Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 10–13 dienoms

10 liepos, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 10

Vidurdienio ekskursija „Gyvi namai“, 12:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Liepos 8–16 dienomis Kaunas kviečia vilniečius (ir ne tik) į NATOstogas Kaune. Kauno menininkų namai prisideda prie šios iniciatyvos ir atviromis durimis pasitinka visus norinčius pavaikštinėti po istorinės vilos erdves ar patogiai padirbėti skaitykloje. Ekskursijose galima ne tik pašniukštinėti po vilos užkaborius, bet ir prie kavos pasiklausyti audio parodos „Gyvi Namai“ įrašų – Kauno menininkų namuose dirbusių ir kūrusių žmonių pasakojimų. Tuo pačiu aplankysite ir šiuo metu vykstančią parodą – „Nepadorūs vakarai. Naglis“.

Ekskursijos vyks ir trečiadienį bei ketvirtadienį.

V. Paplausko nuotr.

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kiekvieną liepos pirmadienį 18 val. kviečia į susitikimus su lietuvių meilės romanų rašytojais ir leidėjais. Šių susitikimų metu rašytojai skaitys ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendraus su skaitytojais, kvies dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą.

Šį pirmadienį piknike dalyvaus Lavisa Spell ir Daiva Šeškauskaitė.

ANTRADIENIS, 07 11

Paroda „MODERNėjant: MADONA“, 11:00–18:00
Kauno arkivyskupijos muziejus, M. Valančiaus g. 6

Parodoje – pastarąjį šimtmetį Švč. M. Marijos su Kūdikiu temą interpretavusių Lietuvos menininkų kūriniai.

Parodoje eksponuojami tarpukario menininkų: Petro Kalpoko, Juozo Zikaro, Vytauto Kazimiero Jonyno, Vytauto Kasiulio, Juozo Ignatavičiaus, Romualdo Varakomskio, išeivijos menininkų Vytauto Igno ir kun. Pijaus Brazausko kūriniai, sovietmečiu kurti Leonardo Gutausko, Adolio Jono Krištopaičio, Algio Skačkausko tapybos darbai ir pastarųjų metų Eglės Velaniškytės, Jono Daniliausko, Inesos Antanauskienės, Ramintos Blaževičiūtės-Mozuraitienės, Natalijos Yanekinos kūriniai iš Kauno arkivyskupijos muziejaus, Parko galerijos, Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų, Lewben Art Foundation, Kauno lango galerijos kolekcijų.

Ekskursija parodoje „Vivat Universitas Vytauti Magni“, 11:00
Vytauto Didžiojo universiteto rektorato rūmai, K. Donelaičio g. 58

Ekspozicija pasakoja apie universiteto gyvenimą nuo pat jo įkūrimo, tarpukario veiklos iki atkūrimo 1989-aisiais ir šiandieninių darbų.  Paroda siekta glaustai pristatyti sudėtingą, ilgą universiteto istoriją, jį kūrusias asmenybes.

NATOstogų proga miestiečiai ir miesto svečiai kviečiami ne tik aplankyti parodą, bet ir dalyvauti joje prasidedančioje orientacinėje pažintinėje užduotyje. Dalyviai individualiai ir komandomis atlieka elektroninėje terpėje pateiktą užduotį: parodoje skenuoja užduoties QR kodą, randa pristatytus objektus, fotografuojasi nurodytose vietose. Pateikus užduotį, pateikiamas geriausių komandų reitingas. Užduočiai registruokitės čia.

VDU nuotr.

„Romuvos“ lauko kinas. „Šventovė“ (Sanctuary), 22:45
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Halas (vaidina Christopher Abbott) yra naujos kartos turtuolis, kuriam sėkmė šypsosi ir toliau. Rebeka (vaidina Margaret Qualley) – elitinė eskorto mergina, kuri žaidžia Halo sugalvotus dominavimo žaidimus. Spektaklis rutuliojasi įtraukiančiai ir spinduliuoja nesuvaidintu seksualumu, tačiau situacija kardinaliai keičiasi: Rebeka sužino apie Halo ateities planus, kurie jai absoliučiai nepatinka. Žaidimas tęsiasi toliau, bet riba tarp jo ir realybės nebeegzistuoja. Herojai vis labiau klimsta savo jausmų ir kūnų labirintuose, o tikrasis žaidimas prasideda tada, kai nusimetamos visos vaidmenų kaukės. Koks bus finalas ir kas tikrasis šio aistringo siautulio valdovas?

Rež.: Zachary Wigon

TREČIADIENIS, 07 12

Skenografijos kūrybinės dirbtuvės, 18:00
„Kita galerija“, Kęstučio g. 62

Skenografija yra gana retai Lietuvoje sutinkama fotomeno kryptis, kurioje kūrybinis procesas vyksta pasitelkiant skenavimo aparatą. Kūrybinių dirbtuvių metu galėsite susipažinti su skenografija, pamatyti, kaip vyksta kūrybinis procesas ir patys jį išmėginti. Dirbtuvės atsiremia į dalyvių žaismingumą, neribotą laisvę, tad rezultatas priklauso nuo kiekvieno vaizduotės ir noro eksperimentuoti.

„Dirbtuvių tema – atradimai. Smagu bus pasinerti į ieškojimus kartu su dalyviais, nes ir aš pati kiekvieną kartą skenuodama kažką naujo atrandu“, – sako menininkė Armanda Klimavičiūtė.

Jurgos Šeduikytės koncertas „Būkime karaliai savo paties gyvenime“, 19:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

„Man gyvenimas yra muzika, o ypač muzika kurioje telpa ir kitos meno formos, lygiai taip pat pilnos spalvų bei harmonijos, kurios mes visi ieškome. Mums svarbi kompozicija, kaip mes susidėliosime savo gyvenimą ir kokiu keliu eisime: ar apsivertę tarp dėžių, ar apsitvarkę sau būdinga tvarka. Kiekvienas iš mūsų turi susirasti savo stilių gyvenime, kaip mes kursime savo gyvenimo muziką ir kaip mes tapysime savo gyvenimo paveikslą“, – savo filosofija dalinasi Jurga.

„Kamanių šilelio“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

„Kauniečiai! Nors visai neseniai matėmės per miesto gimtadienį, jau spėjom jūsų pasiilgti. Buvo tokia šilta, graži sezono pradžia. Šis koncertas – irgi pradžia. Naujas albumas. Naujos istorijos. Nauji atsitikimai. Nekantraujam grįžt su visom dainom. „Tų senų“ irgi bus, bet gal ir naujas kartu padainuosit?“, – džiugina šilčiausias duetas Lietuvoje. 

„Kamanių šilelio“ archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 07 13

Kęstučio Grigaliūno parodos „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“ atidarymas, 13:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Kauno IX forto muziejuje atidaroma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kęstučio Grigaliūno paroda „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“. Kviečiame dalyvauti.

Paroda yra meninio tyrimo „Mirties dienoraščiai“, vykdomo nuo 2008 metų, dalis. Medžiagą jai surinko pats autorius, menininkas Kęstutis Grigaliūnas. Parodą sudaro knyga, į kurią sudėtos 2 700 žydų tautybės asmenų biografijos, ir 333 veidų fotografijos su trumpais gyvenimo aprašymais. Šie žmonės – žydai, išlaisvinti iš nacių konclagerių. Jie neturėjo jokių dokumentų, todėl ne kartą buvo apklausiami sovietų filtraciniuose lageriuose, siekiant patvirtinti jų nurodomą tapatybę. Visiems jiems buvo užvestos filtracinės bylos. „Tai dokumentas apie Lietuvos žydus, išgyvenusius nacių persekiojimus, getus, konclagerius ir sugrįžusius į Lietuvą“, – apie parodą ir knygą sako Kęstutis Grigaliūnas.

Paroda veiks iki 2024 m. kovo 3 d.

Parodos „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ atidarymas, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Paroda „Antanas Ingelevičius: kūrėjas ir miestas“ – tai muziejinis tyrimas, vaizduotės pratimas, atviras klausimynas. Kokia iš tiesų buvo kūrėjo, fotografo Antano Ingelevičiaus (1892–1947?) asmenybė? Kodėl jis pasirinko fotografuoti XX a. 3–4 dešimtmečių Kauną kitaip nei kiti to laiko fotografai? Kodėl A. Ingelevičius taip ir nepakliuvo į Lietuvos fotografijos istoriją? Kaip jo darbai 1948 m. atsirado Vilniaus etnografinio muziejaus (dabar Lietuvos nacionalinis muziejus) saugyklose?

Gausus fotografinis archyvas tampa ne tik kūrėjo, bet ir miesto dienoraščiu. Parodoje iš fotografijų brėžiamas dar nematyto, kaip ir Antanas nepažįstamo, nefasadinio Kauno vizualinis žemėlapis. Šis žemėlapis gyvas – jį sudaro ne tik gatvės, pastatai, upės, kalvos, bet ir žmonės. Fotografijos saugo šių „miesto kūrėjų“ buitį, kasdienes nuotaikas, vietos atmintį.

Parodų „Aš esu filosofo Dioniso mokinys“ ir „Daiktų NeTvarkos planas“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Dariaus Rakauskas savo personaline paroda „Aš esu filosofo Dioniso mokinys“ primena, kad senovės graikai žinojo dvi energijas: ZOI – begalinę beasmenę, visą pranokstančią ir BIOS – asmenišką energiją, įforminančią, turinčią pradžią ir pabaigą. Iš čia biologija, biografija. Dionisas gi atstovauja ZOI. Taigi ši paroda yra pasvarstymas apie šių dviejų dydžių susitikimą žmoguje. Sąmonė, pasamonė, kūnas ir protas. Parodos ekspoziciją sudaro dviejų tipų darbai: „Tamsūs“ ir „Šviesūs“.

Personalinė Christine Dixie paroda – tai jau antrasis kartas, kai „Meno parkas“ pristato šios žinomos menininkės iš Pietų Afrikos respublikos kūrybą. Pavadinime „Daiktų NeTvarkos planas“ slypi žaismas – autorė flirtuoja su 1966-aisiais Michael Foucault parašytos knygos „The Order of Things“ (Daiktų tvarka) pavadinimu. Pirmasis šios kngyos skyrius Las Meninas (Meninos) tyrinėja Velásquez kūrinį Meninos, nutapytą 1656-aisiais. Ši esė, išraižyta vario plokštelėse, tapo atspirties tašku, iš kurio vystėsi atspaudų serijos, menininkės knygos, videokūriniai ir tekstiliniai šydai.

Pasišokimai, 19:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka visą vasarą kviečia į pasišokimus su folkloro muzikos duetu „Medetka“ parke. Armonikierius Vidmantas ir smuikininkė Rūta žada ne tik geras emocijas, bet ir supažindinti su pagrindiniais valso, fokstroto, polkos žingsneliais, pamokyti populiariausių aukštaičių, žemaičių, suvalkų ir kitų etnografinių regionų šokių.

UEFA konferencijų lygos I atrankos etapas. FC Hegelmann – KF Shkupi, 20:00
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 4

Europinis futbolas vėl Kaune, legendiniame Dariaus ir Girėno stadione. Palaikykite lietuvaičius kovoje prieš makedonus, Kauno rajono „FC Hegelmann“ prieš Skopjės „KF Shkupi“.