Maršrutas rugpjūčio 10 – 13 dienoms

PIRMADIENIS, 08 10

Filmas „Įtūžęs“ (Unhinged), 
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Trileris pasakoja apie įpykusią vairuotoją, papypsėjusią vyriškiui, kai to verčiau daryti nereikėjo. Naujajame filme Russel Crowe vaidina vyriškį, paverčiantį šios moters (akt. Caren Pistorius) gyvenimą pragaru. Filmo režisierius – Derrick Borte.

„Showcase: Monday music“, 19:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Jaukūs pirmadieniniai pasisedėjimai su kokybiška elektronine muzika įgauna pagreitį: „Mėgaujamės šiltu oru, gera kompanija ir trumpėjančiais vasaros vakarais.“  Šįkart už pilto Ma Banga, Omal ir Marius Antanaitis.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vasaros programa: „Atstumo mechanika“, 19:00
M. Žilinsko dailės galerijos kiemas, Nepriklausomybės a. 12

Máté Mészáros spektaklyje „Atstumo mechanika“ (SÍN produkcija, Vengrija) akcentuojamas statiškų ir judančių kūnų išdėstymas erdvėje, derančių ir nederančių sistemų, prigrūstų į šią erdvę, ir atstumų tarp kūnų tyrinėjimas. Kad atskleistų šią problematiką, choreografas ieško tinkamo gesto, abstrakcijos išraiškos fiziniame kūne.

SÍN archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 08 11

Sutartinių giedojimo mokymai „Etnosodas“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

R. Balčiūnienė ir L. Lukenskienė. Petro Vaičiulio nuotr.

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Svarbiausia, kad sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik trupučio susikaupimo. Mokymai vyks su grupės „Kadujo“ narėmis Ramune Balčiūniene ir Laura Lukenskiene.

DT CLASH: Caline with C ir Ernestas Sadau, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Keturi vasaros antradieniai – keturi smūginės elektronikos iššūkiai Kauno ausims ir pėdoms. DT CLASH gimė kaip pareiškimas prancūzų internetinėje radijo stotyje „Lyl“ ir lieka ištikimas pirminei idėjai – tai, kas efektyviausiai skamba temstant, aklinoje tamsoje arba švintant. Kompromisai lieka už durų – garantuoja „Digital Tsunami” kompanijos kviečiami artistai.

Nemigos salonas: „Notime“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Tęsdamas naktinio gyvenimo epopėją „Nemigos salonas“ šį kartą pristato renginį, kuris buvo atrinktas per Vasaros lauko terasos skelbtą atvirą kvietimą. Jei praėjusiuose „Nemigos salono“ renginiuose kalbėjome apie naktinio gyvenimo praeities išnykusias vietas ir reiškinius bei analizavome jų reikšmę ne tik kultūrine bet ir ekonomine bei politine prasmėmis, tai šis renginys bus labiau apie esamą naktinės kultūros veikėjų trapią situaciją.

19 val. pirmoje NOTIME dalyje nagrinėsime kaip sąstingis, izoliacija bei absurdo suvokimas, atneštas šios laikinos pasaulio pauzės, paveikė greičiausiai vieną iš šiuo klausimu jautriausių – naktinę kultūrą. Žiūrėsime, kaip su tuo susidorojo su naktine kultūra susijusių vietų ir renginių kuratoriai, kūrėjai, plačioji šią kultūrą vartojanti visuomenė, bei kokios gali būti šio reiškinio išvados besiruošiant galimai tolimesnei nežinomybei.

Šioje dalyje kalbėsis: Algirdas Šapoka (GHIA), Marius Baniulis (GHIA), Rūta Meškauskaitė (Vilniaus naktinis aljansas) ir Markas Adamas Haroldas (Vilniaus naktinis aljansas). Pokalbį moderuos Karolis Lasys.

20 val. antroje dalyje, kaip Albero Kamiu filosofinėje esė „Sizifo Mitas“, imsimės kovos prieš absurdą – žiūrėsime jam tiesiai į akis ir nenusileisim, tebūnie gyvename absurdo pasaulyje, bet šis pasaulis mūsų, ir mes sudėsime viską į savo seką – atsikovosime savo laiką judesiu. Už pultų stovės ONEGIN bei pirmos dalies pokalbio svečiai, kurie palepins mūsų ausis savomis refleksyviomis selekcijomis.

TREČIADIENIS, 08 12

Liutauro Degėsio knygos „Lengva nebus“ pristatymas
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Naujajame romane Liutauras Degėsys perspėja: nėra lengva, lengva nebus ir būti lengva negali, jei leidžiamės tyrinėti herojų psichikos problemų gelmes. Jei ryžtamės gilintis į personažų dvasinio gyvenimo perspektyvas, – jų sielvartą, meilę ir neapykantą, pavydą ir praregėjimą, – aiškintis pasąmonės klodus, klaidžioti vidinio nerimo ir vienatvės kambariuose, vis po truputį artėjant prie savęs. Pokalbį su autoriumi moderuos poetė, vertėja, literatūros kritikė Erika Drungytė.

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: „Baltasis kiras“ ir „Graži ir ta galinga“,  19:00
„Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Likus savaitei iki bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose, Pažaislyje suplanuotas jo įžanginis koncertas.  Pirmojoje jo dalyje savo naujausio albumo dainas pristatys dainų ,,Lūpytės“, „Saulei šviečiant“ ir kt. autorius ir atlikėjas Tautvydas Augustinas – „Baltasis kiras“. Na, o grupė „Graži ir ta galinga“ bandys atsakyti į klausimą – kas bendra tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir tarybinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje.

„Graži ir ta galinga“. Atlikėjų archyvo nuotr.

Laurynas Avyžius: „Architektūra architektūroje“, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centras ir architektūros dirbtuvės 200M2t trečią kartą kviečia į pokalbį su architektu – šįsyk terasoje svečiuosis Laurynas Avyžius. Trečiadienio vakarą kalbėsimės apie pašnekovo kelio pradžią, architektų bendruomenę ir veiklas.

„Lauko kinas“: „Pieniniai dantys“ (Babyteeth), 21:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Stiprus pirmosios meilės jausmas Milą aplanko pačiomis netinkamiausiomis aplinkybėmis. Jauna mergina serga nepagydoma liga, o jos meilės objektas Mozė – smulkus narkotikų prekeivis. Tarp komedijos ir tragedijos balansuojančiame filme sulaužomos visos taisyklės, praūžia ne viena jausmų audra, o gražiausi gyvenimo momentai išlieka ilgiau nei pats gyvenimas. Rež. Shannon Murphy.

KETVIRTADIENIS, 08 13

KMN bičiulių piknikas, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Seniai bičiuliavomės ne darbų, o pramogų suvesti (o su kai kuriais gal ir niekada). Tad kviečiame į KMN bičiulių pikniką! Į pikniką kviečiami esami KMN savanoriai bei norintys jais tapti, po pasaulį išsibarstę ir vasarai grįžę buvę KMN savanoriai ir visi bičiuliai, vienaip ar kitaip prisidedantys prie KMN klegesio. Piknike dalyvausime ir mes, KMN komanda, pasiruošusi papasakoti ir išklausyti istorijas, pravesti ekskursiją po mūsų vilą, pasidalinti patirtimis ir pasvajoti apie ateitį drauge. Susipažinkime artimiau! Griežtos programos nebus, bet suplanuosime kūrybiškų komandinių žaidimų, bei, kas be ko – prizų“, – rašoma kvietime.

Bendruomeninės skaitymo dirbtuvės „Šiltnamio filosofija“, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kauno fotografijos galerijoje vyks lydintis grupinės parodos „Šiltnamio mūza“ renginys „Šiltnamio filosofija. Bendruomeninės skaitymo dirbtuvės“. Jį ves viena iš parodos autorių – Elīna Brasliņa (Latvija).

„Šiltnamio filosofija. Bendruomeninės skaitymo dirbtuvės“ kvies lankytojus apžiūrėti parodos biblioteką, kurią sudaro feminizmo teorijos, sovietinės istorijos ir naujojo materializmo knygos, taip pat grožinės literatūros ir sodininkystės patarimų leidiniai. Galite skaityti savarankiškai arba kartu su kuo nors. Eilutę, puslapį ar visą knygą. Bus įrengtos patogios vietos sėdėjimui, taip pat dalyviai bus skatinami dalytis nuomonėmis ir dalyvauti diskusijoje.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas solisto Kosto Smorigino 40-mečio jubiliejui, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Dvi kartos. Tėvas ir sūnus. Išskirtinis koncertas. Jubiliejus. Net nebūdamas prisiekusiu melomanu gali atspėti, kad tai  du Kostai. Charizmatiškasis Lietuvos bardas ir tarptautinį pripažinimą pelnęs operos solistas. Gausybę įsimintinų vaidmenų sukūręs aktorius Kostas Smoriginas vyresnysis ir neprilygstamas Eskamiljo – Kostas Smoriginas jaunesnysis. Pritariant Kauno miesto simfoniniam orkestrui, diriguojamam Vytauto Lukočiaus, skambės K. Smorigino vyresniojo autorinių dainų aranžuotės, Lietuvos bei kitų šalių kompozitorių operų arijos.

Atlikėjų archyvų nuotr.

Filmas „Šarlis Aznavūras“ (Aznavour by Charles), 21:45
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šarlis Aznavūras (tikr. Shahnouras Varinagas Aznavourianas) – legendinis armėnų kilmės prancūzų šansonjė, kompozitorius, aktorius, kurio dainos pasklido plačiai po visą pasaulį: per bene 80 metų trukusią karjerą. Įdomu, kad kino kamera jį lydėjo visur – Aznavūras filmavo savo gyvenimą, o jo gyvenimas priminė filmą. Galbūt tokį, kokį sukūrė režisierius Marcas Di Domenico, kuriam paskutiniais gyvenimo metais Aznavūras patikėjo iki tol nerodytą savo kino archyvą. „Šarlis Aznavūras“ – tai legendinio dainininko kino dienoraštis, iliustruotas žymiausiomis jo dainomis ir aktoriaus Romain Duris balsu.

Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas balandžio 20–25 dienoms
ANTRADIENIS, 04 20 Interaktyvus soc. tinklų spektaklis „Mirgėjimas“, 19:30 Online „Mirgėjimas“ – unikalus meninis vyksmas feisbuke. Jis kviečia žiūrovus...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia