Maršrutas lapkričio 5-8 dienoms

PIRMADIENIS, 11 05

M. Jakubausko knygos apie totorius pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, Radastų g. 2 (322 kamb.)

Motiejus Jakubauskas savo knygą „Totoriai šimtmečio laikotarpiu Lietuvoje (1918–2018)“ pristatys pats. Laukia įdomūs pasakojimai apie totorių istoriją, kultūrą, virtuvę, tautosaką ir kitas įdomybes.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Liaudies muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Kaune šokių ir pasidainavimų vakarai folkloro ansamblių ar žygeivių aplinkoje buvo rengiami nuo XX a. 7–8 dešimtmečių sankirtos. Dėl laikmečio aplinkybių tokie vakarojimai buvo gan uždari, skirti išimtinai „savos aplinkos“ žmonėms. Organizuotai niekas šokti nemokė – norintys išmokdavo patys, pasižiūrėdami į greta šokančius.

Šiandien šokti ir išmokti šokti lietuviškus tradicinius šokius gali kiekvienas – muziejus kvie2ia į jau daugiau kaip dešimtmetį organizuojamus šokių mokymus ir vakarones. Čia pasiduosite polkai, valsui, kadriliams ir įvairiems lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprastiems šokiams. Šokiai vyksta grojant gyvai muzikai!

sokiuvakaras


ANTRADIENIS, 11 06

„Kaunas mene“. Menininkės Christine Dixie paskaita, 14:00
VDA KF Tekstilės katedra, V. Sladkevičiaus g. 6

Tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje „Kaunas mene“ dalyvaujančios menininkės darbą „Būti karaliumi“ galite pamatyti M. Žilinsko dailės galerijoje. Apiė šį darbą – instaliaciją – kūrėja iš Pietų Afrikos ir papasakos. Ketvirtadienį festivalis kviečia ir į daugiau patyrimų. Apie viską plačiau nuorodoje.

dixie

Janinai Degutytei skirtas vakaras, 16:00
Šančiai

0-ąsias poetės Janinos Degutytės gimimo metines paminėti esate kviečiami net dviejuose renginiuose. 16 val. vyks ekskursija po J. Degutytės gimtuosius Šančius, kurią ves gidė Rolanda Girskienė (dalyviai kviečiami rinktis Šančių „Norfos“ aikštelėje (A. Juozapavičiaus pr. 84).  17.30 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinyje, Sandėlių g. 7, vyks prisiminimų vakaras „Aš atėjau aiškiaregės akim apglėbti pasaulį“. Įžvalgomis apie rašytojos gyvenimą ir sąsajas su Šančiais dalinsis literatūros tyrinėtoja Giedrė Šmitienė, knygą „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė. Janina Degutytė: eilėraščiai“ pristatys rašytojas, leidėjas Petras Palilionis, koncertuos Raudondvario muzikos mokyklos moksleiviai.

degutytei

Lietuvos gastronomijos savaitė: ekskursija „Skaniausias kąsnelis visada pasiekdavo Kauną! Ar tikrai?..“, 17:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

2018 m. lapkričio 5-11 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyksta Lietuvos gastronomijos savaitė, kurios metu restoranai atveria duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Tuos, kurie savęs neįsivaizduoja be gastronominių nuotykių, Kauno miesto muziejus kviečia į kulinarinę kelionę po miesto istoriją, atskleidžiančią subtilias kaunietiškos virtuvės realijas. Ekskursijos metu dalyviai sužinos, iš kur ir kokia mėsa pasiekdavo Kauno miesto gyventojų stalą, išgirs istorijas apie čia valgytus retus gyvūnus bei susipažins su europinėmis kulinarinėmis „srovėmis“, pasiekusiomis Lietuvą ir Kauną.

Ekskursijos gidas – Muziejaus archeologas – taip pat papasakos, kaip istoriniai metraščiai ir archeologiniai tyrimai padeda sudaryti ankstesnių amžių gyventojų valgiaraštį bei suvokti tikrąsias senovinės virtuvės tradicijas. Ekskursijos vyks ir ketvirtadienį bei šeštadienį.

Bebras_receptai blonknotams nespalvotas kreivintas

TKKF kino klubas pristato: „Paplūdimio žiurkės“ (Beach Rats), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Tarptautinio Kauno kino festivalio kolektyvas kviečia į jau šeštąjį klubo susitikimą. Ekrane – režisierės Elizos Hittman filmas.

Bruklino pakraštyje gyvenantis paauglys Frenkis jaučia spaudimą bendraudamas su šeimos nariais ir toksiška draugų kompanija. Bandydamas suvokti savo identitetą jis eksperimentuoja su narkotikais ir lankosi vyresnių vyrų pažinčių portaluose. Bendravimas su vyrais internete intensyvėja ir galiausiai jis pradeda su jais susitikinėti greta esančiame paplūdimyje, tuo pat metu Frenkis pradeda susitikinėti ir su mergina. Bandymai patenkinti vienas kitam prieštaraujančius troškimus jaunuolį palieka įskaudintą, o pasekmės tampa nebepataisomomis. Elizos Hittman „Sandanso“ festivalio hitas yra stiprus, žadinantis ir vizualiai paveikus charakterio tyrimas.

TREČIADIENIS, 11 07

Klasikinio Indijos meno festivalis „SurSadhana“, 18:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Dešimtmečio sukaktį švenčiantis festivalis siekia pristatyti profesionaliausius ir aktualiausius klasikinio indiško šokio ir muzikos atlikėjus pasaulyje žingeidžiam ir išskirtinių estetinių patirčių ieškančiam žiūrovui. Šokio scenoje išvysite net kelių indiško klasikinio šokio stilių bendradarbiavimo rezultatą – šokio spektaklį „Rasa – patyrimo lašai“, kurį specialiai festivalio jubiliejaus proga režisavo ir scenai parengė garsi bharata natyam stiliaus šokėja ir choreografė Rajyashree Ramesh (Indija/Vokietija). Muzikinėje festivalio dalyje klausytojai turės unikalią progą išgirsti Manickam Yogeshwaran (Šri Lanka – Vokietija) ir Vidvan V. S. Giridhar (Indija) atliekama karnatik muziką.

Lietuvos gastronomijos savaitė: „Atrandant Gastoną“  (Buscando a Gastón), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Pasaulyje yra daug virtuvės šefų. Tik vienas jų yra laikomas nacionaliniu herojumi. Susipažinkite su Gastónu Acurio, Peru pasididžiavimu, ikona ir geriausiu šalies ambasadoriumi. Anot „Washington Post“, Peru sostinės Limos istorija (net ne kulinarijos, o visa!) yra skirstoma į dvi dalis: prieš Gastóną ir po Gastóno. Era prieš Gastóną buvo kupina tamsos, sutrikimo ir kečupo.

Spektaklis „Vasarvidis“, 19:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Meilės kerams paklūsta visi – ryžtingi jaunuoliai ir drovios merginos, karaliai ir kunigaikščiai, fėjos ir net dievai. Ji užklumpa netikėtai ir išeina neįspėjusi. Ji apdovanoja ypatingomis galiomis ir paverčia bejėgiais. Ji nepavaldi logikos dėsniams ir nepaklūstanti protui. Ji džiugina ir žeidžia. Turtina ir sekina. Ji yra dovana, netgi tada, kai myli asilą. „Vasarvidžio nakties sapnas“ – nuostabioji W. Shakespeare’o komedija, džiaugsmingai, nuotaikingai ir jaunatviškai pasakojanti apie stebuklingą meilės gėlę – tereikia jos sultimis miegančiajam suvilgyti akis, ir prasideda magiškas nubudimas. Spektaklio režisierė – Eglė Kižaitė.

Donato Stankevičiaus nuotr.

Donato Stankevičiaus nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 08

Vakaras su Daukantu, 16:00
VDU Didžioji aula, Gimazijos g. 7

VDU studentų kūrybinė grupė „Declamationes“ kviečia lapkričio 8-osios vakarą praleisti su Simonu Daukantu. Romantizmu dvelkiančio vakaro metu žiūrovai turės galimybę apmąstyti idealizmo ir racionalizmo poreikį, romantinę ir pragmatinę laikyseną; pajaus XIX amžiaus dvasią publicistiniame spektaklyje „Romantikai“, išgirs improvizuotą VDU Viešosios komunikacijos studentų interviu „Romantizmo lemtys“. Renginyje dalyvaus prof. E. Aleksandravičius, istorikas D. Boguševičius, prof. I. Buckley. Vakaras užbaigs renginių ciklą, skirtą Simonui Daukantui.

daukantas

Ekskursija Tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai“ parodoje, 17:30
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Proga pažinti ir patirti akvarelę – lankant parodą su bienalės sumanytoju ir projekto vadovu, dailininku akvarelininku Eugenijumi Nalevaika.

akvareles

Lietuvos gastronomijos savaitė: „Michelin“ žvaigždutės: virtuvės istorijos“ (Michelin Stars: Tales from the Kitchen), 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Kęstučio g. 62

Šis dokumentinis filmas prasiskverbia pro blizgantį paviršių ir siūlo nuoširdų, tačiau be galo aštrų ir aktualų žvilgsnį į „Michelin“ žvaigždutes pelniusių šefų ir jų restoranų kasdienybę. Auksiniame gastronomijos amžiuje šis filmas seka neįtikėtinų meniu ir kulinarijos šventyklų pasakas bei kapsto giliai po „Michelin“ gido istoriją, jo trūkumus ir neretai kritinę reikšmę šiuolaikinei maisto kultūrai.

Pauliaus Norvilos knygos „Skaičiai“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Z. Kuzmickio padalinys, Raseinių g. 26

Paulius Norvila – iš Kauno kilęs jaunas poetas ir prozininkas, nuolatinis literatūros renginių, festivalių dalyvis. Jo originali, šmaikšti ir išradinga poezija gvildena būties ir buities temas, sąmojingai ir išmoningai surinktomis kasdienybės detalėmis atkurdama mūsų gyvenimus. 
Susipažinęs su debiutuojančio Pauliaus Norvilos poezija, poetas, rašytojas, eseistas Tomas Venclova teigė, kad jaunojo poeto talentas – neginčijamas, o kai kurios eilutės jį privertusios aikčioti. Rašytojas ir poetas Juozas Erlickas prisipažino seniai neskaitęs tokių gražių eilėraščių.

Viena iš pagrindinių knygos „Skaičiai“ temų – atmintis. Kas nerimastingame gyvenimo ir informacijos sraute pamesta, nepastebėta, neapmąstyta? Į klausimus atsakoma laisvomis formomis, sudėtingais ir griežtais sonetų vainikais, nuo kolektyvinės atminties palengva einama prie asmeninės, kitaip prakalbinant pažįstamus simbolius ir vaizdinius. Autorių kalbins literatūrologė, bibliotekos darbuotoja Agnė Cesiulė.

skaiciai

Renginys „Kultūros spektras: šokiai“, 18:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Pirmoje renginio dalyje – šokių retrospektyva nuo ritualinio, istorinio šokio, baleto, pramoginio iki šiuolaikinio, modernaus, gatvės šokio. Išvysite Kauno kultūros centre kuriančių ir dirbančių choreografų šokių kompozicijas. Jaunąją kartą pristatys šokių grupės RED vadovė Rugilė Dailidaitė, o neoklasikinio šokio teatras „Releve“, vadovaujamas Rasos Butrimavičiūtės, koncerte kurs plastišką uvertiūrą jungiant klasikinį baletą su neoklasikiniu ir ritualiniu šokiu. Taip pat dalyvaus ir sportinių šokių klubas „Sūkurys“, vadovaujamas Jūratės ir Česlovo Norvaišų. Su pačiais mažiausiais šokėjais kompozicijas rudens tema pristatys choreografas Edmundas Alseika.

Antroje koncerto dalyje liaudiškų šokių kolektyvai „Suktinis“, „Ainiai“ ir „Šėltinis“, vadovaujami choreografų Laimutės Rekašienės, Virginijos Skiparienės, Dariaus Žilinsko atskleis, kaip tautą reprezentuoja ir jos pasaulėžiūrą atspindi tradicijos, papročiai, kalba bei savos kultūros menas. Įrodys, jog liaudies šokis yra vienas iš svarbiausių tautos identitetą ir savitumą atskleidžiančių formų. Renginio svečiai – istorinių šokių kolektyvas „Saltus Gladii“, savo pasirodymais atkuriantis XIV–XVI a. dvaro bei žemesniųjų luomų aplinkos šokius.

Koncertas kompozitoriaus Claude Debussy 100-osioms mirties metinėms paminėti, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

VDU Muzikos akademijos doc. D. Račio studentai kviečia pasinerti į spalvingą garsų pasaulį ir išgirsti ypatinguosius 24 preliudus fortepijonui.

Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas balandžio 12–18 dienoms
PIRMADIENIS, 04 12 Irenos Mikuličiūtės-Mikos tapybos darbų paroda „Mano laikas kalbėti“ Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia