon su realizmo mokyklai būdingais nuosekliais aprašymais.

Tai yra vizualinių eksperimentų teatro „Kosmos Theatre“ bei Kauno miesto kamerinio teatro koprodukcija. Spektaklį dalinai remia Lietuvos Kultūros Taryba.

Gyvai: Migloko, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Migloko – daugiaspalvė kompozitorė ir dainininkė, kurios kuriama muzika aprėpia ne tik džiazą, bet ir soul, funk, bliuzo, indie, klasikos, tribal bei daugelio kitų žanrų ar stilių skambesius. Būdama scenoje Migloko savo balsu lyg subtiliausiais teptuko potėpiais tapo švytinčius natiurmortus klausytojų vaizduotėse tol, kol vaizdiniai pamažu susijungia į vieną idėjų lauką, kuriame mes visi iki vieno tampame muzika.

Lauko kinas“: „Westwood: pankė, ikona, aktyvistė“ (Westwood: Punk, Icon, Activist), 21:30
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Vivian Westwood – maištaujanti pankė, pripažinta kūrėja, aktyvi kovotoja ir iškili mados ikona. Kadaise pradėjusi pankų judėjimą ir savo išskirtiniu stiliumi sudrebinusi mados pasaulį, šiandien ji vadinama viena įtakingiausių pastarojo meto kūrėjų. Lornos Tucker režisuotas filmas leis pamatyti Vivian gyvenimą iš labai arti. Ji prisimena ryškiausius savo gyvenimo momentus, atvirai apie Vivian pasakoja ir patys artimiausi jos žmonės, o jų istorijas papildo unikali archyvinė medžiaga.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia