Maršrutas liepos 10-13 dienoms

PIRMADIENIS, 07 10

„Burbuliatorius“, 18:30
Kauno pilies prieigos

Iniciatyva, skirta gaivinti viešas miestų erdves, jų lankytojus džiugina jau devintąjį sezoną. Kas antra pirmadienį įvairiose Lietuvos vietose, taip pat ir Kaune, laukia vakarai su muilo burbulais, lauko žaidimais, muzikiniais instrumentais, knygomis ir naminiais limonadais.

„Burbuliatorius“ Kaune. Foto: Benas Dragūnas

„Burbuliatorius“ Kaune. Foto: Benas Dragūnas

ANTRADIENIS, 07 11

Parodos „Ką kalneliai byloja“ pristatymas, 17:00
Perkūno namas, Aleksoto g. 6

Tautodailininkai, karpinių meistrai, paminėdami Piliakalnių metus ir atsiliepdami į iniciatyvą „Dovana Lietuvai“, skirtą Lietuvos atkūrimo 100-mečiui , bendrai kūrybinei veiklai pakvietė ne tik karpytojus iš įvairių Lietuvos regionų, bet ir fotografus mėgėjus. Senajame Perkūno name veikiančioje parodoje eksponuojama arti šimto kūrybinių darbų – tai karpiniai, nuotraukos ir fotografikos spaudiniai, atspindintys kalnelius, pilkapius, piliakalnius ir jų apylinkes. Čia galima pamatyti ne tik karpinių meistrų, jų mokinių darbus, bet ir septynių fotografų mėgėjų nuotraukas, kuriose jautriai įamžinti patyrimai, išgyventi akistatoje su kalnu.

Renginyje antradienį darbus gyvai pristatys parodos autoriai, apie piliakalnius pasakos kraštotyrininkė Dalina Galskienė, etnologas Arūnas Vaicekauskas, apeigomis ir giesmėmis kalnus pagarbins etnografė Jūratė Bytautė, dūdmaišininkas Gvidas Kovėra, sutartinių giedotojų klubas „Saulėlio“. Renginio metu bus galima keistis kūrybiniais darbais, nuotraukomis, pasimokyti karpinių amato bei nusipaveiksluoti Perkūno namo fone. Paroda veiks iki rugpjūčio 28 d.

Virginijos Jurevičienės karpinys

Virginijos Jurevičienės karpinys

Knygos „LAZ: Laikinoji autonominė zona“ pristatymas, 18:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Hakimo Bey’aus knyga „LAZ: Laikinoji autonominė zona. Ontologinė anarchija, poetinis terorizmas“ yra vienas garsiausių XX a. kultūrinių manifestų. Tai sociopolitinės filosofijos knyga, kurioje aprašomos taktikos, kaip sukurti laikinąsias autonomines erdves, išardančias kontrolės struktūras. Šio manifesto atsiradimą lėmė ne tik 1968-ųjų protestai prieš Vietnamo karą, žmonių tarpusavio susvetimėjimą ir vartojimo kultūrą, ne tik naujų pasipriešinimo erdvių atsiradimas, bet ir psichodelinė revoliucija – suvokimas, kad įmanoma atrasti naujų pasaulio pažinimo būdų, dar nepatirtų jutimų, ugdyti kitokį sąmoningumą.

Knygos autorius Hakimas Beyʼus (tikrasis vardas – Peteris Lambornas Wilsonas) ilgai domėjosi įvairiomis dvasinėmis praktikomis, daug keliavo po Rytų šalis, svaiginosi ir meditavo. Šioje knygoje kultūriniai ir istoriniai tyrinėjimai susilieja su aršia įsitvirtinusių institucijų kritika, kviečiama džiaugsmingai ir dekadentiškai eksperimentuoti peržengiant tradicinės moralės ribas.

Nors laikinosios autonominės zonos samprata dažnai taikoma kalbant apie alternatyvias erdves ir galios bei kontrolės atsisakančias bendruomenes, eksperimentuoti esame kviečiami visi – visi, kurie trokštame nors trumpam išlaisvinti savyje slypintį laukinį ir tapti nesuvaldomi.

Diskusijoje bus klausiama, ar šiandien mums dar patraukli laisvų, nepriklausomų erdvių idėja, ar dar artima ta kiek ezoterinė pasaulėžiūra, būdinga šiam autoriui. Renginyje dalyvaus knygos vertėjas Kasparas Pocius.

TREČIADIENIS, 07 12

Vakaras „Juditai Vaičiūnaitei – 80“, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Vakaro metu parodą „Apie tai, kas brangiausia“, skirtą poetei, pristatys Šiuolaikinės literatūros skyriaus muziejininkas Edmundas Kazlauskas, J. Vaičiūnaitės kūrybą skaitys aktorė Vilija Grigaitytė, gitara gros aktorius Edgaras Žemaitis.

vaiciunaite

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: Andrius Kaniava, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Koncertą pradės jaunasis S.Mykolaičio premijos laureatas Kristijonas Ribaitis, atliksiantis keletą dainų iš neseniai pristatytos debiutinės kompaktinės plokštelės „Vakar buvo rytoj“. Po Kristijono įžangos koncerte nuskambės naujausios Andriaus Kaniavos dainos, kurias muzikaliai išpildys gitaros virtuozas Aleksander Ten, kompozitorius Sigitas Mickis (klavišiniai), akordeonu pritars Nerijus Bakula.

kaniava

KETVIRTADIENIS, 07 13

Diskusinis filmų vakaras „ Homofobija už lygybę?“, 17:00
VDU mažoji salė, S. Daukanto g. 28

Tolerantiško jaunimo asociacijos Kauno skyrius kviečia į pirmąjį diskusinį filmų vakarą. Pirmojoje renginio dalyje – Russell Mulcahy filmo „Maldos už Bobį“ (Prayers for Bobby) peržiūra.
Po seanso laukia diskusija, kurioje dalyvaus LR Seimo narė Aušrinė Armonaitė bei Jaunimo Linijos Kauno skyriaus vadovė Vaida Žliobaitė, kurios su susirinkusiaisiais kalbės LGBT+ patiriamas problemas Lietuvoje bei galimą jų prevenciją.

Paskaita „ Valstybė ir tautinės mažumos: belaukiant Godo“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Lietuvoje įtampos etniniu pagrindu atsiranda ne iš to, ką valstybė daro, o iš to, ko ji nedaro. Lietuvos lenkų – didžiausios šalies tautinės mažumos – problemų sprendimas yra nuolatos vilkinamas. Tačiau nepaisant šio vilkinimo ilgai nesprendžiamos problemos niekuomet neperaugo į rimtesnio pobūdžio konfliktą. Tokia šalyje susidariusi padėtis leidžia išlaikyti demokratinę ir tuo pat metu etninę šalies politinio režimo formą. Paskaitoje bus aptariama, kaip ši situacija yra palaikoma ir kaip būtų galima ją keisti, judant labiau demokratiško ir mažiau nacionališko tarpusavio sugyvenimo link.

Orientavimosi žaidimas „Velo Kaunas“, 18:30
„Miesto sodas“, Laisvės al. 93

„Velo Kaunas“ yra pramoginis-kultūrinis renginys, kurio metu teks vadovaujantis pačiomis įvairiausiomis užduotimis surasti ypatingas Kauno miesto vietas ir atvykus į jas, atsakyti į pateiktus klausimus bei taip įrodyti, kad puikiai pažįstate savo miestą.

Koncertas „Klasikinės muzikos variacijos“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Užsienyje studijuojantys Lietuvos muzikantai, Hanoverio muzikos ir teatro akademijoje studijuojanti pianistė Ona Gražinytė ir J.Sibelijaus akademijoje Helsinkyje studijuojantis violončelinininkas Augustas Gocentas, nusprendė surengti bendrą koncertinį projektą Lietuvoje. Programoje – F. Shubert, C. Debussy, R. Shumann, A.Part, N. Paganini, A. Piazzolla kūryba.

klasikines

Filmas-koncertas „American Valhalla“
Kino teatras „Cinamon“, Islandijos pl. 32

Joshua Homme augo per magnetofoną klausydamasis „Repo Man“ ir garbindamas Iggy Popą. Šis atlikėjas tapo priežastimi, kodėl Joshua į rankas paėmė gitarą. Todėl, kai netikėtai gavo Iggy kvietimą bendradarbiauti kuriant albumą, iš nuostabos sustingo. Apimtas vaikiškos baimės, Joshua, prieš atsakydamas, kad „tai būtų nuostabu“, parengė net keletą galimų atsakymų. Tai buvo netikėto muzikinio romano tarp dviejų originalių amerikietiško roko grandų – „Queens of the Stone Age“ lyderio ir pankroko krikštatėvio, pradžia. „American Valhalla“, sukurta pagal paskutinį Iggy albumą „Post Pop Depression“, atvirai nagrinėja santykius pradedant tekstais, baigiant turu.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia