Maršrutas lapkričio 9-11 dienoms

PENKTADIENIS, 11 09

Paroda „Vytautas Landsbergis-Žemkalnis. Architekto archyvas“, 14:00-19:00
„Pienocentras“, Laisvės al. 55

Kapsi paskutinės valandos, kuomet dar galite aplankyti išsamiai architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio profesinį gyvenimą pristatančią parodą istoriniuose jo projektuotuose „Pienocentro“ rūmuose. Apie parodą skaitykite čia, o į „Pienocentrą“ ateiti galite ir šeštadienį bei sekmadienį.

Andrejaus Vasilenko nuotr.

Andrejaus Vasilenko nuotr.

„Karo ir taikos šimtmečiai“: diskusija ir knygos aptarimas, 16:00
Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Lapkričio 11-ąją sukanka šimtas metų nuo simbolinio Pirmojo pasaulinio karo pabaigos įvykio – Kompjeno paliaubų. Ką pakeitė šis karas? Kokį poveikį turėjo visuomenei? Ar tikrai karas Lietuvoje buvo pamirštas, o jo patirtys užgožtos vėlesnių kovų dėl nepriklausomybės?

Šie klausimai keliami 2018 m. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute parengtoje knygoje „Didysis karas visuomenėje ir kultūroje: Lietuva ir Rytų Prūsija“. Lietuvos istoriografijoje tai pirmas tokio masto tyrimas apie Pirmojo pasaulinio karo socialinį ir kultūrinį poveikį.

Diskusijoje dalyvaus knygos bendraautoriai Vasilijus Safronovas ir Vygantas Vareikis, o taip pat Andrzej Pukszto, Kęstas Raškauskas, Tomasz Blaszczak ir Egidijus Aleksandravičius.

Prie paminklo žuvusiesiems Didžiajame kare prie Dubysos (Lietuvos centrinis valstybės archyvas, P-34343)

Prie paminklo žuvusiesiems Didžiajame kare prie Dubysos (Lietuvos centrinis valstybės archyvas, P-34343)

Seminaras-dirbtuvės „Gyvieji švytėsiai“, 16:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Lietuvos bioliuminescencijos entuziastai kviečia ne tik pasiklausyti pranešimų „Bioliuminescencinių ir biofluorescencinių organizmų biologinė įvairovė“, „Fluorescuojančio baltymo įsodinimas į augalo DNR naudojant modernius metodus“, „Šviečiantys šimtakojai ir kas dar?..“, bet ir sudalyvauti šviečiančių organizmų imitacinėse dirbtuvėse.

Festivalis „Iš arti“: „Urban flora“ ir „Nuo Baltijos“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tarptautinį muzikos festivalį šiemet atvers unikali paroda – skulptoriaus Luko Šiupšinsko „Urban flora“, arba 9 betoninių vazų – impresijų iš miesto miegamųjų rajonų – kompozicija. Festivalyje „Iš arti“ miesto flora atgis originaliai įgarsinta kompozitoriaus Antano Kučinsko teatrologija „Urban drone“. Kūrinį apžiūrėti galėsite iki lapkričio 16 d., o penktadienį festivalio atidarymas bus tęsiamas su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Kauno valstybinio choro vyrų grupe bei soliste Rūta Lipinaityte (smuikas). Programoje – Timo Steiner, Zachary Egan, Pēterio Plakidžio, Žibuoklės Martinaitytės, Mārtiņš Viļums, Lino Rimšos ir Juozo Gruodžio kūryba.

Parodos „5 metai“ atidarymas, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

„Dailininko Antano Obcarsko kūrybinėse dirbtuvėse nuo 2013 m. rudens sėkmingai gyvuojanti „Antaninių obuolių“ studija mini penkerių metų sukaktį. Daug tai ar mažai? Ir ypač žmogui, kuris gyvenime turi kitą, ne tapytojo profesiją? <…> Žvelgiant į „Antaninių obuolių“ darbus, dažnai atrodo, jog gana daug, kita vertus, mėginant įvertinti potencialą – dar visai mažai, dar yra didžiulės galimybės augti, o jos visada yra, kai nei spalvas skenuojantis žvilgsnis, nei laikanti teptuką ranka nėra pavargusi. Ir širdis talpi – imanti bei duodanti, atvira nuostabai: gyvenimas gali būti kaip tapyba (bei atvirkščiai) ir jį galima nutapyti“, – parodos anotacijoje kalba Enrika Striogaitė.

Premjera. Šokio kūrinys „Commensurate to be with“, 19:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

auno menininkų namų organizuojama tarptautinė šiuolaikinio šokio kūrinio „Commensurate to be with“ premjera žiūrovus kviečia išeiti už tradicinės šokio spektaklio sąvokos. Šis kūrinys – tai šokio ir vizualaus meno sąveika, veikianti kaip monumentalaus miesto audinio intervencija: pasirodymai vyks Mykolo Žilinsko dailės galerijoje – post-modernios architektūros bastione pačiame Kauno centre. Du metus vystytas kūrinys suformuluotas kaip kvietimas permąstyti santykį tarp kūno, judesio ir erdvės, naudojant choreografines strategijas: galerijos erdvės bus transformuojamos, siekiant suteikti šokiui galimybę būti kažkuo kitu. Plačiau apie choreografės Lizos Baliasnajos kūrinį skaitykite čia. Pasirodymą galerijoje pamatyti galėsite ir šeštadienį 14 val. bei sekmadienį 12 val.

 Luc Depreitere nuotr.

Luc Depreitere nuotr.

„Junior a“ koncertas, 20:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Šis trumpas rudeninis elektroninio-romantinio kosmonauto „junior a“, arba tiesiog Tautvydo, turas, siekia ir Berlyną. Tad jau galime sakyti, kad kauniečiams labai pasisekė.

Domanto Razausko ir grupės „Vos Vos“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

Domantas Razauskas savo tekstais ir muzika dalijasi jau beveik 15 metų. Tradiciškai jis laikomas dainuojamosios poezijos žanro atlikėju, nors jo kuriamų dainų stilistikos apibūdinti neįmanoma. Tai muzikinių žanrų gausa nuo reggae, bliuzo, džiazo, folko iki avangardo. Šiemet Domantas su albumu ir grupe „Vos Vos“ debiutavo kaip roko muzikantas.

ŠEŠTADIENIS, 11 10

Dirbtuvės „Kaip Kaunas kvepia rudenį?“, 12:00
Galaunių namai, Vydūno al. 2

Kvepalų namai „Skin Scent“ jau sukūrė aromatus „Kaunas Art Deco“ ir „Kaunas Spring Scent“. Ar žinote, kaip Kaunas kvepia rudenį? Jei nutuokiate, būtinai užsukite ir sudalyvaukite naujo kvapo kūrime.

Gatvės šokių kovos „Unleash Your Flava Vol. 5“, 13:00
Studija „Gamers“, Žemaičių g. 31

Jau penktą kartą Žaliakalnyje veikiančioje šokių studijoje susirungs šviežiausi ir geriausi Lietuvos ir Baltijos šalių šokėjai. Visų stilių šokėjai  šoks 1vs1 allstyles kovose, „Open“ ir „Beginners“ kategorijose. Teisėjai išrinks po 16 geriausiųjų abiejose ir suskirstys juos komandomis po du. Po kiekvienos kovos laimėjusi komanda išsirinks vieną šokėją iš pralaimėjusios, kuris prisijungs prie jų komandos, todėl finale matysite jau penkis prieš penkis.

Studentų liaudiškų šokių festivalis „Rudens ratelis“, 14:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Festivalyje dalyvaus kolektyvai „KauKas“ (Kauno kolegija),  „Džigūnas“ (LSMU Veterinarijos akademija) ir „Pušynėlis“ (Kauno technikos kolegija).

kaukas

Alfredo Šato (1948-2014) tapybos darbų parodos atidarymas, 15:00
„Parko“ galerija, M. Valančiaus g. 6

„Alfredas Šatas gimė 1948 m. spalio 6 d. Augo mylinčioje ir gamtai bei menui jautrioje šeimoje ramiame Kauno Žaliakalnyje. A. Šato tėvelis mėgdavo muzikuoti, mama vaikus vis vesdavosi į mišką uogauti, grybauti, taip jų širdelėse pasėdama meilę gamtai, jos grožiui, miške užtvindančiai ramybei. „Visą savo gyvenimą A. Šatui išliko šis gamtinės ramybės poreikis. Jį vis traukdavo tai miškas, tai žvejyba, tai sodžius. Vieni iš paskutiniųjų A. Šato paveikslų kaip tik tapyti šeimos draugės sodyboje Petroškuose, Dzūkijoje. Ryškiom, gyvom spalvom išsiskiriantys, gyvenimo grožio ir džiaugsmo pajauta alsuojantys darbai liudija ne tik didelį tapytojo talentą bei kūrybinį įvairiapusiškumą, jo mamos įskiepytą meilę gamtai, bet ir atrastą vidinę ramybę…“, – portale „Kamane.lt“ rašė Vilma Kilinskienė.

Festivalis „Iš arti“: „Polifonija ir ekscentriškumas“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija (mažoji salė), L. Sapiegos g. 5

Fleitų kvartetas „Block4“ (Jungtinė Karalystė) atliks įvairių laikmečių muziką, sukurtą Nicolas Payen, Chiel Meijering, Matthew Olyver, Johann Sebastian Bach, Ramūno Motiekaičio, Alex Nikiporenko, Michiel Mensingh, Antonio de Cabezón,  Wojtek Blecharz, Thomas Simpson, Kazimierz Serocki, Amber Priestley, Dick Koomans.

Geoslėptuvių filmų festivalis „GC Film Festival 2018“, 18:00
Kauno įvairių tautų kultūrų centras, Šv. Gertrūdos g. 58

Antrą 2018 m. lapkričio savaitgalį visame geoslėptuvių pasaulyje vyks šis bei tas ypatingo – tarptautinio filmų festivalio renginiai. Kaunas – ne išimtis! Juk Kauno įvairių tautų kultūrų centras yra vienintelė kultūros įstaiga mieste, kuri yra aktyvi geoslėptuvių platformoje.

Šių metų programoje – 16 geriausių filmų. Pernai „Geocaching Day in Vilnius“ tapo ne tik pirmuoju į pasaulinį finalininkų sąrašą patekusiu filmuku iš Lietuvos, bet ir laimėjo pagrindinį prizą „Signal Award“, o festivalio renginys Kaune tapo didžiausiu kada nors vykusiu geolobiautojų renginiu Lietuvoje.

Koncertas „In’Feast Fundraiser“, 19:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„In’Feast“ yra grind/hardcore festivalis sostinėje, kuris gerbėjų ratą plečia bei bičiulius lanko ir Kaune. Koncerto metu išgirsite slamming brutal death atstovus „Infestation“, crack rocksteady grojančius „Tureto sindromą“, sludge varovus „Wifebeater“ ir kitus.

SEKMADIENIS, 11 11

Šokio spektaklis vaikams „Spalvoti žaidimai“, 11:00 / 15:00 / 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras Kęstučio g. 74A,

Praėjusiame žurnalo numeryje kalbinome šokio teatro „Dansema“ įkūrėją Birutę Banevičiūtę, o dabar kviečiame į teatro spektaklį, pilną netikėtų, spalvotų daiktų, kurie skatina mažuosius žiūrovus kartu su šokėja tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplinką.

dansema

Performansų ciklas „The Foley Artists Folly“: „Viskas jums“, 13:00
Vilijampolės turgavietė, Varnių g. 48C

 

VDU menų galerija „101“ žengia iš Senamiesčio į Vilijampolę. Dūzgiančio turgaus fone, protarpiais pasigirstant pirkėjų-pardavėjų garsams, tekstų meistro ir garsų maestro Lauryno Rėčkaus kuriamas performansas naujai muzikinei kompozicijai pasitelks archyvinius reklamų skambesius. Tai garsai atskirti nuo savo pirminės paskirties – parduoti, parduoti, parduoti – ir perkelti į naujus kontekstus, tam, kad papasakotų istoriją.

„The Foley Artist’s Folly“ –  garso meno renginių programa, tyrinėjanti komedijos naudojimo būdus kuriant ir perpasakojant istoriją. Ellen Tracy ir Margarita Žigutytė projektą paruošė VDU menų galerijos „101“ rudens sezonui.

Festivalis „Iš arti“: „Rožinis“, 13:00
Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Vidmanto Bartulio kūrinio „Rožinis“ premjerą atliks Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ konsortas.

Dogu Bankovo parodos „Esu tas priešas, kurį tu, mano drauge, nužudei“ atidarymas, 14:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Paslaptingojo bulgarų kilmės tapytojo paroda dedikuojama Pirmojo pasaulinio karo pabaigos 100-osioms metinėms. Paroda paremta tekstais, kuriuos britų kompozitorius Benjaminas Brittenas (1913–1976; Aldeburgho baronas, suteiktas ordinas už nuopelnus) panaudojo savo 1962-ųjų simfonijai „Karo Requiem“, kurią sukūrė Koventrio katedros atšventinimo proga.

37 Dogu Bankovo paveikslai pratęsia tekstą, tiesiogiai jo neiliustruodami. Net nuorodos į Bibliją „išimtos iš laikotarpio“, siekiant parodyti, kad pyktis bei neapykanta neapsiriboja vien tik pasauliniais karais – deja, jis prasibrauna į mūsų kasdienę egzistenciją.

Atidarymo metu Wilfredo Oweno poeziją skaitys Kauno kamerinio teatro aktorė Alma Masiulionytė. Parodos atidaryme dalyvaus NATO Jungtinių pajėgų leitenantas-pulkininkas (OF-4 Kanada) Keith Moody.

Paroda veiks iki 2019 m. sausio 27 d.

dogu

Lietuvos gastronomijos savaitė: „Turkiškai“ (The Turkish Way), 14:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

 

Šis nepaprastas filmas kelionių žurnalų stiliumi vaizduoja geriausio pasaulio restorano „El Celler de Can Roca“ įkūrėjų – Roca brolių – gastronominius nuotykius keliaujant po Turkiją. Čia jie susipažįsta su viena archajiškiausių ir įdomiausių virtuvių pasaulyje, išsaugojusių savo autentiką, tačiau mažai kam pažįstamą už Turkijos ribų. Garsieji maisto meistrai ragauja ir analizuoja pagrindinius patiekalus, desertus ir vynus bei supažindina su daugybe jaunų Turkijos šefų gastronominės revoliucijos išvakarėse.

Spektaklis „Natanas Išmintingasis“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

 

Apšvietos epochos (XVIII a.) idėjų drama išaukština žmogaus protą ir galią tobulinti pasaulį, mėginanti įtikinti, jog išmintimi galime sutaikyti didžiausias priešybes ir priminti žmonėms paprastą humanistinę mintį: žmogus žmogui – pirmiausia žmogus, o tik paskui krikščionis, musulmonas arba judėjas. Teatro „Utopia“ kartu su Nacionaliniu Kauno dramos teatru sukurtas spektaklis „Natanas Išmintingasis“ pagal G. E. Lessingo dramą nukelia į XII amžiaus Jeruzalę, virtusią didžiųjų Vakarų religijų – judaizmo, krikščionybės ir islamo – karo lauku. Karas, prasidėjęs prieš daugelį šimtmečių tebesitęsia ir šiandien – kiekviena religija mėgina įrodyti, kad tik ji viena yra tikra ir teisinga. Religinių karų fone skleidžiasi įdomi žmogiškų likimų istorija, pasakojanti apie meilę, tikėjimą ir žmogiškumo paieškas.

„Kinas bare“, 18:30
„Godo“, Laisvės al. 89

Operatorius Ridas Beržauskas kviečia pamatyti jo sukurtą dokumentinį filmą „Laimingi žmonės“ ir žada papasakoti apie filmavimą Kolumbijoje. Gruodį filmas dalyvaus Liuksemburgo kino festivalyje.

45486002_249512275727241_7266222823809482752_n

 

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Muziejaus trečiadienis: „Aš esu sveikas ir kupinas jėgos savo kilniam darbui“
PENKTADIENIS, 11 09 Paroda „Vytautas Landsbergis-Žemkalnis. Architekto archyvas“, 14:00-19:00 „Pienocentras“, Laisvės al. 55 Kapsi paskutinės valandos, kuomet dar galite aplankyti išsamiai architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio profesinį gyvenimą pristatančią parodą istoriniuose jo projektuotuose „Pienocentro“ rūmuose. Apie parodą skaitykite čia, o į...
Daugiau
Globoja
Leidžia