Maršrutas liepos 12 – 14 dienoms

PENKTADIENIS, 07 12

Alvīne Bautra paroda „Atsitiktinis egzistavimas“, 11:00 – 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Alvīne Bautra (Latvija) tapybos kūriniai vaizduoja jaunų žmonių portretus tuščioje, mistiškoje erdvėje. Jų veido išraiškose slypi abejingumas, nuobodulys, lengvumas ir groteskas. Autorė tapybos pagalba fiksuodama ir portretuodama individus-anonimus, stengiasi atspindėti žmogaus egzistenciją.

Galerijoje šiuo metu veikia ir Eugenijaus Luko Kolmogorcevo bei Raimundo Majausko parodos.

Alvīne Bautra parodos „Atsitiktinis egzistavimas“ atidarymas. Galerijos „Meno parkas“ nuotr.

Alvīne Bautra parodos „Atsitiktinis egzistavimas“ atidarymas. Galerijos „Meno parkas“ nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidento inauguracijos diena
Įvairios vietos

„Lietuva yra viena. Nesvarbu, kur gimei, – prie jūros ar rugių lauko. Nesvarbu, kur mokeisi, – Elektrėnuose ar Londone. Liepos 12 d. išrinktojo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ištarta priesaika Tautai paženklins naują valstybės raidos etapą“, – visoje Lietuvoje išplatintame skelbia sostinėje, LR Prezidentūroje įsikūręs Valstybės pažinimo centras. Lietuvos Respublikos Prezidento inauguracijos dieną Valstybės pažinimo centras ir Inauguracijos komisija kviečia švęsti kiekvieną pilietį. Šia ypatinga proga Valstybės pažinimo centras bus atviras lankytoms be išankstinės registracijos nuo 11 iki 18 val., čia taip pat galima stebėti tiesioginę inauguracijos iškilmių transliaciją. Prie šventinės programos taip pat prisijungia gausybė Lietuvos muziejų, kviečiančių geriau pažinti savo krašto istorija, kultūrą ir valstybingumo tradicijas. Kaune lankytojų laukia Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, IX forto muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus. Plačiau skaitykite čia.

Eigulių iniciatyvų festivalis,  17:00
P.Lukšio g. 60

Eiguliuose pristatoma bendruomenės sukurta mozaika, kurios detales pusę metų kūrė vietiniai žmonės. Mozaika perkelta ant bibliotekos sienos sukuriant bendruomeninį kūrinį viešojoje erdvėje – tarp turgaus ir kultūros židinio – bibliotekos. Šis kūrinys – tai Eigulių mozaika, pristatoma „Fluxus Labas“ palaikomo Eigulių iniciatyvų festivalio metu.

 66108455_894317407579919_264476234887462912_n

Ekskursija „Vilties balsai“. 75-osios Kauno geto likvidavimo metinės, 17:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko 31

Minėdamas skaudžią Lietuvos piliečių netektį, Kauno miesto muziejus kviečia kalbėti apie viltį. Apie viltį, jog istorija nebus pamiršta ir daugiau niekada nepasikartos. Apie viltį, rastą muzikoje, suteikusią dvasinę šviesą ir palaikiusią net pačiomis tamsiausiomis dienomis. Ekskursijoje „Vilties balsai“ akcentuojami Valstybės teatre ir muzikos mokykloje, vėliau konservatorijoje, taip pat Mažojoje scenoje veikusių žydų bei žydų gelbėtojų likimai. Ekskursija vyks M. ir K. Petrauskų skyriuje, memorialiniame Kipro Petrausko bute ir ekspozicijoje „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“. Po ekskursijos vyks dokumentinio filmo „Seserys“ peržiūra. Šis filmas – tai garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istorija. Ekskursija taip pat vyks ir šeštadienį 12 valandą.

64466674_2217551108294611_7574929125832392704_n

„Kaunas Piano Fest“: Alexandros Mazurkevich ir Gabrielės Sutkutės koncertas, 19:30
VDU Didžioji Aula, Gimazijos 7

„Kaunas Piano Fest“ kviečia į dviejų talentingų pianisčių koncertą. Fortepijono virtuozė iš Estijos Aleksandra Mazurkevich 2018 metais tapo „Massarosa“ tarptautinio pianistų konkurso nugalėtoja, o praėjusiais metais „Kaunas Piano Fest“ metu atlikėja buvo apdovanota publikos simpatijų prizu – koncertu su Kauno simfoniniu orkestru. Taip pat ant scenos lips jaunosios kartos pianistė Gabrielė Sutkutė. Gabrielė yra dalyvavusi daugiau nei dvidešimtyje tarptautinių ir respublikinių konkursų, penkiolika kartų laimėjo pirmąsias vietas, keturiskart Grand Prix bei daugybę kartų buvo apdovanota specialiais prizais. Koncerte skambės J. S. Bacho, J. Haydno, L. Janáčeko, M. Ravelio kūriniai ir prancūziškos siuitos.

„Abudu“ ir „Flash Voyage“ koncertas, 21:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

Paskutinį kartą grupėms grojant kartu prakaitas lašėjo nuo lubų, o užbaigti teko netylant „pakartot!”. Organizatoriai žada, kad šįkart bus dar geriau. „Flash Voyage“ (interviu su grupe skaitykite čia) ir „Abudu“ sudės gitaras kryžiumi koncertui „Sakramente“. Dvi jaunosios kartos kūrėjų roko grupės pavers šį vakarą neužmirštamu. Tai puiki proga Kaune pirmą kartą išgirsti „Flash Voyage“ debiutinį albumą „Voyage in flash“, o grupė „Abudu“ atsineš didžiausiuose solo koncertuose sukauptą energiją.

65950524_2299405183484279_7393274845552705536_n

ŠEŠTADIENIS, 07 13

„Kaunice“ savaitgalis, 10:00 – 22:00
„Tempo“ erdvė, M. Daukšos g. 34

„Kaunas 2022“ kviečia visą pasaulio lietuvių jaunimą, kurį žada supažindinti su Kaunu bei čia gyvenančiais kauniečiais ir suteikti galimybę susitikti su įdomiais bei spalvingais žmonėmis. Organizatoriai sieks įtikinti, kad menas egzistuoja ne tik ant baltų galerijų sienų – pats miestas kuria savo mitą, o modernizmas gali būti be galo įdomus ir unikalus. Vakarinėje dalyje dalyvių laukia pokalbiai, koncertas ir trumpametražių filmų peržiūra, o dieninėje dalyje bus galima sudalyvauti ypatingoje mankštoje netikėtoje vietoje, eksperimentuoti mokslo srityje ir daugiau. Registracija reikalinga į dieninius susitikimus, o vakarinė programa atvira visiems susirinkusiems.

65558427_613480035813804_8535427844946264064_n

Ekskursija L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaites namai, E. Fryko g. 14

Šeštadienio rytą organizatoriai kviečia į ekskursiją įvairių kultūrų ir muzikos persmelktuose namuose, kuriuose gyveno ir menų sintezę kartu kūrė dailininkas scenografas Liudas Truikys kartu su gyvenimo ir kūrybos drauge operos soliste Marijona Rakauskaite. Ekskursijos vadovė Dalia Bieliūnaitė supažindins su šių žymių menininkų gyvenimo būdu ir pasaulėjauta bei pristatys jų kūrybos vaisius ir rūpestingai sukauptą Rytų meno kolekciją. Plačiau apie šiuos namus skaitykite čia.

L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai. Gerdos Žemaitytės ir Ernesto Lylaus nuotr.

L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai. Gerdos Žemaitytės ir Ernesto Lylaus nuotr.

12-oji Kauno bienalė. Ekskursija „30 šviesų“, 12:00
Kauno autobusų stotis, Vytauto pr. 24

Įvykis – pirminis mūsų istorijos elementas. Kiekvienas atskirai ir visi kartu tampame įvykių kūrėjais arba įkaitais. Svarstydami apie savąjį identitetą žaidžiame tautos ir kultūros sąvokomis, ieškome savų atspindžių svetur, o svetimų – savoje aplinkoje. Ar identiteto suvokime yra vietos „kitam“, o namuose – jo viešnagei? Dienos šviesoje patogus tarpkultūrinis diskursas, bet kas lieka jai pasibaigus ir ką apšviečia 30 šviesų? Šiuos klausimus nagrinės Kauno bienalės ekskursija „30 šviesų“ ir jos dalyviai. Ekskursijos gidai (interviu su jais skaitykite čia) padės dalyviams atrasti būdus tyrinėti savo ir miesto tapatybę žengiant per viešas erdves ir privačias patirtis.

Foto: Martynas Plepys

Roberto Narkaus kūrinys Kauno bienalei. Foto: Martynas Plepys

Ekskursija „Kaunas – dizaino miestas. Antanui Gudaičiui 115”“, 12:30
Soboras

„Gražinkime Kauną“, besiruošiant minėti dailininko 115-ąsias gimimo metines, ekskursiją skirria vienam iš ryškiausių XX a. Lietuvos dailininkų – Antanui Gudaičiui (1904 07 29 – 1989 04 20).

Antanas Gudaitis – Kauno aukštesniosios meno mokyklos auklėtinis, gražiausius jaunystės metus praleidęs Paryžiuje ir bohemiškame tarpukario Kaune, buvo ne tik puikus dailininkas, bet ir interjerų bei baldų projektuotojas, pedagogas. Kartu su gide, menotyrininke dr. Aiste Dičkalnyte sužinosite, kur gimė garsusis ARS manifestas, kur veikė pirmieji Kaune interjero dekoravimo kursai, kaip kitaip galėjo atrodyti Karininkų ramovės garsusis Prezidento kabinetas, už ką Gudaitis buvo suimtas ir kalinamas bei dar daugelį kitų įdomių istorijų apie dailininką ir „smetoninio“ Kauno meninį gyvenimą. Ekskursijos metu pamatysite kur dirbo ir gyveno A. Gudaitis, jos pabaigoje apsilankysite jo studijų ir darbo vietoje – Kauno aukštesniojoje meno mokykloje (dab. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas).

A. Gudaitis su kolegomis Laisvės alėjoje

A. Gudaitis su kolegomis Laisvės alėjoje

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Muzikiniai Baltijos krantai“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Skandinavijos ir Baltijos šalių kūrėjų garsai liesis kartu su festivaliu „O/Modernt“ (Švedija) rengiamame koncerte „Muzikiniai Baltijos krantai“. Janne Thomsen (fleita, Danija), Christoffer Sundqvist (klarnetas, Suomija), Hugo Ticciati (smuikas, Švedija), Jamie Walton (violončelė, Jungtinė Karalystė) ir Heini Kärkkäinen (fortepijonas, Suomija) atliks Ramintos Šerkšnytės, Sebastian Fagerlund, Pēterio Vasks, Tõnu Kõrvits, Arvo Pärt ir Arnold Schönberg kūrybą. Ryškiausi kamerinės muzikos atlikėjai iš įvairių Baltijos krantų dalinsis su žiūrovais savo idėjomis, interpretacijomis ir patirtimi, o koncertą ves kompozitorė Zita Bružaitė.

SEKMADIENIS, 07 14

12-oji Kauno bienalė: „Aplankant Soliarį“ peržiūra, 12:00 – 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Mokslinės fantastikos romano „Soliaris” (aut. S. Lemas) ekranizacijoje režisierius A. Tarkovskis (1971 m.) į ekraną sąmoningai neperkėlė paskutinio knygos skyriaus, kuriame pagrindinis herojus K. Kelvinas grįžta į žemę sėkmingai atlikęs savo misiją. Menininkas Deimantas Narkevičius, remdamasis S. Lemo romanu, sukūrė video projektą „Aplankant Soliarį“. Jame D. Narkevičius pakvietė Kaune gimusį aktorių Donatą Banionį atkurti psichologo-kosmoso keliautojo vaidmenį, ir suvaidinti paskutinę knygos skyriaus sceną. Tačiau šiame filme, akivaizdžiai pasenęs Kelvinas matomas ne nejaukiame Tarkovskio erdvėlaivyje, bet vaikštantis tarpduriuose, laiptais, koridoriais, fojė. Visa tai – aliuzija keliaujant į vis kitą Lietuvos istorijos puslapį.

Narkeviciusmin

Petankės pamokos, 14:00
Kauno pilis, Pilies g. 17

Petankė yra sporto šaka, kurioje varžytis gali visi nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar sugebėjimų. Petankėje derinami fiziniai ir protiniai įgūdžiai. Mokymų metu petankės žaidėjai paskolins inventorių ir pamokys žaidimo pagrindų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Antano Sutkaus fotografijų parodos „Pro Memoria“ atidarymas, 15:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Paroda skirta Kauno žydų geto likvidavimo 75-osioms metinėms paminėti. Antanas Sutkus dar 1988 m. pradėjo fotografuoti Holokaustą išgyvenusiųjų susitikimus. Vėliau tai išaugo į unikalią portretų seriją, liudijančią kraupius karo bei pokario įvykius, sutraiškiusius žydų tautos likimą Lietuvoje. Nuotraukose įamžintų ilgai kentėjusių žmonių žvilgsniai mums primena tai, kas įvyko, kad tai niekada nepasikartotų.

mem

Koncertas, skirtas Kauno žydų geto likvidavimo 75-osioms metinėms paminėti, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Šis koncertas – visą savaitgalį vykstančių Kauno geto llikvidavimo 75-osioms metinėms paminėti skirtų renginių kulminacija. Daugiau apie juos skaitykite čia. Nemokamame koncerte dalyvauja „Kiryat-Ono“ jaunimo orkestras (Izraelis), Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Rafailas Karpis (tenoras).

„Kaunas Piano Fest“: Armino Suchovo ir Genovevos Brigitos Pavel koncertas, 19:30
Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazija, Kęstučio 85

Arminas Suchovas gimė 2003 m. Kaune, o skambinti fortepijonu pradėjo būdamas vos penkerių. Jauniausias šių metų „Kaunas Piano Fest“ dalyvis jau spėjo pelnyti 1-ąją vietą tarptautiniame klasikinės muzikos atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum“ bei Grand Prix tarptautiniame konkurse „Olimpo Musicale“. Antroji vakaro solistė Genoveva Brigita Pavel pradėjo skambinti fortepijonu būdama šešerių metų, Nacionaliniame Dinu Lipatti menų koledže Bukarešte, Rumunijoje. Ji yra daugelio tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Pianistė koncertavo svarbiose salėse Bulgarijoje (Ruse), Rumunijoje (Romanian Athenaeum, George Enescu square) bei Vokietijoje (Kurhaus Göggingen). Koncerto metu skambės S. Vainiūno, J. S. Bacho, L. van Bethoveno, F. Chopino, S. Prokofievo, S. Rachmaninoffo, P. Tchaikovsky‘io, R. Shchedrino, R. Ravelio ir I. J. Paderewskio kompozicijos.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia