Maršrutas liepos 13-15 dienoms

PENKTADIENIS, 07 13

Parodos „Porceliano tapatybė / Porcelain Identity“ atidarymas, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Kauno kaulinio porceliano simpoziumas, kurio rezultatai ir dalyvių darbai pristatomi parodoje, rengiamas jau nuo 1991 metų. Jo pradžiai įtakos turėjo fabrikas „Jiesia“, vienas iš nedaugelio gaminęs kaulinį porcelianą. Kasdien kintanti situacija menų pasaulyje, technologijos bei tradicijos Simpoziumą skatina keistis. Šiemet jame dalyvavo išskirtinai kviestiniai menininkai – profesoriai ir publicistai iš JAV, Aalto Universiteto (Helsinkis/Suomija) doktorantas, tarpdisciplinių menų atstovas, 3D keramikos spausdinimo inovatorius ir dėstytojas, ne tik keramikos, bet ir kitų sričių atstovai.

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

porcelia

„Kvapų naktis 2018“, 17:00
VDU Kauno botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Renginio programoje – įkvepianti pažintis su įvairiausių formų, skonių, aromatų ir savybių augalų pasauliu. Šiemet „Kvapų naktis“ bus pradėta svarbiausio Baltijos šalyse fotografijos festivalio „Kaunas Photo“ parodos „Sidabrinis sodas“ atidarymu (17:30 val.). Jo metu turėsite progą pabendrauti su savo darbus sode eksponuosiančia menininke Emilija Petrauskiene.

Taip pat renginyje lankytojų lauks nemokamos ekskursijos parko teritorijoje, meninės kompozicijos, dainuojamosios poezijos vakaras rožyne, informatyvios ir vertingos paskaitos dvaro paviljone, degustacijos, Lietuvos Zoologijos sodo programa, mažųjų karalaičių programa, pažintis su alpakomis, arkliukais ir arboristų parodomuoju medžių genėjimu, galimybė pagroti lauko muzikos instrumentais ir t.t. Šventę vainikuos nakties programa: lietuviškų sutartinių motyvais improvizuos „Etno Jazz“, į šviesų ir muzikos šokį kvies VDU styginių instrumentų kvartetas su romantiška klasikos programa „Nakties muzika“.

© Emilija Petrauskienė

© Emilija Petrauskienė

G&G Sindikatas gyvai, 19:00
„Adform“ Kiemelis, Rotušės a. 19

Lietuviško hiphopo muzikos vėliavnešiai, inteligentiški protestuotojai, brandžiausias hip-hopo kolektyvas, lietuviškos hip-hop muzikos sunkiasvoriai, laikui nepavaldūs grandai. Daug epitetų, tačiau jie visi apie vieną ir tą pačią grupę – „G&G Sindikatą“, jau įžengusį į trečią veiklos dešimtį.

Vakarėlis „Vasarvidžio sapnas“, 23:00
„Lizdas“, Nepriklausomybės a. 13

Elektroniškai gyvą ansamblį „MTJunker“ Kaune pasitiks Less Feeling, Roads, Interiors, „12 inčų po žeme“ – Šekspyras, sako, tokios nakties programos nebūtų parašęs.

vasarvidzio

ŠEŠTADIENIS, 07 14

Netikėtumų festivalis „100 pirmų kartų“, visa diena.
Įvairios vietos

Visiems miestiečiams ir Kauno svečiams atviras finalinis stovyklos „100 pirmų kartų“ akordas privers į gerai žinomą aplinką, pastatus ir objektus pažiūrėti visai kitais kampais. Ar įsivaizduojate vienai valandai eismui uždarytą Parodos kalną? Ir tai tik vienas nuotykių, kuriuos rezga „Kaunas 2022“.
Apie pikniką Vilijampolėje skaitykite čia.
Apie netikėtus veiksmus Centre ir Senamiestyje skaitykite čia.
Apie Parodos kalno nuotykį ir dūzges jo viršuje skaitykite čia.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Šimtmečio aviacijos šventė, visą savaitgalį
S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Veiverių g. 132

Jau 103 metus skaičiuojančiame viename seniausių Europos aerodromų aviacijos šventė šįkart skirta paminėti dvi progas – S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 85-metį ir Valstybės atkūrimo šimtmetį. Visą savaitgalį netils lėktuvų variklių muzika, amą gniauš akrobatinių lėktuvų ir NATO naikintuvų šokis ore, atmosferą kaitins muzikiniai pasirodymai, o Lietuvos aviacijos muziejaus lėktuvų ekspozicija padės bent akimirkai nusikelti į aviacijos priešistorę. Renginio svečiai apžvalginių ar akrobatinių skrydžių metu galės iš paukščio skrydžio apžiūrėti žymiausius Kauno pastatus bei įspūdingus gamtos peizažus.

orosvente

Ekskursija aplankant vilą „Eglutė“ ir Galaunių namus, 11:30
Kauno geležinkelio stotis, M. K. Čiurlionio g. 16

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas“ ir vėl subalansuota vilniečiams – prasidės Geležinkelio stoties perone, kai atvyks traukinys iš Vilniaus. 

Pakilę į žaliąjį Žaliakalnį, galėsite apsilankyti kauniečių gyvenamoje Felikso Vizbaro suprojektuotoje Petro Klimo viloje „Eglutė“. Pakeliui aplankysite gražiausią Pirmosios respublikos rajoną su V. Landsbergio-Žemkalnio, A. Rozenbliumo, B. Elsbergo, S. Kudoko darbais, kur gyveno visa Kauno grietinėlė. Atskiras dėmesys – Pauliaus ir Adelės Galaunių vilai, kur vis dar veikia unikali dailės, taikomosios dailės, interjero paroda „Kasdienybės geometrija“ ir visai nauja Galaunės kaimyno Adomo Galdiko grafikos ekspozicija. Geresnės progos pajusti Pirmosios Respublikos skonį ir net kvapą nėra. Registruokitės adresu info@grazinkimekauna.lt.

„Cirkuliacija“: „Pasirodymas 66-iems balkonams ir vienai terasai“, 14:30
Savanorių pr. 278

„Cirkuliacija“ – tai jau ketvirtus metus vykstantis edukacinis šiuolaikinio cirko festivalis, kuriuo siekiama populiarinti Lietuvoje ganėtinai naujos scenos menų šakos – šiuolaikinio cirko – žinomumą ir prieinamumą. Pats netikėčiausias šių metų renginys – Roberto Magro (Italija) „A Poetic Moment With the Community“, arba „Pasirodymas 66-iems balkonams ir vienai terasai“.Renginys bus matomas iš namo adresu Savanorių pr. 278. Ne šio namo gyventojams renginį bus galima pamatyti iš „Žaliakalnio terasų“ Savanorių pr. 276. Norite patekti? Registruokitės!

66balkonai

Bardų festivalis „Akacijų alėja 2018“, 17:30
Kulautuva

18-asis bardų festivalis, kurį taikliausia vadinti septyniomis valandomis ant žolės skambant prasmingiems tekstams ir nuostabiai muzikai, šiemet pasikvietė Mindaugą Briedį, Bjelle, Darių Žvirblį, Mindaugą Ancevičių, Giedrių Arbačiauską, „Kamanių šilelį“, „Kitus kambarius“, Andrių Kaniavą ir Gediminą Storpirštį.

akacijualeja

SEKMADIENIS, 07 15

Susitikimas gamtoje „Olia pieva oliava“, 10:00
Zapyškis

„Kaunas pilnas kultūros“ birželio numeryje viešėjusi „Stuba“ sekmadienį kviečia išmokti pasigaminti dalgę ir… pašienauti. Susitikimo pradžia – Šakių plente prie posūkio į Novaraisčio mišką. Tokio sekmadienio dar niekada neplanavote.

oliava

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 85-ųjų metinių minėjimas, 12:00
Aukštųjų Šančių karių kapinės, Ašmenos 1-oji g. 2

Prieš 85 metus Steponas Darius ir Stasys Girėnas nešė žinią visam pasauliui apie Lietuvą, siekdami suburti visą lietuvių tautą kovai, naujam gyvenimui. Lakūnai ketino lėktuvu „Lituanica“ perskristi Atlantą ir grįžti į gimtąją Lietuvą. Tomis dienomis Kauno radijas skelbė sensacingą pranešimą: S.Darius su S.Girėnu skrenda į Lietuvą! Visas naujienas nustelbė šnekos apie nepaprastą įvykį. Lakūnų pavardės kartojamos gatvėse, įstaigose, net ministrų kabinete. Pasaulinės aviacijos istorijoje šis skrydis minimas kaip vienas iš tiksliausių. Lakūnai iki katastrofos vietos per 37 val. 11 min. nuskrido 6411 km. Pasiektas antras rezultatas pasaulyje pagal skrydžio nuotolį ir ketvirtas pagal ore išbūtą laiką.

Į minėjimą kviečia Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija.

Jacob Bray performansas „Skalbiniai“, 15:30
„Žalgirio“ arena (amfiteatras), Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Skalbiniai“ –pirmasis „Kauno bienalės“ tarptautinio jaunųjų menininkų rezidencijų projekto „MagiC Carpet“s rezultatas – šiuolaikinio šokio teatro pasirodymas, kuriame susipina penkių jaunų atlikėjų – Ingridos Čepanonytės, Aistės Jančiūtės, Kristinos Marijos Kulinič, Karolinos Latvytės ir Amy Robyn asmenybės. Kontaktinės improvizacijos, šiuolaikinio šokio, žodinio performanso bei performatyvaus meno kalbomis gvildenamos skirtingos moterų teisių, erdvės/kūno, popkultūros ir pasakojimo temos. Choreografas – rezidenciją Kaune atlikęs kylantis menininkas iš Jungtinės Karalystės – Jacob Bray.

skalbiniai

Kauno kariliono muzikos vasaros koncertų ciklo koncertas „Klasikos perlai“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Vidurvasario kariliono koncertas atsigręžia į klasiką: karilionierės Austėjos Staniunaitytės atliekamoje  programoje „Klasikos perlai“ skambės klausytojams gerai pažįstamos Johann Sebastian Bach, George Frideric Handel, Ludwig van Bethoven ir kitų kompozitorių melodijos.

„Kaunas Piano Fest 2018“ uždarymo koncertas, 18:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

„Kaunas Piano Fest 2018“ – pirmasis tarptautinis fortepijoninės muzikos festivalis ir meistriškumo kursai Kaune, kurių metu jauni pianistai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Japonijos, Vokietijos, Ispanijos, Austrijos, Rumunijos ir kitų šalių dirbo, tobulinosi, koncertavo ir dalinosi idėjomis. Septintajame, paskutiniame festivalio koncerte pasirodys visi festivalio ir meistriškumo kursų dalyviai. Koncerto metu publika balsuodama išrinks festivalio laureatą.

pianofe

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia