Maršrutas liepos 27 – 30 dienoms

PIRMADIENIS, 07 27

„Poezijos pavasaris 2020“: Borutaičių draugijos poezijos šventė „Nuo čia pradėjau aš…“, 13:00
Kazio Borutos sodyba, Ražiškių k., Garliavos apyl. sen., Kauno r.

Šventė skirta kraštiečių rašytojų Roberto Keturakio 85-mečiui ir Kazio Borutos 115-mečiui bei Mokyklų bendruomenių metams paminėti.

Dalyvauja poetai Birutė Grašytė, Lina Buividavičiūtė, Ramunė Brundzaitė, Davide Castiglione, Antanas Šimkus, Aldona Ruseckaitė, Zita Gaižauskaitė, Zenė Sadauskaitė, Regina Jasukaitienė, respublikinio Borutaičių 1–12 klasių mokinių poezijos konkurso laureatai, rašytojo Kazio Borutos giminės ir kraštiečiai.

Kūrybinės dirbtuvės skirtos Kauno žaidimo kūrimui, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Tai „Žaidžiam Kauną?!“ renginys, organizuojamas „Kaunas 2022“ jaunimo programos „Kauno iššūkis“ komandos Jo metu bus generuojamos idėjos stalo žaidimui apie Kauną.

Filmas „Kelionė į Graikiją“ (Trip to Greece), 18:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 59

Kai Odisėjas paliko Troją, jam prireikė dešimties metų, kad sugrįžtų į gimtąjį Itaką. Puikiai visų žinomi ir mylimi britų aktoriai Steve Coogan ir Rob Brydon turi tik šešias dienas įveikti savo asmeninę odisėją.

Šioje kelionėje į Graikiją laukia smagūs ir nuoširdžiai juokingi dviejų vyrų ginčai dėl tragedijos ir komedijos, astronomijos ir biologijos, mitų, istorijos, demokratijos ir net gyvenimo prasmės. Bičiuliai aplankys garsiausius turistinius objektus, įskaitant Apolono šventyklą Delfuose, senovės Atėnus, Epidauro amfiteatrą, unikalią Hydros salą, Diros urvus, Nestoro rūmus, taip pat lankysis prabangiausiuose restoranuose ir viešbučiuose.

Filmo „Kelionė į Graikiją“ istorija prasidėjo prieš dešimtmetį, kuomet Didžiosios Britanijos televizijoje buvo pradėtas rodyti serialas „Kelionė“, kuriame S. Coogan ir R. Brydon vaidino savo pačių „pakoreguotas“ versijas. Naująjį filmą režisavo Michael Winterbottom.

ANTRADIENIS, 07 28

„Etnosodas“: „Giedokime sutartines“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Lietuvių sutartinės – tai užburianti magija, kurios neužtenka vien klausytis iš šono. Norint patirti ypatingą giesmių darnos ir sutarimo pojūtį, reikia išdrįsti pačiam įsitraukti į giedotojų ratą. Svarbiausia, kad sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik trupučio susikaupimo. Mokymai antradieniais vyksta su grupės „Kadujo“ narėmis Ramune Balčiūniene ir Laura Lukenskiene.

„Poezijos pavasaris 2020“: Ekskursija Petrašiūnų kapinėse, 18:00
M. Gimbutienės g.

Festivalis kviečia į ekskursiją „Žodžio meistrų poilsio vietos Petrašiūnų kapinėse“ su gide, poete, skaitove Neringa Daniulaitiene ir aktore Kristina Kazakevičiūte. Nuo K. Būgos iki J. Jablonskio, nuo S. Kymantaitės-Čiurlionienės, K. Binkio, iki į Lietuvą grįžusių išeivijos poetų ir rašytojų, nuo S. Nėries iki R. Mikutavičiaus. Pasakojant kūrėjų gyvenimo ir kūrybos vingius, skaitant jų kūrybinio palikimo ištraukas. Ekskursijos trukmė – 1,5 val. Dalyvavimas nemokamas.

„Nemigos salonas“: Skaitymai apie reivą ir laisvalaikį, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Absoliutaus laisvalaikio darbuotojų klubas (ALDK) kviečia į skaitymo sesiją apie laisvalaikio industriją ir reivo politiką, kurią moderuos Agnė Bagdžiūnaitė, Noah Brehmer, Vaida Stepanovaitė. Ši skaitymų sesija koncentruosis į britų autoriaus Marko Fisherio tekstą „Baroque Sunbursts”, kuris pažeria įdomių minčių apie reivą kaip apie šventišką užkratą, skatinantį plisti naujas kolektyvinio sambūvio formas į nepakenčiamai susvetimėjusią, komercijos išvalytą miesto erdvę. Autorius kalba apie kapitalistinėje kultūros industrijoje vykstančią istorinę kovą prieš reiverius ir „privalomo indvidualizmo“ ataką. Šiame kontekste aptarsime Lietuvos ir plačiojo posovietinio regiono reivų bei laisvalaikio industrijos istoriją. Be to, atsižvelgiant į dabartinį šokių ir reivų kultūros populiarumą neoliberaliuose kūrybiniuose miestuose, tikimės, kad skaitinys padės iškelti aktualius klausimus apie šių socialinių formų pasipriešinimo potencialą dabartyje. Renginys vyks anglų kalba.

ALDK 2020 m. įkūrė nomadiška projektų erdvė „Kabinetas“ ir politinė erdvė „Luna6“ (Vilnius) kolektyviniam laisvalaikio ir malonumo tyrinėjimui politiniais ir ekonominiais aspektais. Ryškindamas politines laisvalaikio galimybes klubas tikisi jungtis su grupėmis ir pavieniais asmenimis, įsitraukusiais į siekį atverti naujas galimybes socialiniam išsilaisvinimui ir kolektyviniams nakties džiaugsmams.

TREČIADIENIS, 07 29

Knygos „Marijona stebuklų šalyje“ pristatymas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Berlyne gyvenanti lietuvių kilmės pianistė, Hamburgo aukštosios muzikos ir teatro mokyklos dėstytoja, Lietuvos kompozitorių sąjungos garbės narė prof. Raminta Lampsatytė kartu su iliustratore iš Izraelio Shlomit Yeshayahu išleido knygą „Marijona stebuklų šalyje“ apie legendinę tarpukario scenos žvaigždę, operos solistę, Liudo Truikio mūzą Marijoną Rakauskaitę.

Knyga parašyta lietuvių ir anglų kalbomis, iliustruota daugiau nei 30-čia autorinių S. Yeshayahu piešinių. Tai pirmoji knyga iš serijos, kurioje bus pristatomos įkvepiančios moterų biografijos, skirtos vaikams ir paaugliams.

Ekskursija „Gilių kava: Justiną Vienožinskį prisimenant“, 17:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55 (susitikimo vieta)

Paskutinį mėnesio trečiadienį pavakare „Pelėdų kava“ kviečia susiburti kartu. Šį kartą renginį skiriame vienam žymiausių Kauno menininkų, Meno mokyklos kūrėjui, publicistui Justinui Vienožinskiui, kurio 60-tas mirties metines minime. Po ekskursijos aptariant Vienožinskio kūrybą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje vyks filmo apie menininką „Meistras“ seansas ir teminė diskusija.

Slemas #PoezijosPavasaris, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namai drauge su Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriumi jungiasi prie „Poezijos pavasario“ ir kviečia į slemą. Slemas išliks slemu, bet simboliškai draugystei pažymėti parinktas renginio vedėjas – poetas ir slemeris Povilas Venta Kuprys. Renginys yra KMN programos „Trenksmas“ dalis, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Lauko kinas: „Reivas“, 22:00
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

1994-ieji, Škotija. Mažame miestelyje gyvena du bičiuliai: penkiolikmetis Džonas (aktorius Cristian‘as Ortega) ir už jį šiek tiek vyresnis Spaneris (Lorn‘as Macdonald‘as). Spaneris – sunkiai valdomas, įžūlus, kilęs iš socialiai rizikingos šeimos ir gyvenantis šia diena. Džonas – pareigingas, drovus, besilaikantis taisyklių ir, vadovaujamas tėvų, stropiai besiruošiantis aprūpintai ateičiai. Atrodytų, vaikinai negalėtų būti labiau skirtingi, tačiau būtent tai, ko gero, ir patraukia juos vieną prie kito bei padaro neperskiriamais draugais. O labiausiai juos suartina didžiulė, pašėlusi, neišmatuojama meilė reivo muzikai.

Legendinį „Traukinių žymėjimą“ primenančiame filme surinktas puikus reivo ir techno muzikos garso takelis: The Prodigy, Ultra Sonic, Orbital, Plastikman, The Acid, Leftfield, Outlander, Vapourspace ir daugybė kitų. Rež. Brian Welsh.

KETVIRTADIENIS, 07 30

LRT KLASIKA: „Pakeliui su vasara“ tiesiogiai iš Kauno, 16;00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kultūros radijo stoties LRT KLASIKA šiltojo sezono laida „Pakeliui su vasara“ kas antrą savaitę transliuojama iš Kauno menininkų namų. „Pakeliui su vasara“ sudaryta iš dviejų dalių – pirmoje laidos valandoje skamba reportažai iš „skambančių“ Lietuvos vietų ir kūrėjų studijų, naujienos iš „Kaunas 2022“ virtuvės, antroje dalyje – pokalbis su studijoje viešinčiu pašnekovu – šįkart Kauno menininkų namuose viešės paveldosaugos ekspertė Andrijana Filinaitė. Užsukti į Kauno menininkų namų svetainę ar terasą ir laidos klausytis gyvai kviečiami visi norintys.

„Poezijos pavasaris“ Palemone, 17:00
S. Nėries memorialinis muziejus, S. Nėries g. 7

Moterų poezijos popietėje „O krinta, vis krinta baltieji lapeliai… “ dalyvaus Daiva Čepauskaitė, Zita Gaižauskaitė, Neringa Daniulaitienė, Dalia Buragienė, Zenė Sadauskaitė, Egidija Šeputytė, Irna Labokė, Raimonda Mikuckytė, Lina Navickaitė, Eglė Perednytė, Aldona Ruseckaitė, Enrika Striogaitė, Dovilė Zelčiūtė. Koncertuos akordeonininkai, Juozo Gruodžio konservatorijos moksleiviai, Darius Gustaitis ir Povilas Neliušis, mokytojas Laimonas Salijus.

Koncertas „Mes. Istorija muzikoje. Nechamos dainos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno žydų bendruomenė kviečia į unikalų koncertą, kuriame dainas jidiš kalba iš legendinės dainininkės, buvusios kaunietės Nechamos Lifšicaitės repertuaro atliks jos mokinė Sveta Kundish (Vokietija), akordeonininkas Patrick Farrell (JAV/Vokietija) bei ansamblis „Klezmer Klangen“ (Vilnius).

Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija tel. +370 652 19204 arba el. paštu: ieva0102@yahoo.com

Pažaislio muzikos festivalis: „Music for a while“, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Laisvo ir veržlaus muzikavimo pasiilgusius klausytojus festivalis kviečia pasimėgauti akordeonininko Martyno Levickio ir jo suburto kamerinio ansamblio „Mikroorkéstra“ programa „Music for a while“ (liet. Muzika akimirkai). Koncerte skambės originaliai interpretuojami, melodingi George Gershwino, Henry Purcello, Karlo Jenkinso, Yanno Tierseno, Jeano-Philippe Rameau ir kitų kompozitorių kūriniai.

Atlikėjo archyvo nuotr.

Grupės „Solo ansamblis“ koncertas, 20:00
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Soboro apylinkes šiurpins ketvertas juodai apsirengusių vyrų, atliekančių energingą, tačiau melancholišką elektroninę muziką, kurią užpildo vidinės patirties kupini tekstai. Ši muzika dvelkia naktimi, ji skirta klausymui, šokiui, muzika protui ir sielai. Kiekvienas koncertas yra kaip naujas kruopščiai kuriamas spektaklis – pasirodymus lydi tiršti dūmų kamuoliai, vizualizacijos ar nerimą keliančios dekoracijos.

„Pelėdų naktys. Andrius Kaniava“, 20:00
Raseinių g. 26

Senasis Pelėdų kalnas suskamba naujai. Vasariškai saulei besileidžiant ir romantiškos muzikos akordams kylant dangun.  Pirmasis gitaros skambesiu kalno dvasias žadins bardas, kurio pristatinėti niekam nereikia, mat dainų žodžiai tai padaro geriau – Andrius Kaniava. Pasiimkite draugą, pleduką ir puodelį arbatos.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia