Maršrutas liepos 8 – 11 dienoms

PIRMADIENIS, 07 08

„PUOTA“: Kūrybinio rašymo dirbtuvės su Zan Hoffman, 17:00
Kauno Menininkų Namai, V. Putvinskio g. 56

„PUOTA“ kviečia aktyviai kuriančius poetus, kurie slepia savo kūrinius stalčiuje, bei visus, trokštančius pradėti rašyti, į interaktyvias kūrybinio rašymo dirbtuves su menininku iš JAV – Zan Hoffman. Dirbtuvių metu Zan padės atrasti savo kaip poeto balsą ir jį išlaisvinti, taikant pačius netikėčiausius metodus. Rugpjūtį, renginio metu sukurtus poezijos kūrinius, dalyviai bus kviečiami įrašyti audio formatu ir taip prisidėti prie projekto „PUOTA: audio kultūra“ garso instaliacijų Kauno autobusuose kūrimo. Kūrybinio rašymo dirbtuvė vyks angų kalba. Registracija.

65194976_473875246774719_4217655432245673984_n

12-oji Kauno bienalė. „Galerie Uberall“ vadovo ekskursija, 17:30
Kauno geležinkelio stoties požeminė perėja, M. K. Čiurlionio g. 16

Šią vasarą, bendradarbiaujant su Kauno bienale, mobilios meno galerijos „Galerie Uberall“ biuras laikinai įsikūrė požeminėje perėjoje, vedančioje iš Kauno geležinkelio stoties. Iš čia bus pradedamos ir kiekvieną mėnesį vyksiančios galerijos direktoriaus vedamos ekskursijos po bienalę. Ekskursijų metu direktorius atskleis bienalės procesus ir užkulisius bei bandys atsakyti į labiausiai intriguojantį klausimą, ką iš tiesų reiškia „Po išvykimo | Prieš atvykstant“? Registracija el. paštu registracija@bienale.lt.

Andrejus Polukordas. Foto: Justė Vyšniauskaitė

„Galerie Uberall“ vadovas Andrejus Polukordas. Foto: Justė Vyšniauskaitė

Ekskursija „Neįsisavinta praeitis: Kauno getas“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Artėjant rytų frontui Kauno getas buvo pradėtas likviduoti: tūkstančiai žmonių buvo išvežti į kitas vietas, getas buvo padegtas, daug žmonių žuvo liepsnose. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į Kauno geto likvidavimo 75-osioms metinėms skirtą nemokamą ekskursiją „Neįsisavinta praeitis: Kauno getas“. Ekskursijos metu gidas Deimantas Ramanauskas dalyvius supažindins su buvusia geto teritorija ir ten kalėjusių žmonių gyvenimais bei padės apžiūrėti tą laiką menančius pastatus ir vietas.

Meninė intervencija "Degantys akmenys" Kauno getui atminti. Organizatorių nuotr.

Meninė intervencija „Degantys akmenys“ Kauno getui atminti. Organizatorių nuotr.

„Kaunas Piano Fest“ pristatymo koncertas, 18:00
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Kęstučio 85

„Kaunas Piano Fest“ – tai 2018 metais įsteigti meistriškumo kursai, skirti tobulėti pianistams iš Lietuvos bei užsienio valstybių. Kursus sudaro pasaulyje pripažintų pianistų-profesorių paskaitos, karjeros ugdymo seminarai, apvainikuojami festivalio dalyvių koncertais Kaune bei Vilniuje. Pirmadienį festivalį atidarys koncertas, kuriame skambės F. Poulenc, J. Brahms, S. Lyapunov, F. Say kūriniai.

ANTRADIENIS, 07 09

Naujas muziejuje: „Popieris musėms naikinti“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas rodymui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią muziejininkai kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

Šįkart pristatoma Kauno miesto muziejaus įsigyto gaminio „MUMIR“ etiketė. „MUMIR“ – tai popierius, skirtas musėms gaudyti. Popierius buvo gaminamas Kauno farmacijos laboratorijoje „Sanitas“ XX a. 3-4 dešimtmetyje. Pamatyti naująjį muziejaus eksponatą galima Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje.

64535980_2219333618116360_3949305261411270656_n

Ansamblio „Suliko“ koncertas, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Kvintetas „Suliko“ kaip kartvelų kultūros ambasadorius koncertuoja visame pasaulyje. Šių metų kovo mėnesį į „Suliko“ pasirodymus susirinko pilnutėlės salės Kaune ir Vilniuje. Ansamblio pristatoma programa su daugiabalsėmis kartvelų liaudies dainomis yra unikali – tai viena iš seniausių dainavimo tradicijų pasaulyje, kuri yra įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Subtilaus ir sodraus kartvelų dainavimas, tautinio identiteto dvasia, lietuvių itin mėgstami ir išsiilgti sąskambiai bei balsų polifonija – visa tai kvinteto koncerte Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

TREČIADIENIS, 07 10

„Atminties meniu“, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Atminties meniu“, arba pietūs parodoje – vasariška pramoga likusiems mieste, dirbantiems ir laukiantiems atostogų. Kauno paveikslų galerijos bendruomenių erdvė „Mažosios istorijos“ pirmus du liepos trečiadienius kviečia į išskirtinę pietų pertrauką su gidu parodoje „Atminties popierius“. Organizatoriai žada įdomią ekskursiją, bendravimą ir, žinoma, progą papietauti. Registruotis gali grupės ir pavieniai lankytojai tel. 8 645 03 248 arba el. paštu galerija.besienu@gmail.com

Edukacinis žaidimas „Palapinė, kelionė ir muzika“, 15:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Kauno miesto muziejaus sukurto žaidimo „Palapinė, kelionė ir muzika“ metu smalsuoliai leisis į pažintinę kelionę po lietuviškos muzikos pasaulį: žaidimo dalyviai susipažins su svarbiausiomis lietuvių muzikos asmenybėmis, įvykiais ir datomis, lavins savo pastabumą, ieškodami paveikslėlių, pasislėpusių tarp margaspalvių palapinių, ir gros įvairiais instrumentais. Žaidimas skirtas 1–5 klasių mokiniams, bet puikiai tinka ir visai šeimai. Taip pat, renginio metu Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka siūlys išbandyti Žaislotekos žaislus ir stalo žaidimus.

Kauno miesto muziejaus stovyklos metu, 2019 m. A. Gervickaitės nuotr.

Kauno miesto muziejaus stovykla 2019 m. Foto: A. Gervickaitė

Šilainių bendruomenės sodų dirbtuvės, 18:00
Šilainių Sodai, Žaibo gatvė 26

Visą sezoną vykstančios dirbtuvės kvies prisidėti prie Šilainių sodų bendruomeninės erdvės kūrimo. Dalyviai mokysis, kaip susikalti paaukštintą lysvę, kaip ją paruošti sodinimui, kokie augalai geriausiai auga kartu, kaip juos prižiūrėti, kaip susikalti komposto dėžę ir daug kitų svarbių dalykų. Savo žiniomis ir patirtimi dalinsis vietos ekspertai – Šilainių sodininkai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Festivalio „Namas Nr. 2“ uždarymas: interaktyvus pasirodymas „Kelionė“, 19:00
Savanorių prospektas 91

„Namas Nr. 2“ uždarymo metu italų ir lietuvių kūrybinė komanda pakvies į įtraukiančio teatro pasirodymą „Kelionė“. Daugiau nei šimtą metų menančioje, dabar jau uždarytoje V. Bacevičiaus mokykloje rasti daiktai ir mokyklos erdvės įkvėpė kūrybinę komandą pro padidinamąjį stiklą pažvelgti į žmogaus gyvenimą – jo kelionę nuo gimimo iki mirties, kupiną įvairiausių jausmų, aistrų, patirčių. Pasislėpę po kaukėmis pasirodymo dalyviai klaidžios mokyklos koridoriais ir ieškos, kur aktoriai kuria veiksmą, prie jo prisijungs, o gal patys taps veiksmo centru. Esminės šios teatrinės kelionės kryptys susijusios su fiziniu kontaktu tarp „aktorių” ir „žiūrovų” bei subtiliu dalyvių juslių dirginimu.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

KETVIRTADIENIS, 07 11

Pažintinis vakaras menininkų dirbtuvėse, 17:00
„Kita Neries pusė“, Jurbarko g. 2

Menininkų studijų erdvė „Kita Neries pusė“ ir „Fluxus Labas!” kviečia užsukti į nedidelį paslaptingą namelį ir susipažinti su kūrybiškąja Vilijampole. Šie kūrėjų namai kviečia atrasti mikrorajoną iš naujo – nuo keramikos krosnių iki tapytojų, stiklo menininkų ir kitų kūrėjų užpildančių Vilijampolę įvairiausiomis spalvomis ypatingoje upės užuovėjoje. Susirinkusių lauks blusturgis, kinas po atviru dangumi, keramikos paroda ir atviros durys menininkų studijose.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Atminimo vakaras: Kauno geto sunaikinimo 75-osios metinės, 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Kauno geto likvidavimo 75-ųjų metinių išvakarėse, Kauno IX forto muziejus kviečia į trečiąjį ciklo „Vasarok–Vakarok su muziejumi“ edukacinį renginį, kurio metu bus pristatoma Kauno geto istorija. Teminės ekskursijos „Kauno getas“ metu dalyviai sužinos apie nacių okupacijos Lietuvoje laikotarpiu (1941-1944 m.) vykusią tragediją – pogromus, geto įkūrimą, teisinę ir turtinę žydų diskriminaciją, masines žudynes bei visišką Kauno geto sunaikinimą 1944 m. liepos 12 d. Po ekskursijos muziejaus kino salėje vyks amerikiečių vaidybinio filmo „Velnio aritmetika“ (rež. Donna Deitch, 1999 m.) peržiūra.

IX forto gynybiniai įtvirtinimai. Tolumoje - paminklas Holokausto ir genocido aukoms atminti. Foto: S.Orlov

IX forto gynybiniai įtvirtinimai. Tolumoje – paminklas Holokausto ir genocido aukoms atminti. Foto: S. Orlov

„Kitokie pasikalbėjimai“ su Mantu Stonkumi, 20:00
„AdForm“ kiemelis, Rotušės a. 19

„Kitokie pasikalbėjimai“ pristato vieną iš laukiamiausių ciklo renginių. Du komikai ant vienos scenos – Mantas Stonkus ir Mantas Katleris. Daugiau nei dvi valandos pokalbių be jokių ribų. „Kitokių pasikalbėjimų“ su Mantu Stonkumi pertraukos metu savo naująjį albumą „Press To ATO“ pristatys atlikėja Kaia.

Vasaros kino naktys: „Žalioji knyga“, 21:30
„Sakramento“ kiemelis, Vilniaus g. 31

Ketvirtadienio vakarą „Sakramento“ kiemelyje susirinkusiųjų lauks „Oskaro“ verta kelionė po Amerikos pietus. Pagal tikrą istoriją sukurta biografinė drama „Žalioji knyga“ atvers netikėtos inteligentiško, talentingo juodaodžio pianisto Donaldo Širlio ir netašyto italų kilmės apsaugininko iš Bronkso – Frenkio „Lūpos“ Valelongos draugystės užkulisius.

Green-Book

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia