Maršrutas liepos 17 – 19 dienoms

PENKTADIENIS, 07 17

„Kvapų naktis“, 16:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

VDU Botanikos sodas kvies išskirtinei pažinčiai su kvepiančiu, nepažintų formų, skonių ir savybių augalų pasauliu. Visą renginio programą rasite čia.

Šilainių rūšių ralis: naktinių drugių stebėjimas, 21:00
VIII fortas, Pryšmančių g.

Edukacija su biologinės įvairovės specialistu, gamtininku Tomu Pociumi skirta vaikams ir smalsiems suaugusiems. Ieškosite ir su gamtininko pagalba atpažinsite įvairias naktinių drugių ir kitų naktinių vabzdžių rūšis. Naktinių drugių stebėjimas – tarptautinės iniciatyvos – National Moth Week – dalis. Plačiau skaitykite čia.

Birželį vykusi rūšių paieška Kauno VIII forte, Vytauto Paplausko nuotrauka.

„Kaunas Piano Fest“: Anna Szałucka ir Monika Mašanauskaitė, 20:00
Online

Nuo 2018 metų „Kaunas Piano Fest“ sukviečia pianistus iš viso pasaulio dalyvauti 10 dienų trunkančiuose, pilnuose įkvėpimo meistriškumo kursuose. Šiemet dėl visiems suprantamų priežasčių koncertai ir kursai vyksta virtualiai, bet muzika tikrai skamba. O šiame koncerte – dvi jaunosios talentės ir George Gershwin, Maurice Ravel, Sergei Rachmaninoff…

Anna Szałucka yra viena įdomiausių jaunosios kartos lenkų pianisčių, išsiskirianti savo muzikalumu bei ypatingu virtuoziškumu. Ji baigė bakalauro studijas Gdansko Stanislavo Moniuškos muzikos akademijoje, prof. Waldemar Wojtal klasėje. Vėliau studijavo Vienoje – Universität für Musik und Darstellende Kunst, prof. Stefan Vladar klasėje bei Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas prof. Ian Fountain. Baigusi studijas, Anna šioje akademijoje pradėjo dirbti dėstytoja.

Pianistė Monika Mašanauskaitė yra tarptautinių meistriškumo kursų bei festivalio „Kaunas Piano Fest“ meno vadovė ir įkūrėja. Scenoje Monika pasirodo kaip solistė ir kamerinių ansamblių narė. Naujausių pianistės laimėjimų sąraše – 1-oji vieta Tony ir Tania netradicinės rusų muzikos konkurse Škotijoje ir 1-oji vieta kamerinių ansamblių konkurse „Josep Mirabent I Migrans“ Katalonijoje.

„Romuvos“ lauko kinas: „Liepsnojančios moters portretas“, 22:00
„Romuva“, Kęstučio g. 62

„Pasaulio žiūrovus ir Kanų kino festivalio žiuri pavergusiame filme Céline Sciamma meistriškai režisuoja subtilius aistros ir maišto atspalvius, o įsimylėjusios operatorės Claire Mathon kamera tapo viena kitoje prieglobstį radusių moterų portretus stulbinamo grožio Šiaurės Prancūzijos gamtos fone“, – sako festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Aistė Račaitytė.

ŠEŠTADIENIS, 07 18

Graffiti jam’as „Sienos atsidaro“, 10:00
Kalniečių parkas

Kaunui reikia daugiau spalvų ir mažiau pilko betono. Kaunui reikia daugiau gatvės meno, kuris yra svarbi miesto identiteto dalis. Ir nors jau turime nemažai miesto erdves puošiančių piešinių, suprantame, kad menininkams kartais norisi piešti be išankstinių derinių bei leidimų. Norisi piešti išlaisvinant visą savo fantaziją, todėl atidarome legalias laisvo piešimo sienas, kur tai bus galima padaryti nepažeidžiant įstatymų ir visai neribotai. Viena tokių laisvų sienų – Kalniečių parke.

Liepos 18 dieną ją atidarys ir ant jos pieš 11 profesionalių gatvės menininkų iš visos Lietuvos. Bus muzikos, bus dažų ir bus galimybė pirmiems išbandyti savo talentą.

„Etnosodas“: dirbtuvės šeimai, 10:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Į dirbtuves kviečiamos šeimos su paties įvairiausio amžiaus vaikais – čia jų lauks pedagogas, folkloro ansamblio „Goštauta“ vadovas ir šaunus tėtis Saulius Lipinskas su savo šeima. Jis tėvus su mažaisiais supažindins su paslaptingu garsų ir tradicinių instrumentų pasauliu, pamokys dainų, ratelių ir žaidimų.

„Etnosodas“ – tai atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Norintiems lankyti užsiėmimus nereikia turėti specialių gebėjimų, dainavimo įgūdžiai taip pat nebūtini.

Gatvės muzikos diena, 12:00
Įvairios vietos

Keturioliktoji Gatvės muzikos diena, turėjusi vykti trečiąjį gegužės sekmadienį, keliasi į liepos 18 dieną ir pamažu ruošiasi muzikos skambesiais pagyvinti tiek Kauno, tiek kitų miestų gatves.

Nuo 2007–ųjų metų renginys vyksta kasmet – Andrius Mamontovas draugams elektroniniu paštu išsiuntė kvietimus, kuriais ragino į rankas pasiimti instrumentus ir groti sostinės gatvėje. Ilgainiui idėja pamažu plito ir, šiai dienai, tai tapo ne tik visų Lietuvos miestų švente, paskandinančia gatves muzikos garsuose, bet ir daugelio mylima tarptautine tradicija.

Šių metų Gatvės muzikos dienos tematika – muzikos personažai. Ja siekiama atkreipti dėmesį į muzikantą kaip į kūrėją ar unikalią asmenybę. Dalyvių žemėlapį ir registraciją galite rasti čia: www.gmd.lt

Ekskursija „Visa Mickevičiaus gatvė“, 12:30
Soboras (susitikimo vieta)

Iniciatyva „Gražinkime Kauną“ tęsia tradiciją pakviesti į ekskursiją, kuri prasidės pusę pirmos nuo Soboro. Šį kartą kartu su gidu Jonu Oškiniu pereisite VISĄ Mickevičiaus gatvę pirmyn ir atgal, sužinosite visas jo pastarojo šimtmečio ir dar senesnes  įdomybes.

Ekskursija parodoje „Patikėta atmintis: žmonės, daiktai ir jų istorijos“, 14:00
Istorinė LR Prezidentūra Kaune, Vilniaus g. 33

Ši paroda bus labai įdomi tiems, kurie tiki, kad karta iš kartos saugomi ir perduodami daiktai turi stebuklingų galių: gali pasakoti šeimos ir valstybės istoriją, išlaikyti nematomas gijas su išėjusiais žmonėmis, šviesti, auklėti, teikti estetinį ir emocinį pasitenkinimą.

Agronomo Juozo Andriušio kišeninis laikrodis su grandinėle ir pakabuku. Metalas, emalis. Šveicarija, firma „Omega“. Grandinėlė – metalas, pynimas, auksavimas. JAV, „Speidel“ firma, XX a. 3–4 dešimtmečiai. D. Andriušytės dovana

Pažaislio muzikos festivalio preliudija, 16:00
Vytauto Didžiojo Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Jau tampa gražia tradicija, jog Pažaislio muzikos festivalio Pradedamojo koncerto išvakarėse mieste suskamba festivalio šaukliai – Kauno kariliono varpai. Suklusti ir pasimėgauti šio įspūdingo instrumento skambesiu kauniečius bei miesto svečius ir šiais metais kvies abu Kauno karilionininkai: Julius Vilnonis ir vienintelė varpais grojanti moteris Lietuvoje Austėja Staniunaitytė-Proietta. Liepos 18 dieną festivalio preliudijos metu girdėsime mylimiausius šių atlikėjų kūrinius: nuo Johanno Sebastiano Bacho iki šių dienų kompozitorių.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vasaros programa: „PLI“, 19:00
Raudondvario dvaro kiemas, Pilies takas 1, Raudondvaris, Kauno raj. 

Viktoro Černický (Čekija) atliekamas „PLI“ – nenuspėjamas ir žaismingas performansas, kuriame barokiškasis dekoratyvumas keičiamas erdviniu kuklumu ir materialiu minimalizmu. Pasirodymą sudaro 22 konferencijų kėdės, įkyrus ritmas ir vienas viskam pasiryžęs žmogus. Ant mažos platformos atlikėjas drąsiai pasineria į sunkiai nusakomas Visatos kūrimo, perkūrimo ir dekonstrukcijos pastangas. Rezultatas – sąmojingas ir žaismingas monospektaklis, fizinė begalinės žmogiškosios dinamikos, kantrybės ir siekių metafora, net ir įprasčiausius objektus paverčianti neįtikimais architektūros kūriniais. „PLI“ buvo įvertintas „Čekijos šokio platformos 2019“ auditorijos ir pagrindiniu prizais. „Theatre News Award 2019“ V. Černický buvo nominuotas „Šokio ir judesio kategorijoje“ už koncepciją ir choreografiją.

Raudondvaryje performansas vyks šeštadienį, Garliavoje, Garliavos Kaimynystės parke (Vytauto g. 132) – sekmadienį. Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ Kauno rajono gyvenvietes žada aplankyti ir rugpjūtį.

Viktoro Černický archyvo nuotr.

Rytų Afrikos sintezė, 19:00
„Parakas“, Prancūzų g. 2

Atlikėja ir dainų autorė Clementine yra kilusi iš Ruandos, tačiau gimė Burundyje, užaugo Ugandoje bei Etiopijoje. Spalvingą gyvenimo patirtį Clementine atskleidžia savo dainų tekstuose. Jos kuriama muzika netelpa į jokius žanrus, nes  kūryba pirmiausia ateina iš emocijų ir tik vėliau įgauna pavidalą. Taip pat stebėsite tradicinius liemens šokius, atliekamus pačios dainininkės.

„Colours of Bubbles“ koncertas, 21:00
„Pakrantė“, Nemuno sala

Iš lietuviškuoju Mančesteriu tituluojamų Šiaulių kilusi roko grupė „Colours of Bubbles“ klausytojų dėmesį pelnė kūriniais, kuriuose modernus indie rokas susipina su europietišku šalčiu ir tamsesnių dainų tekstų gyliu. 2019 metų rudenį rokeriai sugrįžo su nauju albumu „9 mm”. Trečiajam studijiniam šūviui „9 mm“ tikro britiško rokenrolo ir stygų skambesio Jungtinėje Karalystėje ieškoję „Colours of Bubbles“ sukūrė veržlų, maištu, greitu tempu ir energija užtaisytą albumą.

„Pakrantėje“ liepos 18 dieną „Colours of Bubbles“ pratęs „9 mm“ kelionę ir sugros autentišką, britiškos dvasios, 90-ųjų atspalvio ir šviesaus gitarinio garso įkvėptą koncertą. Skambės naujausi „Colours of Bubbles“ kūriniai „Russian Roulette“, „Summer“, „Only God Forgives“ ir „To Jane“ ir, žinoma, svarbiausi grupės hitai „Flags“, „Home“, „Truth of Dare“.

SEKMADIENIS, 07 19

Filmas „Nova Lituania“, keli seansai
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1938 metai. Tarpukario Kaunas. Lietuvai švenčiant nepriklausomybės dvidešimtmetį, Europos horizonte kibirkščiuoja neišvengiamo karo grėsmė. Dėl naujos valstybės ateities nerimaujantis geografijos profesorius Feliksas Gruodis sugalvoja beprotišką planą. Jis pasiūlo Vyriausybei Afrikos žemyne sukurti atsarginę Lietuvą. Čia, kilus pavojui, galėtų persikelti šalies gyventojai. Kruopščiai suplanuotai idėjai reikia valdžios palaikymo, tačiau profesoriumi tiki tik politika nusivylęs šalies premjeras. Kol abu vyrai sprendžia, gelbėti kitus ar save, griūva vieno iš jų santuoka.

Režisierius Karolis Kaupinis sukūrė sarkastišką šiandienos grėsmių alegoriją ir sustiprino savo, kaip daug žadančio režisieriaus, vardą lietuvių kine. Filmas jau pripažintas geriausiu Atėnų ir Rygos kino festivaliuose.

Muzikos ir meno mugė, 13:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Bene visos juslės bus pamalonintos. Ausims: analoginę muzikinę dalį kokybins vilniečiai Discotag, vietiniai Dideli Kompaktai, bei kasetininkai Tapekiosk; selekcijas rinks Mantas Daujotas. Skrandžiui: vyks brunch’as, kuriam „Godo“ paruoš įvairiausių skanumynų. Akims ir sielai: menininkų darbai, į kuriuos galėsite ne tik paspoksoti ar pabendrauti su autoriais, bet ir įsigyti.

Koncertas „Parko muzika. Nusišypsok!“, 17:00
Kalniečių parkas, P. Lukšio g.

Vis dar vasara, ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ vis dar džiugina kauniečius jau pamėgtais nemokamais koncertais „Parko muzika“! Sekmadienį į Kalniečių parką kviečia orkestras „Ąžuolynas“.

„Kauno santakos“ archyvo nuotr.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia