Maršrutas lapkričio 7-11 dienoms

Šilainiai at Night, Evelina Šimkutė, 2012 m.

PIRMADIENIS, lapkričio 7 d.

„Šilainiai Project“: Diskusija apie kultūros decentralizaciją, 18:30 val.
Projektų erdvė „Kabinetas“, A. Mapu g. 20

„Šilainiai Project“ vadovės Evelinos Šimkutės inicijuota diskusija numatyta kaip atviras pasidalijimas patirtimi vykdant menininkų vedamas neinstitucines kultūrines iniciatyvas, nukreiptas į vietines bendruomenes. Pokalbyje, kurį ves E. Šimkutė, dalyvaus Evelina Šimkutė Indrė Misiulytė (Beepart Pilaitė, Vilnius), Austėja Bliumkytė-Padgurskienė (Šančių Kioskas, Kaunas), Tadas Šimkus, Goda Skėrytė (Kauno gatvės meno festivalis Nykoka), Richard Schofield (Tarptautinis Litvakų Fotografijos Centras / International Centre for Litvak Photography, Kaunas), Agota Adomavičiūtė (Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, socialaus meno projektas (ne)LAISVAS menas), Ieva Petkutė (Socialiniai meno projektai, „Padainuok man labanakt“, Vilnius).

The Lake Twins, Šilainiai, 2016 m.

The Lake Twins, Šilainiai, 2016 m.

ANTRADIENIS, lapkričio 8 d.

„Gero kino klubas“: „Uodega vizgina šunį“, 18 val.
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Peržiūrėjus filmą apie gatalią kino medijos įtaka visuomenei KTU filosofas Nerijus Čepulis kvies diskutuoti, ar mes valdome naująsias technologijas, ar jos – mus? Kaip netapti medijų įkaitais, o jas naudingai išnaudoti savo tikslams?

V. Landsbergio ir R. Zemkausko knygos „Bus geriau“ pristatymas, 19 val.
VDU Didžiosios salės fojė, S. Daukanto g. 28

Renginyje autoriai pasakos, kaip kilo idėja parašyti knygą, kuri sudėliota lengvai, neslepiant tėviško profesoriaus rūpesčio ar autoironiškos bravūros. Tarsi prisimenant garsiąją Miunhauzeno frazę: „Ponai, jūsų veidai pernelyg rimti. Visos didžiosios pasaulio kvailystės padaromos būtent tokia veido išraiška“.

14721443_10154631530028139_3413381651040349527_n

Erica Jennings koncertas, 19 val.
„Žalgirio arena“ (amfiteatras), Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šį rudenį Erica Jennings pirmą kartą leidžiasi į turą kaip solo atlikėja. Ir nors dainuoti ant lietuviškos scenos ji pradėjo būdama 17-os, šis raudonplaukės albumo pristatymo turas yra unikali proga pamatyti kūrėją iš labai arti. Šiemet Erica išleido debiutinį albumą „Leading Me Home“, kuriam dainas rašė remdamasi savo gyvenimu. Albumas susideda iš istorijų, kurių pati atlikėja ilgai nepripažino, vengė ar slėpė. Tačiau tai nėra skausmo ar išpažinties kupinas įrašas. Tai albumas apie pergalę, savo baimių pripažinimą ir grįžimą, kur jautiesi saugiausiai – namo.

TREČIADIENIS, lapkričio 9 d.

Grupinė objektų paroda „Šnabždesys_7“, 10-18 val.
Kauno miesto muziejaus lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12/Kurpių g. 12

2012 m. grupei lietuvių dailininkų keliaujant Antano Samuolio keliais Šveicarijoje kilo idėja surengti parodą, sudarytą iš objektų, kurių pagrindas būtų medžio ir garso sintezė. Taip gimė projektas „Šnabždesiai“, kuris kiekvienais metais pasipildo naujais grupės nariais, sukuriami nauji objektai. 2013 m. paroda „Šnabždesys I“ eksponuota Kauno menininkų namuose, skirta Mstislavui Rostropovičiui. 2014 m. grupė menininkų surengė net du skirtingus pristatymus. Paskutinioji tęstinio projekto paroda „Šnabždesiai III“ eksponuota Kauno Valstybinėje filharmonijoje, kurioje vėl buvo pristatyti tam tikrus garsus keliantys kūriniai iš medžio. Projektas įtrauktas į XIX-ojo tarptautinio šiuolaikinės muzikos festivalio „Iš arti“ programą. 2015-aisiais metais vykę „Šnabždesiai“ buvo prisistatyti kaip tarptautinis projektas šv. Jonų galerijoje Vilniuje ir XX-ajame tarptautiniame šiuolaikinės muzikos festivalyje pasikviečiant menininkus iš Lenkijos.

Parodą „Šnabždesys 7“ sudaro projekto darbai, atrinkti specialiai šiai muziejaus erdvei. Šių metų parodos dalyviai: Aušra Andziulytė, Aistė Juškevičiūtė, Audrius Šumskas, Gvidas Latakas, Gintautas Vaičys, Jolanta Galdikaitė, Ewa Pohlke, Algimantas Šlapikas.

Teatro „Atviras ratas“ spektaklis „Lietaus žemė“, 18 val.
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklis „Lietaus žemė“ – tai biografinės improvizacijos, kurios remiasi rate sėdinčių žmonių gyvenimo istorijomis. Tarpukario ir pokario įvykių siejamų žmonių gyvenimo istorijas, kurios palietė kiekvieną iš jų asmeniškai, teatro laboratorijos aktoriai perteikia „Atviro rato“ kūrybiniu principu.

Koncertas „Sandėlio standartas“, 21:30 val.
„Sandėlis by Volfas Engelman“, Muziejaus g. 8

Scenoje susitiks daugelio lietuviškų ir tarptautinių projektų dalyviai bei iniciatoriai, nuolat festivaliuose čia ir užsienyje pasirodantys Domas Aleksa (bosinė gitara), Vytis Smolskas (klavišiniai) ir Darius Rudis (mušamieji).

KETVIRTADIENIS, lapkričio 10 d.

Spektaklis „Kalėdos Kupjelų namuose“, 18 val.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Eduardo De Fillipo (Italija) pjesės – tarsi pats gyvenimas. Kartais grubus, kartais graudus, dažnai komiškas ir visada spalvingas. Jose puikiai sudera viskas – groteskas, lyrika, gilus psichologizmas ir taiklūs pastebėjimai, o viską vainikuoja sodrus neapolietiškas humoras. Į Kauną spektaklį atveža Klaipėdos dramos teatras.

14322528_1105316012854745_6800179476337643544_n

Koncertas violončelininko Davido Geringo 70-ties metų jubiliejui paminėti, 18 val.
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

FIlharmonijoje – Sergejaus Krylovo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Dirigentas ir solistas – David Geringas (violončelė, Lietuva-Vokietija). Programoje – Felix Mendelssohn Bartholdy, Franz Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart kūriniai.

„Scanorama“: „Šeimos šventė“, 18:30 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Szabolcsas Hajdu – vengrų kino ir teatro režisierius, studijavęs teatro ir kino meną Budapešte. 2007 m. jo filmas „Balti delnai“ pristatytas Kanų kino festivalio programoje ir pagerbtas specialiu žiuri paminėjimu Karlovi Varų kino festivalyje. 2016 m. juosta „Šeimos šventė“ šiame festivalyje pelnė „Krištolinio gaublio“ apdovanojimą, o S. Hajdu įvertintas už geriausią vyro vaidmenį. Kino kritikai jo režisūrinį tikslumą ir aktorių vaidybos įtaigumą pelnytai lygina su I. Bergmano ir J. Cassaveteso darbais.

„Humoro klubas“: Daniel Sloss su programa „So?“, 19 val.
„Džem’Pub“, Laisvės al. 59

„Žaviai drąsus arogancijos, nejaukumo ir saviplakos juokelių rinkinys, pasakojamas tiesiog nuostabiai. Jam nėra jokių ribų. Danielis Slossas kruopščiai įpina svarbius klausimus į labai juokingus pasakojimus, paskanintus politiškai nekorektiškais ir nederamais juokeliais apie antrą galą. Jo humoras protingai ir ironiškai parodo žmogaus prigimties dviveidiškumą.“ ★★★★ („Herald Sun“, Australija).

„GM Gyvai“: Ablaye Cissoko ir Volker Goetze koncertas, 19 val.
VDU Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Neįprastas koros atlikėjo Ablaye Cissoko (Senegalas) ir trimitininko Volker Goetze (JAV) duetas – tai įtraukianti dvasinė kelionė, lydima laisvojo džiazo bei mandingų muzikos. Šių atlikėjų draugystės rezultatas – impresionistiniai muzikos kūriniai, pasižymintys ypatinga harmonija, kone paliesta aukščiausios malonės ir gailestingumo. Nuo paties pirmojo susitikimo 2001 m. Senegalo griot tradicijų tęsėjas Ablaye Cissoko ir vokiečių kilmės niujorkietis džiazo trimitininkas Volker Goetze pradėjo kurti giedrą bei grakštų futuristinį garsų mišinį. Nepaisant didžiulių kultūrinių ir instrumentų skirtumų, duetas yra išties paveikus savo skleidžiama magija, stiprybe bei kilnumu. Raminančioje, meditacinėje, mąslioje dueto muzikoje kiekviena nata turi savo vertę ir svorį. Banguojantis, žaismingas trimitas šalia mandingų arfą ir liutnią primenančios koros (Vakarų Afrikos 21-os stygos instrumentas) kuria šviesų bei mistiškai erdvų įspūdį, o minkštas aksominis Ablaye Cissoko balsas suteikia šiam afroeuropietiškam džiazui intymumo ir laisvės tuo pat metu.

Spektaklis „Čia aš varatarius“, 20 val.
„PuntoJazz“ palėpė, Kęstučio g. 6

A žinai kas yr bendra tarp Varatariaus ir Čarlia Čaplina? Yra tokia gera knyga šveicarų rašytoja Pedra Lenza „Čia aš Varatarius“. Jaučiu nesi tokias keistas knygas skaites. I ne tik del geros istorijas apie toki pusiau lūzerį, pusiau svajotoją, „herojų kaip ir mes“ Varatarių, bet i dėl to, ka ta knyga yra parašyta šiaulietiškai. Tiksliau ta knyga yra išversta į šiauliečių kalbą iš šnekamosios Berno vokiečių kalbos. Čia gal pirms atvejis, nes mums atroda, ka ta šiauliečiu kalba yra kažkokia antraruše, ka negal tokia rašyt geros literatūras. Bet, matai, šveicarai kažkode galvoj kitaip. Jie visi su džiaugsmu skaita tokias knygas i jiems tas baisiai patink. Patika toks literatūras žaidims i knygas vertėjams Markui Roduneriui i Rimantui Kmitai, kurie nepatingeja išverst romana, galim sakyt, konkrečiai šiauliečiams. I da idomu, ka romana kažkaip suprata i režisierius iš Vilniaus Antans Gluskins, kuris sugalvoja, ka reik pabandyt ne tik šiaulietiškai skaityt, bet i suvaidint scenoj. Nusprendem, ka visks čia tur but šiauliečiu brands i ka aktoriai gal but ne vien profesionalai, padarem atranka i daba ju yr keturi. Kostiumus kur‘ žinoma dizainere šiauliete Gabriele Januškevičiūte. Muzikoj irgi yr pasirinkims. Bet geriausiai tink BIX‘ai, ane? Tiesa, taip i nepasakem, kas bendra tarp Varatariaus ir Čiaplina. Ai, ateik i sužinosi, jei esi labai smalsus.

„Scanorama“: „Laukinė“, 20:30 val.
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nicolette Krebitz gimė ir augo Berlyne, Vokietijoje. Prieš imdamasi aktorystės studijų, ji baigė Nacionalinę baleto mokyklą. Nuo 1992 m. N. Krebitz dirbo aktore Vokietijos kine ir televizijoje, o nuo 2000-ųjų ėmėsi rašyti scenarijus ir režisuoti filmus. Už darbą „Širdis – tamsus miškas“ (2006 m.) režisierė pelnė Specialųjį Vokietijos kino kritikų asociacijos apdovanojimą. Šis filmas – ne šiaip atokvėpis nuo rutinos, jis prabyla į mūsų laisvės potroškį, į žvėrį, kuris miega kiekviename mūsų.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia