Maršrutas lapkričio 8 – 10 dienoms

PENKTADIENIS, 11 08

Lietuvos gastronomijos savaitė: ekskursija „Obuoliai iš menininkų sodo“, 14:00
S. Nėries memorialinis muziejus, S. Nėries g. 7

Gastronomijos savaitė kviečia į poetės Salomėjos Nėries ir skulptoriaus Bernardo Bučo namus. Atvykę į S. Nėries memorialinį muziejų išgirsite pasakojimą apie Salomėjos Bačinskaitės-Bučienės mitybos įpročius įvairiais gyvenimo momentais, mėgstamus patiekalus bei gyvenimo Palemone ypatumus. Bus praskleistas S. Nėries ir B. Bučo vestuvinės puotos Paryžiuje šydas. Edukacinėje klasėje ar romantiškoje terasoje prie jos paskanausite obuolių pyrago (obuoliai – iš menininkų puoselėto sodo prie namų), kurį mėgdavo kepti poetė. Registracija telefonu 8 37 37 36 06.

Organizatorių nuotr.


Jurgiui Mačiūnui 88!, 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Kauno paveikslų galerija kviečia į 88-ąjį Jurgio Mačiūno gimtadienį. Renginio metu veiks atnaujinta japonų kilmės Vokietijoje gyvenančios fluxus menininkės Takako Saito 2002 metais galerijai padovanota, instaliacija „Takako‘s do it yourself shop „You + ME“. Parduotuvėlė „Aš ir tu“ siūlo susikurti savo kūrinį, sekant menininkės instrukcijomis, ir parsinešti jį namo. Trečiame galerijos aukšte veiks fluxus pašto menas ir kitos fluxus veiklos. Muziejaus edukatoriai papasakos, kaip kuriami fluxus objektai bei įvykiai. Renginyje savo performansą „Dadasklaida funky jazz stiliuje“ pristatys Česlovas Lukenskas. Menininko poeziją skaitys robotė ir robotas, o jiems pritars pats autorius ne tik žodžiu, bet ir muzikavimu, kviesdamas visus prisijungti. Renginį vainikuos ekskursija fluxus kabinete su kuratore Egle Komkaite. Ateidami į šventę nepamirškite dovanų – konservų dėžutės.

Ay-o iliustr.


Vieša J. Hill paskaita ir diskusija apie Amazonę, 17:00
Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, S. Daukanto g. 25

Taikomosios antropologijos organizacija „Anthropos“ kviečia į viešą atidaromąjį projekto „Socialiniai mokslai, socialiniam veiksmui“ renginį. Jo metu su Pietų Ilinojaus bei Vytauto Didžiojo universitetų socialinės ir kultūrinės antropologijos profesoriumi, buvusiu „SALSA“ (Pietų Amerikos žemumų antropologijos bendruomenės) prezidentu Jonathan D. Hill kalbėsitės apie aktyvizmą ir advokatavimą Amazonijoje. Profesorius skaitys pranešimą „Tiesiant tiltus: autochtonų teisės kintančiuose nacionaliniuose ir globaliuose kontekstuose“ (angl. Bridging Worlds: Translating Indigenous Rights in Shifting National and Global Contexts). Po pristatymo vyks diskusija. Renginys anglų kalba.

Organizatorių nuotr.


„Fluxus Labas“: patefono vakarai, 17:00
Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

„Fluxus Labas“ kviečia penktadienį praleisti klausantis muzikos iš plokštelių. Į renginį Šančių bibliotekoje galima atsinešti savo plokštelių arba tiesiog prisijungti arbatai ir melodijų klausimui. Šį kartą laukia klasikinės muzikos vakaras.


Manto Gimžausko-Šamano kūrybos skaitymai, 18:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus (Velnių muziejus), V. Putvinskio g. 64

Mantą Gimžauską-Šamaną sunku apibūdinti vos keliais žodžiais. Jį galima pavadinti šiuolaikinės poezijos konceptualistu, postmodernistinės literatūros kūrėju ir kontrkultūros atstovu. Menininko kūryba nužymėta ribinių būsenų ir patirčių poetika, narkotinių haliucinacijų bei kitokiais drastiškais įvaizdžiais. Penktadienį Velnių muziejus atveria duris performatyviems Manto Gimžausko-Šamano poezijos skaitymams. Registracija: katuotasbatinaz@gmail.com.

Manto Gimžausko iliustr.


Koncertas „Motetų vėrinys Juozui Naujaliui“, 18:30
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Koncertas dedikuojamas lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio 150-ias gimimo metinėms. Koncerto programą ir naujų kūrinių premjeras atliks šiemet savo kūrybinės veiklos 45–ąsias metines minintis Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis), profesionaliai interpretuojantis įvairių epochų sakralinės muzikos kūrinius.

Grupės „Sirupas“ koncertas, 21:00
„PuntoJazz palėpė“, Kęstučio g. 6

Per trumpą laiką užaugę muzikos atlikėjai, saldžiai pasivadinę „Sirupas“, savo gaivališkomis improvizacijomis stebina daugelį muzikos mylėtojų. Grupė atlieka savo kūrybos dainas, o jų muzikos stilius susideda iš: funk, rock, blues, jazz ir reggae mišinio. Energinguosius klaipėdiečius penktadienį susitikti galėsite „PuntoJazz palėpėje“.


„Tarp dviejų aušrų: D. Tiffany“, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

Kanadietė D. Tiffany yra vienas iš tų žmonių, kurie seną kaip gyvenimas house muziką verčia kvėpuoti visada naujais, madingais vėjais, o jos setuose paskutiniu metu gali išgirsti viską, kame įsikvepia naktinių šokių veikėjai: electro, breaks, trance ar net seną ambient. Viešnią pasitiks Balsys, Oyster, Less Feeling ir didžėjų kolega iš Varšuvos Kovvalsky.


ŠEŠTADIENIS, 11 09

Edukacinė programa suaugusiems „Skambantys pasakojimai“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaites namai, E. Fryko g. 14

L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai kviečia į edukacinį užsiėmimą suaugusiems, kuriame išgirsite pasakojimų apie šias išskirtine elegancija tarpukario Kauną stebinusias asmenybes ir savitą jų pasaulėžiūrą bei bohemišką gyvenimo būdą. Apžiūrėsite rūpestingai sukauptą rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją. Vėliau susėdę vaišinsitės arbata ir klausydamiesi kanklių muzikos kartu dainuosite liaudies dainas. Edukacinę programą ves Dalia Bieliūnaitė. Būtina registracija el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt.

G. Žemaitytės ir E. Lylaus nuotr.


Kūrybinės grafikos dirbtuvės parodoje „Grožis“, 12:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

M. Žilinsko dailės galerija kviečia visus norinčius daugiau sužinoti apie grafikos subtilybes. Profesionalus grafikas ir bienalės kuratorius Evaldas Mikalauskis dviejų valandų trukmės edukaciniame užsiėmime lankytojams papasakos apie grafikos technikas ir vieną jų padės išbandyti. Užsiėmimo metu galėsite susikurti savo unikalų meno kūrinį minkšto lako technika. Registracija tel. 8 68 48 4388.


Susitikimas su Vaida Tamoševičiūte parodoje „Motinos kūnas“, 14:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Buvimas mama visus iki tol buvusius prioritetus instinktyviai perkelia bent jau per vieną poziciją atgal. Tapimas atsakingu išmokyti, išauklėti, bet visų pirma – pamaitinti, pasirūpinti, kad saugiai, sėkmingai vystytųsi – mamos Numeris vienas. O mamos iki tapdamos mamomis, irgi gyveno savo gyvenimus, stengėsi save išreikšti, realizuoti. Šis dviejų pagrindinių tikslų susidūrimas lemia neišvengiamą prioritetų persidėstymą. Šiuolaikinės menininkės Vaidos Tamoševičiūtės viena pagrindinių kūrybos sferų jau kurį laiką yra performanso menas. Menininkės performatyvioji kūryba visada pasižymėjo jautraus vidinio jausmo personifikavimu veiksme – vidinės įtampos, gal skaudulio, streso, ar jaudulio, patiriamo dėl aplinkoje vykstančių dalykų – išgyvenimo, performanso metu sukurtoje realybėje.

Paskutinę parodos dieną galerija kviečia susitikti su autore pokalbiui „Vaida Tamoševičiūtė : Motinystė ir menas. Pokalbis nr. 1: Salla Hakkola“. Tebevykstant parodai menininkė pristatys platesnį savo veiklos spektrą ir įkvėpimo šaltinius bei atspirties taškus, padėjusius šiems darbams gimti. Pokalbio metu autorė papasakos apie „BiteVilnius“ rezidencijos idėją ir Salla Hakkola, kuri yra kompozitorė, arfininkė, performanso menininkė ir antrus metus einančios Lempi mama.

Vaidos Tamoševičiūtės nuotr.


Lietuvos gastronomijos savaitė: ekskursija „Sidabrinis Maironio šaukštas“, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Ekskursija „Sidabrinis Maironio šaukštas“ kviečia išgirsti pasakojimą ne tik apie Maironio kulinarinius pomėgius ir valgymo įpročius, bet ir poeto rengtus iškilmingus pobūvius dailininko Tado Daugirdo dekoruotoje Didžiojoje svetainėje bei jaukius bičiulių pasisėdėjimus puošnioje Raudonojoje svetainėje. Ypatingomis progomis Maironio namuose pokylius ruošdavo restorano „Metropolis“ šeimininkės, o svečius aptarnaudavo puošnūs padavėjai. Apie visa tai ir dar daugiau sužinosite ekskursijoje, o taip pat turėsite išskirtinę progą paragauti paslaptingo Maironio ypač mėgto patiekalo. Registracija tel. 8 37 206842.

Organizatorių nuotr.


KAFe 2019: ekskursija po parodą „Feedback“, 14:00
Architektų namų palėpės galerija, Vilniaus g. 22

Daugybė lietuvių renkasi architektūros studijas užsienyje. Turbūt visose geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose rasime lietuvišką pėdsaką. Parodoje pristatomi penki įdomiausi jaunų architektų, kurie pastaraisiais metais studijas baigė Švedijoje, Belgijoje ir Olandijoje, darbai. Ši paroda – tai ne tik galimybė susipažinti su įdomiausiais architektų darbais, bet ir būdas pažinti skirtingų aukštųjų mokyklų darbo metodikas.

Kauno architektūros festivalis kviečia į ekskursiją po parodą „Feedback“ su kuratoriumi Andriumi Ropolu ir jos dalyviais. Šiuo renginiu siekiama supažindinti ne tik su įdomiausiais darbais, bet ir skirti dėmesio architektūros eksponavimo būdams apmąstyti. Todėl parodoje dalyvausiantys architektai gaus galimybę pristatyti savo projektus ir galės pasiūlyti savo ekspozicijos viziją. Kiekvieno darbo pristatymas taps atskiru nedideliu projektu-eksperimentu. Ekskursija vyks ir sekmadienį.

Arvydo Čiukšio nuotr.


Premjera. Spektaklis „Spąstai“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tarptautinė Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų komanda pristato kaukių ir objektų teatro spektaklio premjerą Lietuvos žiūrovams. Vizualiuose, siurrealistiniuose „Spąstuose“ visapusiškai tyrinėjama manipuliacijos tema. Spektaklis įkvėptas asmeninės kūrėjų patirties ir susidūrimų su apgaulinga, manipuliatyvia tikrove bei kaukės fenomenu kasdienybėje. Meninę „Spąstų“ formą įkvėpė kaukės simbolio įvaizdis ir meninės interpretacijos kitų kūrėjų (Stasio Eidrigevičiaus, Jano Švankmajerio) darbuose. „Spąstuose” idėjos artikuliuojamos ne žodžiais, o per objektus ir judesį. Naudojant kiekvienam atpažįstamus kasdienybės objektus, spektaklyje kuriamos kaukės pasitelkiamos kaip priemonė atskleisti veikėjų (akt. Kristina Mauruševičiūtė ir Jūratė Trimakaitė) vidinę būseną bei vis naujus jų vaidmenis visuomenėje.

Kauno miesto kamerinio teatro nuotr.


Akustinis „Ugniavijo“ koncertas, 18:00
Kauno įgulos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Praėjus Vėlių dienai karininkų ramovė kviečia susiburti ir pabūti drauge, atsiminti iškeliavusius bei paklausyti dainų. Susirinkusių lauks akustinis grupės „Ugniavijas“ koncertas, kuriame skambės tiek primirštos, tiek jau pamėgtos karo dainos.

Organizatorių nuotr.


Simono Bernoto knygos „Reivas“ pristatymas, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89-1D

„Į „Reivą“ reikia įsisuki kaip į gerą tūsą. Jame realybė persipina su virtualybe. Eilėraščiai kinematografiški, kadras taupus, neperkrautas – akis turi kur pabėgti. Autorius tame vakarėlyje laisvas, dalyvauja visomis teisėmis, yra jo šeimininkas, tačiau viską stebi iš šalies, stovi atokiau, su svaigulio sklidinu stiklu rankose. Poezija čia ir užgimsta iš stebėjimo, išlaukiant“, – apie poeto Simono Barnoto pirmąją knygą „Reivas“ sako redaktorius Gytis Norvilas. Kultūrai draugiškas baras „Godo“ kviečia į „Reivo“ pristatymą ir skaitymus.

Junior A koncertas, 20:00
„Sakramentas“, Vilniaus g. 31

„Spa Day“ – tai minialbumas, gimęs paryčiais, kai visas pasaulis netrukus pabus ir ims drumsti ryto tylą. Tai atsakas į sausį išleistą tamsų ir be galo asmenišką „Superglue“, – sako atlikėjas, į Kauną atvežantis leidybinę naujieną. Koncerto metu skambės dainos iš visų penkiu Junior A mini-albumų.


SEKMADIENIS, 11 10

„Fluxus Labas“: finalinis „Svajonių pašto“ pristatymas, 13:00
„Ebru studija“, Minties rato g. 10

Keturis spalio pirmadienius „Fluxus Labas“ iniciatyvos dalyvius būrė „Ebru studijoje“, kur jie raizgė, pynė ir drauge kūrė mažąsias „Svajonių paštą“ simbolizuojančias sienos dekoracijas. Sekmadienį vyks finalinis iniciatyvos renginys, kuriame pamatysite, kaip mėnesį laiko kurtos sienos dekoracijos tampa didžiuliu bendru „Svajonių pašto“ simboliu. Taip pat renginio metu turėsite galimybę kartu su Deimante Meilute-Ganusauskiene iš „Rezgu Pinkles“ sukurti savo mažąją sienos dekoraciją macrame technika, o Eglė Veršininienė plačiau papasakos, kas gi tas „Svajonių paštas“, kaip jis veiks ir kokiu būdu galėsite siųsti savo svajas visatai.

Organizatorių nuotr.


Muzikinė popietė visai šeimai „Žvaigždžių karų suita“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

„Žvaigždžių karams“ parašytos muzikos trukmė – daugiau nei 18 valandų. Kompozitorius Johnas Williamsas filmams sukūrė apie 50 temų – tai unikalus reiškinys kino muzikos pasaulyje. Kompozitoriaus parašytų garso takelių sąraše puikuosi tokie filmai kaip „Šindlerio sąrašas“, „Nasrai“, „Juros periodo parkas“, „Vienas namuose“ ir pirmieji trys „Hario Poterio“ filmai. Jis yra pelnęs net dvidešimt vieną „Grammy“, penkis „Oskaro“, keturis „Auksinio gaublio“ ir septynis BAFTA apdovanojimus. JAV Kongreso biblioteka yra išsaugojusi „Žvaigždžių karų“ garso takelį Nacionaliniame įrašų registre kaip „kultūriškai, istoriškai ir estetiškai svarbų“ kūrinį. Šiame koncerte J. Williamso sukomponuotą siuitą atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.

Filmas „Kusama“ (Kusama. Infinity), 14:00
Kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Žirnelių karaliene tituluojama Yayoi Kusama – žinomiausia Japonijos menininkė. Jos darbai parduodami brangiau nei bet kurios kitos gyvos dailininkės pasaulyje, o žaismingi paveikslai ir instaliacijos puikiai žinomi net ir menu nesidominčiai publikai. Spalvingesnis už jos kūrinius yra tik pačios Y. Kusama gyvenimas. Nepritapusi konservatyviame Japonijos meno lauke dar visai jauna Y. Kusama išvyko į Ameriką, bet ir čia jos vizionieriškos idėjos nebuvo suprantamos plačiai auditorijai. Tuo tarpu kolegos begėdiškai savinosi originalios kūrėjos idėjas, menininkei teko kovoti su seksizmu ir rasizmu. 1975 m. į Japoniją grįžusi Kusama apsigyveno psichiatrijos klinikoje. Susitaikiusi su nuo vaikystės ją lydėjusia liga, ji piešia savo haliucinacijas ir kiekvieną dieną dirba prie naujų kūrinių, mėgaudamasi pagaliau atėjusiu pasauliniu pripažinimu.


Chorinės muzikos koncertas „Lietuva-Japonija“, 15:00
Kauno Šv. Jurgio bažnyčia, Papilio g. 7

Japonijos ir Lietuvos draugystė tęsiasi jau daug metų – nors gyvename nepaprastai toli vieni nuo kitų, abi šalys viena kitos kultūroje atpažįsta nemažai ženklų. Koncerte skambės abiejų kultūrų muzika – išgirsite ir japonių lūpomis dainuojamus lietuviškus tekstus. Koncerte dalyvauja moterų choras „Sendai“ (Japonija), LSMU akademinis choras „Neris“ (Kaunas) ir mišrus choras „Sonaros“ (Vilnius).


Spektaklis visai šeimai „Žydroji paukštė“, 15:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklis „Žydroji paukštė“ seka alegorinę Nobelio premijos laureato M. Maeterlincko pasaką apie tai, kaip tamsų šv. Kalėdų vakarą du vaikai gauna užduotį surasti ir pagauti Žydrąją paukštę. Jie leidžiasi į nuotykių ir stebuklų kupiną kelionę po fantastinius pasaulius, rūmus ir sodus. Tačiau tam, kad ją surastų, neužtenka ryžto ir drąsos įveikti didelius atstumus, susitikti su šviesos ir tamsos galiomis, gėrio ir blogio pasauliais, reikia vieno paprasto ir tuo pačiu stebuklingo dalyko – reikia sugebėti pamatyti tai, kas neregima.

Nacionalinio Kauno dramos teatro nuotr.
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia