Maršrutas liepos 24 – 26 dienoms

PENKTADIENIS, 07 24

Vasaros Galerija: koncertas „pamirštų“ paveikslų apsuptyje, 15:00–16:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Louder Than Mice“ – nuo 2014 m. Kauno rūsiuose ir palėpėse grojantis instrumentinis duetas. Šiuo metu grupė telkia dėmesį į Americana stiliaus džiazą, išpopuliarintą gitaristo Bill Frisell, Afrikos ir Lotynų Amerikos ritmus, post-hardcore skambesį,“ – taip prisistato duetas.

„Pamirštų“ paveikslų parodoje išvysite įvairius darbus, kurie užsiliko bibliotekoje, autoriams jų neatsiėmus po parodų.

„Freaks on Floor“ koncertas, 19:00
„Adform“ kiemelis, Rotušės a. 19

Daugiau nei 300 koncertų, 5 studijiniai albumai ir visi įmanomi šalies roko padangės apdovanojimai – taip atrodo grupės „Freaks On Floor“ istorija šiandien. Pradedant progresyvaus jaunimo žurnalo „Pravda“ Naujokų prizu, baigiant geriausios šalies roko grupės titulais „M.A.M.A.“ apdovanojimuose. „Freaks’ai“ neapsiriboja Lietuva ir dovanoja savo muziką tokioms šalims kaip Vokietija, Anglija, Prancūzija, Vengrija, Slovakija, Lenkija bei kaimyninės Latvija ir Estija.

Savo diskografijoje jie turi net penkis be įrašų leidimo kompanijos pagalbos išleistus albumus:„Freaky Wonder“ (2010 m.), „Hello Girls!“ (2011 m.), „Life“ (2015 m.) , „Waves“ (2016 m.), „GOLD“ (2018 m.). Tikėtina, „Vasaros terasoje“ šiemet iš visų jų išgirsime po truputį, ir dar daugiau!

Lauko kinas: „Proksima“, 22:00
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

Prancūzų astrofizikė Sara (Eva Green) paskutinę minutę pakviečiama prisijungti prie vienų metų trukmės programos „Proksima“ ateities misijos į Marsą pratybų. Būdama vienintelė moteris, ji turi dirbti dukart daugiau, kad įrodytų kolegoms esanti verta kelionės į kosmosą. Kartu moteris stengiasi suderinti alinančias pratybas ir laiką su mylimiausiu žmogumi Žemėje – septynmete dukra Stela, kurią netrukus turės palikti. Filmo autentiškumą režisierė Alice Winocour išlaiko filmuodama realiose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose.

 Bilietų prekyba į šį filmą bus paskelbta likus 1-2 dienoms iki seanso pradžios (sekant orų prognozes). Bilietus bus galima įsigyti tik internetu. Filmo seansas esant blogoms oro sąlygoms bus atšauktas.

ŠEŠTADIENIS, 07 25

„Etnosodas“: dirbtuvės šeimoms, 10:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Etnosodas“ – tai atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Norintiems lankyti užsiėmimus nereikia turėti specialių gebėjimų, dainavimo įgūdžiai taip pat nebūtini.  Šeštadieniais čia laukia pedagogas, folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir šaunus tėtis Saulius Lipinskas su savo šeima. Jis tėvus su mažaisiais supažindins su paslaptingu garsų ir tradicinių instrumentų pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų.

Užsiėmimai nemokami.

Piknikas „Po Kauno pilimi miega Žvėris“, 12:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Kauno miesto muziejus ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ pristato bendrą renginį: „Po Kauno pilimi miega žvėris“. Nors požeminiame Kaune gyvenančio žvėries išvysti negalime, sakoma, kad galima išgirsti jį knarkiant. Nuo liepos 25 d. maži ir dideli miestiečiai dažnai galės išgirsti jį knarkiant. Tereikės prieiti prie vienos iš angų Kauno pilies vakariniame bokšte ir atidžiai paklausyti. Jei nesigirdės, reikš, kad Žvėris nubudo ir išėjo apžiūrėti savo valdų. Tuomet nepatingėkite ateiti kitą kartą.

Renginio metu sužinosime, kas gi tas Žvėris ir kartu pabandysime jį įsivaizduoti skaitydami ir klausydamiesi „Kauno žvėries pasakų knygoje” nugulusių istorijų, o gal net surasti jo miego vietą!

Žvėries knarkimo garso instaliacijos autorius – kompozitorius, „Kaunas 2022“ ambasadorius Paulius Kilbauskas.

Grupinės parodos „Šiltnamio mūza“ atidarymas, 16:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Janos Kukainės (Latvija) kuruotoje parodoje pristatoma menininkių Clare Gallagher (Šiaurės Airija), Elīnos Brasliņos (Latvija), Irenos Giedraitienės (Lietuva) ir Jaanos Kokko (Suomija) kūryba. Renginyje dalyvaus parodos autorės.

Paroda suformuota remiantis šiltnamio sąvoka ir ją supančiomis daugialypėmis socialinėmis, politinėmis ir ekonominėmis reikšmėmis. Čia siekiama apimti tiek sovietinį palikimą, tiek šiuolaikines privačios sodininkystės tendencijas, taip pat sezoninių darbuotojų migracijos problemas, būdingas dabartinei Rytų Europos (taip pat ir Baltijos šalių) visuomenei.

Irena Giedraitienė. Darbininkės. Šiltnamių kombinantas, Vilnius, 1975

SEKMADIENIS, 07 26

Naujas muziejuje: rabino Efraimo Ošrio knyga“, 10:00–16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Į muziejų atkeliavęs naujas eksponatas turi nueiti ilgą kelią, kol būna paruošiamas eksponavimui lankytojams. Norėdami sutrumpinti šį kelią, Kauno miesto muziejaus muziejininkai Rotušės skyriuje kas mėnesį pristato naujausią ir įdomiausią muziejaus gautą eksponatą.

#Naujasmuziejuje pristato šiemet gautą Senąjį Testamentą, kuris priklausė rabinui Efraimui Ošriui. Knyga parašyta hebrajų kalba ir išspausdinta Halės mieste (Leipžig-Halle).

Pamatyti naująjį muziejaus eksponatą galite iki rugpjūčio 9 d.

Muzikos mugė, 12:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Muzikos mylėtojų pamėgtoje KKC terasa paskutinį liepos sekmadienį rengiame antrąją muzikos mugę! Kviečiame rinktis, parduoti ir keistis visų žanrų plokštelėmis, CD bei kasetėmis. Renginio metu galėsite įsigyti patefoną, vinilų priežiūros priemonių, bus pasiklausymo stotelės ir plokštelių valymo paslaugos!

„Poezijos pavasaris 2020“ Kaune: Festivalio atidarymas, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras (balkonas), Laisvės al. 71

Dramos teatro balkone įvyks 56-ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ atidarymas. Laisvės alėjoje susibursiantiems klausytojams savo eiles skaitys poetės Erika Drungytė, Tautvyda Marcinkevičiūtė, Aldona Ruseckaitė, aktorių Olitos Dautartaitės  Egidijaus Stanciko, bardo Henriko Savickio lūpomis skambės klasikų posmai. Renginio vedėjas – Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Gediminas Jankus.

Pažaislio muzikos festivalis: „Pradžioje buvo“, 19:30
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Anna ir Lukas Geniušai kartu su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigente Adrija Čepaite klausytojams dovanos unikalius opusus: Wolfgango Amadeuso Mozarto ir Johanno Sebastiano Bacho koncertus, skirtus dviem fortepijonams ir orkestrui. Šiemet kompozitoriui Ludwigui van Beethovenui sukanka 250 metų. Koncerto atlikėjai suteiks ypatingą progą publikai išgirsti pirmąją klasicizmo epochos genijaus simfoniją, kurią premjeros amžininkai vadino „pavyzdiniu meno kūriniu, kupinu naujovių ir taurių idėjų“.

Atlikėjų archyvo nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia