Maršrutas liepos 6-8 dienoms

PENKTADIENIS, 07 06


Ekskursijų festivalis „L6“, 10:00-16:00
Įvairios vietos

Jau trečią kartą vykstančio nemokamų ekskursijų festivalis „L6“ paviljonas kauniečių ir miesto svečių lauks pačioje Laisvės alėjos pabaigoje – sankryžoje su Savanorių prospektu ir Vilniaus gatvėmis.  Festivalyje galėsite išbandyti koncentruotas (45 min. trukmės) – trumpąsias ekskursijas apie ypatingus architektūriniu ir istoriniu požiūriu pastatus, esančius modernistinio Kauno centrinėje dalyje. Pirmą kartą „iš vidaus“ bus lankoma garsaus Pirmos Respublikos architekto Antano Jokimo suprojektuota Jono Jablonskio gimnazija. Kiti festivalio gidai kvies į temines ekskursijas – pavyzdžiui, galėsite apsilankyti tose vietose, kur Pirmosios Respublikos laikų menininkai sukūrė istorinius Kauno peizažus ar sužinoti apie Kauno roko muzikos sceną jos klestėjimo laikais – prieš 30 metų.


Valstybės diena Istorinėje LR Prezidentūroje, 11:00-17:00
Vilniaus g. 33

Istorinės LR Prezidentūros muziejininkai Valstybės dieną, kviečia pasikalbėti apie Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) sėkmes ir nesėkmės, pasiekimus ir praradimus. Simbolinį 1 Eur kainuojantį muziejaus bilietą įsigiję lankytojai galės dalyvauti vienoje iš siūlomų tematinių ekskursijų (jei norėsite, su tuo pačiu bilietu galima dalyvauti ir visose keturiose ekskursijose): „Lietuva ir jos kodai valstybės simboliuose“, „Lietuvos teritorija: diplomatinės ir karinės sėkmės bei nesėkmės“, „Lietuvos inteligentija kultūros ir švietimo baruose“ ir „Lietuvos sporto ir aviacijos pasiekimai“.

Norintys savarankiškai patyrinėti muziejų už tą patį simbolinį mokestį kviečiami apžiūrėti nuolatinę ekspoziciją apie Pirmosios Lietuvos Respublikos prezidentus ir prezidento instituciją, parodas „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ ir „Ypatinga dovana Lietuvai“, o taip pat parodą „Pirmoji Lietuvos Respublika (1918–1940 m.): didieji pasiekimai“, veikiančią muziejaus sodelyje. Beje, Valstybės dieną veiks ir visi kiti Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padaliniai.

valstybesdienaprezidenturoje

Valstybės diena Kauno miesto muziejuje, 12:00-16:00
Įvairios vietos

Savo duris penktadienį nemokamai atvers visi Kauno muziejaus skyriai – Kauno rotušė, Kauno pilis, Tautinės muzikos skyrius, M. ir K. Petrauskų skyrius ir J. Gruodžio skyrius. Apie visas šiuo metu veikiančias parodas ir nuolatines ekspozicijas pasakoja neseniai atnaujintas muziejaus tinklapis. 

Kauno kariliono muzikos vasaros koncertų ciklo koncertas „Milžinkapių godos“, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Valstybės dienos proga karilionininkė Austėja Staniunaitytė atliks ypatingą programą, kurioje skambės lietuvių liaudies kūriniai, Juozo Naujalio, Česlovo Sasnausko, Galinos Savinienės ir Balio Dvariono kūryba. Koncerto klausytojai išgirs garsiausius lietuviškos patriotinės muzikos kūrinius, tarp kurių – „Lietuva brangi“, „Lietuviais mes esame gimę“, „Kur bėga Šešupė“ ir kiti.

Valstybės diena Perkūno name
Aleksoto g. 6

Švęsti Mindaugo karūnavimo dieną penktadienį siūlo ir Perkūno namas. Vidurdienį pirklienė atvers gotikinio pastato duris ir papasakos apie pirklių gyvenimą Kaune XV – XVI a., vėliau jūsų lauks išbandymas „Ar išgyventum viduramžiais?“. Nuo trečios popiet – istorinių šokių pamoka. Taip pat galėsite pasigrožėti Kauno panorama nuo Jėzuitų vienuolyno apžvalgos terasos. Vietų skaičius Perkūno name ribotas, todėl pirklienė kviečia registruotis.

perkuno

Ciklo „Minčių piliakalniai“ renginiai
Eigulių piliakalnis
Jiesios piliakalnis

Valstybės dienos proga galite aplankyti ir du Kaune esančius piliakalnius, ant kurių vyks ciklo „Minčių piliakalniai“ renginiai. Nuo 15 valandos ant Eigulių piliakalnio vyks pasikalbėjimai apie Valstybės dieną, Kauną, Eigulių piliakalnį; koncertuos folklore ansamblis „Jotija“. 20 val. prasidės renginys ant Jiesios piliakalnio, dar vadinamo Napoleono kalnu. Čia jus pasitiks Voltižierių kuopa ir Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė, koncertuos Kauno kultūros centro „Tautos namai“ folkloro ansamblis „Gadula“ ir sutartinių giedotojų grupė „Sasutalas“. 21 val. visi kartu giedosite Tautišką giesmę. Ciklo „Minčių piliakalniai“ organizatoriai siūlo, jei turite, su savimi pasiimti sulankstomą kėdutę, kad laiką leisti būtų patogiau.

„Operetė Kauno pilyje“: „Radvila Perkūnas“, 21:00
Kauno pilies loma

Viso pasaulio lietuviai Liepos 6 d. 21 val. Lietuvos laiku giedos Tautišką giesmę. Turbūt daugiausiai kauniečių susirinks Kauno pilies lomoje, kurioje himnu pradės antrąjį festivalio „Operetė Kauno pilyje“ vakarą. Jo metu bus rodoma lietuviška opera „Radvila Perkūnas“.

Vieno ryškiausių tarpukario lietuvių kompozitoriaus Jurgio Karnavičiaus operos premjera įvyko Valstybės teatre  prieš 80 metų – 1937 m. Libreto autorius – Balys Sruoga. Operos siužete pasakojami istoriniai pragaištingo Lietuvos valstybei laikotarpio – XVI a. ir XVII a. riba – įvykiai ir jų kontekste užgimstanti meilės istorija.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, visa savaitgalį
„Harmony park“, Prienų raj.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas – kas dvejus metus ištinkantis didelių idėjų ir geros muzikos festivalis, Šimtmečio proga žadantis būti ypatingai jautrus. Patirtimi ir mintimis čia dalinsis socialinėje erdvėje, žiniasklaidoje, politikoje, versle šmėžuojantys, ant scenos kops apdovanotieji ir dar tik pretenduojantys į laurus. Bus ir kino, sporto, kūrybinių ir technologijos dirbtuvių.

Oro balionų fiesta „Su laisvės vėju“, visa savaitgalį
Nemuno sala

Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos šventės organizatoriai sulaukė oreivių iš Lietuvos, Europos ir viso pasaulio. Renginio oro erdvėje virš Kauno karaliauja tik oro balionai, o senamiestyje ir kitose vietose vyksta kiti šventiniai akcentai. Balionai – šimtas renginio dalyvių ir ypatingas Šimtmečio balionas – kils ir leisis Nemuno saloje. Planuojama pagerinti net du Lietuvos rekordus!

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 07 07

Koncertas „Kultūrų sodas 2018“, 14:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Kauno tautinių mažumų bendrijos sveikina miestą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga ir dovanoja visiems atvirą šventę – keturių valandų trukmės įvairių tautų muzikos koncertą. Koncertuos, šoks ir dainuos meno kolektyvai iš Kauno: armėnų ansamblis „Hayrenik“, rusų ansambliai „Ruskaja piesnia“, „Nadiežda“ ir „Melodija“, taip pat lenkų, ukrainiečių, totorių solistai ir solistės. Jiems pritars svečiai iš Visagino – baltarusių ansamblis „Svitanak“, ansamblis „Sepa asorti“, taip pat svečiai iš Kėdainių – lenkų ansamblis „Issa“ ir iš Sudervės – lenkų ansamblis „Suderwianie“. Poeziją skaitys literatūrinės studijos „Poetograd“ nariai.

kulturusodas

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Virility. Keturių žaidimas“, 17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

„Virility“ (Vyriškai…)  – tai keturių vyrų kelionė į moters ir vyro santykių pasaulį –  sudėtingą ir painų, apsimestinį ir tikrą. Tekstų autorius Viktoras Gerulaitis ir muzikos autorius Lionius Treikauskas visą šią absoliučiai originalią kompoziciją paantraštėje užvadino „Keturių žaidimai“, kuriuose Viktoro Gerulaičio ir Andriaus Bialobžeskio balsai bei Lioniaus Treikausko violončelės ir šveicaro Bruno Bieri Alpių rago, hango ir gomurinio dainavimo garsai susipina į žodžio ir muzikos vingiuotą, kupiną kontrastų, bet vientisą skrydį. Kur?!.

Vakarėlis „O kodėl ne?!gnas“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Vytauto parke melodijomis ir ritmais naktį painios kolektyvo „Kaunas Zoo“ idėjinis vadas Ignas. Beveik iki ryto.

kaunaszoo

SEKMADIENIS, 07 08

Kauno kariliono muzikos vasaros koncertų ciklo koncertas „Ludus modalis“, 16:00

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Kariliono meistrės Austėjos Staniunaitytės atliekamoje programoje „Ludus modalis“ žiūrovų laukia netikėtas susitikimas su karilionu: koncerte figūruoja moderni, šiuolaikinė muzika, A. Staniunaitytės aranžuotėmis pritaikyta karilionui. Koncerte skambės belgų karilionieriaus Geert D’Hollander kūriniai.

„Pažaislio muzikos festivalis“: „Pokalbiai be žodžių“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Pianistas Petras Geniušas Glazge, Karališkojoje Škotijos konservatorijoje neseniai sutiko studijų Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje bendramokslį, indų pianistą Fali Pavri.  „Mus sieja tiek studijos Maskvoje, tiek ir grojimas su M. Rostropovičiumi, – išduoda P. Geniušas. Įdomu, kaip ši sena draugystė suskambės filharmonijoje!

bezodziu

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia