Maršrutas liepos 17-20 dienoms

PIRMADIENIS, 07 17

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 84-ųjų metinių minėjimas, 13:00
Aukštųjų Šančių karių kapinės

Kiekvienais metais liepos mėn. minimos Stepono Dariaus ir Stasio Girėno žūties metinės. Prieš 84 metus Steponas Darius ir Stasys Girėnas nešė žinią visam pasauliui apie Lietuvą, siekdami suburti visą lietuvių tautą kovai, naujam gyvenimui. Lakūnai ketino lėktuvu „Lituanica“ perskristi Atlantą ir grįžti į gimtąją Lietuvą.

1933 m. liepos 15 d. pakilę iš Niujorko, lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas perskrido Atlantą ir liepos 17 dieną žuvo Pščelniko miške, tuometinės Vokietijos Soldino apylinkėse (dabar – Lenkijos teritorija).

Pasaulinės aviacijos istorijoje šis skrydis minimas kaip vienas iš tiksliausių. Lakūnai iki katastrofos vietos per 37 val. 11 min. nuskrido 6411 km. Pasiektas antras rezultatas pasaulyje pagal skrydžio nuotolį ir ketvirtas pagal ore išbūtą laiką.

Į minėjimą kviečia Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija

Filmas „Lemtinga pagunda“, 15:40, 18:00, 21:10
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

2003-aisiais Oskarą už geriausią scenarijų filmui „Pasiklydę vertime“ pelniusi režisierė Sofia Coppola į kino ekranus grįžta filmu „Lemtinga pagunda“, kuriame pasitelkia jai būdingą aštrią psichologinę temą ir įspūdingą geriausių Holivudo aktorių desantą.

Filmas sukurtas pagal 1966 m. išleistą Thomas Cullinan romaną. Pirmąsyk 1971-aisias ekranizuotame kūrinyje pagrindinį vaidmenį atliko aktorius ir režisierius Clintas Eastwoodas. 2017-aisiais prie rašytojo T. Cullinan kūrinio grįžusi režisierė Sofia Coppola savo pasirinkimą pagrindė noru moters akimis pažvelgti į psichologiškai aštrią istoriją ir išbandyti naują jai žanrą – romantinį vesterną. Už rafinuotą ir šiurpią „Lemtingą pagundą“ Sofia Coppola šiųmetiniame Kanų kino festivalyje buvo apdovanota Auksinės palmės šakele kaip geriausia režisierė, o Nicolei Kidman Žydrojoje pakrantėje įteiktas apdovanojimas už nuopelnus kinui.

ANTRADIENIS, 07 18

Valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtos parodos 6-oji dalis, 10:00-18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejaus muziejininkų atrinkti eksponatai iliustruoja kultūrinį, visuomeninį Lietuvos gyvenimą 1968 – 1977 m. Iš pateiktų eksponatų galima matyti, kaip keitėsi profesionalioji muzikos ir teatro kultūra, kokią įtaką etninės kultūros raiškai turėjo sovietinė okupacija ir kaip, prisitaikėliškai ar besipriešinant, į tuometę tikrovę reagavo lietuvių visuomenė Lietuvoje ir diasporoje. Parodoje pristatomi eksponatai iš trijų Kauno miesto muziejaus rinkinių: Kauno miesto istorijos, Lietuvių tautinės muzikos istorijos bei M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos. Ši parodos dalis veiks mėnesį.

Šokiai „Social Outside #7“, 19:00
Rotušės aikštė

Lindhop’eriai Rotušės aikštėje, prie šokoladinės, renkasi kiekvieną antradienį. Nebent oras visiškai blogas.

social

Fleitos ir fortepijono muzikos koncertas, 19:00
Galerija „Balta“, M. Valančiaus g. 21

Fleitininkė Ernesta Vauraitė ir pianistė Lina Šabūnaitė atliks C. Debussy, A. Casello ir Scherzo, S. Rachmaninov, P. Tchaikovsky ir kitų muzikos virtuozų kūrinius.

TREČIADIENIS, 07 19

Paroda „Liaudies meno inspiracijos“, 11:00-17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Liaudies meno inspiracijos“ – tai pirmoji respublikinė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus inicijuota profesionalių įvairių sričių menininkų paroda, kurios tikslas – vizualaus meno renginys, aktualizuojantis ir analizuojantis lietuvių liaudies meno įkvėptus, šių dienų meno kalba sukurtus kūrinius.

Paroda veiks iki rugsėjo 3 d.

Seminaras „Politinės ekonomijos kritika: Alga“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35


Kas yra politinė ekonomija? Tai mokslas, kuris sieja ekonomiką su socialiniais ir politiniais santykiais. O kas yra šia mokslo kritika? Galima sakyti, kad kritinė politinė ekonomija yra kritika liberalios, arba, kapitalistinės ekonomikos.

Šis ciklo seminaras – anksčiau vykusio, skirto Markso tekstui „Wage Labour and Capital“ (rasite jį čia), skiriamas šio santaukai, terminų išsiaiškinimui ir galutinei diskusijai.

KETVIRTADIENIS, 07 20

Instaliacijos „Always an I, Never a One [Visuomet aš, niekuomet vienas]“ atidarymas, 19:00
POST galerija, Laisvės al. 51A

Taktilinė garso ir šviesos instaliacija, kuriama tarptautinės komandos, yra ciklo „Šiuolaikinio meno sklaida POST galerijoje“ dalis. Instaliacija čia veiks iki liepos 29-osios, vėliau bus perkelta į festivalį „Yaga“.

Anot autorių, „Always an I, Never a One [Visuomet aš, niekuomet vienas]“ yra kvietimas susisukti į angeliškus rūbus / Atspirtis nuo žemės / Nei gulėjimas, nei stovėjimas / Intymi, hiperfizinė, juslinė patirtis.

alwaysani

„GM Gyvai“: Keegan McInroe, Matt Tedder ir Aleksandr Belkin, 19:00
Klubas „Combo“, Raudondvario pl. 107

Folk stiliaus gitaristas ir dainų kūrėjas Keegan McInroe remiasi giliomis bliuzo šaknimis, o Matt Tedder yra naujosios JAV bliuzo kartos atstovas. Drauge šie gitaromis apsiginklavę teksasiečiai klausytojams dovanoja įvairiausias originalias folk, bliuzo, country žanrų dainas ir klasikinių visų numylėtų kūrinių versijas. Lietuvoje jie pasirodys su bliuzo veteranu, grupės „The Road Band“ įkūrėju ir lūpinės armonikėlės virtuozu Aleksandru Belkin.

„Romuvos lauko kinas“: „Viešbutis „Didysis Budapeštas“, 21:30
Kauno pilis

Kino po atviru dangumi sezoną Kauno kino centras „Romuva“ pradeda kultiniu Wes Anderson filmu apie 1968-aisiais kažkur Europos viduryje, Zubrovkos šalyje nutikusią istoriją. Viešbutyje „Didysis Budapeštas“ apsistoja garsus rašytojas, kurio smalsumas prie vakarienės stalo išprovokuoja administratorių Gustavą prisiminti viešbučio klestėjimo laikus. Ponas Gustavas dėl svečių galėjo padaryti viską. Nepriekaištingo aptarnavimo reikalavo ir iš kitų. Taip viešbučio šeimininkas ne tik užsitarnavo darbuotojų pagarbą ir svečių prielankumą, bet net sulaukė buvusios viešnios palikimo – Renesanso laikų paveikslo. Tačiau jo gviešiasi ir velionės giminaičiai. Tai aliuzija į prabangoje besimaudančią Europą, kuri, ignoruodama realybę, gyveno taikos ir optimizmo iliuzijomis. Filmas apdovanotas „Sidabriniu lokiu“ Berlinalėje.

„Romuvos lauko kinas“ prie Kauno pilies iki rugsėjo iš viso pademonstruos 13 filmų. Esant nepalankioms oro sąlygoms seansai vyks laikinojoje „Romuvos“ kino salėje (Kęstučio g. 62).

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia