Maršrutas rugpjūčio 12 – 15 dienoms

PIRMADIENIS, 08 12

Projektas „Nomadiška radikali akademija“, 11:00 – 17:00
Galerija „Meno Parkas“, Rotušės a. 27

„Nomadiška radikali akademija“ – tai galerijoje „Meno parkas“ rugpjūčio mėnesiui įsikūręs meno projektas. Tai meninė post-apokaliptinio pasaulio vizija, kurioje išlikę žmonės nebegali atitaisyti savo klaidų. Klajokliai-nomadai, akademijos darbuotojai ir gyventojai, kvies vietinius vaikus ir jaunimą apžiūrėti, pajausti, diskutuoti ir dalyvauti kartu su menininkais, muzikantais ir klimato kaitos aktyvistais bei kartu atskleisti įvairius praeities ir ateities, žmonių elgesio, aplinkos ir planetos kurioje gyvename, scenarijus. Šis projektas – tai priemonė suburti menininkų ir klimato kaitos aktyvistų bendruomenę, kurioje būtų aptariami nauji žmogaus elgsenos būdai gyvenamojoje aplinkoje.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Orintos Klimaitės paroda „Pandoros skrynia“, 12:00 – 0:00
Baras „Godo“, Laisvės alėja 89-1D

Parodos „Pandoros skrynia“ autorė Orinta Klimaitė – medicinos mokslų studentė. Laisvu laiku ji negali nekurti, paskaitose sukaupta patirtis išsilieja popieriuje ar drobėse. Vaizdiniai kuriami eksperimento būdu atrasta mišria technika. „Kaip tokiame struktūriškai tvarkingame, harmoningai dirbančiame organizme, kur kiekvienas organas turi savo funkciją, kur kiekvienas pakitimas tikslingai kompensuojamas ir palaikoma homeostazė, gali slėptis neapčiuopiama, beformė, bespalvė, žodžiais neįvardijama moters siela. Moterį prilyginčiau Pandoros skryniai, kuri slepia ne materialines gėrybes, bet gali sudominti, bauginanti ir šokiruoti savo turiniu, kuris neleis tau jos pamiršti visą gyvenimą…“ – apie parodą pasakoja pati menininkė.

Akimirka iš parodos atidarymo. Artūro Novikovo nuotr.

Akimirka iš parodos atidarymo. Artūro Novikovo nuotr.

„Puota“: Pojūčių rašymo dirbtuvės, 16:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Projektas „Puota“ kviečia į eilėraščių kūrimo dirbtuves su rašytoja Sandra Bernotaite. Organizatoriai žada, kad tai bus tikra pojūčių šventė, kurios metu dalyviai žais su žodžiais, kurs tekstus, dėlios juos į eilutes ir skaitys. Iš dirbtuvių metu sukurtų eilėraščių geriausi bus atrinkti ir įrašyti audio formatu bei taps projekto „Puota“ garso instaliacijų Kauno autobusuose dalimi. Registracijos forma.

67571081_497505497745027_497653900627673088_n

ANTRADIENIS, 08 13

Ekskursija „I Fortas. Kauno tvirtovė“, 18:30
I Kauno fortas, Yliškės

Kodėl būtent Kaunas tapo tvirtove, ginančia tuometinės carinės Rusijos žemes? Kaip vyko statyba ir kaip pasikeitė civilių kauniečių gyvenimas, kai miestui buvo suteiktas Rusijos imperijos pasienio I klasės karinės tvirtovės statusas? Karas pasibaigė, bet dramatiška forto istorija tęsiasi iki šių dienų. Kokia ji? Visi šie klausimui bus atsakyti ekskursijoje „I Fortas. Kauno tvirtovė“. Dalyviai turės galimybę iš arti pamatyti kareivines, apžiūrėti šaudmenų, ginkluotės sandėlius, prisiliesti prie patrankų sviedinių sužeistos žemės bei užlipti ant pylimo, nuo kurio plačiai atsiveria panorama.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Nemokama „Judėk sveikai“ treniruotė, 19:00
Nemuno sala (prie lauko treniruoklių)

„Judėk sveikai“ tvarkaraštį papildo nauji acro jogos užsiėmimai. Iš pirmo žvilgsnio gali susidaryti įspūdis, kad acro jogos pratimai itin sudėtingi ir neįveikiami kiekvienam, bet iš tiesų patirtis nėra būtina, viskas išmokstama su trenerių pagalba. Šių treniruočių metu bus mokama savo kūno pajautimo, balanso ir stabilumo. Taip pat lavinami socialiniai, aplinkos pažinimo bei bendradarbiavimo įgūdžiai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Das Vegas projektas „Meno vertė“, 19:00
„POST“ galerija, Laisvės al. 51a, 4 aukštas

Projektą „Meno vertė“ lietuvis menininkas ir tyrėjas Vygandas Šimbelis, žinomas Das Vegas vardu, vysto nuo 2009 metų. Meno projektas, kvestionuojantis visuomet sudėtingus meno kūrinio ir jo vertinimo klausimus bei tyrinėdamas pasaulinės meno rinkos procesus, per šį laiką kito išbandydamas įvairias formas: nuo tapybos kūrinių, video darbų, performansų, bėgančių skaičių eilutės iki dabar vystomos mobiliosios aplikacijos ir teorinio kriptovaliutos modelio. Projekto autorius siekia kritiškai reflektuoti meno rinkos veikimo principus, pasitelkti sisteminius meno ekonomikos principus bei naujausius informacinių technologijų metodus – šifravimą (angl. encryption) ir blockchain technologijas. Pasirodyme „POST“ galerijoje menininkas bendradarbiauja su performanso menininke Daina Pupkevičiūte.

67823169_2500419503312011_2749878593952677888_n

„Laukas Rodo“: Vasaros Paukščiai, 21:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės aikštė 12

Antrajame terasos „Laukas“ ir „Kino Pavasario“ seanse – režisierių Ciro Guerra ir Cristina Gallego bendras darbas „Vasaros Paukščiai“ (2018). Kai 8 dešimt. Ameriką apėmė hipių kultūra, Kolumbijoje suklestėjo marihuanos eksportas, paprastus ūkininkus paversdamas nuožmiais verslininkais. La Gvachiros dykumoje gyvenanti indėnų šeima imasi vadovauti šiam rizikingam verslui ir bemat perpranta galios bei turtų privalumus. Godumas, aistra ir garbės troškimas sukursto karą tarp artimųjų. Šeimos narių gyvybėms ir tūkstantmetėms tradicijoms ima grėsti pavojus. Tai sakmė apie šalies virsmą iš rojaus į pragarą ir kartu – graikų tragedijos tradicija sekantis šeimos metraštis.

kadras-is-filmo-vasaros-pauksciai-5c5952a9e968c

TREČIADIENIS, 08 14

Sonatos Riepšaitės paroda „Galvoti peizažą“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„Aš kuriu įsivaizduojamus peizažus iš realių, kuriuos patyriau, apie kuriuos skaičiau, girdėjau ar atsitiktinai pamačiau nuotraukoje. Šie maži gabalėliai peizažų, kuriuos kaupiu atliepia mano prisiminimus iš realių peizažų ir įsivaizdavimą neegzistuojančių – visa tai atskleidžia mano subjektyvią pasaulėjautą. Šios dalelės pasirenkamos intuityviai, bet komponuojamos sąmoningai. Peizažo patyrimas galimas skirtingomis formomis ir sluoksniais. Aš jį patiriu, matau, skaitau, girdžiu jį ir apie jį. Visi šie skirtingi priėjimai leidžia man patirti peizažą ir juos naudoti inspiracijai, nesvarbu ar tai būtų garsas ar vaizdas. Ši paroda yra mano bandymas galvoti peizažą.“ – apie parodą pasakoja pati menininkė Sonata Riepšaitė. Ši paroda yra galerijos projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“ dalis.

Ekskursija „Kauno tarpukario modernistinė architektūra“, 17:00
„Kaunas IN Tourism“, Rotušės a. 15

Unikalia tarpukario modernizmo architektūra garsėjančiam Kaunui 2015 m. suteiktas Europos paveldo ženklas. Šiandien tai išskirtinis palikimas, liudijantis auksinį klestėjimo laikotarpį, kai Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė. Ekskursijos metu bus galima aplankyti objektus, susijusius su šiuo architektūros fenomenu bei išgirsti ne vieną netikėtą istorinį pasakojimą. Registracija: tel. 861623828 arba el. paštu info@kaunasin.lt.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Portretų paišymai pavakario šviesoje, 17:30
Žemuogių pievelė, Aukštaičių g. 44

Pirmųjų portretų dirbtuvių Žaliakalnyje metu štrichai nesudrebėjo, pozuotojai – nesukrutėjo, o piešinių galerija nusidriekė per visą kiemą. Trečiadienio vakarą jau antrąkart „Fluxus Labas“ kviečia užsukti į Žemuogių pievelę, bendrauti, dalintis ir atrasti save vienoje iš molberto pusių. Laukiami ir menininkai, ir pozuotojai, ir visi, kuriuos domina, kaip gimsta portretai ir kas vyksta kaimynystėje.

67928082_915466438798349_3825595690591977472_n

Knygyno „Six chairs books“ išlydėtuvės, 18:00
„Six chairs books“, V. Putvinskio g. 56

Knygynas „Six chairs books“ išsikrausto į Vilnių, bet prieš tai kviečia į išlydėtuves. Programoje atrasite Vytenį Buroką ir „Alaus metafiziką“, Beatričė Mockevičiūtė pristatys „Asukų“ knygą, o Monika Kalinauskaitė skaitys savo naujausius tekstus.

Parodos „Pulsas“ atidarymas, 19:00
„Green Gallery“, Pramonės pr. 14

Projektas „Green Gallery“ – jauniems, neatrastiems, perspektyviems ar nematomiems menininkams dedikuota erdvė, neįspraudžianti į tradicinių galerijų teikiamus rėmus ir žinomumo reikalavimus. Šį kartą projektas pristato grupinę tapytojų parodą „Pulsas“. Tai ekspozicija skiriama jaunosios kartos tapytojams, kuriuos subrandino arba suspaudė Vilniaus dailės akademija. „Pulsas“ nori užčiuopti gyvybę iš pažiūros netinkamoje aplinkoje ir parodyti šiuolaikinės, jaunosios tapybos ritmą: menas, kaip ir bet kas, nuolatos kinta ir pulsuoja, todėl neretai akivaizdu, kad net tradicinės galerijos atsilieka nuo tų kūrėjų, kurie dirba dabar ir pasitraukti neketina. Parodoje dalyvauja: Mantas Daujotas, Adelė Pukelytė, Rokas Jakubauskas, Lukas Marciulevičius, Aira Urbonavičiūtė ir Kristijonas Žungaila.

67410119_329278204645108_3326825558028845056_n

KETVIRTADIENIS, 08 15

Japonijos ir Lietuvos šiuolaikinės tekstilės paroda „Gilios upės teka tyliai“, 11:00 – 19:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Paroda M. Žilinsko dailės galerijoje yra tarptautinio tekstilės meno projekto, pavasarį prasidėjusio Japonijoje, dalis. Kioto mieste, prestižinėje tekstilės meno galerijoje „GalleryGallery“ buvo eksponuojami lietuvių darbai, o Kaune juos papildo ir Japonijos tekstilės menininkių kūriniai. Lietuvių ir japonų šiuolaikinė tekstilė – stebėtinai artimi meno pasauliai. Abiejų šalių menininkės linksta į gilius filosofiškus apmąstymus, o jų kūriniai prašosi ramaus stebėjimo ir ilgesnio dėmesio. Japonių ir lietuvių menininkių darbuose esama meninio mąstymo bendrumų, elgesio su medžiagomis paralelių. Abiejų šalių menininkių kūriniuose svarbią vietą užima šių tautų senųjų tekstilės tradicijų pažinimas ir kūrybiškas jų panaudojimas. Panašus dabarties menininkių santykis su savųjų šalių praeities kultūrinėmis ir etinėmis vertybėmis – tai pagarba istorijai ir atminčiai, prasminės nuorodos į praeities kultūras, taip pat ir senųjų audinio formavimo, dažymo technologijų naudojimas.

Megumi Kishida. „Besišypsantys akiniai“. 2018.

Megumi Kishida. „Besišypsantys akiniai“. 2018.

Pažaislio muzikos festivalis. Žolinių atlaidai ir koncertas J. Naujalio 150-osioms gimimo metinėms paminėti, 15:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Kaip ir kasmet, Lietuvos Švento Kazimiero seserų kongregacijos ir Pažaislio muzikos festivalio rengiami Žolinės atlaidai vėl sukvies gausų būrį Dievo žodžio ir iškalbingos muzikos mylėtojų. Atlaidai Pažaislyje vyks giedant Kauno valstybiniam chorui, kurio meno vadovas ir vyr. dirigentas yra profesorius Petras Bingelis. Šv. Mišių metu ir po jų vyksiančiame koncerte skambės kompozitoriaus Juozo Naujalio, kurio 150-ąsias gimimo metines šiemet švenčiame, sakraliniai kūriniai chorui.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

12-oji Kauno bienalė: „Aplankant Soliarį“ peržiūra, 17:00 – 19:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Mokslinės fantastikos romano „Soliaris” (aut. S. Lemas) ekranizacijoje režisierius A. Tarkovskis (1971 m.) į ekraną sąmoningai neperkėlė paskutinio knygos skyriaus, kuriame pagrindinis herojus K. Kelvinas grįžta į žemę sėkmingai atlikęs savo misiją. Menininkas Deimantas Narkevičius, remdamasis S. Lemo romanu, sukūrė video projektą „Aplankant Soliarį“. Jame D. Narkevičius pakvietė Kaune gimusį aktorių Donatą Banionį atkurti psichologo-kosmoso keliautojo vaidmenį, ir suvaidinti paskutinę knygos skyriaus sceną. Tačiau šiame filme, akivaizdžiai pasenęs Kelvinas matomas ne nejaukiame Tarkovskio erdvėlaivyje, bet vaikštantis tarpduriuose, laiptais, koridoriais, fojė. Visa tai – aliuzija keliaujant į vis kitą Lietuvos istorijos puslapį.

Žolinės „Lauke“: Girių dvasios, 19:00
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės aikštė 12

Žolinės nuo seno simbolizuoja gamtos turtų gausą ir vešėjimą. Organizatoriai tiki, kad šiai šventei pažymėti nebūtų geresnio pasirodymo nei Giriu Dvasios. Turtinga ir lietuviško miško ošimą primenanti muzika visai nakčiai užpildys „Lauko“ terasos kampelius.

68583959_950741811934510_5573443025520033792_n

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia