Maršrutas rugpjūčio 16 – 18 dienoms

PENKTADIENIS, 08 16

Filmas „Vieną kartą Holivude“, keli laikai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Quentinas Tarantino neabejotinai yra vienas originaliausių mūsų laikų kino kūrėjų. Kiekviena nauja jo juosta sukelia šurmulį visame pasaulyje. Ne išimtis ir šis, devintasis jo filmas, kuriame tikrovė susipina su išmone, o realiai gyvenę žmonės ltpaklūsta nežabotai režisieriaus fantazijai. 1969-ųjų Los Andželas, pati Holivudo „Aukso amžiaus“ pabaiga. Juostos centre – pagal žymiojo aktoriaus Burto Reynoldso paveikslą sukurtas pagrindinis herojus Rikas Daltonas (aktorius Leonardo DiCaprio) ir jo geriausias bičiulis bei dubleris Klifas Butas (akt. Bradas Pittas). Kentėdami nuo mažėjančios vaidmenų pasiūlos ir desperatiškai siekdami išlaikyti ankstesnį statusą bei gyvenimo būdą, vyrukai įsipainioja į pačias neįtikėtiniausias istorijas.

once-upon-a-time-in-hollywood-4

Alisos Rūtos Stravinskaitės paroda „Grafika 2013–2018“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejus, Pilies skyrius, Pilies g. 17

Alisos Rūtos Stravinskaitės darbuose vyrauja mitologiniai motyvai, gyvybės ir mirties simboliai. Kūriniuose vaizduojami žmonių tarpusavio santykiai ir šeimos ryšiai, daug dėmesio skiriama tradicijoms ir jų tęstinumui, kultūros paveldui. Menininkei svarbus žmogaus ir jo aplinkos santykis, kurį ji kartais perteikia ir kaip sapnus. Ypatingas dėmesys tenka sąveikai tarp individo ir jo tautinio identiteto, jauno žmogaus tapatumo paieškoms, galimybei rinktis. Grafikos darbams atlikti buvo naudojamos ir išbandomos įvairios technikos, pasirinktos pagal kūrinio koncepciją: ofortas, ofortas ir akvatinta, lino raižinys, sausa adata, monotipija, litografija, akvarelė ir kitos.

Stravinskaites-paroda_web-paveikslelis-910x1024

12-oji Kauno bienalė. Užsiėmimai „Pažink su Kauno bienale“, 11:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Edukacijos 5-6 metų vaikams „Pažink su Kauno bienale“ yra sukonstruotos remiantis Amalia Pica geometrinių figūrų instaliacija „A ∩ B ∩ C (Line)“. Tai – spalvota ir vizuali pažintis, sujungianti meną ir tiksliuosius mokslus. Kompozicija ir spalvotyros pagrindais pagrįsta edukacinė programa žaismingai atveda mažuosius į patirtimi paremtą pamoką. Mažieji į kelionę kviečiami kartu su didžiaisiais draugais – tėveliais, sesėmis, broliais, dėdėmis, tetomis, seneliais, auklėmis ir darželio auklėtojomis. Užsiėmimus paruošė ir ves menininkė Paulina Čiumbarienė. Visų dirbtuvių sąrašas ir registracija: www.bienale.lt.

Amalia Pica instaliacija „A ∩ B ∩ C (Line)“. Foto: M. Plepys

Amalia Pica instaliacija „A ∩ B ∩ C (Line)“. M. Plepio nuotr.

Parodos „Netikėtasis Dali“ atidarymas, 18:00
Kauno rajono muziejus, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno r.

Kauno rajono muziejus kviečia į parodos „Netikėtasis Dali“ atidarymą Raudondvario pilyje. Salvadoras Dalí vienas pirmųjų mene panaudojo Freudo psichoanalizės atradimus ir buvo pripažintas už savo siurrealistinius darbus. Jis garsėjo gebėjimu kurti paslaptingus ir intriguojančius paveikslus. Nors Dalí dažniausiai prisimenamas už savo tapybišką kūrybą, jis per savo ilgą karjerą, sėkmingai bendradarbiaudamas su Luisu Buñueliu ir Alfredu Hitchcocku, sėkmingai įvaldė skulptūrą, grafiką, madą, reklamą, rašymą ir filmų kūrimą. Dalí pasižymėjo savo liepsnojančia asmenybe ir išdykusio provokatoriaus vaidmeniu bei neginčijamu techniniu virtuoziškumu. Parodą „Netikėtasis Dali“ Kauno rajono muziejuje sudaro 76 eksponatai iš privačios originalių Salvadoro Dali darbų kolekcijos: litografijos, keramika, kūriniai iš bronzos, sidabro, aukso. „Netikėtasis Dali“ išryškina pagrindinius menininko darbo aspektus. Parodos atidarymo metu modernaus šokio teatras „Aura“ pristatys savo performansą.

website_dali2019-640x1024

ŠEŠTADIENIS, 08 17

Antano Sutkaus fotografijų paroda „Pro Memoria“, 11:00 – 17:00
Mykolo Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Antantas Sutkus dar 1988 m. pradėjo fotografuoti Holokaustą išgyvenusiųjų susitikimus. Vėliau tai išaugo į unikalią portretų seriją, liudijančią kraupius karo bei pokario įvykius, sutraiškiusius žydų tautos likimą Lietuvoje. Nuotraukose įamžintų ilgai kentėjusių žmonių žvilgsniai primena tai, kas įvyko tam, kad tai niekada nepasikartotų. Daugeliui Antanas Sutkus yra Lietuvos žmonių fotografas. Fotografo darbuose – ne tik gatvėje sutikti, laimingą ar dramatišką gyvenimą nugyvenę, bet ir žmoniškumą liudijantys lietuvių portretai. Holokaustą išgyvenę žydai fotografui taip pat yra neatsiejama Lietuvos žmonių dalis.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

Dmitrijus Gelpernas. Gim. 1914 m. Kauno getas, Dachau. A. Sutkaus nuotr.

Kauno bienalė. Edukacinė programa „Kurk su Kauno bienale“, 12:00
Ramybės parkas, Vytauto pr. 24

Šiemet Kauno bienalės edukacinė programa didelį dėmesį skiria šeimoms, jų tarpusavio santykiams, bendravimui. Šeštadienį vyksiančios edukacijos tema – „Keliautojai oru“. Dirbtuvių dalyviai kartu su Tadu Surkiu kurs aitvarus iš plunksnų, o su „Fluxus Labas“ – sapnų gaudykles, pabaigoje lauks menininkė Paulina Čiumbarienė, su kuria gaminsite žaismingus oro balionus. Kūrybinės dirbtuvės „Keliautojai oru“ supažindins su menininko Roberto Narkaus kūriniu „Priklausomybė”. Visų dirbtuvių sąrašas ir registracija: www.bienale.lt

Akimirka iš dirbtuvių Obelynėje. Foto: G. Zaltauskaitė

Akimirka iš dirbtuvių Obelynėje. G. Žaltauskaitės nuotr.

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas: nuo kompoto iki Batareikos“, 12:30
„Žemaičių“ viešojo transporto stotelė, Savanorių pr. 99

Ąžuolų kalno rajonas, nusipelnęs „kompoto“ vardą dėl jame vyraujančių įvairių vaisių ir uogų gatvelių pavadinimų, – tai seniausia Žaliakalnio dalis, apstatyta mediniais namukais. Ekskursija nuves į Vladimiro Dubeneckio suprojektuotą Meno mokyklą ir senąją Čiurlionio galeriją. Turo metu pamatysite žymių tarpukario menininkų – A. Galdiko, P. Kalpoko, A. Samuolio, A. Varno ir S. Ušinsko, gyventas vietas. Pasivaikščiojimą po buvusį studentų ir menininkų rajoną, kartais vadinamą „lietuviškuoju Montmartru“ ves gidė dr. Marija Oniščik.

Naktigonė, 18:00 – 22:00
Kauno tvirtovės I fortas, Šiltnamių g.

Naktigonė – senas lietuvių paprotys, šiltomis vasaros ir rudens naktimis ganyti kaimo arklius ir jaučius. Jau trečius metus organizuojama naktigonė pritraukia vis daugiau žmonių iš visos Lietuvos. Renginys lankytojus vilioja ne tik pasižiūrėti seniai pamiršto papročio, bet ir susipažinti su Kauno tvirtovės I fortu. Šių metų programoje – žaidimai, žirgų teatras, viduramžių pasirodymas, ekskursijos, parodos ir daugiau.

Nuotrauka iš Lino Andriekaus, Audronės Armonavičienės, Jurgitos Imbrazienės, Dovilės Juknaitės, Gabrielės Klimavičiūtės, Ailando Legačinsko, Agnės Matiušaitės, Audronės Streikutės parodos „Fortai: spalvų invazija“. Parodą bus galima apžiūrėti renginio metu.

Nuotrauka iš Lino Andriekaus, Audronės Armonavičienės, Jurgitos Imbrazienės, Dovilės Juknaitės, Gabrielės Klimavičiūtės, Ailando Legačinsko, Agnės Matiušaitės, Audronės Streikutės parodos „Fortai: spalvų invazija“. Parodą bus galima apžiūrėti renginio metu.

SEKMADIENIS, 08 18

Filmas „Čia buvo Saša“, keli laikai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisierius Ernestas Jankauskas susuko nuoširdų ir linksmą filmą apie porą, kuri nori įsivaikinti mažą mergaitę, tačiau vietoj jos jiems pasiūlomas paauglys Saša. Direktorė potencialius įtėvius įkalba su berniuku drauge praleisti dieną. Kai Jurga pasiduoda jos spaudimui, prasideda trijulės gyvenimą pakeisiantys įvykiai. Įtemptai dienai baigiantis, kiekvienas privalės atsakyti į klausimą – kas gi yra tikroji šeima?

DSC_0065-Edit

Draugystės parko atidarymas, 10:00 – 19:00
Draugystės parkas

Draugystės parkas atgimė. Iš apleisto, aptrupėjusiais takais, tamsiais užkaboriais bei šabakštynais gąsdinusio jis grįžta miestui sutvarkytas, gražus ir vertas kauniečių laisvalaikio. Atidarymo šventėje lauks „Judėk sveikai“ funkcinė treniruotė ir mankšta vaikams, vidudienio šokiai ir lindy hop’as, Manto Wizard magiškas kampelis, Kauno sporto mokyklos „Startas“ mini tinklinio varžybos, krepšinio mokyklos „Žalgiris“ treniruotė, pentakės žaidimas ir daugybės iniciatyvų pristatymas. Visa renginio programa.

67584817_2519476221445528_8049356895590285312_n

Koncertas „Parko muzika“, 17:00
Draugystės parkas

Pernai startavusi koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ iniciatyva – sutelkti miestiečius į Kauno parkus – neliko nepastebėta. Aną vasarą Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ stabtelėjo ir netgi šokdino Ąžuolyno, Kauno Santakos, Dainavos bei Kalniečių parkuose. Žaluma, muzika, linksmi miestiečių veidai ir vasarai pasibaigus – ilgesys… kad po žiemos vėl susitiktume muzikiniuose piknikuose, juolab, kad ne visi parkai aplankyti. Šįkart „Parko muzika“ jungiasi prie Draugystės parko atidarymo šventės.

„Parko muzika“ Ąžuolyne. Dainiaus Čėplos nuotr.

„Parko muzika“ Ąžuolyne. Dainiaus Čėplos nuotr.

Žygintos Alsienės parodos „Visų visada“ atidarymas, 18:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

„Šiuolaikinis pasaulis kuria ir griauna. Kuria technologijas, bet griauna miškus. Griauna mitus, bet kuria vienišus žmones. Gyvename laikais, kai beveik visa virto simuliakrais – tuo, už ko nieko nėra: mūsų mintys ir jausmai jau tik iš dalies išreiškia tai, ką iš tiesų galvojame ir jaučiame, nes, tai darydami, esame linkę vis labiau atsižvelgti į kontekstą, galimas reakcijas ir lyg prisibijome, kad galime likti nesuprasti. Tokiu būdu, gyvenimas pavirsta savotiška šachmatų lenta, kurioje tai, kas pasklinda viešai, yra dėl galimų atoveiksmių kombinacijų iš anksto numatomas derinys. Tokioje įtemptoje šachmatų partijoje žmogus privalo surasti save. Šią parodą įkvėpė Švc. Sakramento bažnyčia, esanti Kaune, kuri ilgus metus buvo užvėrusi savo vartus pasauliui, o dabar prisikėlė, kaip feniksas iš pelenų ir kviečia visus vidun. Lankantis joje buvo neįmanoma nepastebėti ir nepajusti, kaip šimtametės sienos, kurios girdėjo ir nuoširdžią maldą, ir nuoširdų juoką, ir nuoširdų keiksmą suteikė ramybės jausmą. Kviečiu jus į Švč. Sakramento bažnyčią. Kviečiu ramiam pokalbiui su savimi,“ – sako parodos autorė Žyginta Alsienė.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia