Maršrutas lapkričio 6-9 dienoms

PIRMADIENIS, 11 06

 

Tradicinių šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Tradicinių šokių vakarai vyksta jau 10-ą sezoną. Mokytoja, folkloro ansamblių vadovė Nijolė Grivačiauskienė 2007 m. pradėjo rengti tradicinių šokių vakarus Kauno tautinės kultūros centre. Pasirinkta gana neįprasta diena – pirmadienis jau tapo tradicija. Nuo 2009 m. pirmadieniniais šokių vakarai vyko Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejuje (tuomet dar – P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje).

„Mėnulio klounas, mėnulio gyvūnai“ : Filmo peržiūra, 19:00
Knygynas „Six Chairs Books“, Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kauno menininkų namuose įsikūręs šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas kviečia į filmų, skirtų ekopoetikos tematikai, peržiūrų ciklą. Pirmoji peržiūra skiriama poetui CA Conrad. Per savo (Soma)tinės poezijos pratimus (arba Ritualus) ir fizinius susidūrimus su žmonėmis arba išlikusiais bei išnykusiais ne-žmogiškaisiais kitais, Conradas bando „sukurti ekstremalią dabartį“ arba, kaip tai suformuluotų Donna Haraway, „pasilikti bėdoje“. Drauge jie akcentuoja mokymąsi būti dabartyje, TIKROSE IR KONKREČIOSE VIETOSE, o ne „(…) tarp pragariškų arba dangiškų praeičių ir apokaliptiškų arba mesianistiškų ateičių, o mirtingoje tvertyje, įsipainiojus į neužbaigtų vietų, laikų, reikalų ir reikšmių konfigūracijų gausą“.

Ši ir lapkričio 20 d. bei gruodžio 4 d. suplanuotos bendruomenę buriančios filmų peržiūros – tai atviras kvietimas kalbėtis apie esamus ir galimus susipainiojimus tarp margų būtybių ir technologijų, kreivumų (angl. queerness) ir pasakojimų, žmogiškų ir nežmogiškų geidulių.

6cb

ANTRADIENIS, 11 07

Rūtos Levulienės tapybos paroda „Peizažai“, 10:00-17:00
Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Tapytojos kūrybai įtakos turėjo mokytojai: tapytojas Antanas Obcarskas, tapytoja Violeta Juodzevičienė, dailininkas Lukas Kalmogercovas. Autorė dažnai ieško įkvėpimo gamtoje, todėl šioje parodoje pristato peizažų ciklą. Paroda veiks iki gruodžio 6 d.

1107paroda

Spektaklis-ekskursija „Salomėjos genomas“, 11:00
Salomejos Nėries memorialinis muziejus, S. Neries g. 7

Kas būtų, jeigu Salomėja Nėris būtų atkurta? Ką tai reikštų ir kokių naujų savybių reikėtų jai įdiegti, kad ji galėtų išgyventi šiandien?

Nauja Salomėjos Nėries versija instaliuojama interaktyviame spektaklyje-ekskursijoje „Salomėjos genomas“. Tai specialiai Salomėjos Nėries muziejaus erdvėms pritaikytas šiuolaikinio teatro projektas, pasitelkęs DNR, 3D ir robotikos specialistus, gimęs iš poetės biografijos ir kūrybos tyrinėjimų.

Spektaklis, kurį pristato Kauno menininkų nama ir Poetų atkūrimo institutas, rodomas ir kitu metu. Daugiau apie viską – nuorodoje.

Parodos „Žvilgsnis į Laikinosios sostinės kultūrinį gyvenimą“ atidarymas, 14:00
Kauno regioninis valstybės archyvas, Maironio g. 28B

Parodoje demonstruojami 1935-1936 metų Kauno miesto savivaldybės Skelbimų lipinimo biuro dokumentai. Tai – įvairiausių kultūrinių renginių (Valstybės teatro, koncertų, žydų teatro, svečių gastrolių, kino, draugijų renginių, cirko pasirodymų) afišos ir skelbimai. Kartu eksponuojami ir menininkų asmens dokumentai – Lietuvos Respublikos piliečių vidaus pasų kortelės, užsienio pasai ir kiti dokumentai.

priesaika

Filmas „50 pavasarių“ (Aurore), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Aurorai – penkiasdešimt, tačiau moteris net nesiruošia apraudoti prabėgusių metų. Nesvarbu, kad yra išsiskyrusi, dukros pradeda gyventi savarankiškai, o karščio bangos vis primena, kad organizmas – nebe pirmos jaunystės. Vieną dieną moteris sutinka jaunystės meilę ir jaunatviška energija, rodos, grįžta su kaupu. Bet ar tikrai įmanoma viską pradėti iš pradžių? „50 Pavasarių“ – tai gyvenimo džiaugsmo kupina komiška prancūzų drama apie tikrąją brandą, kai laikas pamiršti darbus, nesėkmes, tuščias ambicijas ir pradėti džiaugtis svarbiausiais dalykais – šeima, draugais ir meile.

aurore

Vitus Saloshankos parodos „Kelionė Nemunu“ atidarymas, 18:00
Prienų kultūros ir laisvalaikio centras, Vytauto g. 35, Prienai

Vitus Saloshankos darbų serija „Kelionė Nemunu“ – trijų metų darbo rezultatas, įgyvendintas trijose šalyse: Baltarusijoje, Lietuvoje ir Rusijoje. Sekdamas Nemuno vingiais, darbų autorius fotografavo besikeičiantį kraštovaizdį, minėtų šalių istorinės ir politinės realybės kontekste. Po trejų metų ir po eilės vizitų į Lietuvą, 2017 m. lapkritį finalinę fotografo kelionę vainikuoja paroda, atskleidžianti politinės santvarkos įtaką gamtos ir miesto pokyčiams.

Ši paroda – tai festivalį „Kaunas Photo“ rengiančios VšĮ „Šviesos raštas“ vykdyto projekto „Užsienio fotomenininkų rezidencijos Lietuvos regionuose“ vienas iš rezultatų, pirmasis – parodos formatu. Parodos atidaryme dalyvaus ir autorius. Paroda veiks iki gruodžio 8 d.

V. Saloshankos nuotr.

V. Saloshankos nuotr.

Renesanso šokių mokymai, 18:00
Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejus, L. Zamenhofo g. 12

Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius, tęsdamas muziką ir šokį apjungiančių renginių ciklą, kviečia į bendras treniruotes kartu su istorinių šokių kolektyvo „Saltus Gladii“ nariais. Iki šiol daugiausiai viduramžių laikotarpio šokių ir drabužių rekonstrukcija užsiimantis kolektyvas žengdamas į renesanso epochą pradeda naują sezoną.

Treniruotės vyks visą lapkričio mėn. antradieniais (7, 14, 21, 28 d.) ir sekmadieniais (12, 19, 26 d.), 18 val. L. Zamenhofo g. 4 (įėjimas per vidinį kiemelį).

TREČIADIENIS, 11 08

„Kaunas 2022“ atkeliauja į Kauno rajoną, 15:00
Raudondvario menų inkubatorius, Pilies takas 1, Raudondvaris

Kaip žinia, Europos kultūros sostine 2022-aisiais bus ir Kauno miestas, ir rajonas. Tad KEKS’o komanda pradeda susitikimus už miesto ribų ir kviečia į juos atvykti seniūnus, seniūnaičius, kultūros centrų, jų padalinių darbuotojus, muziejų, bibliotekų, galerijų atstovus, mokytojus, moksleivius ir visus kitus. Susitikimai tris lapkričio trečiadienius vyks Raudondvaryje, Rokuose ir Vilkijoje. Šįkart patogiausia atvykti Raudondvario, Zapyškio, Ežerėlio, Ringaudų, Kačerginės, Kulautuvos, Batniavos, Užliedžių, Domeikavos ir Karmėlavos seniūnijų gyventojams.

Fotografijų parodos „Mano Šilainiai“ atidarymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių skyrius, Baltų pr. 81

„Fotografija man yra sustabdytos akimirkos žavesys“, sako Ramūnas Kazakevičius, šioje savo parodoje pristatantis savo klajonių po Šilainius vaisius – žiemos triukus, užfiksuotus saulės plyksnius, unikalių spalvų dangaus stichiją, sprogstančius augalus, žydinčias žaliąsias pievas bei kitokius netikėtus momentus.

1108_silainiai

Spektaklis „Sriuba“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Vytauto Kernagio fondas“ pristato monospektaklį „Sriuba“, sukurtą pagal šmaikščias bei groteskiškai filosofiškas Mikalojaus Vilučio esė. Pjesės autoriai – Vytautas V. Landsbergis, Gediminas Storpirštis, režisierius – Rimantas Teresas, scenografė – Neringa Keršulytė, vaidina – Gediminas Storpirštis.

sriuba

„Kitos industrijos: Komiksų kultūra“, 18:30
„Talent Garden Kaunas“, Laisvės al. 59

Sugrįžtančio pokalbių ciklo pirmame renginyje apie komiksų kultūrą papasakos Akvile Magicdust – iliustratorė ir komiksų kūrėja, ryškinanti Lietuvos vardą šios scenos pasaulio žemėlapyje.

1109_kitokiosindustrijos

„Kinemma #2“: „Manifesto“, 19:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Audiovizualinis duetas „BrainMonk“ pristato pirmąjį trumpametražį darbą „Manifesto“. Užfiksuotas per vieną dieną, spontaniška dvasia persmelktas filmas netelpa į žanrų rėmus, ir galėtų būti apibūdintas kaip metafizinės kelionės dokumentas. Transcendencijos-stebuklo siekis stumia protagonistus/kūrėjus nežinomo tikslo link. Kelionės metu veikėjams reiškiasi skirtingų stichijų – gyvybės ir mirties, materijos ir intelekto, ramybės bei absurdo – manifestacijos. Filmo forma pastatyta ant improvizacijos pamato: improvizacija yra idėjos galva.

manifesto

KETVIRTADIENIS, 11 09

Parodos „Šiuolaikinis prancūzų ekspresionizmas ir ne tik“ atidarymas, 18:30
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

„Menas yra siekis gyventi be ideologinių ramsčių, be religinių apribojimų ir sąmonės suvaržymų. Aš nesirinkau jokio „pagaminto“ menininko. Aš pasirinkau „laisvus“ Juos ir Jas“, – sako garsus Prancūzijos meno kritikas, dėstytojas, knygų autorius ir parodų kuratorius Christianas Noorbergenas, Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą parodą Kaune pristatantis su kolekcininku Edvidu Žuku.

Rūta Jusionytė. Motina ir vaikas. 2012 Terakota, 80 x 50 x 40

Rūta Jusionytė. Motina ir vaikas. 2012 Terakota, 80 x 50 x 40

Donaldo Kajoko kūrybos vakaras, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, A. Mapu g. 18

Donaldas Kajokas – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių poetų, Nacionalinės kultūros ir meno bei daugelio kitų literatūrinių premijų laureatas, beveik dvidešimties poezijos ir prozos knygų autorius. Bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje vyks Donaldo Kajoko kūrybos vakaras ir naujausios knygos „Poezija. O gal ne ji“ skaitymai. Autorių kalbins muziejininkas Edmundas Kazlauskas.

Koncertas „Paslaptingasis Skriabinas“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Jaunosios kartos pianistas Ugnius Paliukonis atliks Alexander Scriabin, Franz Lizst ir Claude Debussy kūrinius. Atlikėjo kūrybinėje erdvėje telpa įvairių epochų muzika, o artimiausi širdžiai – romantiniai kūriniai. Savo charizmatiška energija pianistas sugriebia klausytojų dėmesį nuo pat pirmo prisilietimo prie fortepijono klavišų ir išlaiko jį iki paskutinio akordo.

skriabinas

IX tarptautinis Indijos klasikinio meno festivalis „SurSadhana“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Šių metų festivalis šokio scenoje kvies pamatyti Kathak stiliaus atlikėją – Parbati Chaudhury. Šios jaunos profesionalios šokėjos bei choreografės kūryboje ryškios ne tik klasikinio Indijos šokio, bet ir modernaus šokio tendencijos.

2017_festivalis

„Dizaino ketvirtadienis #11“: „Kaip 1969 metų technologija sprendžia šiandienos problemas?“, 19:00
„DesignLibrary Kaunas“, K. Baršausko g. 59

„Dizaino ketvirtadieniai“ – tai „DesignLibrary Kaunas“ renginiai, kurių metu kūrybininkai, mokslininkai ir kiti įdomūs žmonės bei inovatoriai iš Lietuvos ir viso pasaulio dalijasi pačiomis aktualiausiomis žiniomis. Šįkart ketvirtadienį bus kalbama apie vieną efektyviausių (kol kas) dizaino lauko problemų sprendimo metodų, kuris bus iliustruotas šviežiais, nacionaliniais metodo taikymo pavyzdžiais dizaino, kultūrinėje, edukacinėje ir buitinėje sferose. Svečias – dizaino strategas, lektorius, dizaino agentūros „Critical“ bendraįkūrėjas Jonas Liugaila.

designlibrary

„Gin’Gas“ koncertas, 21:00
„Sandėlis“, Muziejaus g. 8

Remigijaus Ruokio vadovaujama bepročių komanda iš Šiaulių groja lietuvišką funk stiliaus muziką. Grupė gyvuoja jau daugiau kaip 25 metus.

Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas vasario 8–14 dienoms
PIRMADIENIS, 02 08 Virtuali Laimutės Kurienės fotografijų paroda „Černobylyje sustojęs laikas“ Online Aistringos keliautojos L. Kurienės parodoje užfiksuotos akimirkos...
Maršrutas vasario 1–7 dienoms
PIRMADIENIS, 02 01 Virtuali paroda „Talentingas scenoje, ištikimas Tėvynei ir žmogui“ virtualus.kaunomuziejus.lt  Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų...
Maršrutas sausio 25–31 dienoms
PIRMADIENIS, 01 25 Vilniaus gimtadienis Prieš keletą metu užgimusi tradicija „Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu“ – viena smagiausių viešųjų...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia