Maršrutas liepos 18-21 dienoms

Parodos „Tarpukario Lietuvos reklama“ plakato fragmentas (iliustratorius Karolis Strautniekas)

PIRMADIENIS, liepos 18 d.

Filmas „Genijus“, 21:10 val.
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Biografinė drama „Genijus“, kurią sukurti inspiravo 1978 m. išleista A. Scotto Bergo knyga Max Perkins: Editor of Genius („Maksas Perkinsas: genijaus redaktorius“) – apie žmones, kurių gyvenimai ryškūs, o sugebėjimai, idėjos ir veikla pranoksta amžininkus. Genijais juos vadina ta pati visuomenė, retai kada šiuos žmones suprantanti, aplinka, retai kada palaikanti. „Jie vadina tave genijumi – tepadeda tau Dievas“ – mįslingai įspėja redaktorius Maksas Perkinsas (akt. Colinas Firthas) pradedantį rašytoją Tomą Volfą (akt. Jude Law), tapusį vienu garsiausių 20-ojo amžiaus tarpukario Amerikos novelistų.

ANTRADIENIS, liepos 19 d.

Paroda „Alio, alio. Kalba Kaunas. Lietuva“, 10-18 val.
LRT Kauno redakcija, S. Daukanto g. 28A

Kaip žinia, Tarpukario laikais užgimęs, Radiofonas buvo įsikūręs Kaune, Žaliakalnyje. 1928 m. sausio 15 d. studija buvo perkelta į miesto centrą – Laisvės al. 13, o 1933 m. – į S.Daukanto g. 12 (dabar S. Daukanto g. 28 a.). Sėkmingo Kauno miesto muziejaus ir LRT bendradarbiavimo dėka svarbus Lietuvos istorijoje įvykis – Kauno Radiofono gimtadienis – įamžintas parodoje „ALIO, ALIO. Kalba Kaunas. Lietuva“ . Istorinėje vietoje veikiančioje parodoje galima pamatyti su Radiofono istorija susijusias fotografijas ir dokumentus. Parodoje eksponuojama virš 40 senoviškų iš buvusio Ryšių istorijos muziejaus perimtų radijo aparatų, fone skamba autentiški tarpukario laikų radijo įrašai, o TV ekrane rodoma sovietinių laikų video medžiagą apie radiją.

NIK_1600

TREČIADIENIS, liepos 20 d.

Ekskursija „Unikalieji Šančiai“, 18 val.
„Šančių kioskas“, A. Juozapavičiaus pr. 64

Pažintinės ekskursijos dviračiais (yra galimybė išsinuomoti) metu pamatysite, kaip keitėsi ši Kauno dalis per pastaruosius 150 metų; pajusite tik Šančiams būdingą urbanistinį išplanavimą; sužinosite apie Šančių įžymybes, koks didžiausias Baltijos šalyse reiškinys čia vyksta ir kur per Nemuną kėlėsi Napoleonas; išgirsite, kuo Šančiai gyvena šiandien.

sanciai

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: A. Kaniava ir grupė, 19 val.
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Rudenį ilgai ruošta Andriaus Kaniavos programa buvo pristatyta Vilniaus publikai. O šįkart dainuojantis aktorius kvies pasiklausyti atnaujintos koncertinės programos Kaune, kurioje pasirodys su savo koncertų bendražygiais – kompozitoriumi Sigitu Mickiu (fortepijonas) ir gitaristu Aleksandru Ten.

Ne vienas Andriaus Kaniavos gerbėjas aktorių pamilo ne tik kaip asmenybę iš teatro, tačiau kaip ir ne vienerius metus koncertuojantį bardą. Nors pats savęs nėra linkęs vadinti bardu, tokio pobūdžio koncertuose ir festivaliuose jis puikiai atpažįstamas ir pripažįstamas. Atlikėjas yra išleidęs tris albumus. Kartu su grupe „Origami“ išleido albumą „Atšilusi musė“ (2003 m.), 2009 metais pristatė albumą „Antikvariatas, o 2014 m. metais kartu su sunkiosios muzikos orkestru „Musė“ pristatė albumą „Musė“.

kaniava

KETVIRTADIENIS, liepos 21 d.

„Open Kitchen Kaunas“, 11:30 – 22 val.
Santakos parkas

Viskas, ko reikia, kad „Open Kitchen Kaunas“ užsikurtų kaip iš pypkės – tai jokio lietaus. Maistas, muzika, pramogos jau suorganizuoti. Skanus turgus po atviru dangumi – kiekvieną ketvirtadienį.

Vika Eksta fotografijų parodos „Dievs Daba Darbs“ atidarymas, 17:30 val.
Kauno fotografijos galerija, Rotušės a. 1

Jauna Latvijos menininkė Vika Eksta parodoje „Dievs Daba Darbs“ („Dievas Gamta Darbas“) pristato Latvijos kaimo moterų kasdienybę XX amžiaus pirmojoje pusėje. Paroda veiks iki rugpjūčio 14 d.

Projekto pavadinimas kilo iš trilogijos, kurią dvidešimto amžiaus pradžioje latvė rašytoja Anna Brigadera parašė kaip gana sentimentalią Latvijos valstiečių gyvenimo apžvalgą, atpasakotą jaunos kaimo tarnų dukros. Latvijos šeimos per amžius gyveno vienkiemiuose ir gamtos, darbo bei religijos sąvokos lėmė jų gyvenimą. Projektą sudaro nuotraukos ir dokumentiniai garso įrašai, sukurti meninio tyrimo apleistoje sodyboje Latvijos kaime metu, tarp 2013 ir 2015 metų. Namas jau buvo kelerius metus apleistas ir pradėjęs susilieti su gamta – jame apsigyveno paukščiai, drugeliai ir musės. Taip pat buvo likę daugybė dulkėmis nugultų kažkieno daiktų. Baldų, virtuvinių įrankių, puodynių, laikrodžių, pjūklų… ir spinta, pilna moteriškų drabužių.

dievsdabadarbs

Festivalio „Senamiesčio žiogas“ atsisveikinimo koncertas, 18:30 val.
„Daugirdo“ amfiteatras, Prieplaukos krantinė

„Senamiesčio žiogas“ – jau dešimtus metus rengiamas, didžiausias Kauno mieste autorinės muzikos festivalis po atviru dangumi, kuris apima, autorinę kūrybą skirtinguose muzikiniuose žanruose, tokiuose kaip: dainuojamoji poezija, džiazas, bliuzas, folkloras, pasaulio muzika ir kt.

Jau priešpaskutiniame festivalio koncerte (taip, „Senamiesčio Žiogas“ baigia savo kelionę) pasirodys būrys ištikimų jo draugų – Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, Domantas Razauskas ir grupė, Ieva Narkutė, Andrius Zalieksa-Zala, Deimantė Rūtėnaitė.

„Paukščio spinta“ kvies vaikus sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėlėse „Skambančios šakos“. O „Kūrybos kampas 360“ pakvies vaikus ir jaunimą į eko dizaino dirbtuves.

Martin Sampedro parodos „Latente“ atidarymas, 19 val.
POST galerija, Laisvės al. 51

„Latente“ – tai naujausia ispano Martin Sampedro paroda, kurioje menininkas tiria, pasitelkiant šiuolaikines technologijas, fotografijos ateitį. Tai ne tik didžiųjų fotografijos meistrų pagerbimas – tai mistinė kosmogonija, siekianti atskleisti paslėptą pasaulį, kuris slypi tarp naujų kūrybos būdų ir žmogaus vaizdų suvokimo.

Ciklas rodomas negatyvu, o žiūrovas, mobiliojo dėka, gali papildyti savo patirimus. Taikant negatyvo efektą Jūsų fotoaparate, galite tyrinėti vaizdus ir atskleisti jų paslėptą turinį.

Paroda veiks iki rugpjūčio 13 d.

Parodos „Tarpukario Lietuvos reklama“ atidarymas, 19 val.
„Pienocentro“ rūmai, Laisvės al. 55

Itin didelio pasisekimo sulaukusi knyga „Tarpukario Lietuvos reklama“ grįžta į savo gimtinę – Kauną. Vytauto Landsbergio-Žemkalnio ir Karolio Reisono projektuotuose „Pienocentro“ rūmuose atidaromoje to paties pavadinimo parodoje eksponuojamus plakatus papildys interaktyvi į tarpukarį lankytojus perkelsianti erdvė – laikraščio redaktoriaus kabinetas.

Projekto „Tarpukario Lietuvos reklama“ iniciatorius Ramūnas Minkevičius specialiai šiai parodai subūrė naują, atskiro pristatymo reikalaujančią komandą. Parodos meno vadovu sutiko būti gatvės menininkas Timotiejus Norvila, jau keleri metai garsėjantis savo išradingais, interaktyviais darbais Kaune ir už jo ribų. Laikraščio redaktoriaus kabineto interjero kuratorius – Vilniaus dailės Akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedros lektorius, architektūros studijos „Giedraitis & architektai“ įkūrėjas Rimantas Giedraitis.

Parodos plakatą kūrė vienas sėkmingiausių naujosios kartos iliustratorių Karolis Strautniekas. Jo darbai puošia tokius leidinius, kaip „New York Times“, „Washington Post“, „The Independent“, „El País“ ir kt., menininkas yra dirbęs su „Audi“, „Adobe“, „Air France“, „Mini Cooper“, „Siemens“ ir kitais tarptautiniais prekių ženklais.

Paroda veiks iki rugpjūčio 18 d.

Š. Čepliauskaitės ir G. Pukelytės koncertas, 20 val.
„Kauno menininkų namų“ sodelis. V. Putvinskio g. 56

Ketvirtadienį vadinamajeame „Menininkų sodelyje“ bus daug harmonijos, vasariško lengvumo, pakylėjimo virš kasdienybės – koncertuos talentinga ir patyrusi pianistė Šviesė Čepliauskaitė bei jauna autorinių dainų atlikėja Gabrielė Pukelytė.
Didžiausią Šviesės Čepliauskaitės solinio repertuaro dalį sudaro kompozitorių romantikų kūriniai. Ypač pianistei artima F.Chopino kūryba. Ji pirmoji Lietuvoje įrašė visus F. Chopino valsus. Gabrielė Pukelytė atlikdama autorines dainas akomponuoja sau gitara, įpina folkloro motyvų ir kviečia klausytoją pasimėgauti lyriška ir ramia muzika.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia