Maršrutas rugpjūčio 12-15 dienoms

Grupės „Garbanotas Bosistas“ archyvo nuotr.

PENKTADIENIS, rugpjūčio 12 d.

Knygos „Kunigaikščiai Svirskiai XIV–XVI a.: nuo gentinės aristokratijos iki LDK politinės tautos“ pristatymas, 16 val.
Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Kunigaikščiai Svirskiai – sena lietuvių kunigaikščių giminė, kurios ištakos siekia valstybės susidarymo laikmetį. Jie valdė Svyrius, esančius prie pat Lietuvos sienos, Baltarusijos teritorijoje. Iš čia kilo ir giminės vardas. Tačiau pažinti ir suprasti kunigaikščių Svirskių vietą Lietuvos istorijoje tolygu Lietuvos valstybingumo mįslės gvildenimui, jo paieškoms. Knygos autorius dr. Vytas Jankauskas pristatymo renginyje skaitys paskaitą „Lietuvos valstybingumo bruožų paieškos: gentinė aristokratija ir kunigaikščiai Svirskiai“.

„Rakija Klezmer Orkestar“ koncertas, 18 val.
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Klezmer muziką jau trejus metus grojantis ir litvakiškąjį paveldą išsaugoti siekiantis orkestras išpildys unikalią idėją bent kelioms valandoms atgaivinti tarpukario žydiškąją Kauno dvasią ir surengti kelių valandų koncertą Kauno centrinio pašto laiptų prieglobstyje. Visai šalia buvo sovietmečiu galutinai sunaikinta gatvelė, vedusi į buvusį žydų banką (dabar Tado Ivanausko zoologijos muziejus).

13892219_1208221282556479_3479397636092058125_n

Parodos „Different Echoes“ atidarymas, 18 val.
Galerija „Meno forma“, Savanorių pr. 166

Aidas arba aidėjimas yra tuomet, kai garso bangos atspindys išsitęsia tiek, kad pradedamas girdėti kaip atskiras garsas. Aidėjimas yra skirtingų kūnų rezonansas. Šie du terminai – aidas ir aidėjimas – labai taikliai atspindi šios grupinės šešių autorių Nikola Dimitrov, Friedhelm Falke, Ekkehard Neumann, Sigrún Ólafsdóttir, Elly Valk-Verheijen ir Annette Wesseling parodos esmę. Bendro projekto idėja pradėjo formuotis keturių šios grupės autorių parodos, surengtos studijoje sename tabako fabrike (Alte Tabakfabrik ) Heusweiler/Saarland’eo mieste 2016-ųjų pavasarį.

13767270_1096906237052917_1088092956922672850_o

Susitikimas su Martin Pavek. „Peru Indėnai – Senosios Inkų Civilizacijos Ainiai“, 18 val.
Kauno reiki centras, Šiaurės pr. 8A

Martin Pavek daug metų praleidusiu tarp Amazonės indėnų. Klausantis Martino pasakojimų apie Amazonės ir Andų indėnų genčių gyvenimą, papročius, mitus, apie šamanizmą ir ritualus, apie kiekvieno indėno suvokimą savęs kaip gamtos dalį, žiūrint kelionių bei ekspedicijų nuotraukas ir video įrašus, galima pajusti šių seniai išnykusių kultūrų paveldo mistinę trauką, suprasti keliautoją ir, gal būt, patiems nuvykti į Andus.

Grupės „Abudu“ koncertas, 21 val.
„LTeam“ olimpinis miestelis, Rotušės aikštė

Kiekvieną dieną popiet veikti pradedančiame mūsų olimpiečius Rio palaikyti skirtame miestelyje penktadienį lankysis ir treniruotę ves olimpietis gimnastas Rokas Guščinas. Apie jausmą, lydėjusį iš Seulo žaidynių namo vežantis du aukso medalius, pasakos legendinis dviratininkas Gintautas Umaras.

Po šių susitikimų į didžiąją Rotušės aikštės sceną kops labai jauna, bet kokybės ženklu jau spėjusi pasipuošti grupė „Abudu“. Iš Šakių kilusių vaikinų kolektyvas debiutavo prieš metus, per tą laiką spėjo sudalyvauti vaizdo klipų konkurse „KlipVid“ bei jaunų grupių konkurse „Garažas“ užimti 3-ąją vietą, koncertuoti su svarbiomis Lietuvos grupėmis ir mūsų šalyje apsilankančiais užsienio atlikėjais. Įdomu – „Abudu“ kūriniuose dainuojama tik lietuviškai.

ŠEŠTADIENIS, rugpjūčio 13 d.

Paroda „Latente“, 13:00-18:00 val.
POST galerija, Laisvės al. 51A

Paskutinė galimybė išversti savo mobilųjį telefoną ir pasinerti į ispano Martino Sampedro vaizduotės uogienę. Paroda verta užsukti net keletą kartų, vėl ir vėl atrasti paslėptą ir stebuklingą pasaulį, kuriame autorius tiria įvairius šviesos bei formos aspektus bei pačią fotografiją kaip mediją.

Martin Sampedro – Latente from Anti-Utopias on Vimeo.

Filmas „Didesni purslai“, 15:45 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Roko žvaigždė Mariana (Tilda Swinton) Italijos paplūdimyje mėgaujasi saule su savo meilužiu, kino operatoriumi Polu (Matthias Schoenaerts). Po gerklės operacijos ji kuriam laikui pasitraukė iš viešo gyvenimo ir scenos. Meilužius visiškai netikėtai aplanko muzikos prodiuseris Haris (Ralph Fiennes). Maža to, jis pasirodo ne vienas, o su gražuole dukterimi Penelope (Dakota Johnson), kurią neseniai sutiko po ilgo nesimatymo. Šis režisieriaus Luca Guadagnino filmas – tai Jacques’o Deray „Baseino“ (1969) perdirbinys, pavadinimas jam pasiskolintas iš to laikmečio garsaus britų menininko Davido Hockney paveikslo „Didesni purslai“ („A Bigger Splash“).

SEKMADIENIS, rugpjūčio 14 d.

Eugenijaus Varkulevičiaus tapybos ir videodarbų paroda, 11-17 val.
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Birželio 15 d. atidaryta paroda skirta pristatyti tapytojo, filmų bei muzikos kūrėjo ankstyvesnio laikotarpio videodarbus ir dabartines drobes vienoje ekspozicijoje. Abiejuose laikotarpiuose atsispindi dėmesys žmogaus santykiui su gamta, jį supančia aplinka. Beje, antrajame galerijos aukšte pristatomoje parodoje iš ciklo „Lūžio kartos vardai“ galima susipažinti su ankstyvesne Eugenijaus Varkulevičiaus kūryba.

Grupės „Garbanotas Bosistas“ koncertas, 21 val.
„LTeam“ olimpinis miestelis, Rotušės aikštė

Su olimpiečiais kartu Žolinę paminėti kvies „gėlių vaikaičių“ grupė „Garbanotas Bosistas“. Per trumpą laiką vienu populiariausių šalies kolektyvų tapę, itin dažnai Lietuvai užsienyje atstovaujantys muzikantai sekmadienio, rugpjūčio 14-osios vakarą Rotušės aikštėje koncertą pradės apie 21 val.

PIRMADIENIS, rugpjūčio 15 d.

Pažaislio muzikos festivalis: Žolinės atlaidai, 15 val.
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Žolynais apsikaišęs Kauno valstybinis choras (dirigentas Petras Bingelis) skelbia: Žolinė!… O vasara, kaip ir Pažaislio muzikos festivalis, skaičiuoja paskutines savo dienas.

„Judėk sveikai“: joga, 18:30 val.
Santakos parko stadionas prie popiežiaus Jono Pauliaus II paminklo

Projektas „Judėk sveikai“ vienija aktyvų ir sveiką laisvalaikį mėgstančius kauniečius. Kiekvieną darbo dieną galite prisijungti prie vienos ar kitos veiklos užsiėmimo. Jogos užsiėmimus Santakoje veda instruktorė Giedrė Bernotaitė, primenanti, kad nepamirštume pasiimti jogos kilimėlio.

Filmas „Aukštuomenės klubas“ (Café Society), 21:10
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nepailstantis Woody Allen šįkart rodo prabanga tviskantį kino pasaulį. Jame Filas (aktorius Steve‘as Carell‘as) jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Vienintelis šio žinomo, įtakingo ir gerbiamo Holivudo agento žodis gali iškelti ar sugriauti karjeras, idėjas paversti rezultatu, o svajones – realybe. Paprašytas sesers, Filas imasi globoti Bobį (akt. Jesse Eisenberg‘as), trokštantį įsitvirtinti šioje svajonių kalvėje. Protingas ir nuovokus jaunuolis mokosi greitai ir, nutaręs, kad geriau žvirblis saujoje, sugrįžta į Niujorką, kur imasi vadovauti savo mafijozui broliui priklausančiam klubui „Cafe Society“. Ar tai yra tas gyvenimas, kokio jis visada troško? Ar Holivudo bacila ir Los Andžele įgyta patirtis bei gyvenimiškos pamokos leis Bobiui atsikratyti vaikiško naivumo ir realybę pamatyti tokią, kokia ji yra?

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia