Maršrutas liepos 13 – 16 dienoms

PIRMADIENIS, 07 13

Bendruomenių laboratorijos susitikimas Žemuogių pievelėje, 17:30
Aukštaičių g. 44

Kūrybiška ir atvira galerija „Kaukas Žemuogių pievelėje“ su charizmatiškąja namų siela Aiste Ramūnaite priešakyje šiemet tęsia ne tik pernai sėkmingai startavusius Portretų paišymus, bet ir kviečia į „Magiškų susitikimų“ vakarus. „Nesinori to vadinti renginiu, nes kviečiame jus į kūrybišką pasimatymą su įdomiais kaimynais, spalvingomis istorijomis bei Kaukais. Čia save atrasti gali kiekvienas“, – rašoma kvietime.

Improvizacija visiems, 18:00
Prie Soboro, Nepriklasomybės a.  14A

Atvykite pasikrauti savo vidinę bateriją geromis emocijomis ir pozityvumu savaitei! Prisijungti ir puikiai improvizuoti gali kiekvienas – tu, tavo vaikai, tavo močiutė, tavo kaimynas, ir net nepažįstamas žmogus kurį sutikai pakeliui į užsiėmimą. „Impro Kaunas“ klubo nariai šių nemokamų užsiėmimų metu jums padės išlaisvinti vidinį spontaniškumo tigrą.

„Impro Kaunas“ nuotr.

„Kaunas Piano Fest“: Gabrielė Sutkutė ir Nuno Lucas, 20:00
Online

Šiemet tarptautinė pianistų fiesta vyksta internetu, tad koncerto galite klausytis jums patogioje vietoje. Gabrielė Sutkutė gimė 1997m. Kaune. Šiuo metu pianistė tęsia studijas Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas profesorių Christopher Elton. Gabrielė aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir su įvairiais kameriniais ansambliais bei simfoniniais orkestrais. 2018 m. rudenį ji buvo pakviesta koncertuoti su Kauno styginių kvartetu, o šių metų pradžioje, diriguojant maestro Markus Huber, kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru Gabrielė atliko Rachmaninovo 2-ąjį koncertą.

Lisabonoje, Portugalijoje gimęs pianistas Nuno Lucas savo pažintį su muzika pradėjo Academia de Música de Lagos Portugalijoje João Rosa fleitos klasėje. Ilgainiui fortepijoną pamilęs muzikantas pripažįsta, kad pirmasis jo instrumentas – fleita, iki šiol jam lieka artimu ir sentimentus keliančiu instrumentu.

ANTRADIENIS, 07 14

Diskusija „Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį“, 14:00
Online

UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklas, kuriam priklauso 40 miestų visame pasaulyje, inicijuoja atvirą virtualią diskusiją „Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį“.  Iš „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ biuro transliuojamoje diskusijoje, kuri vyks liepos 14 d., miestai dalinsis aktualiais klausimais ir įkvepiančiomis COVID-19 išprovokuotos nepaprastos padėties dizaino praktikomis bei patirtimis, kurios įkvepia žmones visame pasaulyje. Plačiau skaitykite čia.

Martyno Plepio nuotr.

Naujo žurnalo „Naujoji Romuva“ numerio pristatymas, 16:00
Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Laisvės al. 39

Nuo 1930 m. leidžiamas kultūros žurnalas atlaikė visas audras ir cunamius, turbulencijas ir nepriteklius, bet išliko. Naujausiame jo numeryje pasakojama apie Stasį Ušinską (liepos 20 d. – menininko 115-asis gimtadienis) ir skulptorių Danielių Sodeiką, paminklo Ušinskui autorių. Bus pristatomos ir kitos žurnalo temos, skaitomos eilės, bendraujama su autoriais.

Vakarėlis „DT Clash“, 18:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Keturi vasaros antradieniai – keturi smūginės elektronikos iššūkiai Kauno ausims ir pėdoms. DT CLASH gimė kaip pareiškimas prancūzų internetinėje radijo stotyje „Lyl“ ir lieka ištikimas pirminei idėjai – tai, kas efektyviausiai skamba temstant, aklinoje tamsoje arba švintant. Kompromisai lieka už durų – garantuoja „Digital Tsunami“ kompanijos kviečiami artistai. Pirmą antradienį terasoje šeimininkaus Ernestas Sadau ir Roman Sputnik.

„Scanoramos“ antradienis: „Pašėlusios svajonės“ (Los Bando), 21:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Pakeisti roko istoriją ir tapti legendomis – sena Akselio ir Grimo svajonė. Kvietimas pasirodyti Norvegijos roko čempionate grupei „Los Bando Immortale“ turėtų su trenksmu atlapoti duris ir langus į sėkmę. Vienintelė bėda – Akselis nemoka dainuoti. Grimas negali geriausiam draugui pasakyti tiesos, todėl pasikvietę devynmetę smuikininkę Tildą ir lenktynininką Martiną, bičiuliai surengia ilgą muzikinį turnė šiaurės kryptimi. Pabėgimo planas virsta kelione brandos link su triumfuojančia pabaiga.  Rež. Christian Lo.

TREČIADIENIS, 07 15

UNESCO paraiškos rengimo pristatymas gyventojams, 17:30
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakulteto rūmai, A. Mickevičiaus g. 9

Kauno UNESCO paraiškos rengimo ekspertų darbo grupė kviečia modernizmo pastatų gyventojus ir bendruomenę į pristatymą, kurio metu bus aptarta paraiška, jos rengimo procesas, reikšmė ir nominuojama miesto teritorija. Kviečiame susipažinti su procesu, užduoti rūpimus klausimus!

Inos Pukelytės knygos „Panelės iš Laisvės alėjos“ pristatymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Šalia Laisvės alėjos įsikūręs Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia persikelti į tarpukario Kauną ir išgirsti Inos Pukelytės pasakojimą apie naujausią knygą, kurios pirmasis tiražas jau išparduotas – „Panelės iš Laisvės alėjos“. Pristatymo metu bus atskleistos ne tik knygos rašymo subtilybės, bet galėsite pamatyti ir niekur nematytus, unikalius, to laikmečio Kauno Laisvės alėjos gyvenimo vaizdus.

„Romuvos“ lauko kinas: „Mano šuo Kvanka“ (Mon chien Stupide), 22:00
Kęstučio g. 62

Rašytoją Henrį užgriūna visos įmanomos krizės – įkvėpimas kurti kažkur dingo, santykiai su depresyvia žmona – seniai atšalę, o rasti bendrą kalbą su suaugusiais vaikais, regis, neįmanoma. Kaip teigia Henris, ketveriukę palikuonių jis mielai iškeistų į naujutėlaitį „Porsche“ – juk jie tarsi susitarę žlugdė visus jo bandymus pasiekti laimę! Sykį jo kelyje išnyra didžiulis ir kiek įkyrokas benamis šuo, kurį Henris pavadina Kvanka. Regis, santykiai su nauju namų gyventoju klostosi puikiai, o netikėtai atrasta draugystė praskaidrina rašytojo gyvenimą. Gyvenimo dugne atsidūrusio Henrio gyvenime sužimba viltis – galbūt įmanoma viską pradėti nuo pradžių? Rež. Yvan Attal.

Gintaras Balčytis: „Nuo robotrono iki autobusų stočių“, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Architektūros edukacinės dirbtuvės „200m2“ kviečia į pokalbį su architektu, prieš porą metų tapusiu įsimintiniausiu Kauno menininku, Gintaru Balčyčiu: „Kalbėsime apie architektūrą (lot. architectura < gr. architektonike–statybos menas) kaip meno šaką, gyvenimo būdą, darbą ir verslą.“

KETVIRTADIENIS, 07 16

Filmo „Pakilau skrydžiui“ premjera ir pokalbis su pilotais, 17:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Dokumentinis filmas „Pakilau skrydžiui” fiksuoja įgyvendinto skrydžio be motoro „Sklandytuvais nuo jūros iki jūros: Lietuva – Ukraina“ akimirkas. Tada trys sklandytojai pilotai Algirdas Šimoliūnas, Sakalas Uždavinys ir Ignas Bitinaitis ryžosi pirmam istorijoje tokio pobūdžio skrydžiui bemotorėmis priemonėmis, kuriuo siekė ne tik atskleisti sklandymo galimybes, bet ir paminėti Lietuvos šimtmetį bei įkvėpti Lietuvos žmones veikti, o Ukrainos – siekti savo laisvės. Pilotai įgyvendino tai, ką kiti vadino neįmanomu – jie per 5 dienas įveikė 1800 km. atstumą sklandytuvais nuo Baltijos jūros Lietuvoje iki Juodosios jūros Ukrainoje. Kelionė buvo kupina gausybės iššūkių, nuotykių, trikdžių ir visa tai užfiksuota šiame dokumentiniame filme.

Šio filmo peržiūra yra vienas iš trijų muziejaus renginių, skirtų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą paminėjimui. Po seanso – pokalbis su šio istorinio skrydžio dalyviais pilotais Algirdu Šimoliūnu ir Sakalu Uždaviniu.

Parodos „Didžioji pramonė: Inkaras“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paroda tęsia bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ 2017 m. pradėtą industrinės praeities tyrimo ciklą „Didžioji pramonė“, kuriantį dėmesio ir atminties lauką gausiai buvusių istorinių fabrikų bendruomenei. Paroda, kaip ir „Inkaro“ guminė avalynė, kviečia žingsniuoti mažai pramintu keliu: industrijos istorijoje atrasti naujas spalvas ir prasmes  – užmirštas, nubrauktas, išsižadėtas. Plačiau apie naująją parodą skaitykite čia.

Projekto „Muzikiniai maršrutai: istorinės žydų trajektorijos“ koncertas, 19:00
J. Naujalio muzikos gimnazija, Kęstučio g. 85 (susitikimo vieta)

„Kauno santaka“ pristato tarpdisciplininį projektą, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metų paminėjimui. Jis adresuotas įsimintinoms Kauno miesto vietoms, kuriose telkėsi žydų bendruomenės. Muzikiniai pasivaikščiojimai apims Kauno naujamiestį ir Senamiestį ir įvairius objektus, kaip antai –  L. Zamenhofo namas, Žydų realinė gimnazija, maldos namai ir choralinių sinagogų vietos, Žydų teatras,  „Kiemo galerija“,  Kauno konservatorijos rūmai, Arbitblatų muzikos instrumentų parduotuvės vieta, E. Levino namas, Vainšteinų namai, „Knygų ministerija“, buvusių restoranų Laisvės al. „Versalis“, „Metropolis“ vietas ir kt. Ketvirtadienį pasivaikščioti su muzika ir gidu kviečia pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“. Pabaigai – specialiai jam aranžuotų D. Dolskio šlagerių koncertas.

Visos ekskursijos nemokamos, užsiregistruoti galima telefonu +370 37 220385 (darbo dienomis 9–16 val.). Dalyvių skaičius ribotas.

„Kauno santakos“ nuotr.

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: A.Bialobžeskio ir G. Arbačiausko muzikos ir poezijos vakaras, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pavakaroti kviečia Valstybinio Jaunimo teatro aktoriai, puikiai pažįstami publikai iš savo vaidmenų teatre, kine, televizijos serialuose – Andrius Bialobžeskis ir Giedrius Arbačiauskas, kurie pristatys naują bendrą programą, pavadinimu „Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu“ pagal Henriko Radausko kūrybą.

„Ribos“, 20:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Ribos“ – tai KMN programos „Trenksmas“ dalis – performatyvūs poezijos skaitymai, sujungiantys muziką, poeziją  bei eksperimentinį kiną. Tamsumas, juodasis humoras, absurdas: šie žodžiai padėtų apibūdinti renginio metu skaitomą poeziją. nuo dramatiško tragizmo iki Daniilo Charmso miniatiūrų, žiūrovai galės nagrinėti poezijos paribius, susilieti su skaitomais tekstais, ambient žanro muzika ir kinu. Autoriai skaitys tiek savo, tiek pasirinktus tekstus.

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia