Maršrutas liepos 22 – 25 dienoms

PIRMADIENIS, 07 22

Paroda „Lietuvos pėdsakai puslapiuose“, 10:00 – 18:00
„DesignLibrary“, K. Baršausko g. 59

„DesignLibrary“ kartu su Kauno apskrities viešąja biblioteka kviečia aplankyti kilnojamą leidinių parodą „Lietuvos pėdsakai puslapiuose“. Meno leidinių skyriaus parengtoje parodoje eksponuojami leidiniai iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos fondo. Knygose atsispindi Lietuvos taikomosios dailės, architektūros ir fotografijos raida, eksperimentai ir naujos tendencijos per pastaruosius 29-erius metus: nuo nepriklausomybės atgavimo iki šių dienų.

65957001_1316303678535427_266900340199129088_n

„Šilainių Bitės“: Pasivaikščiojimai pirmadienio vakarais, 18:30
Baltijos g. 43

„Šilainiai project“ kviečia į pasivaikščiojimus po Šilainius bičių tematika. Tris pirmadienius iš eilės vietiniai gyventojai bei svečiai tyrinės Šilainius diskutuodami apie bites veikiančius rajono aspektus, stebėdami vabzdžių elgesį bei esamas buveines ir sužinodami daugiau apie gausius Šilainių gyventojus – vabzdžius.

ANTRADIENIS, 07 23

Raimundo Majausko retrospektyvinė paroda, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Autorinė jubiliejinė kūrybos paroda skirta autoriaus 70-mečiui ir aktyviam kūrybos 40-mečiui paminėti. Parodoje retrospektyviai apžvelgiama autoriaus kūryba, nuo atrinktų, autoriaus braižą geriausiai atspindinčių, senesnių kūrinių iki naujausių paveikslų. Eksponuojama aliejinė tapyba, akvarelė, piešiniai, pastelės. Beje, galerijoje veikia dar dvi parodos.

Raimundas Majauskas „Nerimas“, 2014.

Raimundas Majauskas „Nerimas“, 2014.

Nemokamos „Judėk sveikai“ vakarinės treniruotės, 19:00
Nemuno sala (prie lauko treniruoklių)

Nemokamų „Judėk sveikai“ treniruočių ciklą nuo šiol papildys ir acro jogos užsiėmimai. Iš pirmo žvilgsnio gali susidaryti įspūdis, kad acro jogos pratimai itin sudėtingi ir neįveikiami kiekvienam, bet iš tiesų patirtis nėra būtina, viskas išmokstama treniruočių metu. Šių treniruočių metu bus mokama savo kūno pajautimo, balanso ir stabilumo. Taip pat lavinami socialiniai, aplinkos pažinimo bei bendradarbiavimo įgūdžiai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Romuvos“ lauko kinas. „Devym kažkelinti“, 22:15
Panemunės šilas

Kalifornija, devym kažkelinti – kompaktai dar neišstūmė kasečių, riedlentininkai dar nesiplaiksto per „MTV“, o mažylį Styvį vaiku vis dar laiko tiek mama, tiek vyresnysis brolis. Bet viskas pasikeičia, kai Styvį priima į riedlentininkų-atskalūnų kompaniją. Nepastebimai nekalti pasivaikščiojimai, pasisėdėjimai ir hiphopo vakarėliai darosi vis rimtesni, ir berniuko vaikystė pradeda nenumaldomai, tarytum Beverli Hilso nuokalne, ristis link paauglystės. Režisūrinis Holivudo žvaigždės Jonah Hillo debiutas – tai žavinga brendimo istorija, tarsi ilga vasariška diena, kuri prasideda vaiko kambaryje su „Vėžliukais nindzėmis“ ir baigiasi kalifornietiškam paplūdimy, kur pats Dievas liepia paimti į rankas riedlentę, įsijungti hiphopą ir važinėtis iki sąmonės netekimo.

kadras-is-filmo-devym-kazkelinti-5cd52b941d4b7

TREČIADIENIS, 07 24

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės šeimoms „Vasara, vasara…“, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

M. Žilinsko dailės galerijoje kiekvieną liepos ir rugpjūčio trečiadienį kviečia tėvelius, senelius ir vaikus, kurie atostogauja mieste ir nori smagiai bei įdomiai praleisti laiką, į kūrybines dirbtuves „Vasara, vasara…“. Šių dirbtuvių metu dalyviai nusikels į tarpukario Kauną ir sužinos „Tilmansų porceliano paslaptis“. Edukacinės programos metu sužinosite, kaip atsirado porcelianas, kaip iš jo gaminami meno kūriniai, o parodoje „Atminties kodas: Tilmansų palikimas Kaune“ apžiūrėsite Meiseno porceliano manufaktūros, Berlyno karališkosios manufaktūros bei Dresdeno Rudolštato porceliano fabriko meno kūrinius ir atrasite visas jų paslaptis.

66873797_1418718998266102_5380773421141458944_n

Pažaislio muzikos festivalis. „redisCOVERed“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Nedainuoju karaokės. Nesiimu kūrinių, kurie man nieko nereiškia. O šios dainos svarbios jose slypinčia tiesa, kurią radau“, – taip naujausią savo albumą pristato kompozitorė, atlikėja Judith Owen. „redisCOVERed“ – tai originaliai interpretuojamų Drake’o, Edo Sheerano, Justino Timberlake’o, Paulo McCartney ir kt. dainų kolekcija.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

„Laukas“ atsidaro: „shishi“ koncertas
„Laukas“, M. Žilinsko galerijos terasa, Nepriklausomybės aikštė 12

M. Žilinsko galerijos laiptų aikštelėje išsidėstęs „Laukas“ atsidaro, ir 30 metų snaudusios sienos bus pirmą kartą sudrebintos. Prie „nuogo berniuko“ žemės drebėjimą kurs grupė „shishi“. Per visus sienų kraštus ims lietis gitarinis adrenalinas, banglentės ir smagūs riksmai. Galerijos laiptai virpėti nenustos iki pat rudens gilumos – tą žada projekto „Laukas“ iniciatoriai „Nuogas“ ir „Lizdas“.

„Common People“ filmų peržiūros: „Magic Trip“, 20:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Platformos „Kitas kinas“ inicijuotas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsia viešnagę Kauno menininkų namų kiemelyje ir šįsyk kviečia į filmą „Magic Trip“ (rež. Alison Ellwood, Alex Gibney, 2011 m.). 1964-ais knygos „Skrydis virš gegutės lizdo“ autorius Kenas Kesey nusipirko seną mokyklinį autobusą ir išsiruošė į legendinę LSD išmirkusią kelionę per Ameriką į Niujorko pasaulinę parodą. Prie jo prisijungė „Merry Pranksters“ – grupė kontrkultūros veikėjų, tarp kurių buvo pats Nealas Cassady. K. Kesey ir išdaigininkai norėjo sukurti dokumentinį filmą: visas nuotykis buvo fiksuojamas 16MM kameromis, tačiau filmas niekada nebuvo baigtas, o medžiaga taip ir neišvydo dienos šviesos. K. Kesey šeima „Magic Trip“ režisieriams suteikė prieigą prie visos filmuotos medžiagos. Buvo restauruota daugiau nei 100 valandų kino ir audio juostų, kurios galiausiai buvo suformuotos į neįkainojamą dokumentą, pasakojantį apie šį ypatingą Amerikos istorijos laikotarpį.

66389799_2784976834851070_8614697221650120704_n

„Romuvos“ lauko kinas. „Manasis Godardas“, 22:15
Panemunės šilas

Filmo „Artistas“ režisierius Michelis Hazanavicius pristato filmą apie klasikinio kino meistrą Jeaną Lucas Godard’ą. 1967-ųjų Paryžiuje svarbiausias savo kartos prancūzų kino režisierius Jeanas Lucas Godard’as filmuoja vieną garsiausių savo filmų „Kinė“ („La chinoise“). Jame vaidina jo dvidešimčia metų jaunesnė mylimoji Anne Wiazemsky. Jeanas Lucas ir Anne traukia vienas kitą it magnetai, laimingi ir įsimylėję jiedu susituokia. Tačiau jaunimo reakcijos po filmo pasirodymo pastūmėja Jeaną Lucą į sudėtingą savianalizės būseną. 1968-ųjų gegužės įvykiai tai tik dar labiau pakursto, ir menininką ištinka kūrybinė krizė. Giliai įsišakniję konfliktai ir nesusipratimai jį pakeis negrįžtamai. Tačiau revoliucingas, novatoriškas, destruktyvus, genialus Godard’as laikysis savo principų iš paskutiniųjų.

5a8d735cdf1d9

KETVIRTADIENIS, 07 25

E. Markūno ir R. Treigio parodos „Integracija“ atidarymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Kauno fotografijos galerijoje duris atveria menininkų Eimučio Markūno ir Remigijaus Treigio dueto paroda „Integracija“. Fotomenininkas Remigijus Treigys pristatys serijos fragmentus iš Facebook‘o pašnekesių su Benu Šarka „Vidurnakt ir giliau“. Kaip teigia autorius, „kūriniai tampa savarankiški ir integruojasi su kitu pašnekovu – Eimiu“. Šįkart dialogas vyksta ne tik tarp neryškių, „triukšmingų“ fotografinių atvaizdų, o taip pat ir su Eimučio Markūno ryškiaspalve didelio formato gestine tapyba. E. Markūno kūriniuose konkrečios vietos neįvardinamos, tai miesto spalvinio kodo improvizacijos, čia svarbu miesto skleidžiamų būsenų koloritas, tapybos raiška atliekama dokumentacija, kaip įvardina autorius, „spalvos pagalba sudarytas savotiškas miesto psichosomatinis žemėlapis”. Dviejų menininkų kūryboje nespalvoti miesto fragmentai ir kasdienybės vaizdiniai integruojasi su abstrahuotais, miesto inspiruotais tapybos kūriniais.

66629756_2282663868437934_1594228320529022976_n

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „30 šviesų“, 17:30
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Įvykis – pirminis mūsų istorijos elementas. Kiekvienas atskirai ir visi kartu tampame įvykių kūrėjais arba įkaitais. Svarstydami apie savąjį identitetą žaidžiame tautos ir kultūros sąvokomis, ieškome savų atspindžių svetur, o svetimų – savoje aplinkoje. Ar identiteto suvokime yra vietos „kitam“, o namuose – jo viešnagei? Dienos šviesoje patogus tarpkultūrinis diskursas, bet kas lieka jai pasibaigus ir ką apšviečia 30 šviesų? Šiuos klausimus nagrinės Kauno bienalės ekskursija „30 šviesų“ ir jos dalyviai. Ekskursijos gidai (interviu su jais skaitykite čia) padės dalyviams atrasti būdus tyrinėti savo ir miesto tapatybę žengiant per viešas erdves ir privačias patirtis.

Foto: M. Plepys

Foto: M. Plepys

Edukacinių renginių ciklas „Vasarok–vakarok su muziejumi“, 19:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Ketvirtame ciklo „Vasarok–Vakarok su muziejumi“ edukaciniame renginyje bus kalbama apie Holokausto organizatorius ir vykdytojus. Ekskursijos metu dalyviai sužinos ne tik apie Vokietijos nacionalsocialistų politiką žydų atžvilgiu, bet ir apie Holokausto vykdytojus ir jų bendrininkus Lietuvoje, nužudžiusius tūkstančius žydų. Po ekskursijos „Holokausto dalyviai. Naciai ir jų bendrininkai Lietuvoje“ muziejaus kino salėje vyks vokiečių vaidybinio filmo „Valstybė prieš Fritsą Bauerį“ (rež. L. Krume, 2015) peržiūra.

„Trenksmas“, 20:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Slemo dviejų metų sukaktį Kauno menininkų namuose pažymės renginys, kurio pavadinimas tikslingai žaidžia su žodžio „slam“ reikšme. „Trenksmas“ kviečia pasimėgauti performatyvaus „spoken word“ (liet. sakytinio žodžio) meno ribų lankstumu renginyje, kur eilės lips ant scenos, lyrika maišysis su ritmu, persipins su hiphopo bei repo kultūra ir sulaužys net santūrias slemo taisykles. Žodžiais trankysis Brandon Wint iš Kanados bei Blesz iš Nyderlandų, o ritmais draugiją palaikys lietuvis Kaseta.

66427958_2777413998940687_1930282663600455680_n

„Romuvos“ lauko kinas. „Nesijaudink, jis toli nenueis“, 22:15
Panemunės šilas

Džonas Kalahanas aistringai myli gyvenimą, mėto nešvankius juokelius ir mėgsta išgerti. Bet po vieno audringo vakarėlio jis patenka į siaubingą autoavariją. Paralyžiuotas, ilgai įkalbinėjamas, jis pagaliau pradeda lankyti anoniminių alkoholikų susirinkimus, kurių metu atranda savo talentą – pasirodo, Džonas yra labai gabus karikatūristas, kurio laukia tarptautinis pripažinimas. Ši jaudinanti ir šmaikšti režisieriaus, Osakaro nominanto Gus Van Santo („Gerasis Vilas Hantingas“, „Milkas“) drama yra pagrįsta tikrais faktais, bylojančiais apie gydomąją kūrybos galią.

544

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia