Maršrutas lapkričio 4 – 7 dienoms

PIRMADIENIS, 11 04

Lietuvos gastronomijos savaitė
Įvairios vietos

Jau septintą kartą Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija ir Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija kreipiasi į maisto entuziastus ir kviečia kalendoriuje pasižymėti Lietuvos gastronomijos savaitę. Šį rudenį projekte dalyvauja rekordinis restoranų skaičius – net 39. Degustuoti savo rudeniškus, specialiai festivaliui sukurtus meniu kviečia Vilnius, Kaunas, Trakai, Birštonas, Šiauliai, Palanga.

Kaunas gastronomijos stebuklus kviečia patirti ne tik valgant, bet ir žiūrint geriausius filmus šia tema „Romuvoje“ bei dalyvaujant specialiose ekskursijose, užsukant į istorinius žymių kauniečių namus ir atrandant kultūrinį skonio paveldą – nuo Maironio iki fluxus!

71533428_2424181547828889_1825486118708051968_n

Ekskursija „Skambantis Petrašiūnų kapinių panteonas“, 15:00
Pagrindinis įėjimo į Petrašiūnų kapines, M. Gimbutienės g. 28

Petrašiūnų kapinės – tai muziejus po atviru dangumi ir čia kartais net skamba muzikos klasika. Organizatoriai kviečia šioje ekskursijoje apsilankyti visus, kurie nori prisiminti, kokie buvo žymiausi Lietuvos kompozitoriai, suformavę dabartinę lietuvių profesionaliąją muziką, kuo jie gyveno ir apie ką kartais svajojo. Lankant iškilių muzikų amžino poilsio vietas, Petrašiūnų kapinių panteonas suskambės Č. Sasnausko, J. Indros ir kitų muzikos kūrėjų natomis.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Knygos „Kolizija“ pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia į Jurgio Gimberio kūrybos rinktinės „Kolizija“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019 m.) pristatymą. Dalyvaus rašytojai Dovilė Zelčiūtė, Donaldas Kajokas, Vidmantas Kiaušas-Elmiškis, Aldona Ruseckaitė, hab. m. dr. Rūta Petrauskaitė ir aktorius Petras Venslovas. Vakarą ves muziejininkas Edmundas Kazlauskas.

71473170_982534568747889_5151918803193430016_n

„Fluxus Labas“: 25 milijonai dygsnių Žaliakalniui ir pasauliui, 18:00
Linksmakalnio laisvalaikio salė, Liepų g. 7, Linksmakalnio k.

Žaliakalnyje gyvenančią tekstilininkę Rasmą Noreikytę ir Amerikoje savo gyvenimą kuriančią menininkę Jennifer Kim Sohn sieja 25 milijonai dygsnių audinyje. Dygsnių, kurie tarsi žingsniai per gyvenimą: vieniems – lengvi ir džiugūs, kitiems – sunkūs ir skausmingi . Žingsniai, kurie vienus veda namo, o kitus – toli nuo jų. „Fluxus Labas“ kviečia žingsniuoti drauge ir pažvelgti į Žaliakalnį kaip savo namus bei prisiminti istorijas, kai teko namus palikti, o gal atverti duris kitiems žmones, kurie šiose kelionėse buvo greta, įkvėpė, pastiprino. Šie pasakojimai dygsnių pagalba suguls audinių atraižose ir taps pasaulinio projekto „25 Million Stitches“ dalimi.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyrius, K. Petrausko g. 31

Tai jau trečiasis 13-ojo lietuviškų šokių vakarų sezono susitikimas. Renginio metu išmoksite liaudies fokstroto ir cvingo, kurie buvo populiarūs XX a. 4–6 dešimtmečiais. Mokymų ir vakaronės muzika pasirūpins nuolatiniai šokių muzikantai: Albinas Vaškevičius, Giedrius Bagdonas, Vidmantas Paleckis, ansambliai „Bandonija“, „Šilko stygos“ ir Vilniaus tradicinių šokių klubo muzikantai.

Andrius Aleksandravičius nuotr.

Andrius Aleksandravičius nuotr.

Sarah Brightman koncertas, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„Žalgirio” arenoje savo šou surengs viena populiariausių pasaulyje dainininkių – Sarah Brightman. Koncertas Kaune yra įtrauktas į dainininkės pasaulinį turą „Hymn: Sarah Brightman In Concert“, kurio metu S. Brightman pristatys savo naujausią albumą ir surengs 125 pasirodymus 5 kontinentuose. Atsakydama į klausimą, ko žiūrovai gali tikėtis iš koncerto šį kartą, S. Brightman taria: „Tikėkitės neįtikėtino!”.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

ANTRADIENIS, 11 05

Spektaklis „Baldis ir Vivaldis“, 10:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

„Baldis ir Vivaldis“ – tai kamerinei erdvei skirtas muzikinis spektaklis pagal garsaus italų kompozitoriaus Antonio Vivaldi kūrinį „Metų laikai“. Idėjos autorius ir režisierius – Kauno simfoninio orkestro smuikininkas, koncertmeisteris ir lėlių teatro aktorius – Darius Krapikas, scenografijos ir lėlių kūrėjas – dailininkas Artūras Šimonis.

35fbf1a4

Japoniškų būgnų grupės „Soshu Hiratsuka Tanabata Taiko“ koncertas, 17:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Taiko būgnai – prieš 2000 metų atsiradusi, kovos menų įkvėpta tradicinė Japonijos perkusijos forma, be kurios neįmanoma iš tikrųjų pažinti šiuolaikinės Japonijos. Anksčiau Japonijoje šių būgnų ritmas tikėtinai stiprindavo karių moralę, skambėdavo tradicinėse muzikinėse dramose, šventėse, o kadangi jokia kita perkusijos forma neprilygsta dinamiškiesiems taiko – šiais laikais jie populiarumu užvaldo pasaulį ir stiprina japonų ryšį su tradicija. Atlikdami suderintus judesius taiko virtuozai garsiai, tvirtai ir greitai groja didžiuliais būgnais, taip demonstruodami tiek fizinę, tiek dvasinę susikaupimo jėgą. Šios unikalios meno formos pasirodymus lapkričio 5 d. 17 val. Ir lapkričio 6 d. 18 val. Kaune pristatys grupė „Soshu Hiratsuka Tanabata Taiko“.

Japiniski-bugnai-2019-688x387

Fiodoro Telkovo kūrybos pristatymas, 17:30
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Fotografas Fiodoras Telkovas gimė 1986 m. Žemutiniame Tagile, Rusijoje, o šiuo metu gyvena Jekaterinburge. Menininko kūryboje persipina Uralo regiono mitologija, kultūra, gamta bei industrija. Fotografas ilgą laiką nuosekliai fiksuoja Uralo pokyčius bei atmosferą. Kauno fotografijos galerija kviečia susipažinti su Fiodoru Telkovu ir apie kūrybą išgirsti iš paties menininko lūpų. Atviro renginio metu autorius pristatys iki lapkričio 10 dienos galerijoje eksponuojamą ciklą „36 vaizdai“ ir kitas savo nuotraukų serijas. Pristatymas vyks rusų ir lietuvių kalbomis.

Fiodoro Telkovo nuotr.

Fiodoro Telkovo nuotr.

Pianistės Monikos Mašanauskaitės koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5

Pianistė Monika Mašanauskaitė – daugelio tarptautinių konkursų laureatė ir nugalėtoja, tarptautinių meistriškumo kursų bei festivalio „Kaunas Piano Fest“ meno vadovė ir įkūrėja. M. Mašanauskaitė savo klausytojus traukia neišsenkančia energija, ugningu temperamentu ir aukščiausio lygio atlikimo technika. Ji aktyviai koncertuoja, dalyvauja konkursuose ir festivaliuose Europoje. Pianistė į gimtąjį miestą sugrįžta su spalvinga muzikos programa, kurioje skambės Johann Sebastian Bach, Sergej Rachmaninov, Ludwig van Beethoven, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claude Debussy, Frédéric Chopin ir Sergej Lyapunov kūriniai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

TREČIADIENIS, 11 06

Ekskursija „J. Zikaras. Viskas, mano Tėvyne, vardan Tavęs“, 15:00
Juozo Zikaro namai, J. Zikaro g. 3

Trečiadienį galite užsukti į ypatingus namus, kuriuose susipažinsite su žmogaus, spinduliavusiu kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę tėvynei, gyvenimu. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu „Laisvės“ kūrėjui, I-osios nepriklausomybės monetų autoriui – Juozui Zikarui. Vietų skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija telefonu (8-37) 223205.

75210711_936901500012492_4367937334365126656_n

Monografijos „Kauno miestiečių elito kaita 1764–1831 metais“ pristatymas, 16:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15,

Naujausioje Remigijaus Civinsko ir Liudo Glemžos knygoje analizuojamas Kauno miestiečių elitas: atskleidžiami elito vaidmenys, veiklų tęstinumas ir permainos peržengiant XVIII-XIX a. sandūros ribą. Istorinis pasakojimas konstruojamas politinės sociologijos tyrimų prieigoje, kartu didelį dėmesį skiriant istoriniams faktams. Renginyje dalyvaus monografijos autoriai Remigijus Civinskas ir Liudas Glemža bei knygos recenzentai Zigmantas Kiaupa bei Aelita Ambrulevičiūtė. Renginį moderuos Ramunė Šmigelskytė-Stukienė.

„Scanoramos belaukiant“: Filmas „Tūkstantį kartų labanakt“ (Tusen ganger god natt), 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Rebeka (akt. Juliette Binoche) yra viena geriausių karo fotografių pasaulyje. Jos profesija vieniša ir mirtinai pavojinga. Moteris keliauja į karščiausius pasaulio taškus, kad parodytų nepagražintą tiesą. Tačiau namuose jos laukia šeima: vyras ir dvi dukterys. Kai Rebeka vos nežūsta nuo Afganistano savižudės bombos, jos vyrui trūksta kantrybė. Rebeka privalo priimti sunkiausią sprendimą – pasirinkti tarp šeimos ir pašaukimo. „Pernelyg dažnai pagrindinė herojė, dirbanti – kaip ir aš – spaudos fotografe tolimose karo zonose, yra priversta tarti vaikams „labanakt“ telefonu ar „Skype“. Tave lydi nuolatinė baimė, kad kiekvienas atsisveikinimas gali būti paskutinis“, – sako norvegų režisierius Erikas Poppe‘as.

Rebecca (Juliette Binoche) og Stephanie (Lauryn Canny) i Tusen ganger god natt

Ilgių pasidainavimai su folkloro ansambliu „Gadula“, 19:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius kviečia į Ilgių pasidainavimą. Ilgės – tai senoji lietuvių šventė, skirta mirusiesiems pagerbti bei atminti. Iš rašytinių šaltinių yra žinoma, kad per Ilges žmonės susiburdavo švęsti, vaišindavosi ir simboliškai maistu dalindavosi su artimųjų vėlėmis. Vėliau ši šventė persipynė su krikščioniškąja Vėlinių tradicija. Dabar Vėlinių proga degamos žvakelės artimųjų kapuose, bet ar prisimename už mūsų žemę, laisvę, tautą žuvusius karius, mūsų vienybę saugojusius protėvius? Šis prisiminimas yra išlikęs ir vaizdingai perduotas mums liaudies dainomis. Liaudies dainų vakaro metu muzikuos Kauno folkloro ansamblis „Gadula“ (vadovas – Andrius Morkūnas).

75001918_2462576720458714_4204297856321847296_n

„Uždaras vakaras. Persona grata“: Agnius Jankevičius, 19:30
VDU teatras, S. Daukanto g. 27

„Uždaras vakaras. Persona grata“ – intelektualus, jaukus ir nuoširdus pokalbių vakaras, kuriame nuo 2012 m. apsilankė žymiausi šalies menininkai – aktoriai, režisieriai, dainininkai bei dailininkai, tarp kurių buvo visiems puikiai pažįstami – Jurgis Didžiulis, Marijonas Mikutavičius, Gintaras Varnas, Aidas Giniotis, Marius Ivaškevičius bei daugybė kitų. Šį kartą „Persona grata“ svečiuosis teatro režisierius Agnius Jankevičius. Jį kalbins renginio moderatoriai ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto dėstytojas Alfredas Chmieliauskas ir prozininkas, dramaturgas Herkus Kunčius.

76652049_2910694068941389_8208435912934162432_n

Bell Lungs koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Į šios škotės kuriamą ir atliekamą muziką telpa improvizacija, ambient, avant dream pop, drone, noise, net folk. Viskas kinematografiška ir apkaišyta ne tik įprastais akiai instrumentais, bet ir triukšmą keliančiais konstruktais. Pastaruosius keletą metų Bell Lungs gyvena kelyje ir bendradarbiauja su mokslininkais, šokėjais, poetais, teatro pasauliu.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 07

Parodos „Sporto sąjūdis Laikinojoje sostinėje“ atidarymas, 14:00
Kauno regioninis valstybės archyvas, Maironio g. 28B

Kauno regioninis valstybės archyvas kviečia į parodos „Sporto sąjūdis Laikinojoje sostinėje“ atidarymą. Ši parodoje skatina susipažinti su Kauno miesto savivaldybės dokumentų fonde saugomomis 1935-1936 metų Skelbimų lipinimo biuro afišomis. Futbolas, krepšiasvydis, orasvydis, sporto šventės ir dienos, šachmatai ir tenisas, bokso pirmenybės, laivų lenktynės, gimnazijų turnyrai, raitųjų rungtynės, plaukimo pirmenybės, tarpmiestinės ir tarptautinės rungtynės – tai intensyvų Laikinosios sostinės sportinį gyvenimą atspindinčios afišos ir skelbimai. Parodoje kartu eksponuojami ir sportininkų asmeniniai dokumentai – Lietuvos Respublikos piliečių vidaus pasų kortelės, užsienio pasai ir kiti dokumentai.

Susitikimas su „Misija Sibiras ’19“, 17:30
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, A. Mapų g. 18

„Misija Sibiras“ – tai jau keturioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Šiemet į Kazachstaną išvyko 16 ekspedicijos dalyvių. 10 dienų – tiek truko komandos misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje, Ekibastūze. Ekspedicija į Kazachstaną vyko antrus metus iš eilės ir ši lokacija lietuviams yra taip pat svarbi, nes, skirtingais duomenimis, Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkst. lietuvių. Ekspedicijos dalyviai Karagandos apylinkėse intensyviai šukavo kapines, tvarkė atrastus lietuvių kapus, statė atminimo simbolius – kryžius bei pirmą kartą per visą projekto istoriją sakralinius liaudies paminklus – koplytstulpius. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviais. Renginio metu išgirsite dalyvių parsivežtas istorijas, pasakojimus ir apžiūrėsite nuotraukas.

73259079_2483085538479449_7618240529527996416_n

„Muzikiniai dienoraščiai“: S.Bareikis ir O.Ditkovskis, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Naujame koncertų cikle „Muzikiniai dienoraščiai“ Kauno valstybiniame lėlių teatre susitikti kvies dainuojantys aktoriai – Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis. Ypač retai bendrus pasirodymus rengiantis duetas paruošė autorinių dainų iš praeities programą, kurioje sutilpo gražiausios, dar studijų laikais kurtos dainos, o jas talentingi menininkai paskirs visiems tradicinės dainuojamosios poezijos gerbėjams.

67872061_2645577388788656_7435153800345681920_n

Karolinos Pancernaitės fortepijono rečitalis, 18:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Pianistė Karolina Pancernaitė yra penkiolikos tarptautinių solo bei kamerinių konkursų laureatė, koncertavusi Danijoje, Čekijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Portugalijoje bei Didžiojoje Britanijoje. Po bakalauro studijų Londono Karališkoje muzikos akademijoje pas profesorių Christopherį Eltoną K. Pancernaitė įstojo į magistro studijas Karališkoje Škotijos konservatorijoje, kuri atlikėjai skyrė prestižinę „ABRSM“ stipendiją. Renginio metu skambės M. K. Čiurlionio, V. Montvilos, J. S. Bacho, G. Sviridovo ir M. Ravelio kūriniai.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Kauno kino festivalio kino klubas: „Turbūt tai rojus“ (It must be heaven), 19:00
Kauno kultūros centras, Kęstučio g. 1

Šiemet Specialiuoju Kanų žiuri prizu apdovanotame filme režisierius Elia Suleiman tęsia pokalbį apie jau ne vienerius metus jį dominančias temas: klasių ir ekonomikos atotrūkį, migraciją, nerimą ir smurtą. Pagrindinis filmo veikėjas, palestinietis, kurį vaidina pats Suleimanas, keliauja stebėdamas supančio pasaulio absurdą ir neįtikėtiną chaosą. „Turbūt tai rojus“ herojus keliauja į Paryžių ir Niujorką, norėdamas savo akimis įsitikinti, ar tikrai visame pasaulyje viskas taip pat keista ir sudėtinga kaip namuose.

itmustbeheaven_0hero

Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Maršrutas kovo 29–balandžio 5 dienoms
PIRMADIENIS, 03 29 Virtuali paskaita „Veronikos Šleivytės fotofikcija: apie meną, moteris ir meilę“, 18:00 Online  Kauno meno mokyklos studentė...
Maršrutas kovo 23–28 dienoms
ANTRADIENIS, 03 23 Teatro savaitė. Spektaklis-pjesės skaitymas „Tikslai ir uždaviniai“, 18:00 Online K. M. Kulinič pjesė „Tikslai ir uždaviniai“...
Maršrutas kovo 16–21 dienoms
ANTRADIENIS, 03 16 Parodų lankymas Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27 Šią savaitę po truputį ima vertis muziejai ir...
Maršrutas vasario 15–21 d.
PIRMADIENIS, 02 15 Pokalbis su su knygos „Ponios Smetonienės virtuvė“ autorėmis, 16:00 facebook.com/kvb.lt Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungti pokalbiui...
Patys skaitomiausi
Globoja
Leidžia