Maršrutas liepos 31 – rugpjūčio 2 dienoms

PENKTADIENIS, 07 31

Roberto Keturakio kūrybos vakaras, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Rašytojo, žurnalisto, redaktoriaus, vertėjo Roberto Keturakio jubiliejinį kūrybos vakaras skirtas naujo poezijos rinkinio „Nežinomasis“ sutiktuvėms. Kartu su autoriumi dalyvaus Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus, profesorius, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, Pasaulio lietuvių centro vadovas, leidėjas Valdas Kubilius. Ištraukas iš naujai išleisto antrojo papildyto romano „Kulka Dievo širdy“ leidimo skaitys aktorius Petras Venslovas, muzikuos akordeonistas Žygimantas Baltrūnas. Renginį ves ir eiles skaitys aktorius Egidijus Stancikas.

„Eiliuoti Šilainių Kiemai“: poezijos pristatymas, 18:00
Santarvės parkas

Penktadienį Šilainių mikrorajone skambės poezija. Projekto „Eiliuoti Šilainių kiemai“ organizatoriai kviečia į uždarymo renginį – prie Santarvės parke augančio gluosnio pasiklausyti gyvai skaitomų šilainiškių sukurtų tekstų. Renginyje skambės Šilainių mikrorajono gyventojų, kurie visą liepos mėnesį buvo kviečiami dalintis savo tekstais, poezija. Eiles skaitys aktoriai Edita Niciūtė ir Arnis Aleinikovas.

Renginyje skambės Julijos Augustauskienės, Dalios Sakalauskienės, Aldonos Mankutės – Kursevičienės, Dalios Buragienės, Zenės Sadauskaitės, Vilijos Grigaliūnaitės, Herminijos Vokietaitienės, Vidos Gustaitytės – Bubnienės, Agniaus Rušio, Gintaro Povilavičiaus, Raimundo Eimonto tekstai.

Koncertas: Patris Židelevičius ir Arūnas Periokas, 19:00
„Ridikas“, M. K. Čiurlionio g. 16

Penktadienio vakarą Patris Židelevičius ir Arūnas Periokas solo pasirodymais, elektroakustiniais garsynais kvies susitikti ir jaukiai pasibūti „Ridiko“ kiemelyje.

Patris gros violončele, ją kilpindamas, efektuodamas ir taip vydamas garso gijas į nuoseklias kompozicijas, kurioms bus būdingos tiek subtilios, lyriškos nuotaikos, tiek ir išradingai formuojami abstraktūs garsų sluoksniai. Tai bus instrumentinės improvizacijos, ambient, drone ir kitų šiuolaikinės muzikos stilių patirtis. Arūnas, atliepdamas ką kalba aplinka, kurs improvizuotas garsines temas, savitomis melodijomis ir ritmais, pasitelkiant elektrinius instrumentus, kilpinimo techniką ir balsą.

Interviu su Patriu ir Arūnu balandį publikavo „Kaunas pilnas kultūros“, skaitmeninę jo versiją rasite čia.

S MOM renginių serija: „PusiauSvyra“, 19:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

S MOM – performanso platforma diskusijoms ir įvairiems (ne)motinystės būdams pristatyti, kuruojama menininkės Vaidos Tamoševičiūtės.

„Su Guadalupe Aldrete, anksčiau žinoma Lalos Nomados vardu, jau pažįstama „CREATurE Live Art“ žiūrovams, susitinkame Lietuvoje liepą. 10-čiai dienų, kartu su vaikais, užsidarome kaime, BiteVilnius rezidencijoje, įkurtoje menininkės ir mamos Marijos Griniuk. Abi kuriame iš asmeninių patirčių, bet reprezentuojame universalias problemas, tyrinėjame žmogaus/individo ir sociumo santykį. Ieškosime bendrų taškų, kursime, eksperimentuosime, dalinsimės patirtimis, kaip rasti pusiausvyrą tarp motinystės ir meno, o grįžusios, pristatysime rezultatą „Meno parko“ galerijoje“, – sako  Vaida Tamoševičiūtė.

Guadalupe Aldrete. Autoportretas.

Pažaislio muzikos festivalis: „Pranašystės dabarties Lietuvai“, 19:00
Kauno valstybinė filharmonija (kiemelis), L. Sapiegos g. 5

Didžiulį publikos pripažinimą pelnę kompozitoriaus Vidmanto Bartulio koncertiniai projektai „Taip, Donelaiti!“ ir „Taip niekas tavęs nemylės“ pagaliau sulaukė tęsinio. Deja, kompozitoriui iškeliavus anapilin, šis tęsinys – paskutinė tokių koncertinių projektų serijos grandis. Kauno valstybinės filharmonijos kiemelyje nuskambės XXV Pažaislio muzikos festivalio metu pristatoma premjera – V. Bartulio „Pranašystės dabarties Lietuvai“. Šiame koncerte, skambant Kauno valstybinio choro atliekamai V. Bartulio ir kitų Lietuvos kompozitorių muzikai, liesis išraiškingojo aktoriaus Dainiaus Svobono interpretuojami tekstai, šmaikščiai apžvelgiantys lietuvio būdą ir jo transformacijas, įvykusias per tris paskutinius dešimtmečius. Chorui diriguos kolektyvo įkūrėjas, profesorius Petras Bingelis.

ŠEŠTADIENIS, 08 01

Tarptautinis senturgis „Laiko ratu“, visą savaitgalį
Elektrėnų g. 1F

Liepos 31 – rugpjūčio 1-2 dienomis prekybos miestelyje „Urmas“ įvyks didžiausias Baltijos šalyse senturgis. Čia Jūsų lauks daugybė sendaikčių kolekcionierių bei mėgėjų. Unikalios sendaikčių istorijos, prekeiviai ir pirkėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių.

„Etnosodas“: dirbtuvės šeimoms, 10:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Etnosodas“ – tai atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Norintiems lankyti užsiėmimus nereikia turėti specialių gebėjimų, dainavimo įgūdžiai taip pat nebūtini.  Dirbtuvės vyksa kiekvieną šeštadienį, į jas kviečiamos šeimos su paties įvairiausio amžiaus vaikais – čia jų laukia pedagogas, folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir šaunus tėtis Saulius Lipinskas su savo šeima.

„Įtūžęs“ (Unhinged), 11:30 / 13:50 / 16:10 / 18:30 / 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Trileris pasakoja apie įpykusią vairuotoją, papypsėjusią vyriškiui, kai to verčiau daryti nereikėjo. Naujajame filme Russel Crowe vaidina vyriškį, paverčiantį šios moters (akt. Caren Pistorius) gyvenimą pragaru. Filmo režisierius – Derrick Borte.

Kadras iš filmo / „Solstice Studios“

Parodos „Egzoplaneta“ atidarymas, 15:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Galerija „Meno parkas“ kviečia į parodos „Egzoplaneta“ atidarymą Kauno paveikslų galerijoje – čia bus pristatomi trijų savo orbitomis skriejančių autorių Lino Liandzbergio, Arturo Valiaugos ir Patricijos Gilytės solo projektai.

Paroda pavadinta su autorės leidimu išplečiant Patricijos Gilytės „Egzoplanetos“ idėją – ji talpina trijų autorių žvilgsnius skirtingomis kryptimis – Arturo Valiaugos – retrospektyvus – peržvelgiantis archyvus – „šiandien“ pamatantis save, mus visus buvusius „tada“, Patricijos Gilytės – galbūt net metafiziškas – ieškantis tveriančių ir palaikančių pasaulio konstrukcijų ir dėsnių, Lino Liandzbergio – mėginantis užčiuopti ir suturėti pro pirštus slystančią dabartį, išgirsti akimirkos tiesą nesiliaujančiame sąmonės ir pasaulio triukšme. Menininkų dėmesio suturėti praskriejančių pasaulių fragmentai sugula žiūrovui perskaitomomis ir atpažįstamomis istorijomis.

Patricija Gilytė. „Ekvinokcija K-7392“

SEKMADIENIS, 08 02

„Poezijos pavasaris 2020“: Poezijos žydėjimo šventė, 15:00
Kačerginės V. Mykolaičio-Putino skulptūrinių suolelių parkas

Šventėje dalyvaus 2020 metų Salomėjos  Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė Aldona Ruseckaitė, literatūrologė, poetė Kristina Poderytė, dainuojamosios poezijos atlikėjos Vilija Radvilė ir Oksana Sadauskienė, bardų festivalio ,,Akacijų alėja“  jaunieji kūrėjai: Ignas Lapienis, Gabrielė Žemaitytė, Gerda Kalvaitytė. Autorinės tekstilės parodą „Donelaitis“ pristato tautodailininkė, meno kūrėja Jūratė Buožienė. Viso vakaro metu vyks kūrybos akcija „Sukurk ketureilį“. Veiks poezijos knygų ir tautodailės darbų mugė.

„Poezijos pavasaris 2020“: Sakralinės poezijos valanda, 18:00
Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia, Papilio g. 7

Kauno Šv. Jurgio Kankinio (pranciškonų) bažnyčios konvente kvies Sakralinės poezijos valanda. Savo kūryba dalinsis poetės Aldona Elena Puišytė, Aldona Ruseckaitė, Lina Navickaitė, Eglė Perednytė, Dovilė Zelčiūtė, prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas, kunigai Robertas Grigas, Nerijus Pipiras, poetai Evaldas Ignatavičius, Vladas Vaitkevičius, Tomas Vyšniauskas. Renginio moderatorė – poetė Dovilė Zelčiūtė.

17 val. vyks šv. Mišios prisimenant Amžinybėn išėjusius Kauno rašytojus.

Pažaislio muzikos festivalis: „Ant flamenko sparnų“, 18:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Ispaniškos muzikos temperamentas žavi įvairių tautų kompozitorius, jos ritmai vilioja ir kitų sričių menininkus   dailininkus, atlikėjus, šokėjus. Ne veltui ir prancūzų kompozitorius G. Bizet, įkvėptas ispaniškos muzikos spalvingumo, sukūrė savo žymiausiąją operą „Karmen“, kurios arijos taip pat skambės ir šioje šventinėje programoje. Trijų menininkių – dainininkės Dovilės Kazonaitės, pianistės Rūtos Mikelaitytės-Kašubienės ir flamenko šokėjos Natalijos Kovaliovos parengta programa – tai temperamentingi ispaniško gyvenimo paveikslai, magiškai užburiančios įvairių kompozitorių kūrinių melodijos, ir, žinoma, svaiginantys ritmai, perteikiami šokėjos kūno plastika.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia