Maršrutas liepos 3–6 dienoms

PENKTADIENIS, 07 03

Vytauto Dubausko paroda „Dozė“, 11:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Vytautas Dubauskas (g. 1958 m) eksponuoja dar niekur nerodytus paskutinių ketverių metų darbus – tapybą ant drobės ir popieriaus. „Labai myliu Kauną. Todėl nutariau, kad šią parodą skirsiu savo draugams, kursiokams, dėstytojams, A. Samuoliui, Kampui, Alfai, buvusiam Stepo Žuko technikumui. Kartu noriu susitikti su Kauno jaunosios tapytojų kartos atstovais…“ – prisipažįsta autorius. Ši paroda provokuoja diskutuoti apie tapybos aktualumą ir šiuolaikiškumą, apskritai apie skirtingų kartų tapytojų kūrybos patirtį ir prioritetus.

Galerijos nuotr.

82-as Lietuvos zoologijos sodo gimtadienis, 11:00 (visą savaitgalį)
Radvilėnų pl. 21

Tado Ivanausko įkurto zoologijos sodo gimtadienyje visą savaitgalį  lauks gyvūnų pristatymai ir jų parodomieji šėrimai, Lietuvos zoologijos sodo balandinės atidarymas ir dekoratyvinių bei Lietuvos laukinių balandžių paroda, mažojo stumbriuko Kauko vardynos ir dar daug kitų pramogų.

„Pakrantė LIVE“: „G&G Sindikatas“, 21:00
Nemuno sala

„G&G Sindikatas” jau nuo 1995 – ųjų aukštai iškėlę galvas vis lipa ir lipa į Lietuvos ir užsienio scenas. Per tiek metų daug kas keitėsi, tačiau svarbiausia – išliko hiphopo dvasia ir energija. Dabartinė Sindikato sudėtis – keturi broliai karžygiai – Svaras, Kastetas, Donciavas ir DJ Mamania. Išleidę 8 albumus, kiekvienam koncerte vyrai maištauja, traukia per dantį, bando atverti akis mūsų plačiai visuomenei bei tiesiog eina prieš sistemą. Jų kūryba jau tapo tam tikru judėjimu – išvien už gražesnį rytojų. Be tabu, be melo kaukių ir be drebančių kinkų – jie savo tekstais taikliai smogia ten, kur skauda. Panašu, kad nežada sustot ir šįkart kviečia visus prie „Žalgirio“ arenos.

ŠEŠTADIENIS, 07 04

Andriaus Repšio paroda „4 m² laisvės“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Lietuvos spaudos fotografijos apdovanojimuose šiemet įvertintame projekte autorius atveria mažus, izoliuotus po Lietuvą išsibarsčiusius pasaulius – kalėjimus – jų kartografiją, kalinių aplinką ir kasdienybę. Visgi šių pasaulių gyventojai iš dalies yra sukurti paties fotografo – siekiant anonimiškumo pakeista tai, kas leidžia juos atpažinti – veidai, tatuiruotės ir kiti bruožai. Fotografas teigia, kad tai – socialinis projektas, skatinantis visuomenės narius, ypač jaunimą, atkreipti dėmesį, kad nusikaltimai galų gale sulaukia atpildo.

Andrius Repšys. Iš serijos „4 m² laisvės“

Vytauto Petkevičiaus skaitymai, 12:00
Vaikų literatūros muziejus, K. Donelaičio g. 13

Kiekvieno mėnesio  pirmąjį šeštadienį Vaikų literatūros muziejus kviečia skaityti vienas kitam – balsu. Šįkart prisiminsite V. Petkevičiaus (1930–2008) kūrinius vaikams, skaitysite apysakos „Didysis medžiotojas Mikas Pupkus“ ištraukas. Nepraleiskite išskirtinės progos sužadinti skaitymo poreikį, vystyti intelektą, kalbos įgūdžius, lavinti atmintį ir vaizduotę, mažinti agresyvumą, skatinti bendravimą. Tai gali tapti šeimos tradicija!

Renginys „Pasipuošk kostiumu: nuo istorinio iki tautinio“, 12:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriaus kiemelis, L. Zamenhofo g. 12

Savo spintoje turite istorinį arba tautinį kostiumą, tačiau nerandate progos juo pasipuošti? O gal norite tokį susikomplektuoti, bet nežinote nuo ko pradėti? Tuomet esate kviečiami atvykti į renginį, skirtą tautinio kostiumo dienai (liepos 6 d.) paminėti. Aprangos kodas: istorinis arba tautinis kostiumas. Kostiumo laikotarpis – nuo seniausių laikų iki XX a. pr. Neturintys kostiumo gali pasipuošti tautine atributika arba gera nuotaika. Detalią renginio, kurį inicijavo  istorinio šokio klubas „Saltus Gladiī“ (plačiau apie klubą), rasite čia.

Gyvai: „Girių dvasios“, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Giriu Dvasios“ – unikalus elektroninės muzikos projektas, dar 2009 metais pradėtas talentingo atlikėjo Evaldo Azbukausko, buvo įkvėptas Lietuvos gamtos, miškų ir senovės baltų kultūros, persipinančios su modernia dub techno stiliaus muzika. Asketiški kūrinių bei albumų pavadinimai nurodo plačias erdves interpretacijai, kurių taškas yra gimtojo krašto gamta, vietovės ir su tuo susijusios patirtys.

Lauko kinas: „Martinas Edenas“, 22:15
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

„Vienas originaliausių naujosios kartos Italijos režisierių Pietro Marcello dekonstruoja garsųjį Jacko Londono romaną, jo veiksmą perkeldamas į Europą ir laiką suabstraktindamas iki XX amžiaus, kai gimė didžiosios politinės idėjos. Filme ryškėja šiandien kaip niekad aktualūs politiniai klausimai apie kultūros ir išsilavinimo reikšmę visuomenės gerovei. Ar tai pakankamai galingos emancipacijos priemonės?“, – pasakoja festivalio „Kino pavasaris“, kuriame filmas šiemet buvo rodomas, programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta sekant orų prognozes. Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

Kadras iš filmo

SEKMADIENIS, 07 05

Kariliono muzikos koncertas, 12:15
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį sugrįžo kariliono muzikos koncertai! Koncertai vyksta tradiciškai sekmadieniais ir šventinėmis dienomis. Valstybės dienos proga karilionu skambins Julius Vilnonis.

Sutartinių koncertas „Tūto tūto, valijo“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Koncertas skirtas Valstybės dienai. Dalyvaus sutartinių giedotojų grupė „Trys keturiose“ (vad. prof. dr. D. Vyčinienė).

Kęstučio Versecko nuotr.

„Operetė Kauno pilyje“: „Traviata“, 20:00
Kauno pilies amfiteatras

Aštuonioliktajai Giuseppe Verdi operai buvo lemta suvaidinti ypatingą vaidmenį Lietuvos operos meno istorijoje – 1920 m. gruodžio 31 d. būtent „Traviatos“ premjera savo kelią pradėjo profesionalusis lietuvių operos teatras. Violetos vaidmenį atliko Adelė Galaunienė, Alfredo – Kipras Petrauskas. Taigi Kauno valstybinio muzikinio teatro spektaklis po atviru dangumi ir skiriamas Lietuvos operos 100-mečiui

Organizatorių nuotr.

PIRMADIENIS, 07 06

Festivalis „Puota. Atgimimas“ (pirmoji diena)
Kauno miesto erdvės ir traukiniai

Garso instaliacijų projektas, kurio tikslas– išnešti kūrybą iš tradicinių meno erdvių sienų, truks visą liepą. Be garso instaliacijų, kurios skambės Kauno miesto viešosiose erdvėse ir kavinėse, taip pat vyks miestiečių autorinės kūrybos paroda bei geriausio kūrėjo rinkimai.

Pavasarį paskelbus atvirą kvietimą sulaukta beveik 100 poezijos darbų tema „Atgimimas“. 16 komisijos komandos atrinktų eilėraščių bus eksponuojami Kauno menininkų namuose, kavinėse „Kultūra“ ir „Chaika“, bare „Godo“. Taip pat informacines lenteles geležinkelio keleiviai ras daugiau nei dešimtyje traukinių maršrutų Vilnius-Kaunas-Vilnius. Garso instaliacijas – 16 autorinių kūrinių, įrašytus pačių kūrėjų, galėsite išgirsti kavinių tinkle „Caffeine“ bei Kauno menininkų namuose.

Parodos  „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“ atidarymas, 14:00
Istorinė LR Prezidentūra, Vilniaus g. 33

Liepos 6 d. Istorinė Prezidentūra švenčia savo 15-ąjį gimtadienį ir lankytojams pristato išskirtinę parodą „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“, kurioje eksponuojamos vien tik dovanotos vertybės. Per 15 Istorinės Prezidentūros veikimo metų 110 žmonių ir organizacijų patikėjo muziejui daugiau kaip 2000 vertingų istorinių artefaktų bei šeimos relikvijų. „Mūsų donatorių, kuriuos vadiname „mažaisiais mecenatais“, ir dovanojamų eksponatų skaičius nuolat auga – kartu auga ir institucijos galimybės atkurti ir lankytojams perteikti dar tikresnį reprezentuojamo istorinio laikotarpio paveikslą“, – rašoma parodos, veiksiančios ištisus metus, anotacijoje.

Renginys-piknikas „Minčių piliakalniai“, 15:00
Eigulių piliakalnis, Dusetų g. 9

Programoje, skirtoje Valstybės dienai – susitikimai su įdomiais žmonėmis, pasikalbėjimai apie šią šventę, Kauną ir patį Eigulių piliakalnį. Renginys vyks lauke, po atviru dangumi, tad savo patogumui nepamirškite skėčio, pledo ar kėdutės.

„Operetė Kauno pilyje“: Koncertas „Operos fererija“, 20:00
Kauno pilies amfiteatras

Ir šis pirmosios tradicinio festivalio dalies koncertas skirtas Lietuvos operos 100-mečiui. Koncerto programoje – operų arijos ir duetai, kuriuos atliks žymiausių pasaulio teatrų scenose dainuojantys lietuvių solistai.

Laimučio Brundzos nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia