Maršrutas liepos 1-rugpjūčio 3 dienoms

PIRMADIENIS, 07 31

„Animacinių filmukų diena“, 17:00
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, V. Krėvės pr. 97A

Pirmadienį nebespėsite? Įvairūs animaciniai filmai bibliotekos padalinyje bus rodomi ir kiekvieną rugpjūčio ketvirtadienį.

Žemėlapio „Friendly Kaunas“ pristatymas, 19:00
Restoranas „Rojalis“, K. Donelaičio g. 66

Vilniuje jau išleistas antrasis žemėlapio „Friendly Vilnius“ leidimas, kuriame – LGBT, veganams, vaikams ir kt. socialinėms grupėms draugiškų verslų sąrašas. Pirmąkart toks žemėlapis parengtas ir bendradarbiaujant su šio miesto verslininkais.

friendlykaunas

Filmo „4 films about the city“ peržiūra, 20:30
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Į Kauną užsukęs ukrainiečių eksperimentinio kino kūrėjas Sasha Protyah pristatys filmą – mitų rinkinį apie industrinį miestą ant jūros pakrantės. Po seanso – diskusija.

4films

ANTRADIENIS, 08 01

Šokiai „Social Outside“, 19:00
Rotušės aikštė

Lindhop’eriai Rotušės aikštėje, prie šokoladinės, renkasi kiekvieną antradienį. Nebent oras visiškai blogas.

TREČIADIENIS, 08 02

Parodos „Hibridai“ atidarymas, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Hibridai iš gyvūnų, daržovių ir žmonių bruožų jau kuris laikas šmėžuoja Judith Lesur ir Aurio Radzevičiaus darbuose, nesvarbu: tapybos, fotografijos, performanso ar videoanimacijų formose. Kaukių naudojimas menininkams sukuria galimybes tirti kitus matomus veidus, kuomet labiausiai atpažįstama žmogaus kūno dalis yra paslėpta, įnešant šiek tiek tamsos, absurdo, poetiškumo, baugumo, grotesko.

Siekdami eiti toliau, nei atskirus autorių darbus vienijanti tema, Judith ir Auris nusprendė praleisti šiek tiek laiko kartu Prancūzijoje ir Lietuvoje, aptarti ir sukurti naujus darbus būsimai parodai.

Parodoje „Hibridai“ iki rugpjūčio 30 d. bus eksponuojama Judith Lesur fotografijos serija (Lietuva, Prancūzija, Madagaskaras, 2016-2017), Aurio Radzevičiaus tapyba, objektai, instaliacijos ir abiejų menininkų videodarbai. Paroda yra galerijos tarptautinio kultūrinių mainų projekto „Meno linija“ dalis.

Judith Lesur

Judith Lesur

 

Babtyno-Žemaitkiemio aitvarų plenero uždarymas, 18:00
Babtyno-Žemaitkiemio dvaras, Babtų sen., Kauno raj.

Šeši dailininkai iš Lietuvos ir Latvijos dvi dienas tapys ant skraidančių vėliavų ir aitvarų, o trečią dieną jos bus eksponuojamos danguje. Dalyvaus dailininkai Miglė Kosinskaitė, Marius Abramavičius, Nomeda Marčėnaitė, Ingrida Indane (Latvija), Sandra Konstante (Latvija) ir kt., dainuos Dana Indane (Latvija).

dragonflag

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“: „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, 19:00
Svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, T. Masiulio g. 31

Grupės pavadinimas ir kūryba „linksmai beprotiškos“ muzikos mėgėjų ausis kutena jau daugiau nei dešimt metų. „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“- gamtoje natūraliomis sąlygomis nesutinkamą žodžių kombinaciją, sukelianti ilgalaikę migreną gilios prasmės ieškotojams.

KETVIRTADIENIS, 08 03

Piliakalniams skirtos parodos „Mūsų protėvių dvasia“ atidarymas, 16:30
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Alytaus kraštotyros muziejaus paroda skirta plačiau supažindinti su piliakalniais, esančiais Alytaus rajone ir mieste, atkreipti dėmesį į jų kultūrinį unikalumą, priminti piliakalnių priežiūros, išsaugojimo bei informacijos apie juos sklaidos būtinybę.

Parodą sudaro trys dalys: pristatoma informacinė medžiaga, 28-ių Alytaus rajono piliakalnių nuotraukos, 6 piliakalnių maketai. Pirmojoje dalyje glaustai apžvelgiama piliakalnių raida, jų šiandieninė būklė, archeologiniai kasinėjimai bei išlikusi žodinė informacija. Antrojoje dalyje pateikiamos piliakalnių fotografijos: viena didelė piliakalnio nuotrauka, kelios mažos nuotraukos su piliakalnių vaizdu iš įvairių pusių, t. p. senesnių laikų piliakalnių atvaizdu, žemėlapis, nurodantis maršrutą nuo Alytaus iki konkretaus piliakalnio, pateikta papildomai legenda arba archeologiniai radiniai, susiję su tuo piliakalniu, nurodoma seniūnija, kurioje tas piliakalnis yra ir jo amžius. Trečia dalis – tai piliakalnių maketai, skirti papildyti šių gynybinių įtvirtinimų formavimosi suvokimą. Maketai nėra tikslios piliakalnių kopijos, tai parodos rengėjų interpretacija, kaip jie galėjo atrodyti tuomet kai buvo naudojami.

Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

Parodos „Kaip lapė vilką apgavo“ atidarymas, 17:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Ši paroda skirta lietuviškai įgarsintoms pasakoms vinilinėse garso plokštelėse, kurios šiemet pirmą kartą buvo eksponuotos Alytaus kraštotyros muziejuje. Tai pirma tokio pobūdžio paroda Lietuvoje!

Parodoje pristatomos 65 vinilinės garso plokštelės, priklausančios Alytaus kraštotyros muziejaus Vaizdo ir garso rinkiniui. Parodoje pristatomos plokštelės su meniškai iliustruotais jų įdėklais, kuriuos kūrė žinomi to meto Lietuvos dailininkai.

Ekspozicijoje bus galima ne tik apžiūrėti vinilines plokšteles, bet ir pasiklausyti įgarsintų pasakų bei leidėjų atsiminimų. Paroda veiks iki rugpjūčio 30 d.

paroda foto2

Filmo „Lantabroliai“ peržiūra, 22:00
Vandenlenčių parkas „Dock7“, Noreikiškės, Kauno raj.

Sparčiai Lietuvoje populiarėjantis vandenlenčių sportas jau fiksuojamas ir kino operatorių. Per Lietuvos parkus šiuo metu keliauja filmas „Lantabroliai“, kurį kūrėjai pristato taip: „Kai aistra susipina su baime, kai vanduo tampa neatsiejama tavo gyvenimo dalimi. Kai sutinki brolius dėl vieno tikslo – būti ant vandens, būti jo dalimi. Vandenlenčių sportas – tai ne tik adrenalinas ir užsibrėžti tikslai, tai kūryba ir grožis. Būk su mumis ir pamatyk“.

LANTABROLIAI short edit demo-HD 1080p from Video Fly on Vimeo.

„Romuvos lauko kinas“: „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“, 21:30
Kauno pilis, Pilies g. 15

Turbūt pasaulyje liko mažai valstybių, kuriose nebūtų koncertavę „The Rolling Stones“. Iki praėjusių metų pavasario Kuba buvo viena jų. Tai neįprastas kelio filmas apie rokenrolą ir grupės turą po Lotynų Ameriką. Viską turi vainikuoti istorinis koncertas Havanoje – Kubos mastais tai beprecedentis įvykis. Filme supažindinama su „The Rolling Stones“ fanais nuo Santjago iki Buenos Airių. Jiems rokenrolas – tarsi religija. Grupei vis labiau artėjant prie Kubos, tarp organizatorių auga įtampa: pirmasis JAV prezidento vizitas per 88 metus, o kur dar Popiežiaus apsilankymas… Tačiau galutinai patvirtinus koncerto datą, gerbėjai Kuboje kraustosi iš proto. Juk kadaise už rokenrolo klausymąsi jie buvo sodinami į kalėjimą.

Seansą pristato Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“. Esant nepalankioms oro sąlygoms seansas vyks laikinojoje „Romuvos“ kino salėje, esančioje adresu Kęstučio g. 62.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia