Maršrutas liepos 20 – 23 dienoms

PIRMADIENIS, 07 20

„Parodos atidarymas buvo vakar“, 18:00
„Godo“, Laisvės al. 89

„Parodos atidarymas buvo vakar“ – tai kvietimas su kūriniais bendrauti tiesiogiai, kvietimas atsisakyti oficialių kalbų, leisti prabilti patiems paveikslams. Donaros tapyba drąsi ir atvira, tačiau ja niekada nesiekiama šokiruoti, atsisakoma žaisti pigiais triukais. Menininkė per tapybą išsisako – žemė yra tvirtai po kojomis, nereikia savimi abejoti ar per rimtai traktuoti gyvenimo.

„Showcase: Monday music“, 19:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16

Jaukūs pirmadieniai pasisedėjimai su kokybiška elektronine muzika.  Mėgaujamės šiltu oru, gera kompanija ir trumpėjančiais vasaros vakarais. Svečiuose – Ma Banga. Vietinis palaikymas – Marius

Filmas „Neliečiamasis“ (Untouchable), 21:05
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Dokumentinis filmas „Neliečiamasis“ pasakoja apie didžiausią pastarojo dešimtmečio (o gal ir dar ilgesnio laikotarpio) populiariosios kultūros skandalą pasaulyje. 2017 m. spalį laikraščiuose „The New York Times“ ir „The New Yorker“ pasirodė du išsamūs straipsniai apie vieną galingiausių Holivudo prodiuserių Harvey Weinstein‘ą. Juose kompanijų „Miramax“ ir „The Weinstein Company“ vadovas buvo kaltinamas tris dešimtmečius trunkančiu nepadoriu elgesiu, seksualiniu priekabiavimu ir prievarta prieš moteris.

Kadras iš filmo

ANTRADIENIS, 07 21

Žaidimo filosofijos dirbtuvės „Go Magic ‘cuz The Sh*t is A GIFT“, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Klounados pasaulyje būti bėdoje – dovana. Mokysimės būti pralaimėtojais, bandydami suprasti kaip mėgautis klaidomis ir kodėl, atverdami savo žmogiškąjį trapumą, galime tapti laisvais tiek scenoje, tiek gyvenime, o žiūrovui padovanoti gražiausią savęs dalį. Per tris valandas dalyviai susipažins su žaidimo filosofijos principais bei ieškos atsakymų į klausimus: kodėl bėda yra dovana, kaip mėgautis buvimu, ir kuo skiriasi buvimas nuobodžiu „vaistininku“ nuo buvimo patraukliu ir žaismingu artistu?

Kūrybines dirbtuves ves šiuolaikinio cirko artistė Marija Baranauskaitė, baigusi Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, o vėliau persikėlusi žinias gilinti svetur: tarptautinėje teatro mokykloje LASSAAD’ Briuselyje bei prestižinėje klounados ir teatro mokykloje Philippe Gaulier Paryžiuje.

Kiemo pasimatymas #2: Sienos menas kieme, 18:00
V. Krėvės pr. 74

Tarptautinis projektas „Murals for Communities“ (Sienų menas bendruomenėms“ kviečia susitikti menininkais Vyteniu Jaku, Ieva Olimpija Voroneckyte, Martynu Auz ir Ramūnu On. Atvykti raginami visi, gyvenantys šiame kieme ar greta jo.

„Planeta Polar“ koncertas, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Planeta Polar“ dainuoja ispaniškai, tačiau atrodo ir skamba it trys fėjai, ką tik sugrįžę iš sapnų galaktikos. Nuo tokio spalvingo kosminio kokteilio, pagardinto elektronikos prieskoniu, ganėtinai nesudėtinga apsvaigti, o nuosavos kojos ilgainiui pačios kviečia šokiui. Sako, kad stebėti ir klausytis jų koncerto – lyg dalyvauti nežmoniškame, bet tuo pačiu labai nuoširdžiame rituale.

„Scanoramos“ kino antradienis: „Rimti žaidimai“ (A Serious Game), 21:30
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Uždraustos meilės istorija, įvykusi 20-ojo amžiaus pradžios Stokholmo mieste. Tai Lone Scherfig įžvalgi Hjalmar Söderberg 1912 metų novelės adaptacija. Surežisuota ryškių kostiumų drama su išskirtiniu Pernilla August stiliumi. Istorija atskleidžia meilės romaną tarp Arvido ir Lidijos, kurie yra per dideli vargšai, kad galėtų susituokti. Tačiau net po daugelio metų, kai abu yra pasiturintys ir turi atskiras santuokas, mylimieji negali gyventi vienas be kito. Galiausiai viskas pasisuka melodramatišku kampu. Rež. Pernilla August.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 07 22

Vytauto Dubausko paroda „Dozė“, 10:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Vytautas Dubauskas (g. 1958 m) eksponuoja dar niekur nerodytus paskutinių ketverių metų darbus – tapybą ant drobės ir popieriaus. „Labai myliu Kauną. Nutariau, kad šią parodą skirsiu savo draugams, kursiokams, dėstytojams, A. Samuoliui, Kampui, Alfai, buvusiam Stepo Žuko technikumui. Kartu noriu susitikti su Kauno jaunosios tapytojų kartos atstovais…“ – prisipažįsta autorius. Ši paroda provokuoja diskutuoti apie tapybos aktualumą ir šiuolaikiškumą, apskritai apie skirtingų kartų tapytojų kūrybos patirtį ir prioritetus.

Galerijos nuotr.

„Gertrūdos vasara“: Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas. „Ne tik apie meilę“, 19:30
Kauno Marijonų vienuolyno kiemelis prie Šv. Gertrūdos bažnyčios. (Įėjimas iš Laisvės al. 101)

Visuomet birželio mėnesį Kaune prie Šv. Gertrūdos bažnytėlės vykdavo „Birželio vkarai“.  Tačiau pasikeitus aplinkybėms, ciklas tapo „Gertrūdos vasara“! Programoje „Ne tik apie meilę“  išsiskleis žinomos ir mylimos melodijos: garsiausios arijos ir duetai iš miuziklų, operečių, populiarios dainos. Na, o jas atliks dainininkai, kurių balsai, charizma ir meistriškumas atskleis tikrąjį vokalinės muzikos spindesį: tenoras Egidijus Bavikinas, sukūręs įsimintinus vaidmenis miuzikluose „Ugnies medžioklė su varovais“, „Paryžiaus katedra“,  „Aida“,  „Karmen“, ir kt. netruks įrodyti, jog koncertuose jo personažai tokie pat gyvi, įtikinami, kaip ir spektakliuose. Žavingoji dainininkė Ona Kolobovaitė, projekto „Triumfo arka“ laureatė,  užburianti muzikalumu ir nuoširdumu, pakvies išgyventi kiekvieną muzikos taktą bei kartu patirti dainose atsiskleidžiančias jausmų audras.

„Common People“: „Crestone“, 21:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namų (KMN) ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ tęsia lauko kino sezoną. Šįkart laukia flmo „Crestone“ (rež. Marnie Ellen Hertzler, 2020 m.) premjera Lietuvoje. Pasaulyje, kuris svyruoja tarp tikrovės ir fikcijos, skaitmeninės ir fizinės realybių, grupelė Soundcloud reperių gyvena vienišą, postsocialinį gyvenimą dykumos miestelyje Krestone, Kolorade. Kadaise daugelio laikytos religine ir dvasine meka, nesibaigiančios Krestono kopos, kriokliai ir tamsios olos veikia kaip fonas tatuiruotų kūnų, cosplay drabužių ir žolės dūmų debesų atvaizdams.

Lauko kinas: „Reivas“, 22:00
„Romuvos“ kiemelis, Kęstučio g. 62

1994-ieji, Škotija. Mažame miestelyje gyvena du bičiuliai: penkiolikmetis Džonas (aktorius Cristian‘as Ortega) ir už jį šiek tiek vyresnis Spaneris (Lorn‘as Macdonald‘as). Spaneris – sunkiai valdomas, įžūlus, kilęs iš socialiai rizikingos šeimos ir gyvenantis šia diena. Džonas – pareigingas, drovus, besilaikantis taisyklių ir, vadovaujamas tėvų, stropiai besiruošiantis aprūpintai ateičiai. Atrodytų, vaikinai negalėtų būti labiau skirtingi, tačiau būtent tai, ko gero, ir patraukia juos vieną prie kito bei padaro neperskiriamais draugais. O labiausiai juos suartina didžiulė, pašėlusi, neišmatuojama meilė reivo muzikai.

Legendinį „Traukinių žymėjimą“ primenančiame filme surinktas puikus reivo ir techno muzikos garso takelis: The Prodigy, Ultra Sonic, Orbital, Plastikman, The Acid, Leftfield, Outlander, Vapourspace ir daugybė kitų. Rež. Brian Welsh.

KETVIRTADIENIS, 07 23

Vasaros galerija: F. Kybartienės tapybos darbų paroda, 12:00 – 15:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2

Visą vasarą bibliotekos lankytojai ir meno entuziastai kviečiami apsilankyti vienos dienos parodose po bibliotekos laiptais. Šįkart biblioteka pristato Faustos Kybartienės tapybos darbų parodą „Paieškos ir atradimai“. „Mano paveikslų temos susijusios su gamta, nes dažnai dalyvauju įvairiuose tapybos pleneruose. Kartais pasąmoninės fantazijos virsta abstrakcijomis. Kai nenoriu kalbėti, o noriu parodyti savo mintis ir poziciją įvairiomis gyvenimo temomis, būna, kad visa tai sudedu į drobę,“ –  taip savo kūrybą pristato menininkė.

Eiliuota tapybos akcija, 15:00
V. Mykolaičio-Putino skulptūrinių suoliukų parkas, Kačerginė, Kauno raj.

Kūryboje gali dalyvauti visi, mėgstantys išbandyti piešimą, tapybą, meninį rašymą. Nedrąsiems išties pagalbos ranką dailininkai profesionalai. Gatvėje ant asfalto rašysite dvasingas Vinco Mykolaičio-Putino eiles. Kai kurios yra gimusios čia, Kačerginėje, kur 34-ju gatvės numeriu pažymėtame vasarnamyje 1962-1967 m. vasarojo ir kūrė lietuvių literatūros klasikas.

„Etnosodas“: švilpynių lipdymas, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

„Etnosodas“ – tai atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Šįkart „Etnosodas“ – tai atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima.

Eksperimentinės muzikos koncertas „XAW II“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Antrajame „Kaunas 2022“ industrinės kultūros platformos „Matters“ serijos XAW koncerte pasirodys baraboro (Gintė Preisaitė) ir id (Martynas Seniut). Prieš renginį atlikėjai papasakos, iš kur ir kaip atsiranda jų garsynai.

Grupės „BA.“ koncertas, 20:00
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Prieš metus  pastarąjį albumą „H8“ išleidusios vienos populiariausių jaunosios kartos Lietuvos roko  grupių koncertas Kaune reiškia viena – ilgas eiles, mišką rankų ir žliaugiantį prakaitą.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia