Maršrutas liepos 3-6 dienoms

PIRMADIENIS, 07 03

Diskusija apie teatrą: Staniškytė, Klivis, Steiblytė, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kamanė.lt kviečia į antrąjį diskusijų ciklo pokalbį pas #menininkus. Šįkart bus kalbama apie teatrą: diskusijos svečiai aptars ką tik pasibaigusį teatro sezoną.

Šiuolaikinio cirko festivalis „Cirkuliacija“, iki 07 09
Įvairios vietos

Trečius metus vykdomas tarptautinis šiuolaikinio cirko edukacinis festivalis šiemet pakvietė vieninteles dvi lietuvių profesionales menininkes pristatyti savo užsienyje pastatytus spektaklius pristtyti ir mums. Tai Marija Baranauskaitė ir jos trupė „Wet Kiss Company“ su spektakliu „Coffeeklatch“ (liet. „Kavos pliauškalai“, liepos 8 d. Kauno kultūros centro „Tautos namai“ didžiojoje salėje) ir Monika Neverauskaitė su visu Prancūzijos cirko mokyklos Le Lido kurso spektakliu „Aš myliu tave, bet…“ (liepos 8 ir 9 d. Sukilėlių pr. ir Šiaurės pr. sankryžoje).

Taip pat, kultūrinių mainų dėka, į festivalį atvyksta duetas „Zirkus FahrAway“ iš Šveicarijos su spektakliu „Kur yra Tobis?“ (liepos 9 d. Sukilėlių pr. ir Šiaurės pr. sankryžoje).

Liepos 3–9 d. vyks edukacinė programa, kurios metu dirbtuvių dalyviai turės galimybę susipažinti ne tik su Lietuvoje mažai dėstomomis šiuolaikinio cirko disciplinomis, bet ir pamėgins socialinį cirką – vieną dieną praleis kartu dirbdami su Panemunės senelių namais.

cirkuliacija

Parodos „Kareivio dienos“ atidarymas, 15:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Paroda skiriama šauktinių tarnybai. Šauktiniai – privalomosios karo tarnybos kariai – visada buvo ir yra pagrindinė Lietuvos kariuomenės jėga ir mobilizacinis rezervas. Būti kariu reiškia ne tik atlikti pareigą, tai kur kas daugiau. Kareivio kasdienybė pilna iššūkių, neįprastų užduočių ir veiksmo. Nuolat pagalbos ranką ištiesti pasirengę tarnybos draugai tampa tokia stipri komanda, kad jai nebelieka neįveikiamų užduočių.

Tarptautinės vaikų žaidynės ICG ‘2017, iki 07 09
Įvairios vietos

Kaunas – pirmasis miestas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, kuriame vyks didžiausias vaikų sporto renginys pasaulyje. Žaidynėse, kurių ambasadore nedvejodama tapo šiame renginyje savo karjerą pradėjusi Rūta Meilutytė, Kaune dalyvaus visų apgyvendintų pasaulio kontinentų atstovai iš daugiau nei 90 miestų. Iš viso beveik 2000 sportininkų! Vaikai rungsis krepšinio, mažojo futbolo, paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos, dziudo, plaukimo, stalo teniso ir buriavimo varžybose.

18588899_452768901782244_1977554009568492720_o (1)

 

Grupės „Abudu“ albumo pristatymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Savo pirmąjį albumą „Akys žvyro pilnos“ pradėjom įrašinėti dar prieš devynis mėnesius. Per visą šį laiką galvojom, kokią žinutę norime nešti savo muzika, koks skambesys mums artimiausias. Atsakymai nušvito tik miražu, o klausimai, dvejonių šešėliai ir naivumas užsifiksavo garsuose, kurie mums rodėsi tikresni už tiesą“, – kalba grupė, kartu pagroti pasikvietusi kitus jaunus saulės vaikus „Flash Voyage“.

Renginys „Nesuvaldytos propagandos pasekmės“, 19:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Asmenine Ukrainos įvykių patirtimi dalinsis Gediminas Armonavičius, VšĮ „LDK palikuonys“ įkūrėjas. Svečiai iš Ukrainos pasakos apie propagandą ir konfliktus jų šalyje bei pristatys dokumentinį filmą. Vienas iš svečių yra dalyvavęs tiesioginiuose kovos veiksmuose rytų Ukrainoje ir pasidalins savo patirtimi. Po pranešimų galėsite padiskutuoti ir užduoti kilusius klausimus. Registruotis į renginį reikia iš anksto, paspaudus šią nuorodą. 

Grupės „Gonsofus“ koncertas, 21:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Tarptautinį duetą sudaro vengras būgnininkas Gabor Tokar bei grupėje dainuojantis, saksofonu, trimitu, sintezatoriais bei bosine ir akustine gitaromis grojantis rusų kilmės Saša Mamaev. Pastarasis multiinstrumentalistas yra gyvenęs net 4 skirtinguose žemymuose, tad teigia turintis labai platų spektrą muzikinių įtakų iš viso pasaulio, o grupės kuriamą muziką vadina „transkontinentiniu grūvu“, kuriame galima rasti reggae, dub, hip-hop žanro atspalvių. Žodis „gonsofus“ vieno Kenijos kaimelio dialektu reikškia ugninės energijos sukūrimą.

Vakarėlis „Vasarvidžio sapnas“, 23:00
Baras „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Improvizuotuose vidurvasario šokiuose atostogaujančiame klube pasirodys didžėjai Interiors, Roads, Less Feeling.

vasarvidzio

KETVIRTADIENIS, 07 06

Ekskursijų festivalis L6, 10:00 – 16:00
Įvairios vietos

Ekskursijų festivalis – tai tradicija tampanti „Ekskurso“ ir „Gražinkime Kauną“ kolektyvų iniciatyva, prie kurios šiemet jungiasi ir Vytauto Didžiojo karo muziejus. L6 kviečia visuomeniškai minėti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną bei pažinti patį Kauną plačiau ir giliau. Visos ekskursijos nemokamos, į jas nereikia iš anksto registruotis. Tiesiog liepos 6–ąją ateikite prie Soboro į festivalio paviljoną.

„Ekskursas“ pasiūlys išbandytas ir subalansuotas, trumpąsias ekskursijas Kauno miesto savivaldybėje, Chonelio Elkeso ligoninėje, buvusiuose Prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (dabar KAVB Senųjų ir retų spaudinių skyrius), senojoje Karo ligoninėje ir kt. „Gražinkime Kauną“ – paruošė temines ekskursijas „Kaunas – dizaino miestas“. Jose bus lankomos vietos, kur gyveno ir kūrė įvairūs Pirmosios respublikos „dizaineriai“ – interjerų, baldų, tekstilės, knygų iliustracijų, plastikos autoriai. Pirmasis maršrutas nusidrieks aplink Kauko laiptus, o antrasis – Radijo rajone. Šiemet ir miesto svečiai galės nemokamai susipažinti su Kauno tarpukario architektūra ar Kaune gyvenusiais art deco dizaino kūrėjais. Dalis teminių ekskursijų vyks anglų ir lenkų kalbomis!

Ekskursijų sąrašą rasite čia.

L6_skrajute

Mindaugo karūnavimo diena Kauno senamiestyje „Senamiestis nepavaldus laikui“, 11:00 – 21:00
Įvairios vietos
Liepos 6-ąją senamiestis virs laiko mašina, perkelsiančia į įvairius mūsų tautos istorijos etapus. Jau nuo 11 valandos Istorinės Prezidentūros sodelyje virs pasakojimai ir edukacinis žaidimas „Veidai ir vardai: ar pažįsti mūsų valstybės kūrėjus“, o 16 val. startuos iškilminga eisena nuo požeminės perėjos iki Kauno rotušės aikštės, kurią ves Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“. Prie rotušės lauks Karaliaus Mindaugo sveikinimo kalba ir salvė. Vėliau vakare – šokiai, muzika ir diskusijos, o šventinę diena vainikuos Tautiškos giesmės giedojimas prie Kauno pilies.

Renginys „Lietuvos vaikai Raudondvario dvare“, 13:00
Raudondvario dvaras, Pilies takas 1, Raudondvaris

Visa diena dvare dedikuojama vaikams. Jų laukia portas, animacinių filmų personažai, edukacinės programos, maisto turgus, interaktyvi diskusija su Liudu Mažyliu ir šventinis koncertas, kurio kulminacija taps Tautiška giesmė. Ją giedos Gruzijos nacionalinis dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“.

Folkloro grupės „Mystkowianie“ koncertas, 15:00
Lietuvos liaudies buities muziejus, L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės

Tarptautinis folkloro festivalis „Baltica 2017“ atvyksta į Lietuvos liaudies buities muziejų.

„Mystkowianie“ – tarsi didelė 32 asmenų šeima iš Mystkovo kaimo, visada pasirodanti drauge. Jie vieninteliai atstovauja Lachy Sądeckie – vienos įdomiausių ir savičiausių etninių mažumų Beskidų regione – papročiams ir šokių tradicijai.

mystkowianie

Projekto „Kauno piliakalniai mena…“ renginys Valstybės dienai, 19:00
Jiesios piliakalnis (Napoleono kalnas)

Grožėdamiesi nuo piliakalnio atsiveriančia panorama klausysime istorijų apie pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę – Valstybės dieną, Jiesios piliakalnį, o 21 val. giedosime „Tautišką giesmę“. Renginyje dalyvaus Voltižierių kuopa, Aleksoto bendruomenės centro liaudiškos muzikos ansamblis „Svirbė“, Lietuvos Šaulių sąjungos vyrų vokalinis ansamblis „Trimitas“ ir LSP Kauno bendrijos „Bočiai“ liaudiškos muzikos ansamblis „Kaštonas“.

Tautišką giesmę giedosime ir ant Veršvų piliakalnio bei dar 98 piliakalnių visoje Lietuvoje. Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Grupės „Freaks On Floor“ koncertas, 19:00
„Adform Kiemelis“, Rotušės a. 20

Tai bus vienintelis šią vasarą grupės koncertas Kaune po atviru dangumi. Beje, šiemet „fryksams“ sukanka 10 metų, tad koncerte tikrai bus ir senųjų grupės hitų.

Teatralizuotas koncertas „Tegyvuoja operetė“, 20:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

16–ojo tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“ pagrindinio koncerto programoje – arijos, duetai, šokiai ir scenos iš įvairių kompozitorių operečių.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia