Maršrutas liepos 2-5 dienoms

PIRMADIENIS, 07 02

Paroda „Overall“, 12:00-19:00
Verslo centras „Kubas“, Savanorių pr. 321C

Ką tik atitidarytą Gintauto Natkevičiaus projektuotą verslo centrą „Cube“ aplankyti vilioja kartu su Vilniaus galerija „Grafo“ surengta paroda. Aštuntame pastato aukšte savo darbus – tapybos ir grafikos kūrinius, fotografijas, iliustracijas – eksponuoja jaunosios kartos menininkai Arnas Augutis, Aistis Kavaliauskas, Eglė Pilkauskaitė, Živilė Minkutė ir Algimantas Černiauskas. Parodą aplankyti galite iki ketvirtadienio.

Deimantės Dubauskaitės nuotr.

Deimantės Dubauskaitės nuotr.

Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo dalyvių pristatymas, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Keramikos ir porceliano katedra, V. Sladkevičiaus g. 6

Nuo birželio 25 d. Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete darbuojasi porceliano kūrėjai – vyksta Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas, siekiantis skatinti porceliano medžiagos naudojimą kuriant šiuolaikinio meno objektus.  Pirmadienį visiems susidomėjusiems savo kūrybą pristatys Estijos dailės akademijos lektorius Lauris Kilusk ir Elize Hiiop, keramikos menininkė iš Estijos.

simpoziumas

Heros Lindsay Bird poezijos skaitymai, 19:00

Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

H. L. Bird vadinama „Instagram“ kartos poete. „Žmonės kartais negatyviai reaguoja į Internete arba „Instagram“ esančią poeziją, tačiau nesuprantu, kodėl jie taip stresuoja. Juk visi suprantame, kad vienu metu pasaulyje gali egzistuoti skirtingi dalykai. Pavyzdžiui, kiekvieną vakarą juk nežiūrėsi Tarkovskio filmo, kartais nori žiūrėti „Coronation street“ seriją – ir abu šie dalykai nepaneigia vienas kito

Kauno menininkų namuose Naujosios Zelandijos poetė skaitys savo eiles ir įvairiais klausimais – nuo meilės iki meno, nuo Monikos iki Heideggerio – diskutuos su publika.

Hera 2

ANTRADIENIS, 07 03

Paroda „Miestai grybų: Kaunas?!“, 10:00-18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Šioje parodoje eksponuojama Kauno geležinkelio stoties ir aplinkinės teritorijos vizija, paremta miesto plėtros analize. Architekto Jorio Šykovo projekte pristatomas teorinis grybienos (micelio) struktūrų pritaikymas Kauno atvejui, sukuriant išskirtinį švara, tvarumu ir architektūrine drąsa paremtą biodiversinės šalies įvaizdį. Parodos, kuri atidaryta iki liepos 8 d., metu galima stebėti grybo augimo procesą.

grybams

Atviri sambos būgnų užsiėmimai, 18:00
Bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ vasaros paviljonas, Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Tarpptautinė sambos grupė „Bombo Feminista“ (Feministinis Būgnas) ves triukšmingus ir sma gius būgnų užsiėmimus. Svarbiausia čia – įsiklausymas ir komandinis darbas. Užsiėmime sužinosite, kaip atrodo ir skamba skirtingi sambos kolektyvo būgnai, kaip grodamos susikalbame ir ką reiškia skirtingi maestro rodomi ženklai. Išmoksite keletą pagrindinių sambos ritminių elemetų, lavinsite tarpusavio susiklausymą ir išbandysite naujas solidarumo formas.

„Bombo feminista“ – politiškai aktyvi grupė, siekianti viešai reikšti socialinę kritiką per muziką ir performansą viešoje erdvėje.  Grupė susibūrė 2016 m. spalį Kaune, o 2017 m. prisijungė prie „Rhythms of Resistance“ (Pasipriešinimo ritmų) tarptautinio tinklo, kuris vadovaujasi etiško bendradarbiavimo principais ir pasisako prieš bet kokią diskriminaciją.

bombo

TREČIADIENIS, 07 04

Karaliaučiaus lietuvių dienų koncertas „Mes, Lietuvos vaikai“, 15:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Koncerte, į kurį kviečia Kauno folkloro klubas Liktužė“ ir Karininkų ramovė, dalyvaus folkloro ansambliai iš Dobrovolsko (Pilkalnio), Gusevo (Gumbinės), Kaliningrado (Karaliaučiaus), Sovetsko (Tilžės), Nemano (Ragainės). Svečius pasitiks bendraminčiai iš Kauno ir Prienų.

Ramūno Čeponio parodos „Iš dykumos“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Dailininkas, tapytojas ir grafikas Ramūnas Čeponis, vienas ryškiausių viduriniosios kartos lietuvių abstrakčiosios tapybos atstovų, šiais metais švenčia 60-ies metų jubiliejų. Šia proga menininkas rengia keletą autorinių parodų. Iš šioje pristatomų darbų matyti, kad dailininkas Ramūnas Čeponis yra ištikimas meditatyviajai tapybai – jis kviečia susitelkti ties žmoguje slypinčia dvasine gelme, išdrįsti nukeliauti prie tos ribos, kur sieloje esti gryna, tuščia ir tylu, atsidurti savo paties tuštumos dykumoje ir priartėti prie joje slypinčios esmės. Dailininkas kelia pamatinius būties klausimus, jo paveiksluose veriasi tikrojo AŠ kontūrai, skleidžiasi šviesos ir tamsos ribos. Jam svarbi galimybė atpažinti meilę ir neapykantą, pakilimą ir nuopuolį, prisiliesti prie amžinųjų tiesų, pažvelgti į savo ir pasaulio didybę bei menkumą. Tyla prabyla pažinimu, ramybe, džiaugsmu, bet kartu ir baime bei svaiginančios tamsos kančia.

ceponis

Paroda veiks iki rugpjūčio 4 d.

Paskaita „Keramikos spausdinimas 3D spausdintuvu“, 18:00
VDA Kauno fakultetas, Keramikos ir porceliano katedra, V. Sladkevičiaus g. 6

Paskaitą-pristatymą ves Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo lektoriai Lauris Kilusk (Estijos dailės akademija) ir doc. Remigijus Sederevičius (VDA KF).

„Strings of Earth Orchestra“ koncertas, 19:00
„Volfas Engelman“ studijos terasa, Kaunakiemio g. 2

„Strings Of Earth Orchestra“ – tai bliuzo, džiazo, funko, roko, regio arba tiesiog muzikos grupė. Tai yra jaunų muzikantų balsas šiame pasaulyje, tai yra tai, ką jie labiausiai myli. Ir tuo jie dalinasi. Vien per 2017m. grupė atliko beveik 50 gyvų pasirodymų Lietuvoje – nuo muzikos klubų ir barų iki miestų švenčių ir festivalių po atviru dangumi. Koncertuose netrūksta kolaboracijų – per metus „Žemės Stygos“ įtraukė virš 20 muzikantų iš įvairių pasaulio šalių ir yra viena aktyviausiai koncertuojančių grupių Lietuvoje. Šiuo metu grupė dirba prie debiutinio albumo ir ruošiasi kelionei į Kiniją, bet tai visiškai netrukdo jiems ir toliau dovanoti klausytojams gyvus koncertus ir skleisti gerąsias bangas.

KETVIRTADIENIS, 07 05

Knygos „Didysis artilerijos menas“ pristatymas, 13:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Kazimieras Semenavičius savo veikalą „Artis magnae artilleriae“ parašė daugiau nei prieš pusketvirto šimto metų. Minint atkurtos Lietuvos kariuomenės šimtmetį, pirstatomas pirmasis jo vertimas į lietuvių kalbą. Lietuvos skaitytojai pagaliau galės susipažinti su XVII a. LDK karinės minties raida ir įvertinti garsiausio lietuvių mokslininko darbą gimtąja kalba. Šiame K. Semenavičiaus vadovėlio leidime vertimas į lietuvių kalbą atliktas iš lotyniškojo 1650 m. leidimo.

„Šiandien prabilęs lietuviškai K. Semenavičiaus veikalas neabejotinai sudomins ne tik karybos istorikus ir profesionalus, bet ir chemikus, fizikus, geometrus, medikus ir žolininkus, nekalbant jau apie filologus ir Antikos tyrinėtojus. Didysis artilerijos menas – iliustratyvus enciklopedinis įvairių sričių žinynas, savo turiniu ir raiška yra modernus ne tik XVII, bet ir XXI amžiui. Tikimės, kad po trijų su puse amžių lietuviškai prabilęs K. Semenavičius ras savo skaitytoją “,– teigė knygos vertėjas Sigitas Lūžys.

Knygos pristatyme dalyvaus LR Seimo narys Juozas Olekas, vertėjas Sigitas Lūžys, leidinio konsultantai Jurgis Norgėla ir Almantas Kulbis, Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis, Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

arsartilerijos

Susitikimas su parodos „Kad tave kur 100“ autoriais, 15:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Jubiliejinė, 50-oji Lietuvos karikatūrų paroda „Kad tave kur 100!“.aprėpia 100 metų istorinį atkurtos valstybės gyvavimo laikotarpį. Autoriai satyriškai, humoristiškai apžvelgia Lietuvą nuo 1918 metų. Daug dėmesio sutelkta ir į šių dienų aktualijas – emigraciją, dvigubą pilietybę, pilietiškumo stoką, korupciją, sveikatos apsaugą, santykius su kaimyninėmis valstybėmis. Parodoje didelis akcentas skirtas Respublikos herbui Vyčiui su jo interpretacijomis. Su kai kuriais parodoje eksponuojamų karikatūrų autoriais ketvirtadienį galėsite pajuokauti akis į akį.

jotarne

Spektaklis  „Poezija išėjo online“, 17:00
Kauno suaugusiųjų mokymo centras, Sandėlių g. 7

Režisierius Tomas Lagūnavičius ir Kauno suaugusiųjų mokymo centro Praktinės filosofijos akademijos lankytojai kviečia nauju žvilgsniu pažiūrėti į poeziją, prisiminti sentimentaliausią ar savo kūrybos eilėraštį.

Pasak režisieriaus, poezija vis labiau užmirštama, žmonės mažiau vertina šį literatūros žanrą. Šiuolaikinė visuomenė taip įsitraukia į „online“ gyvenimą, kad nebemoka įvertinti emocinės literatūros prasmės. Arba vertina „laikų“ paspaudimais socialiniame tinkle, o tokius rašytojus vadina „internetiniais Šekspyrais“.

Žadama nustebinti nauja spektaklio forma: žiūrovai galės dalyvauti ir stebėti pasirodymą bus galima ne tik gyvai, bet ir virtualiai per „Skype“ programą ir „Facebook“ tiesioginę transliaciją.

Pasivaikščiojimas „Vasaros sodo istorijos“, 17:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Kiekvieną vasaros ketvirtadienį Istorinės LR Prezidentūros muziejininkai kviečia pasivaikščioti po Istorinės Prezidentūros sodelį ir pasiklausyti muziejaus istorikų pasakojimų apie Pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940 m.) didžiuosius pasiekimus. Sodelyje veikianti fotografijų paroda primena akimirkas, dėl kurių galima pagrįstai džiaugtis ir didžiuotis savo šalimi ir jos žmonėmis. Parodoje – šalies ūkio, ekonomikos, architektūros, infrastruktūros kūrimo, kultūros, švietimo, sporto bei kitų sričių laimėjimai ir didžiulė pažanga, pasiekta vos per du nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius.

sodoistorijos

Atviros skaitymo grupės „Clap when you want to!“ sesija, 18:00
„Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six Chairs Books“ kartu su eseiste, kino kuratore Paulina Drėgvaitė kviečia į jau aštuntąją dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Skaitiniai: Barbara Creed „Horror and the Monstrous-Feminine: an Imaginary Abjection“, Screen, Volume 27, Issue 1, 1 January 1986, psl. 44-55 ir 56-70; Laura Mulvey „Visual Pleasure and Narrrative Cinema“, Screen, Volume 16, Issue 3, 1 October 1975, psl. 6-18. Kaip tai perskaityti, sužinosite užsiregistravę: info@sixchairsbooks.lt.

Vyčio atidengimo šventė, 18:30
Kauno pilies kiemas

Beveik 7 metrų aukščio skulptoriaus Arūno Sakalausko sukurtas, per rekordinį laiką pagamintas bronzinis paminklas „Laisvės karys“, visų vadinamas Vyčiu, bus atidengtas Valstybės dienos išvakarėse.

36420333_1746624272073181_2522934626566012928_n

Orientacinis žaidimas Šilainiuose „Prarastoji Mindaugo karūna“, 19:00
Vėtrungės g. 14

„Labas, Šilainiai!” („Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas“) kviečia įrodyti, kad Šilainiuose orientuojatės geriau už visus ir esate tikras orientavimosi karalius. Kol žaisite, mažesnieji šeimos nariai dalyvaus karūnos gaminimo dirbtuvėlėse. Registruokitės iki liepos 4 dienos.labas

100 balionų fiesta „Su Laisvės vėju“, 20:00
Nemuno sala

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga į Kauną atkeliauja neregėto masto šventė „Su laisvės vėju“ – liepos 5–8 d. rytais ir vakarais miesto padangę užtvindys šimtas spalvingų kupolų. Iš Nemuno salos kilsiantys oreiviai ne tik džiugins kauniečių ir apylinkių žmonių akis – bus siekiama dviejų Lietuvos rekordų. Vienas jų – didžiausias į orą pakilusių karšto oro balionų skaičius – tarsi savaime suprantamas, užtat kitas – liepos 6-osios pavakarę numatomas skrydis su 100 metrų ilgio vėliava – pareikalaus didelių piloto Vytauto Samarino pastangų ir meistriškumo. Liepos 6-osios pavakarę trispalvę virš Kauno išskleis ir akrobatinių skrydžių grupė ANBO.

100balionu

„Barzha“: „Solo Ansamblio“ koncertas, 20:00
Daugirdo amfiteatras, Prieplaukos krantinė

Šią vasarą prie Daugirdo amfiteatro švartuojasi nauja renginių serija „Barzha“. Planuojama, kad 300 žmonių talpinančioje baržoje suskambės trys renginiai. Pirmasis reisas su „Solo Ansambliu“ – Valstybės dienos išvakarėse, rugpjūtį „Barzhoje“ išgirsime „Baltąjį kirą“, „Rebelheart“ ir kt.

Festivalis „Operetė Kauno pilyje“: „Pilies muzika“, 20:00
Kauno pilies loma

Festivalio koncerto, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui, programoje: lietuvių kompozitorių sceninės muzikos – operų, operečių, miuziklų – arijos, duetai, šokiai, taip pat originalios ir liaudies dainos. Su Lietuvos atlikėjais pasirodys ir svečiai iš užsienio.

piliesmuzik

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia