Maršrutas liepos 7 – 9 dienoms

ANTRADIENIS, 07 07

„Etnosodas“: sutartinių giedojimo pamoka, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Pamokas ves daug praktikos turinčios grupės „Kadujo“ narės Ramunė Balčiūnienė ir Laura Lukenskienė. Moterys įsitikinę, jog sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik trupučio susikaupimo. „Kviečiame ir nei karto nebandžiusius ir jau pramokusius – jaukiame rate susipažinsime su sutartinių atlikimo pagrindais, lavinsime savo balsus ir pajusime sutartinių galią „čia ir dabar“, – rašo organizatoriai.

Šokių pamoka „Social Outside“, 19:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Vakarėjant – lindyhopo pagrindai su „Jazz House“ šokių studijos mokytojais Iveta ir Edvinu. Prašome turėti omenyje, jog šalyje yra ekstremalioji padėtis, todėl social metu organizatoriai kviečia pasirūpinti savo ir kitų žmonių saugumu bei gerove. Jei bus blogas oras, renginys gali būti nukeltas. Pamoka nemokama!

„Jazz House“ nuotr.

Gyvai: Kabloonak, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Kabloonak muzika – saugus uostas tiems, kurių pilkąsias ląsteles kiek per smarkiai išvargino užtikrintai šaižus šiuolaikinio miesto ritmas. Užuovėją čia ras ir tie, kuriems gyvenimo eteryje yra per daug greičio ir elektros. Ne dėl to, kad Kabloonak yra labai rimtas ir tylus lopšinių suokėjas, išdygęs sengirėje, – anaiptol. Jis pats nuo viso to, kas parašyta aukščiau, spėjo pavargti ir vėl visko pasiilgti. Jautriai poetiškos ir brandžiai sarkastiškos jo kūrybos iškarpos labai tinka ir išlydėjus paskutinius baro lankytojus dar vienam šokiui dviese. Net nebūtinai lėtą. Bet dviese, nes nesvarbu gyvai, įraše ar pašnibždomis – Kabloonak amžinai apie meilę ir už meilę.

TREČIADIENIS, 07 08

Suneštinis piknikas-dirbtuvės apie tvarų maisto vartojimą, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka (ant laiptų), Radastų g. 2

Antropologės iš taikomosios antropologijos asociacijos „Anthropos“ kalbės apie pramoninę maisto sistemą ir jos santykį su klimato kaita. Koks maisto ir energijos suvartojimo ryšys? Kodėl šiuolaikinė maisto gamybos ir tiekimo sistema yra neefektyvi energijos prasme? Kokia yra tikroji maisto kaina – ne vien ekonominė, bet ir socialinė, aplinkosauginė? Diskutuosime, kodėl išnaudojama tiek daug žemės resursų, siekiant palaikyti mūsų maisto sistemą, ir kaip tai veikia pasaulio ekosistemą. Dirbtuvių rengėjai prašo atsinešti savo mėgstamą sumuštinį ar užkandį, taip pat pledą atsisėsti.

Vakaras Šilainių sodų edukacinėse lysvėse, 18:30
VIII fortas, ties Žaibo g. 26

Jokių didelių renginių, jokios programos. Tiesiog sodininkavimas mieste, pakeltose lysvėse. Vyks einamieji darbai – laistymas, augalų priežiūra ir žinoma, derliaus ragavimas. Tai proga susitikti, pasidalinti savo džiaugsmais ir rūpesčiais, paklausti visus rūpimus klausimus ar pasidalinti savo patirtimi: „Čia mes visi mokomės. O sodininkauti geriausia mokintis praktiškai“.

Šilainių sodai. Organizatorių nuotr.

#ŽalgirisOnAir gyvai: M. Kalnietis ir P. Jankūnas, 18:30
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kauno „Žalgiris“ savo sirgaliams vasarą yra pasirengęs pasiūlyti dar vieną neeilinę galimybę – pirmą kartą #ŽalgirisOnAir tinklalaidės istorijoje pokalbį gyvai stebėti galės ir krepšinio gerbėjai. Tinklalaidės filmavime dalyvaus ilgametis komandos kapitonas Paulius Jankūnas bei žaliai baltus marškinėlius ne kartą vilkėjęs Mantas Kalnietis. Žalgiriečiai iki kaulų smegenų, ilgamečiai komandos draugai Kaune ir Lietuvos rinktinėje bei tiesiog geri bičiuliai neabejotinai papasakos ne vieną įdomią istoriją.

Atviras pokalbis su Artūru Morozovu, 20:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centro fotostudija „Creo“ kviečia susipažinti su fotožurnalistu A. Morozovu ir jo veikla bei ateities planais. Klausimų galėsite užduoti ir jūs, tad ateikite pasiruošę!

KETVIRTADIENIS, 07 09

Projekto „Muzikiniai maršrutai: istorinės žydų trajektorijos“ koncertas, 12:00
S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos kiemas (prie paminklo „Lietūkio“ garažo aukoms atminti), Miško g. 3

„Kauno santaka“ pristato tarpdisciplininį projektą, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų paminėjimui. Jis adresuotas įsimintinoms Kauno miesto vietoms, kuriose telkėsi žydų bendruomenės. Muzikiniai pasivaikščiojimai apims Kauno naujamiestį ir Senamiestį ir įvairius objektus, kaip antai –  L. Zamenhofo namas, Žydų realinė gimnazija, maldos namai ir choralinių sinagogų vietos, Žydų teatras,  „Kiemo galerija“,  Kauno konservatorijos rūmai, Arbitblatų muzikos instrumentų parduotuvės vieta, E. Levino namas, Vainšteinų namai, „Knygų ministerija“, buvusių restoranų Laisvės al. „Versalis“, „Metropolis“ vietas ir kt. Ketvirtadienį pasivaikščioti su muzika ir gidu kviečia pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ ir jo svečiai „Trimitas“. Pabaigai – specialiai aranžuotų D. Dolskio šlagerių koncertas Miesto sode.

Visos ekskursijos nemokamos, užsiregistruoti galima telefonu +370 37 220385 (darbo dienomis 9–16 val.). Dalyvių skaičius ribotas.

Parodos „Lietuvių liaudies medicina“ atidarymas, 15:00
Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejus, Rotušės a. 28

LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje liepos 9 dieną 15 valandą atidaroma lauko paroda muziejaus kiemelyje „Lietuvių liaudies medicina“. Parodoje plačiau pasakojama apie dr. E. Šimkūnaitę, Lietuvoje augančius vaistinguosius augalus ir išskirtinę trejų davynerių istoriją.

Diskusija „Kokio meno reikia Kaunui?“, 16:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Miestas jau ketvirtus metus iš eilės kviečia meno kūrėjus savo kūriniais puošti viešąsias erdves. Skulptūromis, instaliacijomis, piešiniais – Kauno akcentais, kuriančiais autentišką, nepakartojamą miesto identitetą. Metas diskusijai, kokia kryptimi Kaunas žengs toliau ir kokio meno reikia miesto erdvėms. Metas pakalbėti apie būsimus Kauno akcentus. Moderuoja: Rytis Zemkauskas. Dalyviai: Prof. Jonas Audėjaitis; Doc. Rimantas Giedraitis; Dr. Odeta Žukauskienė; Žygimantas Amelynas; Saulius Rimas.

Neringos Daniulaitienės poezijos knygos „Mėlynių uogom dažyti“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Jie glūdėjo kažkur giliai ir kvepėjo žydinčiomis mėlynėmis. Vieną dieną, apsiavus spaudžiančiais sandaliukais ir atsisėdus į sūpynes po sena augalota liepa, jie pasirodė, nešini sauja negliaudytų riešutų. Nusimečiau sandaliukus, įsisiūbavau iki dangaus. Nors žinojau, kad gliaudyti dantimis riešutus nesveika, mečiau iki šiol visus susikurtus „negalima“ į šalį. Net ir tai, kad negalima valytis mėlyniuotų rankų į mėlyną „kliošinį“ sijoną, o juo labiau mėlynių uogomis dažyti lūpų ir žodžių“, –  sako N. Daniulaitienė. Į renginį galite registruotis el. paštu jaunimas@kaunas.mvb.lt.

Bibliotekos nuotr.

Koncertas ant vandens, 19:00
Irklavimo bazė, Lampėdžio ež.

Lampėdžio ežero pakrantėje iškilo nauja, moderniausia šalyje, irklavimo bazė. Tai didelis įvykis ne tik miestui, bet ir visai šaliai, todėl kviečiame jį tinkamai paminėti. Kviečiame į atidarymo šventę, kurios metu bus galima viską iš arčiau apžiūrėti ir pasimėgauti gyva, vienos populiariausių Lietuvos atlikėjų, Monikos Pundziūtės Moniqué muzika ant vandens. Kadangi koncertas vyks vandenyje, nepamirškite pasirūpinti vandens transportu.

Gyvai: Free Finga, 20:00
VDU Botanikos sodas Kaune, Ž. E. Žilibero g. 6

Aną vasarą skanduotų eilučių „Atsidaro durys, negaliu įeit“ autorius Free Finga į žydintį sodą atvyksta su grupe ir kviečia prisijaukinti naujas savo dainas bei šiuolaikinį urban skambesį.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia