Maršrutas rugpjūčio 15-17 dienoms

ANTRADIENIS, 08 15

Žolinė Rumšiškėse, 12:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

Aukštaitijos kaime, Račkiškės koplyčioje, 12 val. bus aukojamos Šv. Mišios, po kurių tradiciškai bus šventinamas šiųmetinis derlius bei gėlės ir žolynai. Vyks kermošius, žaisite kaimiškus žaidimus, jodinėsite žemaitukais bei pažindinsitės su vaistingų augalų gydomosiomis savybėmis. Jūsų lauks ansamblių ir kapelų linksmybės, Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ spektaklis. Norintiems dar daugiau įspūdžių – 11 val. iš Kauno marių prieplaukos Pažaislyje į muziejų plauks laivas „Nemunas“.

„Pažaislio muzikos festivalis“: Žolinės atlaidai Pažaislyje, 15:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Tradiciškai šios šventės proga Kauno valstybinis choras kviečia į koncertą Pažaislio vienuolyno šventoriuje.

„Social Outside #11“, 19:00
Skveras priešais „Romuvą“, Laisvės al. 54

Antradieniais prie Kauno kino centro „Romuva“ renkasi lindyhop šokėjai. Prisijungsite?

social

ŠOKIS LT Lindyhop nuotr.

Wes Anderson retrospektyva: „Tenenbaumai“, 21:30
„Romuvos“ lauko salė, Kęstučio g. 62

Ryškiausiomis Holivudo žvaigždėmis spindinti komedija pasakoja apie ekscentrišką Tenenbaumų šeimą, užauginusią tris vaikus – genijus ir susivienijančią, kai tėvas suserga nepagydoma liga. Filmas kupinas subtilaus humoro, originalių dialogų, išskirtinio montažo ir puikios muzikos (Bitlai, Ramones, Nick Drake, Elliot Smith). Nepriekaištinga pirmo ryškumo aktorių vaidyba keri ir žiūrovų, ir priekabių kino kritikų širdis.

the-royal-tenenbaums-film-poster

TREČIADIENIS, 08 16

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Europos talentai“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Visų Europos Sąjungos šalių atstovus vienijantis muzikos kolektyvas savo istoriją skaičiuoja jau daugiau nei keturis dešimtmečius. Jam vadovavo tokios muzikos pasaulio garsenybės kaip Claudio Abbado, Bernardas Haitinkas, Vladimiras Ashkenazis, o spaudos puslapiai po kolektyvo pasirodymų ne kartą mirgėjo tokio pobūdžio atsiliepimais: „Tai orkestras, pasižymintis užburiančia, įtraukiančia atlikimo maniera, alsuojančia nevaržoma energija, aštriu kaip lazerio spindulys susikaupimu ir kolektyviškumo jausmu.“ Šiuo metu kolektyvo meno vadovas yra iš Rusijos kilęs dirigentas Vasilijus Petrenko, taip pat vadovaujantis Karališkajam Liverpulio ir Oslo filharmonijos orkestrams. Greta orkestro, kuriam koncerto metu diriguos jo meno vadovas, girdėsime išskirtinio talento solistą – švedų trombonininką Christianą Lindbergą.

Bene ryškiausiai trombonininko Christiano Lindbergo talentą ir kūrybinį potencialą apibūdina jo prestižinėse įrašų kompanijose išleistų solinių albumų skaičius daugiau nei šešiasdešimt. Trombono misionieriumi vadinamo atlikėjo karjerą taipogi žymi 82 specialiai jam sukurti šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, tarp kurių kūrėjų figūruoja vieno žinomiausių švedų muzikos pasaulio atstovo Jano Sandströmo pavardė. Neapsiribodamas vien atlikėjo veikla, Ch. Lindbergas ir pats kuria muziką bei diriguoja orkestrams.

talentai

„Džiazlaif“ koncertas + Kojos Sopa, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Trečiadienio vakarą Vytauto parko medžiai linguos nuo gyvos muzikos. Į naktį čia lydės kreivos elektronikos ir eksperimentinio džiazo atstovai.

Kojos Sopa – tai garsų koliažas čia ir dabar. Tarpusavyje besijungiantys sintezuojami aplinkos garsai, nuotrupos, nesiekiant skaidraus garso estetikos. Tik tikrumo. Šniokščiantys bûgnai maišyti su elektroniniais ritmais, sunkūs bosai, išsilydę sintezatoriai, foniniai triukšmai, iškraipymai, apjungti kompresijos ir distorsijos. Ritmas persipynęs su aritmija.

„Džiazlaif“ žinomi kaip Vilniaus renesancinės džiazo scenos chuliganai. Kūryba sunkiai įrėminama į vieną stilių. Iš ramių, eksperimentinių pasikalbėjimųišplaukia į trankias, erdvę sprogdinančias vietas. Kieviena kompozicija sukurta skirtingo nario, todėl grupė groja įvairialypį, reflektuojantį asmeninius ir muzikinius gyvenimus repertuarą.

okodelne

Filmas „Dovanoju širdį“, 21:30
„Romuvos“ lauko salė, Kęstučio g. 62

„Dovanoju širdį“ – tai jautrus pasakojimas apie atsidavimą ir besimezgančius asmeninius ryšius, kurie prasiskverbia į pačias žmogaus širdies gelmes. Tiek filosofine, tiek ir tiesiogine prasme. Ši jausminga drama – 2013-aisiais pasirodžiusios prancūzų rašytojos Maylis de Kerangal knygos tuo pačiu pavadinimu („Réparer les vivants“) ekranizacija. Romanas įvertintas ne vienu nacionaliniu ir tarptautiniu prizu, tarp kurių – prancūzų „Prix Orange du Livre“ ir „Grand prix RTL-Lire“ apdovanojimai bei britų „Wellcome Book Prize“ premija.

KETVIRTADIENIS, 08 17

Parodos „Tuojau fotografuoju. Balys Buračas (1897–1972)“ atidarymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Paroda skirta 120-osioms fotografo, kraštotyrininko, dailininko gimimo metinėms paminėti.

Ekspoziciją sudaro per 150 vienetų fotoarchyvo ir rankraštinės medžiagos iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus B. Buračo foto dokumentų kolekcijos. Parodoje paliestos visos B. Buračo pamėgtos temos: šventės (dainininkai, vestuvininkai, muzikantai, dirbantys žmonės (meistrai, amatininkai), Lietuvos kraštovaizdžiai su didingos architektūros ir etnografiniais objektais bei liaudies meno objektai (audiniai, mezginiai, baldai, verpimo įrankiai). Jo kolekciją papildo ir reti B. Buračo kaip fotomenininko ieškojimai: autoaktai bei stereoskopinės fotografijos. Minint 2017-uosius – Tautinio kostiumo metus, parodos akcentu tapo žmonių nuotraukos su tautiniais drabužiais.

Parodos atidaryme dalyvaus B. Buračo sūnėnai Antanas ir Marijus Buračai, kankliuos Kauno 1-os muzikos mokyklos absolventė Milda Gineikaitė.

buracas

„100/3 LIVE“: „Abii“, „Timid Kooky“, „Silverpieces“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kol dar vasara, #menininkai kviečia išbandyti akustiką naujoje vietoje – galiniame kieme. Trys roko grupės!

„Abii“ yra du bičiuliai, skoningai suderinę gyvą ir elektroninę muziką. Priešingybių samplaikoje gavosi intelektualus, dramatiškas grunge rock‘as. Jokio maivymosi – tik natūralios emocijos. „Abii“ pernai laimėjo „Garažą“ – jaunų alternatyvios muzikos grupių konkursą. Laukiamas naujas albumas.

„Timid Kooky“ – trys patrakę ir pozityvūs bičai. Užkuria vakarėlį ir visai ne primityviais būdais priverčia strypčioti, nevalingai šypsotis ir lipti skruostams ant smilkinių taip, kad nelabai kas matosi. Jie visi dar ir dainuoja. Po tris balsus kiekvienas. Vienu metu. „Garažą“ jie laimėjo šiemet. Dar laimėjo ir „Novus“ konkursą.

„Silverpieces“ tuo tarpu beatodairiški savo kūryboje, todėl nelabai į ką nors panašūs. Artimi 90s grunge, bet tampriai susipynę ir su kitais (stiliais). Melancholiškai agresyvūs, ignoruoja tradicinę dainų struktūrą. Dėl to kartais nuskamba kaip simfonija, atlikta būgnais ir gitaromis. Tai šiemet debiutuojantis projektas. Šio koncerto iniciatoriai. Užsibrėžė sugroti šimtą koncertų*. Šitas bus trečias.

„Senamiesčio kino klubas“: Filmas „Frida“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Filmas pasakoja talentingos meksikietės dailininkės Fridos Kahlo gyvenimo istoriją. Didžiulę įtaką Fridai gyvenime padarė du dalykai – jaunystėje patirta autoavarija ir pažintis su kultiniu dailininku Diegu Riveira, – skandalingu, talentingu ir neištikimu… Praeis keletas metų ir ji užkariaus Paryžių, o apie jų meilės romanus rašys visi Amerikos laikraščiai! „Frida“ – tai daugiau nei filmas, tai – gyvenimas, tačiau ne kiekvienam, kadangi ne kiekvienas geba pakelti tai, ką pakėlė tapytoja Frida Kahlo.

„GM Gyvai“: „Orkesta Mendoza“, 19:00
Raudondvario pilis, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj.

Tai viena įdomiausių šiandienos lotynų grupių, kuri apjungia mambo, cumbia, bliuzą ir viską paskanina sodriais psichodeliniais atspalviais. 2016m. grupės albumas „¡Vamos A Guarachar!“ buvo pripažintas geriausiu Lotynų Amerikos muzikos albumu.

„Romuvos lauko kinas“: „Koledžas“, 21:30
Kauno pilis

1927-aisiais sukurtas, ko gero, vienas iš labiausiai nuvertintų nebylios komedijos grando Busterio Keatono filmų, pasižymi išradingumu ir visada sugeba prajuokinti. Seansą pristato Ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“.

college

„Night Sky Cinema“: „The Nice Guys“, 23:00
Prekybos miestelis „Urmas“, Pramonės pr. 16

Dar vienas lauko kinas Kaune, skirtas automobilistams! Į filmų peržiūras nusiplovus priekinį stiklą kviečia KTU FSA InDI, ketvirtadienio meniu suplanuotas „The Night Drive“.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia